پیروانی: بازیکن ما برای بازی رسمی فقط یک دست لباس داشت

پیروانی: بازیکن ما برای بازی رسمی فقط یک دست لباس داشت

1983
11:34
29 آبان 1394
وبسایت رسمی برنامه نود - مدیر تیم ملی فوتبال ایران گفت: گوامی‌ها بابت میزبانی ضعیف‌شان به صورت کتبی از ما عذرخواهی کردند.

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیر تیم ملی فوتبال ایران گفت: گوامی‌ها بابت میزبانی ضعیف‌شان به صورت کتبی از ما عذرخواهی کردند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از فارس ، افشین پیروانی با حضور در برنامه تلویزیونی ورزش و مردم در مورد آخرین شرایط تیم ملی اظهار داشت: ما برای رفتن به گوام و بازی در آنجا مشکلاتی داشتیم که از طرف میزبان برایمان به وجود آمده بود و برخی‌ها اجازه ورود یه این کشور را نداشتند. مشکلاتی نظیر آب و هوا، چمن مصنوعی و اختلاف ساعت حدود 6 ساعت کار را برای ما سخت‌تر کرده بود.

وی ادامه داد: تصمیم داشتم جلسه هماهنگی پیش از بازی را ترک کنم چرا که مشکلات از ورزش و بحث فنی خارج شده بود و وارد سیاست شده بود. نامه اعتراضی خودم را به مسئولان فدراسیون گوام و کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کردم که البته گوامی‌ها هم نسبت به اتفاقات پیش آمده عذرخواهی کردند. گاهی عصبانیت کمک می‌کند که بتوانیم برنامه‌های خود را اجرا کنیم و عصبانیت من هم برای کمک به تیم ملی بود.

مدیر تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: توانستیم گوام را شکست دهیم اما کارشکنی‌هایی رخ داد که ما را اذیت کرد. در مجموع بازیکنانی از جمله حقیقی، حاج‌صفی، آزمون، عزت‌اللهی و دو تدارکاتچی‌مان نتوانستند ویزا بگیرند و تیم ملی را همراهی کنند. تیم میزبان با این کارها می‌خواست ملی‌پوشان ایران را از نظر روحی و روانی پایین بیاورد اما ما آنقدر پتانسیل داشتیم و بازیکن جایگزین آنقدر خوب بودند که توانستیم به پیروزی برسیم.

مدیر تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به شایعاتی که اخیرا پیرامون کی‌روش به وجود می‌آید،‌خاطرنشان کرد: مدت‌هاست که با کی‌روش کار می‌کنم و شنیدن برخی خبرها برایم جدید بود. دوستانی که شب قبل از بازی خبر از استعفای کی‌روش می‌دهند قصد کمک به تیم ملی را دارند؟ من در برنامه 90 هم برخی شایعات را تکذیب کردم. یک روزنامه ورزشی هر روز علیه من مطلب می‌زند اما سؤال من این است که آیا هدف آنها حمایت از تیم ملی است؟ آنها نمی‌دانند با اخباری که منتشر می‌کنند چه جوی را در اردوهای تیم ملی به وجود می‌آورند.

وی افزود: زمانی که به فرودگاه رسیدیم متوجه شدم که برخی‌ها می‌گویند کی‌روش سرطان دارد. من معتقدم باید به کی‌روش احترام بگذاریم و این احترام باید متقابل باشد. بهتر است دوستان از حرف‌های تخریب‌کننده دوری کنند. کی‌روش سالم است و به کارش در ایران ادامه خواهد داد.

پیروانی با اشاره به کمبود امکانات عنوان کرد: ما مشکل زمین داریم و در روزهایی که همه دعا می‌کردند باران ببارد من دعا می‌کردم این اتفاق رخ ندهد تا زمین گل نشود و بازیکنی آسیب نبیند. اگر در گذشته کمبود امکانات داشتیم و نتیجه هم می‌گرفتیم این دلیل نمی‌شود که حالا خودمان را با آن زمان مقایسه کنیم. تیم ایران جوان شده است و بازیکنان جوان نیاز به تجربه‌اندوزی دارند.

وی گفت: حدود 4 سال است که کی‌روش می‌خواهد یک آکادمی در کنار کمپ تیم ملی راه‌اندازی کند اما این اتفاق هنوز رخ نداده است. در کنار تیم‌های بزرگ دنیا هم چنین آکادمی‌هایی وجود دارد که بازیکنان قبل از ورود به زمین در آنجا از همه نظر آماده می‌شوند و کی‌روش مدت‌هاست که دنبال راه‌اندازی چنین چیزی است. ما به عنوان تیم اول آسیا در امکانات با مشکلاتی مواجه هستیم.

مدیر تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: حدود 3 ماه است که تیم ملی لباس ندارد. فدراسیون به تنهایی نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد. سالهاست که می‌خواهند چمن کمپ را درست کنند اما توانایی این کار را هم ندارند. یک مثال بزنم که متوجه کمبود امکانات در تیم ملی شوید. یک بازیکن ایران برای یکی از مسابقات رسمی تنها یک لباس با خود به همراه داشت و اگر مشکلی پیش می‌آمد به عنوان مثال لباسش پاره می‌شد یا قطره‌ای خون روی آن می‌ریخت کادر فنی مجبور بود که یک تعویض اجباری انجام دهند چرا که آن بازیکن لباس دومی نداشت که بخواهد لباسش را تغییر دهد.

پیروانی ادامه داد: چمن کمپ باید تغییر کند و بهتر است همه بیایند و به تیم ملی کمک کنند. بازیکنان جوان تیم ملی نیاز به آموزش دارند. در باشگاه‌ها که مشکلات زیادی وجود دارد اما آنها حداقل در تیم ملی باید آرامش داشته باشند. فدراسیون تلاش‌های زیادی می‌کند اما به تنهایی نمی‌تواند همه کارها را انجام دهد. می‌خواهم از باشگاه هواداری تیم ملی تشکر کنم که کمک زیادی تاکنون به ما کرده است. البته از آنها می‌خواهم که حمایت‌های خود را بیشتر از گذشته ادامه دهند. تیم ملی برای من و کی روش نیست، برای یک ملت است.

وی با اشاره به مرخصی 3 ماهه کی‌روش و برگزاری کلاس آموزشی برای مربیان گفت: وقتی لیگ تعطیل است اگر خودتان جای کی‌روش باشید، می‌مانید؟ از روزی که من آمده‌ام بارها از مربیان خواستم که به تمرینات تیم ملی بیاید اما تنها تارتار و ویسی درخواست من را پذیرفتند. اگر قرار است تعامل باشد اینگونه نمی‌توان به هدف رسید.

مدیر تیم ملی فوتبال ایران عنوان کرد: بعد از جام جهانی آمار جوانگرایی تیم ملی ایران از همه تیم‌ها بهتر است. کی‌روش یک مربی حرفه‌ای است و در مورد صحبت‌هایی که اخیرا انجام داده است باید بگویم کفاشیان از کادر فنی خواسته بود تا مصاحبه‌ها را مدیریت کند و بیشتر مثبت و فنی حرف بزند. من یک سؤال از شما دارم. آیا کی‌روش استعفا کرده است یا مریض است؟ پاسخ این دو سؤال کاملا مشخص است و فکر نمی‌کنم نیازی به توضیح بیشتر باشد.

پیروانی ادامه داد: روز گذشته 7 ساعت نشست داشتیم و اکثر مشکلات را با مسئولان مطرح کردیم. کی‌روش یک مربی بزرگ است و شاید خیلی‌ها بگویند چرا من از وی حمایت می‌کنم که در پاسخ به این سؤال باید بگویم من یک ایرانی هستم و عرق ملی دارم. مگر کره جنوبی یا استرالیا زمانی که با تیم‌هایی مثل کامبوج، بوتان و... بازی دارند با بازیکنان کامل‌شان وارد زمین نمی‌شوند؟ من معتقدم باید از روی حمایت حرف بزنیم نه اینکه صحبت‌هایی را مطرح کنیم که به تیم ملی ضربه بخورد.

وی با اشاره به شرایط تیم فوتبال پرسپولیس و داوری‌‌های اخیری که بازی‌های این تیم تصریح کرد: به پرسپولیس ظلم شد. من نمی‌خواهم داوران را زیر سؤال ببرم اما اشتباهات داوری در بازی‌های پرسپولیس تاثیرگذار بود. برانکو یک مربی بزرگ و فنی است و می‌تواند به پرسپولیس کمک کند اما این باشگاه هم مشکلات خاص خودش را دارد. برای مثال برانکو 7 زمین را دیده تا یکی را برای تمرین انتخاب کند. مشکلات باشگاهی به تیم ملی هم می‌رسد و چه اشکالی دارد که به گفته کی‌روش سرمایه‌گذاران بیایند و به فوتبال کمک کنند. به نظر من نتایج پرسپولیس خوب بوده و این تیم بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشته است.

مدیر تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سؤال که آیا قرارداد دارد یا خیر، گفت: من هم مثل برخی‌ها که می‌گویند برای پرچم و وطن کار می‌کنم قرارداد ندارم اما وظیفه‌ام است که حضور داشته باشم. با شرایطی که وجود دارد حضور در جام جهانی سخت است اما معتقدم  اگر امکانات مناسب در اختیار جوانان قرار بگیرد آنها می‌توانند به اهداف خود برسند.

پیروانی در پایان عنوان کرد: می‌خواهم یادی کنم از غلام پیروانی برادر بزرگ‌ترم که می‌گوید «عهد کردم که بدهکار نباشم به کسی/ وای از دست محبت که بدهکارم کرد».

 

 

کد/2020

نظرات کاربران
ميثاق آذرنگ
ممنون آقاي پيرواني باقدرت به كارت ادامه بدين مامردم پشتتون هستيم اگه صدتامنتقدتخريب كننده مانندمايلي كهن هم باشه نميتونن كوچكترين آسيبي به آقاي كيروش بزنن چون مامردم پشتتون هستيم زنده بادكيروش آريايي وافشين خان پيرواني خواهش ميكنم آقاي پيرواني بريدبرنامه ٩٠ومشكلات تيم ملي رابگيد
۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۶:۳۸
پاسخ
0
15
بهنام (عاااااشق واقعی کی روش)
لاییییک آقا میثاق گل
۱۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۸:۴۸
0
0
هوادار پرسپولیس
یه شماره حساب اعلام کنن مسئولین تیم ملی...کفاشیان که نمی تونه وظیفه اش رو انجام بده!!!!!!!!!! ،مردم با رضایت کامل کمک می کنن... تیم ملی برامون عزیزه ....
۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۱:۲۴
پاسخ
1
23
payman
مگر آن دسته از مربیانی (مایلی کهن ها )که به آنها تیم نمیدهند تا تیمشان را بدبخت کنند و برای نیفتادن تلاش کنند این شرایط را قبول کنند
۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۴:۴۵
پاسخ
1
16
تيم ملي ايران
خدا كنه اين حرفارو همه منتقدين بخونن و دست به دست هم به تيم ملي كشورمون كمك كنن ، مرسي اقاي پيرواني
۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۴:۳۹
پاسخ
0
19
bahram
حالا باید از آنهایی که از کیروش انتقاد میکنند پرسیده شود که آیا آنها این رفتار و امکانات را حرفه‌ای میدانند کیروش فقط به خاطر عشقی که به مردم ایران و عشقی که مردم به او دارند در ایران مانده است کیروش از صمیم قلب دوستت دارم و از مسولین میخواهم که امکانات را در اختیار کیروش و تیم ملی قرار دهند
۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۹:۴۲
پاسخ
0
20
reza
این ماجرا بدجور اعصاب خورد کنه که همشون بی کفایتن وفقط قول ووعده میدن اینو یه بچه 1ساله میدونه که در هربازی باید یه 5دست یابیشترباشه که شرمنده خودشون یا هوادارا نشن ولباس زیاد وبینهایت براتمرین واقعا ننگینه این حرکات
۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۶:۳۴
پاسخ
0
19
b14
متاسفانه گفتگوی امروز با آقای پیروانی اصلا منسجم نبود و اصلا ایشون مجال کامل حرف زدن پیدا نکردن. من عاجزانه از برنامه نود میخوام(برای چندمین بار) که ایشون به عنوان مدیر تیم ملی دعوت بشن تا بتونن کامل مشکلات سرراه تیم ملی رو مطرح کنن و سر این مشکل ها بحث بشه تا بلکه قسمتیش حل بشه. البته اصلا نمیدونم کامنت های اینجا خونده میشه یا به آقای فردوسی پور منتقل میشه یا نه. ولی واقعا از نود میخوام و این انتظار هم از این برنامه میره که این کار رو انجام بده هرچه سریع تر.
۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۲:۴۰
پاسخ
0
22