پنج نکته مثبت و منفی در مورد فوتبالیست شدن اوسین بولت

پنج نکته مثبت و منفی در مورد فوتبالیست شدن اوسین بولت

20797
11:18
20 دی 1396
وبسایت رسمی برنامه نود - اوسین بولت، سریع ترین مرد جهان در سن 31 سالگی گفته که دوست دارد به صورت حرفه ای وارد دنیای فوتبال شود. او اعلام کرده که در ماه مارس برای دورتموند بازی خواهد کرد چرا که این تیم در کنار یونایتد دو تیم محبوب دوران فوتبالش هستند.

وبسایت رسمی برنامه نود - اوسین بولت، سریع ترین مرد جهان در سن 31 سالگی گفته که دوست دارد به صورت حرفه ای وارد دنیای فوتبال شود. او اعلام کرده که در ماه مارس برای دورتموند بازی خواهد کرد چرا که این تیم در کنار یونایتد دو تیم محبوب دوران فوتبالش هستند.

به گزارش وبسایت نود، در حال حاضر این سوال وجود دارد که آیا بولت می تواند به رویایش برسد؟ در این میان دلایل مثبت یا منفی در مورد این تصمیم برای او وجود دارند.

دلایل مثبت:
فیزیک بدنی: قد 195 سانتی متری و وزن 90 کیلویی علاوه بر سرعت بیش از 30 کیلومتر بر ساعت می تواند باعث شود که بولت تبدیل به یک فوتبالیست بی همتا شود اما باید دید که با توپ چقدر سریع خواهد بود و آیا می تواند سرعتش را با تکنیکش تلفیق کند. اما اگر این اتفاق بیافتد، بولت تبدیل به بی همتاترین بازیکن تاریخ فوتبال می شود.

ذهن پیروز:یکی از ویژگی های بزرگ بولت ذهن آماده اش است که این را در میدان های بزرگ مثل المپیک و مسابقات جهانی دو و میدانی ثابت کرده است. او همیشه به لطف شخصیتش حریفاشن را مغلوب ساخته و به خوبی با فشار کنار می آید. مسلما او هراسی برای فوتبال بازی کردن ندارد و اعتماد به نفس خوبی خواهد داشت.

اعتبار: بولت در مورد سطح فوتبالی خود گفته است که درست است که قرار نیست بهترین فوتبالیست دنیا باشد اما به طور مثال می تواند در سطح وین رونی ستاره سابق یونایتد باشد. اوبامیانگ هم گفته است که حرف بولت در این باره که می خواهد فوتبالیست شود شوخی نیست بلکه این مسئله را جدی گرفته است. زوج بولت - اوبامیانگ می تواند سرعتی ترین زوج تاریخ فوتبال باشد!

بازیهای ویدئویی: جالب آن که در جدیدترین نسخه بازی ویدئویی PES نیز بولت حضور دارد. سرعت وی 99 تعیین شده هر چند که در تکنیک عقب است. این هم شاید نشانه ای بر فوتبالیست شدن وی باشد.

بازاریابی: تیم آینده بولت صاحب بازیکنی خواهد شد که یکی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان از نظر مسائل تبلیغاتی است. حضور بولت باعث پر شدن استادیوم و فروش پیراهن تیم ها خواهد شد.بعید نیست که تیمی حاضر شود صرفا به خاطر همین مسائل هم که شده دونده جامائیکایی را به خدمت بگیرد.

دلایل منفی
بی تجربه بودن: اوسین بولت هرگز به جز در بازیهای دوستانه به صورت حرفه ای فوتبال بازی نکرده است. در فوتبال امروز اکثر بازیکنان از بچگی وارد مدارس فوتبال شده اند اما بولت تازه در سن 31 سالگی باید اصول اولیه فوتبال حرفه ای را یاد بگیرد و شاید از این حیث نتواند با هم تیمی هایش ارتباط برقرار کند.

ابهامات تاکتیکی: این مسئله هم به مورد قبلی برق دارد. قطعا برای بولت مشکل خواهد بود که با دستورات فنی مربیان قرن بیست و یکم هماهنگ شود. او یک کتاب باز است چرا که در ورزش حرفه ای حضور داشته است اما سخت است که بتوان با تاکتیک تیمی کنار آمد.

تکنیک: بیل 195 سانتی متر قد دارد. معمولا فوتبالیست های بلندقامت تکنیکی نیستند و باید دید که به طور مثال بولت تا چه حد می تواند دیریبل بزند و یار مقابلش را جا بگذارد. مشخص نیست که او می تواند در کارهای دفاعی در خدمت تیمش باشد یا نه.

مصدومیت ها : بولت در سن 31 سالگی چندین مصدویمت سنگین را تجربه کرده است. از سویی ورزش دو و میدانی نسبت به فوتبال عضلات متفاوتی را می طلبد.

جدی نبودن حرفش: بولت شخصیت شوخ طبعی دارد و بعید نیست که کل این ماجرا شوخی باشد. او قبلا گفته بود که دوست دارد در رشته پرش ارتفاع فعالیت کند. شاید حالا که از دو و میدانی بازنشسته شده بتوان  حرفش را جدی گرفت اما شاید کل این ماجرا شوخی باشد.

1140

نظرات کاربران
Hamid
خیلی باحال میشه بیاد وارد فوتبال بشه همه کنجکاو میشن که ببینن چیکار میکنه.
۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳:۲۸
پاسخ
1
31
مرتضی
خداکنه که بیاد فقط کافیه یه پاس تو عمق بهش بدن تمام!!! . میگن بازیش هم خوبه. اگه بیاد فقط بازی دورتموند رو نگاه میکنم.
۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۵:۵۷
پاسخ
0
27
فامیل دور
همین ک تو pesهست کلی حال میده
۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۶:۳۱
پاسخ
5
148
EHSAN
آره به درد پست وینگ و دفاع کناری میخوره
۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۵:۳۳
2
23
علیرضا قربانی
فکرشو کنید بولت بیوفته دنبال بیل. میشه پیست اسب دوانی!
۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۶:۱۲
پاسخ
10
214
سکینه
اگ فوتبالیس بسه واسه دیدن بازیس همه ذوق زده میسن
۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۶:۰۸
پاسخ
1
142
امین
ولی باحال میشه اگه بیاد بازیاش را منکه میبینیم:))
۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶:۵۱
پاسخ
1
181
E.A.K
فرض کنین بولت بیاد توپ طلا بگیره. جدا از شوخی اگه راست گفته باشه بهش امیدوارم
۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۴:۳۷
3
33