پوری حسینی: کسی جرات خارج کردن استقلال و پرسپولیس را از فهرست واگذاری ندارد

پوری حسینی: کسی جرات خارج کردن استقلال و پرسپولیس را از فهرست واگذاری ندارد

2806
15:19
19 خرداد 1394
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: هیچ فردی جرات ندارد که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را از لیست واگذاری خارج کند.

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: هیچ فردی جرات ندارد که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را از لیست واگذاری خارج کند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس،  علی اشرف پوری حسینی درمورد اینکه پیش از این اعلام کرده بود در بحث واگذاری امکان اجاره استقلال و پرسپولیس وجود ندارد اما اکنون وزارت ورزش اجاره داده است و کار این دو باشگاه از دست سازمان خصوصی سازی خارج شده است گفت: ما خوشحال می‌شویم که کار از دست ما خارج شده باشد. اما تا امروز چنین اتفاقی رخ نداده است نه مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای مصوب کرده و نه هیات محترم دولت چنین مصوبه‌ای را تولید کرده‌ است.  بنابراین این دو باشگاه همچنان در فهرست شرکت‌هایی که باید واگذار شوند وجود دارند و در اختیار سازمان خصوصی‌سازی و وزارت اقتصاد و امور دارایی هستند.

وی ادامه داد: در مورد کلمه اجاره باید بگوم طبق اصل 44 قانون خصوصی سازی اجاره دادن یکی از شکل‌های واگذاری است اما اجاره باید از طریق سازمان خصوصی‌سازی و وزارت اقتصاد و امور دارایی انجام شود و هر شرکتی که در فهرست واگذاری قرار دارد اگر راساً اقدام به عقد اجاره کند کاری غیرقانونی انجام داده و تصرف غیرقانونی در اموال دولت انجام شده است. بنابراین اجاره خارج از سیستم سازمان خصوصی‌سازی و وزارت اقتصاد و دارایی تکلیفش کاملا روشن است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به صحبتش با مسئولان وزارت ورزش گفت: من از مسئولان وزارت ورزش این مسئله را سوال کردم اما آنها از عقد قرارداد اجاره اظهار بی اطلاعی کرده‌اند و فقط گفتند در حال مذاکره با اسپانسرهایی هستند که برخی اسپانسرها خواهان قرارداد سه ساله هستند و مسئولان وزارت ورزش هم مشغول چانه زنی هستند بنابراین صرف مذاکره تعهدی ایجاد نمی‌کند .

وی افزود: کسی جرات نمی‌کند که استقلال و پرسپولیس را از فهرست واگذاری خارج کند یا اینکه آنها را اجاره بدهد اگر عقد قرارداد اجاره در اسفند پارسال یا اردیبهشت امسال همین امروز انجام شده باشد بدون آنکه مسیر قانونی را طی کند کاری خلاف قانون است.

پوری حسینی در مورد اینکه اما وزارت ورزش صحبت از اجاره باشگاه استقلال کرده و حتی افشارزاده که به تازگی در وزارت ورزش مسئولیت گرفته صحبت از قرارداد سه ساله به مبلغ 90 میلیارد تومان انجام داده و مبلغ اجاره 30میلیارد تومان در سال را هم تعیین کرده است و مقدمات کار فراهم شده گفت: خودتان می‌گویید مقدمات کار فراهم شده است اگر این قیمت برای اسپانسر یک ساله باشد اشکالی ندارد اما اگر قرارداد اجاره برای دو ماه یا شش ماه باشد و این اجاره از مسیری غیر از مسیر واگذاری و سازمان خصوصی سازی انجام شده باشد قانونی نیست.

وی در مورد اینکه نصرالله سجادی صراحتا مصاحبه کرد و از اجاره باشگاه استقلال خبر داد و اینکه مالک آینده باید از مستاجر مذاکره کند گفت: سال گذشته قرارداد اسپانسرینگ استقلال که برای یک سال امضا شده بود به مدت سه سال تمدید شده است که این کار خلاف قانون بوده و به آن‌ها نیز تذکر داده شد. بنابراین وقتی مزایده برگزار شود یا باشگاه فروخته شود قرارداد مستاجر به هیچ عنوان قانونی نیست مگر اینکه این مسئله در حد اسپانسرینگ باشد نه قرارداد اجاره.

 

2051

نظرات کاربران