پیام تاج در سالروز درگذشت کاپیتان اسبق تیم ملی ایران

پیام تاج در سالروز درگذشت کاپیتان اسبق تیم ملی ایران

2786
12:28
15 اسفند 1396
رییس فدراسیون فوتبال، در سالروز درگذشت کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان، یاد وی و دیگر بزرگان فقید فوتبال ایران زمین را گرامی داشت.

وبسایت رسمی برنامه نود - رییس فدراسیون فوتبال، در سالروز درگذشت کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان، یاد وی و دیگر بزرگان فقید فوتبال ایران زمین را گرامی داشت.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در هشتمین سالروز درگذشت زنده یاد منصور امیرآصفی، متنی را منتشر کرد.

در بخشی از این متن آمده است:

خاطرات، قلب تاریخ اند و اینجا؛ آوردگاهی است به وسعت جهان در کوچه باغ شور و حال... صدای افتخار، هنوز در گوش هایمان طنین انداز است و رنگ طلایی عکس های آن روزگاران، در جلوی چشمانمان رژه می رود و این امید را در دل داریم که نسل های آینده، راوی حکایت روزهای سرافرازی فوتبال باقی بمانند. در سالگرد درگذشت زنده یاد منصور امیرآصفی، معلم اخلاق، ادب و متانت، فرصتی است تا کلاه را به نشانه ادای احترام به وی و همه تاریخ سازان فوتبال این مرز و بوم از سر برداریم و یادشان را با قرائت فاتحه ای گرامی داریم. روحشان شاد.

گفتنی است که زنده یاد امیرآصفی سابقه بازی در باشگاه‌های کیان، آرارات و پرسپولیس را داشت و در سال ۱۹۵۸ میلادی به عنوان کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در بازی‌های آسیایی توکیو شرکت کرده بود. وی در مقاطعی ریاست هیئت فوتبال استان تهران و همچنین ریاست تیم های ملی فوتبال را برعهده داشته و در سال ۱۳۵۶ نیز به عنوان سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس فعالیت کرد.

 

2051

نظرات کاربران
پیام
نسلهای آینده قطعاً میتوانند راوی حکایت روزهای سرافرازی فوتبال ایران باشند به شرطی که شماها در راس امور فوتبال نباشید الهی آمین
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۶:۰۷
پاسخ
3
9