پنجمین هدیه کره‌ای‌ها به ایران؛ خودزنی به افتخار مهمان

پنجمین هدیه کره‌ای‌ها به ایران؛ خودزنی به افتخار مهمان

14320
19:13
21 خرداد 1398
مدافعان کره‌ای، عادت ندارند ایران را بدون سوغاتی به تهران برگردانند.

به گزارش وبسایت نود، کره جنوبی در سال‌های اخیر، به مقصدی پر رفت و آمد و پر از خاطرات خوب برای فوتبال ایران تبدیل شده است. تیم ملی بارها به این کشور سفر کرده و معمولا، دست خالی به تهران برنمی‌گردد. امروز هم مارک ویلموتس، برای اولین بار به عنوان سرمربی ایران روبروی کره جنوبی قرار گرفت و با یک تساوی، روند شکست ناپذیری تیم ملی مقابل کره‌ای‌ها را حفظ کرد.

علاوه بر نمایش خوب ایران مقابل کره جنوبی در این سال‌ها، نمی‌توان از هدیه‌های میزبان به تیم ملی گذشت. هدیه‌هایی که گاهی برد را به ایران دادند و گاهی، جلوی شکست‌مان را گرفتند. حدود 13 سال قبل، ایران با قلعه‌نویی برای بازی‌های انتخابی جام ملت‌های آسیا به سئول سفر کرد. تیم ملی تا دقایق پایانی، یک هیچ بازنده بود اما یک اشتباه عجیب از مدافع کره‌ای، بازی را به تساوی رساند. مدافع کره‌ای‌ها در شرایطی که دروازه‌بان‌شان برای مهار توپ خروج کرده بود خودش توپ را کنترل کرد و سپس به وحید هاشمیان لو داد. هاشمیان هم با یک ضربه چیپ، جلوی شکست ایران را گرفت.

بار دوم، آخرین بازی انتخابی جام جهانی 2010 بود. بازی‌هایی که ایران، به جام جهانی نرسید اما هدیه‌اش را از کره جنوبی دریافت کرد. زمانی که بازی بدون گل دنبال می‌شد، لی‌وون جائه روی سانتر نصرتی خروج اشتباهی داشت و به جای دفع توپ، آن را به بدن شجاعی کوبید و وارد دروازه شد. ایران با این گل می‌توانست به جام جهانی برسد اما دقایق آخر، گل مساوی را دریافت کرد.

چند ماه بعد، در یک بازی دوستانه کره‌ای‌ها باز هم یک گل برای مهمان ساختند. قبل از جام ملت‌های آسیا 2011، ایران و کره برای آمادگی بیشتر با هم بازی می‌کردند. مدافع کره‌ای، با یک پاس رو به عقب اشتباه توپ را تقدیم پژمان نوری کرد و موقعیتی طلایی برای او ساخت. پاس نوری و ضربه چیپ شجاعی، ایران را در سئول به پیروزی رساند.

چهارمین و مهمترین مورد، به بازی آخر انتخابی جام جهانی 2014 مربوط می‌شد. بازی به جای سئول، در اولسان برگزار شد. ایران برای صعود، فقط یک مساوی می‌ساخت اما نتیجه عجیب بازی ازبکستان و قطر، باعث شد تیم ملی برای رسیدن به جام جهانی محکوم به پیروزی شود. بردی که با هدیه میزبان بدست آمد. روی یکی از دفع توپ‌های تیموریان، قوچان‌نژاد با پرس مدافع کره جنوبی باعث اشتباه او و لو دادن توپ شد. گوچی توپ را از او گرفت و وارد دروازه کرد تا تیم ملی بعد از 8 سال دوباره به جام جهانی برسد.

در آخرین مورد هم کره‌ای‌ها بعد از قلعه‌نویی، قطبی و کی‌روش، مربی جدید ایران را با یک هدیه ویژه بدرقه کردند. کره جنوبی فاصله زیادی تا شکستن طلسم نبردن ایران نداشت اما کیم یونگ گوون، با باز کردن دروازه خودی نتیجه را عوض کرد. از حالا، سفر به سئول برای ویلموتس هم مثل مربیان قبلی تیم ملی، خاطره‌ای خوش خواهد بود.

22330

نظرات کاربران
کیا
این تیم باید خیلی بهتراز این بشه واقعا چند بازیکن مسن باید کنار گذاشته بشه وچند بار مدافع وسط از بهترینا لیگ که اسم نمیاریم کنار هم بازی کنن اشتباه فردی به حداقل برسه .اگه دقت کرده بودید تیم ایران از دقیقه 70 همه بازیکنا بدناشون خالی کرد که در زمان سرمربی قبلی شاهد چنین چیزی حداقل از دقیقه 70 نبودیم وتا دقیقه اخر جنگنده بودن .دفاع کناریهای ما در این سیستم هجومی باید خیلی خوب باشن که ما دراین دیدار چیز خاصی از رضاییان ومحمدی ندیدم وامیداوارم با اضافه شدن .قدوس .دژاگه و سردار تیم بهتر بشه .واینم یاداوری کنم که بعضی از بازیها نیاز به بازی بسته ودادن بازی به حریف وچشم داشت به ضد حمله ها داشت . امیدوارم که مربی تیم ملی نگاه ویژه ی به لیگ داشته باشه
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۲:۳۱
پاسخ
11
61
یاشار
طرفداران یه تیم خاص تو جام ملتها بعد از گلهای ژاپن شادی می کردن الان اومدن درباره تیم ملی نظر میدن. بنظرم یکم صبر کنید ببینید مربی تیم ملی با مربیتون رابطش چجوره بعد خودتون با اون تنظیم کنید. عجله نکنید.
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۵:۲۷
پاسخ
114
128
وریا
از گل های ژاپن شادی نبودم ولی از گل های کاشیما آنتلرز کیف کردم فک کنم آتش نشانی و خبر کنی بهتره چون پماد جواب نمیده
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۰:۳۶
80
86
Omid
دانشمند اونایی که پرچم ژاپن رو همه جا دنبال خودشون میکشونن از برد ژاپن خوشحال میشن، بی تعصبیه اون عده ی ناچیز از مردم رو به بقیه نسبت نده لطفا
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۱:۱۴
20
64
ستارگان سرخ ایران
جذابترین بازی تیم ملی توی چندسال اخیر بدون شک و با کیفیت ترین بازی چندسال اخیر توی آسیا حتی بهتر از فینال جام ملتها.
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۳:۳۷
پاسخ
49
112
لیورپولی آتشی دهه‌ی هفتادی
دوستان بنظرم بحث کیروش دیگه قدیمی شده. کیروش هر چی بود نمیتونیم خدماتش رو نادیده بگیریم. به هر حال ویلموتس سبکش بازی هجومیه. تیم ملی تو این بازی فکر کنم بالای هفت و هشتا شوت داخل چارچوب داشت.
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۳:۰۹
پاسخ
11
118
قرمز مثل پرسپولیس
ایران خوب بازی کرد اصلا قابل قیاس با تیم اتوبوسی کیروش نبود
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۹:۳۰
پاسخ
57
107
قرمز و سرخ
جالبه که با اینحال که کیروش رفته باز هم دعوا بین استقلالی ها و پرسپولیسی ها سر تیم ملی از بین نرفته .قبلا استقلالی ها طرفدار کیروش بودند حالا مخالف ویلموتس و پرسپولیسی ها برعکس
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۴:۱۸
پاسخ
9
105
پرسپولیس اعتبار آسیا
ما هم با اونا هدیه دادیم در کل پیشرفت تیم ملی محسوس بود خداراشکر حقانیت ما دشمنان خونی کیروش در این دو بازی اثبات شد
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴:۴۵
پاسخ
64
113
TT فراتر از باشگاه
بازی رسمی اینطوری دفاع کنیم امیدی به جام جهانی نیست
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۱:۱۶
پاسخ
133
69
عشقممم نیمار
هدیه ای ک ویلموتس رو از شکست و انتقادات نجات داد :-P راستی ..تاکتیک تیم ملی چی بود ؟؟ :-)
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۸:۳۴
پاسخ
210
56
مصطفی
تاکتیک : سوزش شما : نتیجه لذت مردم ایران
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۹:۲۸
38
186
.....
چطوری عشقم کیروش تو طرفدار تیم ملی نیستی فقط اداش رو درمیاری تو طرفدار کیروشی اونم نه خودش و سبک بازیش فقط طرفدار این بودی که به پرسپولیس حمله میکرد در ضمن تاکتیک تیم ملی هجومی بود چه روز بدی واست بوده نه هم برانکو تمدید کرد موند و هم تیم ملی جلوی کره خوب بازی کرد
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۸:۲۹
31
140