پیروانی: تراکتورسازی هم باید محروم شود

پیروانی: تراکتورسازی هم باید محروم شود

7903
13:01
12 دی 1396
مدیر تیم پرسپولیس می‌گوید اگر هواداران پرسپولیس تخلفاتی انجام دادند به خاطر تخلفات تماشاگران تراکتورسازی در بازی رفت بوده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیر تیم پرسپولیس می‌گوید اگر هواداران پرسپولیس تخلفاتی انجام دادند به خاطر تخلفات تماشاگران تراکتورسازی در بازی رفت بوده است.

 

به گزارش وب سایت نود، افشین پیروانی درباره محرومیت پرسپولیس از حضور تماشاگرانش در یک دیدار خانگی به خاطر حواشی دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی، اظهار کرد: من نسبت به رای‌مان اعتراض می‌کنم. به قول آقا غلام برادرم "گر حکم کنند که مست گیرند، در شهر هر آن چه هست گیرند". اگر ما تخلفی انجام داده‌ایم مطمئنا به خاطر تخلفاتی بوده که در تبریز رخ داده است. آن زمان هیچ واکنشی انجام نشد. روز جمعه هم طرفداران محترم تراکتورسازی مشکلاتی داشتند. مطمئنا هر کنشی یک واکنشی دارد. مطمئنا اگر ما مشکل داشتیم آنها هم داشتند. فوتبال ورزشی نیست که بخواهد این اتفاقات در آن رخ دهد. فوتبال به طرفدارش زنده است و طرفدار حق دارد که کری بخواند و از تیمش حمایت کند. من هر گونه بی‌احترامی را رد می‌کنم.

او افزود: اخلاق و احترام در محیطهای ورزشی یک اصل مهم است. ما ادعا داریم خانواده‌ها باید به ورزشگاه بیایند، من از هوادارانی که به ورزشگاه می‌آیند تقاضا می‌کنم مسائل را رعایت کنند. فرهنگسازی نیاز به آموزش دارد و با ۱۰ یا ۵۰ لیدر این مسائل درست نمی‌شود.

مدیر پرسپولیس درباره دلیل اعتراض به حکم دیدار این تیم مقابل تراکتورسازی، تصریح کرد: اگر محرومیتی برای ما در نظر گرفته شده است باید همان محرومیت نیز برای تیم تراکتورسازی در نظر گرفته شود. ما این بازی را بردیم ولی دوست داشتیم که این برد با محرومیت همراه نشود. مجموعه پرسپولیس تلاشش را می‌کند که بحث فرهنگی در ورزشگاه رعایت شود و مشکلی پیش نیاید. اگر قرار است ما محروم شویم باید در قبال تیم تراکتورسازی هم عکس‌العمل خوبی رخ دهد.

پیروانی درباره حمایت‌هایی که مسئولان آذربایجان از تراکتورسازی در ماجرای دیدار این تیم مقابل پرسپولیس انجام دادند، گفت‌: در حال‌ حاضر وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی تعیین بودجه کشور است و کارهای مهم‌تری دارند. من به کسانی که از تیم فوتبال تراکتورسازی حمایت کرده‌اند می‌گویم که شاید نیمی از کسانی که در ورزشگاه آزادی حضور داشتند، آذری زبان بودند. در مجموعه ما هم آذری وجود دارد.

فوتبال، ورزش جوانمردی است و نباید آن را یک مساله قومیتی کنیم. وظایف همه احترام گذاشتن به یکدیگر است. کری در فوتبال وجود دارد. اگر دو گروه با هم مشکل دارند و شعار علیه هم دادند مطمئن باشند که آخر، همه ایرانی هستیم. تقاضای من این است که دوستان هر کسی وظایف خودش را انجام دهد، خصوصا کسانی که در فدراسیون فوتبال حضور دارند پیش داوری نکنند. ما قبل از این که دیروز محروم شویم، از بدنه فدراسیون به ما می‌گفتند که محروم شده‌اید. اجازه دهید کمیته‌ انضباطی به عنوان یک کمیته‌ مستقل تصمیم بگیرد. ما در این سه، چهار روز به خاطر فوتبال و طرفدارانمان سکوت کردیم اما دوستان هر روز یک بیانیه می‌دهند. باید از دید فوتبال این مساله را بررسی کنیم و مساله را قومیتی نکنیم.

او افزود: همه ایرانی هستیم و باید به هویت ایرانی بپردازیم. دوستان قبل از این که اظهار نظر کنند، کارشناسی فکر کنند. با استفاده از محیط ورزش و فوتبال موج سواری نکنند. چه بسا نمایندگان تهران هم در ارتباط باشند و مسائلی را مطرح کرده باشند.

مدیر پرسپولیس ادامه داد: ما می‌دانیم که بحث ورزش با اتفاقات دیگر متفاوت است. اگر نمایندگان دو طرف بخواهند دخالت کنند، اتفاق قشنگی رخ نمی‌دهد. به عنوان یک ایرانی می‌خواهم آرامش را حفظ کنند. اتفاقاتی در تبریز رخ داد. هادی نوروزی، علی پروین و ... بزرگان فوتبال ما هستند. چرا باید در تبریز به آن‌ها بی‌احترامی شود؟ کار طرفداران ما هم درست نبود اما هر کنشی یک واکنشی دارد. من هر دو طرف را رد می‌کنم ولی صحبت من این است که از دید فوتبالی نگاه کنیم و بحث را به حاشیه‌ای نکشیم. سال جام‌جهانی است. دو تیم در آسیا حضور دارند و توقعات بالا است. ان‌شاءالله فوتبال ما پیشرفت کند چون برد در فوتبال، شور و نشاط در جامعه را به وجود می‌آورد.

پیروانی درباره ادعای تراکتوری‌ها مبنی بر سر دادن شعار قومی و قبیله‌ای در حالی که برخی پرچم کشور بیگانه را به ورزشگاه می‌آورند، گفت: مطمئنا این افراد یکسری تماشاگرنما هستند و طرفداران تراکتورسازی آنها را قبول ندارند. همان طور که ما افرادی را که شعار علیه تراکتورسازی دادند قبول نداریم. فوتبال ورزش جوانمردی است. شعار AFC و فیفا و باشگاه‌ها احترام گذاشتن به یکدیگر است. من می‌گویم اگر قرار است محرومیتی رخ دهد باید برای همه باشد. حالا که این اتفاق افتاده ان‌شاءالله برای آخرین بار باشد اما باید عاقلانه رفتار کنیم و پی در پی بیانیه ندهیم. پرسپولیس باشگاه بزرگی است و تماشاگران بیشتری دارد و اگر می‌خواستیم بیانیه بدهیم که قشنگ نبود. خدا را شکر می‌کنم که این مساله به خیر و خوشی ختم شد. ما قهرمان هستیم و رنگ سرخ، رنگ شجاعت است. قطاری که راه می‌افتد به شیشه‌اش سنگ می‌زنند. برای پرسپولیس حواشی رخ می‌دهد. در حال حاضر هواداران ما محروم هستند. آن‌ها همیشه از تیم ملی حمایت کردند. من افتخار می‌کنم که آن‌ها از ما حمایت می‌کنند. البته من این را می‌گویم که هیچکس در هیچ جا حق ندارد که به یک قومیت توهین کند.

او درباره بیانیه‌های متعدد تراکتورسازی گفت: نباید پیش داوری کنند. ما دیروز با مدارک و فیلم به کمیته انضباطی رفتیم و از خودمان دفاع کردیم. ما به رای کمیته انضباطی احترام می‌گذاریم ولی نسبت به این رای اعتراض می‌کنیم. آن‌ها هم حتما نسبت به اعتراض ما احترام می‌گذارند. اما نباید هیچ‌کس به خودش اجازه دهد که درباره پرسپولیس پیش داوری و اظهار نظر کند. دادن بیانیه فرار رو به جلو است. اگر قرار است ما محروم شویم،‌ آن‌ها هم باید محروم شوند. حالا این بازی محروم بودند اما در بازی رفت که میزبان بودند و به بزرگان ما توهین کردند. باید یک مقدار فکورانه‌تر رفتار کنیم و فوتبال را سیاسی و قومی نکنیم. رنگ سرخ ما رنگ شجاعت است و با شجاعت، تراکتورسازی را بردیم. من یک آرزو دارم،‌ آن‌ هم برد تراکتورسازی در بازی آینده است. دلیل آن هم این است که ما هواداران زیادی هم در تبریز داریم. بازی گذشت و هفته آینده دو تیم بازی مهمی دارند. طرفداران و بازیکنان به بازی آینده تمرکز کنند.

مدیر پرسپولیس درباره یکسان نبودن حکم‌ها در کمیته انضباطی تصریح کرد: من این حرف را قبول دارم. ما و شما قبول داریم ولی یک نفر دیگر تصمیم می‌گیرد. آن‌ها باید جوابگو باشند و همه خلاف‌ها را یکسان ببینند. متاسفانه یکی از لطمه‌هایی که پرسپولیس در جام حذفی خورد، فشردگی بازی بود. بحث تماشاگر،‌ آلودگی و این که در عرض یک هفته با یک تیم دو بار بازی کنید، بی‌تاثیر نیست. من نمی‌خواهم حذفمان را توجیه کنم ولی این اتفاقات هیچ جای دنیا رخ نمی‌دهد. مطمئنا به قطار در حال حرکت سنگ زده می‌شود. مطمئن باشد همه کسانی که در پرسپولیس هستند پشت این تیم هستند و ان‌شاءالله یک بار دیگر هم قهرمان می‌شویم.

او افزود: تقاضای من این است که باید همه به هم احترام بگذارند. شیراز و تبریز و مشهد و ... وظیفه‌مان این است که به ایرانی بودنمان افتخار کنیم. به کمیته انضباطی پیشنهاد دادیم که نظارت بر بازی‌ها بیشتر شود. مطمئنا قشنگ نیست که از بحث جوانمردی فوتبال به مسائل دیگری وارد شویم. مطمئنا اتفاقاتی رخ دهد که با اطمینان خاطر به شهرهایی که بازی داریم برویم.

پیروانی در ادامه درباره موافقت برانکو با برنامه کی‌روش گفت: برانکو خواهان ارسال کتبی تقاضا نامه بود. این تقاضا دیروز کتبی ارسال شد و امروز هم با برانکو صحبت کردیم و او مشکلی ندارد. فقط بازیکنانی که می‌خواهند را معرفی کنند تا ما آن‌ها را پس از بازی تحویل تیم ملی دهیم.

 

2051

نظرات کاربران
۷تراختور
باشه بهش میگم،،، جوان است و جویای نام. استاد پیروانیو میگم
۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۴:۳۷
پاسخ
5
7
مهدی تراکتوری
آقای پیروانی تا الان بیست سال فکر میکردم شما بازیکن اخلاق مداری بودید ! توهین نژادی و فحاشی به یک ملت رو با توهین به بازیکن تیم پیروزی یکی میدونید؟! اصلا ما هیچ ولی جواب بدید چرا باشگاههای آسیایی بخاطر توهین نژادی فحاشی سنگ پراکنی ازشما شکایت کردند و پارسال یک جلسه در آسیا محروم شدید توسط فیفا ؟؟؟ توهین نژادی و فحاشی به یک ملت در بازی های فوتبال در کل دنیا محکومه ولی در باشگاه پیروزی هم خودشون برنامه ریزی میکنند وهم جایزه میدن به مجرمین !!!فقط سپردتمتون به خود خدا میدونم دیر یازود جواب شما رو میده ! ادمین جان شما دیگه بی طرف باش
۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۲۰:۵۴
پاسخ
5
8
qader
ما تراکتوریا باید به فیفا شکایت کنیم تا مشخص بشه حق با کیه
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹:۳۴
پاسخ
4
6
کوروش کبیرSs$
افشین جان داداچ میخوای کمیته انضباطی همرو محروم کنند شما خیالت راحت بشه از الان قشقائی و صنعت نفت هم برای جام حذفی سال آینده محروم کنید
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰:۱۶
پاسخ
19
16
سید سرخ
اشکالی نداره افشین خان .. ممنون از تعصب و پیگیری شما .. شما مثل بقیه ی پرسپولیسا افتخار ایران و اسیا و تیم ملی هستید .. بزارید به نا حق جریمه کنند بلکه مرحمی بشه بر زخم تیم های بی جام و بی افتخار .. انشالله اخر فصل قهرمانی و شادی و افتخار واسه پرسپولیسیاست .. حسرت و حسادت و عقده گشایی هم واسه بعضی از . . .
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۳:۱۵
پاسخ
15
15
سیدمحمد حسینی زرندی
با اعلام این رای فدراسیون وکمیته انضباطی نشان داد که برای پرسپولیس شمشیر رااز رو بسته اند !!! حالا ما هرچی بگیم. . به قول قدیمی ها: نرود میخ آهنی درسنگ...
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۱:۲۳
پاسخ
15
15
ایران
واقعا تو این مصاحبه ی به این طولانی یه سطر حرف حساب نمیشه پیدا کرد . آقای پیروانی ادعاتون میشه مخالف توهین های قومیتی هستین ولی شما عملا نه تنها رفتار و شعار نژادپرستانه ی هوادارانتون رو محکوم نکردین بلکه دارین دفاع میکنین، و تا زمانی که فرهنگ خود شماها اصلاح نشه نمیشه از هواداران انتظار بیشتر از این داشت. نود جان چاپ کنی ممنونت میشم
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۰:۰۹
پاسخ
17
21
khalilpour
این شعار نژادپرستی پرسپولیسی ها از سوی فیفا جریمه تعلیق باشگاه پرسپولیس را خواهد داشت، و باید این باشگاه تعطیل شود چون شعار نژادپرستی در دنیا محکومه و جریمه اش هم بسیار سنگین، اگر تعلیق نشه فیفا زیر سوال میره
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹:۵۰
پاسخ
29
30
خطاب به بالایی
شعارنژادپرستی شماتراکتورهادرموردوطنتون جریمش به نظرت چیه؟ خلیج عربی خدایی خجالت نمیکشین این شعارراسرمیدین خلیج همیشه فارس یاشاسین ایرانم.ادمین بی طرف بچاپ
۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۱:۵۶
7
14
تراکتوری
بیست نفری که از کجا و به چه قصدی (؟) اون جا بودند کجا و شصت هزار استادیوم تهران نفر کجا؟ چرا خودتون رو میزنید به اون راه؟ / در ضمن باشگاه و طرفدار های تراکتور عذرخواهی کردند/ اما مدیران پرسپولیس نه تنها عذرخواهی نکردند پر رویی هم میکنند٬ واقعا جای تاسف برای طرفداری پرسپولیس و مردم ایران داره این اتفاقات
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۴:۲۹
پاسخ
30
28
جواد **لیوانغربی**
جناب آقای پیروانی حکم شما مدیر تیم 4 پولی3 هست!!!!!!! نه رییس کمیته انظباطی !!!!!! وگرنه دو شغله بحساب می آیید!!!!! اونوقت باید استعفاء بدهید!!خخخخخخخخخ
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۱:۳۱
پاسخ
29
19
زلزله 6 ریشتری سرخ
دمت گرم افشین با تعصب از مسئولین باشگاه که بخاری بلند نمیشه
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۷:۳۸
پاسخ
59
120
reza
واقعا چه پررو تشریف دارن ایشون... میگه 50 شصه لیدر نمیتونه هوادارو کنترل کنه.. همه تو کلیپ ها دیدیم خود لیدرا طبل میزدن بقیه هم تماشاگرارو برای تشویق ایسلندی که با توهین همراه بود اماده میکردن...بعد میاد میگه لیدرا نمیتونن کنترل کنن.. دو سه روزه مقام دادن بهش جوگیر شده ادمین بچاپ لطفا.. هیچوقت نظرای برحق منو چاپ نمیکنی
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶:۱۵
پاسخ
110
66
تراکتور9ساله لیگ برتره امادرحسرت جام
پرروخودتون هستین
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۵:۴۷
20
40
مسعود
اقای پیروانی میخوای تراکتور رو به خاطر فحاشی سازماندهی شده باشگاه حضرتعالی 10 جلسه محکوم کنند؟ خداییش تا کی اینهمه خود را صاحب حق میدانید؟/ جان من بهمراه برادران محترمتان دست از سر این فوتبال بردارید
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۱:۱۱
پاسخ
140
43
FarZaDZB
چشم منتظر بودن شما دستور بدید
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۱:۱۹
18
31
سولدوز تراختور
اگه جرات داری و میتونی و اگه جرات دارن بگو محروم کنن.اونا و شما خیلی خب میدونین جمعه ورزشگاه چیا گذشت جمعه فراتراز یک شعار بودحداقل هوادارانتون باید یه دو سال به خاطر کتک کاری باید برن زندان..
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۸:۵۵
پاسخ
179
49
خطاب به سولدوز
کی جرات محروم کردن زورگویان لیگ راداره محرومیتهافقط برای ماست شماکه داوروبازیکن حریف رامیزنین بایدچندسال بریدزندان بی منطق
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۳:۵۱
33
139
اهرلی تراختور عشقی
کمیته انضباطی بخاطر پرسپولیس روی قانون پا گذاشت طبق آئین نامه خود کمیته انضباطی، بند سه ماده ۷۳ باید پرسپولیس بخاطر شعار نژادی به بیش از 3جلسه بازی خانگی بدون هوادار محکوم میشد
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷:۵۸
پاسخ
167
44
تهران پرچم بالاست
بی منطق ترین و متعصبی ترین انسانهای روی زمین شما طرفدارای تراکتور هستین کدوم شعار نژاد پرستانه؟؟؟؟نکنه همون شعار خلیج ع ر ب ی که شما سر دادین یا اینکه به منشا توهین نژاد پرستانه کردین اصلا شما میدونین نژاد پرستی یعنی چی خخخخ اگه میدونستی که انقدر تعصبی نبودین
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۷:۵۳
22
45
FarZaDZB
شما که خوب قانون بلدید فکر کنم تراکتور باید مادام عمر محروم بشه به خاطر توهین به ایران :)
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۲:۱۶
13
45
رضا
خوشم میاد توی زمین بازی حریفمون نمیشین بیرون زمین میخواین برنده بشین
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۹:۴۰
16
41
v
خندم میگیره برو تو کانالای هواداریتون بعد حرف از شعار نژادی بزن اینجوری باشه که کلا تیم شما باید حذف بشه بره جایگاه اصلیش دسته ۱
۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲:۳۳
19
48