پیروانی:با وجدان تان تیم جوانان را ارزیابی کنید/غلامی و جعفری حق شاگردی را ادا کردند!

پیروانی:با وجدان تان تیم جوانان را ارزیابی کنید/غلامی و جعفری حق شاگردی را ادا کردند!

3244
22:47
09 خرداد 1396
سرمربی تیم ملی جوانان ایران گفت:هیچ بازیکنی در تیم من حق ندارد درباره مسائل مالی حرف بزند.

وب سایت رسمی برنامه نود- سرمربی تیم ملی جوانان ایران گفت:هیچ بازیکنی در تیم من حق ندارد درباره مسائل مالی حرف بزند.

به گزارش سایت نود و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،امیر حسین پیروانی پس از بازگشت تیم جوانان ایران از جام جهانی جوانان عنوان کرد:از همه منتقدانی که هدف شان اصلاح است و در این مدت یار و همراه تیم جوانان بودند تشکر می کنم.کارشناسانی نظیر دکتر ذوالفقارنسب که تک تک جملاتش برای من مربی جوان گرانبها و تاثیرگذار است. قطعا در جلسه حضوری با ایشان از تجاربش به نحو احسن استفاده می کنم.

وی ادامه داد:در این میان متاسفانه دوستانی هستند که مغرضانه دنبال تسویه حساب های شخصی هستند.من یک راهکار مشخص بیان می کنم و آن این است که هر تیم را با تیم سال های قبل تر مقایسه کرد. در مصاحبه قبلی ام گفته بودم فوتبال ما در حال پیشرفت است و این را آمار به ما ثابت می کند. وقتی نوجوانان و جوانان ما در جام جهانی حاضر می شوند،فوتسال و فوتبال ساحلی ما جزو 4 تیم برتر جهان قرار می گیرند، فوتسال بانوان ما قهرمان آسیا شده و تیم بزرگسالان هم که مدعی اصلی صعود است باید نشانه های این پیشرفت را متوجه شویم.

پیروانی خاطرنشان کرد:اگر واقعی و با عدالت به فوتبال نگاه کنیم این نتایج نشان دهنده پیشرفت فوتبال ایران است و الان زمانی است که باید به دنبال ثبات باشیم و این سطح موفقیت را تمام و کمال حفظ کنیم. طبیعی است برخی این پیشرفت را برنمی تابند و کورکورانه به دنبال انتقادات تخریبی و طرح دوباره خودشان هستند. افرادی که سال ها هیچ گلی به سر فوتبال نزدند حالا خود را همه کاره می دانند و گویی منجی فوتبال هستند. همین تیم جوانان 16 سال پیش در جام جهانی حضور داشت و می توان همه چیز را قیاس کرد. وجدان تنها محکمه ای است که نیاز به قاضی ندارد و از دوستان می خواهم با وجدان شان قضاوت کنند. تیم ملی جوانان سه بازی بدون گل زده و 9 گل خورده داشت و این تیم سه بازی،یک برد و 4 گل زده و گلزنی به همه تیم های گروه را از خود به ثبت رساند. روی زمین صحبت می کنیم و تحلیل فضایی نیاز نیست ارائه بدهیم. همه چیز به صورت آماری قابل بررسی است.

وی ادامه داد: قاعده این است کمیته فنی پس از هر تورنمنتی تشکیل شود و مسائل ریز و درشت تیم مورد ارزیابی قرار بگیرد. قطعا ما هم در این تورنمنت اشتباهاتی داشته ایم و منکر این نمی شویم و حتما باید در جهت اصلاح و رفع نقاط ضعف بربیاییم اما به نظرم باید با اشراف کامل تری نسبت به موضوعات اظهارنظر کرد. متاسفانه برخی اظهارنظرها در این روزها نشانی جز بحث های شخصی ندارد.

سرمربی تیم جوانان درباره اظهارات منتشرشده از سوی بعضی از بازیکنان تیم جوانان پیرامون اردوی تدارکاتی تیم در آلمان اظهار داشت: من ضمن تشکر از همراهی اهالی رسانه با تیم جوانان در این مدت،ابتدا گلایه ای از برخی همکاران عزیز و زحمت کش رسانه ها داشته باشم. واقعیت این است بازیکن در این سن در شرایط احساسی هستند و به دور از منطق ممکن است برخی حرف ها را بیان کنند و طرح برخی پرسش ها از آنها واقعا نمی تواند کمکی به فوتبال ما بکند. با این وجود به صراحت می گویم من این صحبت ها را تایید نمی کنم  و به طور حتم با بازیکنانی که این موضوعات را مطرح کردند برخورد می کنم. ما دو بازی در آلمان داشتیم که یکی بدون گل تمام شد و بازی دوم را هم تا دقایق پایانی یک بر صفر شکست خورده بودیم و به سختی گل زدیم. پس هر دو تیم،تیم های خوبی بودند و اینکه بخواهیم کیفیت آنها را زیر سوال ببریم کار جالبی نیست.علاوه بر این،در آلمان در کمپی حاضر بودیم که کمپ ورزشی هست. در شهر نبوده است و در خارج از شهر بوده است و اکثر کمپ های معتبر در خارج از شهر و در محیط آرام و دنج برپا می شوند. من به عنوان سرمربی باید این کمپ را تایید می کردم که این کمپ مورد تایید بوده است و بقیه حرف ها حاشیه است.

پیروانی خاطرنشان کرد: وقتی بازیکنی که به سن بلوغ بازی نرسیده است مسائل مالی را مطرح می کند،موضوع  باید ریشه یابی شود و به صورت جدی جلوی آن ایستاد.من به عنوان سرمربی هرگز این حرف ها را تایید نمی کنم و از بازیکنانم می خواهم اگر می خواهند بزرگ شوند به مسائل مهم تری فکر کنند. هیچ بازیکنی در تیم من حق ندارد درباره مسائل مالی حرف بزند. واقعیتش این است که امروز از برخی حرف ها دلم شکست. روزهایی که ما بازیکن بودیم،آقا غلام پیروانی یک ساعت کار فنی می کرد و دو ساعت از اخلاق برای مان می گفت. امیدوارم نسل جدید فوتبال پیشرفت فنی و اخلاقی را در کنار هم طی کند.

وی ادامه داد: من در کره جنوبی در گروهی در فضای مجازی که کل بازیکنان در آن حضور داشتند،برای آنها نامه می نوشتم و حرف هایم را که می خواستم برای آینده شان بماند می زدم. در آخرین نامه ای که برای بازیکنان در کره جنوبی نوشتم از آنها خواستم حرمت بزرگ تر را حفظ کنند و طوری رفتار نکنند که در این سن خدای ناکرده باعث تکدر خاطر شوند. اینجا از عارف غلامی و رضا جعفری تشکر می کنم که خیلی خوب حرف های مربی شان را گوش کردند و این قدر پایبند صحبت ها و قول و قرارهایمان بودند و حق شاگردی را به جای آوردند!

سرمربی تیم جوانان ایران خاطرنشان کرد: واقعیت این است که در این ماهها فدراسیون فوتبال حمایتش را از ما انجام داده است. طبیعی است در مقایسه با کشورهای اروپایی کم داریم و این یک حقیقت است اما بدون شک فدراسیون در حد بضاعتش زحمت کشید. من دیروز مصاحبه رییس فدراسیون فوتبال را خواندم و  این را باید بگویم که آقای تاج همیشه به من و تیم جوانان محبت و نگاه حمایتی داشت .طبیعی است که قطار در حال حرکت را سنگ می زنند. با این وجود در جلسه ای که اعضای کمیته فنی حضور دارند نسبت به عملکرد تیم جوانان به جمع بندی رسیده می شود.

پیروانی خاطرنشان کرد: همانطور که در این دو،سه روز دیده ایم گلایه افکارعمومی از من مربی این است که چرا به تیم ملی پرتغال دو بر یک باخته ای؟آیا پرتغال را نمی شناسیم؟ این نشان می دهد تیم جوانان ایران چقدر نمایش خوبی داشته که اینچنین سطح انتظارات را بالا برده است. خوشحالم سطح تیم من به جایی رسیده است که اینچنین نظراتی درباره اش طرح می شود. با همه این ها به نظرم تنها مشکل ما بحث بدنی بود که به دلیل دیر اضافه شدن جمع زیادی از نفرات اصلی مان به اردو اتفاق افتاد. به هر حال وظیفه خود می دانم از رییس فدراسیون فوتبال، کمیته جوانان، کمیته فنی و رییس سازمان تیم های ملی که تمهیدات لازم را برای تیم جوانان در نظر گرفتند و انجام دادند تشکر کنم.ما باید همگی بیشتر و بیشتر کار کنیم تا هر دوره بتوانیم بهتر و بهتر شویم.

نظرات کاربران
شیراز
من از تمام فوتبالی های عزیز کشور عذر میخام همشهریمون از رو اصلا نمیره منو ببخشید که انقدر بی دانش هست و طلبکار هم هست
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۵۲:۱۷
پاسخ
8
19
همت
اقای پیروانی ،مجبوری از مسئولان فدراسیون فوتبال حمایت کنی چون می ترسی به خاطر باخت تیمت وحذف از مرحله گروهی اخراجت کنند البته خود فدراسیون هم بی تقصیر نیست وقته به خاطر مصلحت با کیروش بازیکنان تاثیر گذار پرسپولیسی تیمتان درقهرمانی جوانان اسیا را خط میزنی وبه تیم ملی دعوت نمی کنید پس عرق ملی تان کجارفته
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۱:۳۳
پاسخ
10
21