پیروانی خطاب به کی‌روش: وقتی اسم ایران و پرسپولیس را می آوری حواست را جمع کن!

پیروانی خطاب به کی‌روش: وقتی اسم ایران و پرسپولیس را می آوری حواست را جمع کن!

11621
14:39
28 دی 1397
کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران به اظهارات اخیر کی‌روش واکنش نشان داد و گفت که سرمربی تیم ملی می‌خواهد با این رفتارها فرار رو به جلو کند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از ایسنا، افشین پیروانی، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به مصاحبه اخیر کی روش گفت: به نظر می رسد  آقای کی روش با این  جنجال سازی ها، اتهامات واهی و  فرافکنی‌ها قصد دارد با فرار به جلو روی نوع بازی مقابل عراق و برخی انتقادها سرپوش گذاشته و همچنین در شرایطی که ایران قرعه خوبی تا نیمه نهایی دارد و رقبایی چون کره جنوبی، ژاپن و استرالیا هم دور از انتظار ظاهر شده‌اند به جای تمرکز روی قهرمانی با حاشیه سازی، بهانه‌های واهی و طرح مخالفان فرضی، قهرمان نشدن احتمالی را توجیه کند. او نمی‌خواهد ببیند که مربیان قبلی یک‌دهم امکانات کنونی و حمایت‌ها را نداشته‌اند. کی‌روش هدفمندانه خلاف این حقایق را مطرح می‌کند و این موجب تاسف بسیار است.

پیروانی ادامه داد: زمانی که با کی‌روش  همکار بودم بعد از بردها در اردوهای تیم لقب جالبی به او داده بودند و می گفتند کی‌روش قهرمان بر هم زدن اوقات خوش فوتبال ایران است. لقبی که فقط  برازنده اوست.

او تصریح کرد: بسیار ناراحت کننده است که کی‌روش راجع به سفره نان مردم ایران حرف می‌زند و غیر مستقیم به ایرانی‌ها توهین می کند. این صحبت‌ها از جانب کسی که حدود ۸ سال دستمزد کلانی از ایرانی‌ها گرفت قشنگ نیست. این حرف او توهین مستقیم به مردم ایران است و مطمئن باشد ایرانیان که عزت، حرمت و افتخارات پرشماری دارند پاسخ این بی احترامی بزرگ و زننده او را خواهند داد. او باید بداند یک ایرانی حتی اگر مشکل مالی و اقتصادی داشته باشد اجازه نمی‌دهد کسی حرمتش را زیر پا بگذارد.  متاسفانه  کسی که به لطف بودجه بیت المال به یکی از گرانترین مربیان ملی فوتبال جهان مبدل شده حرف‌های سخیف و تندی درباره ایرانی‌ها  زد. کی‌روش بهتر است برود تاریخ مبارزات ایرانیان برای حفظ عزت و اقتدار خود را بخواند و بار آخرش باشد درباره زندگی و مسایل اقتصادی مردم ایران حرف بزند، او انگار نمی‌داند همین مردم هستند که خرج قراردادش را می‌دهند.

سرمربی و کاپیتان سابق پرسپولیس درباره سفر بیزینس کلاس پرسپولیسی ها به ژاپن گفت : آقای کی‌روش! برای اولین و آخرین بار هشدار می‌دهم وقتی اسم پرسپولیس و ملت ایران را می‌آوری حواست را جمع کن. پرسپولیس تیمی با ریشه و مردمی است که به عنوان پرطرفدارترین تیم آسیا خیلی پرطرفدارتر از تیم های کشور های او است. او خوب می‌داند پرسپولیس چگونه با یک ملی‌پوش و در شرایطی که محروم از جذب بازیکن بود و چندین ستاره اش از تیم رفته بودند  برای قهرمان شدن در آسیا به ژاپن سفر می کرد و به باور بنده بیزینس کلاس که سهل است لیاقت داشت کادرفنی و بازیکنانش حتی با جت شخصی به ژاپن بروند . بنده  شاهد بوده‌ام تیم ملی در زمان مربیگری کی‌روش برای معمولی‌ترین بازی ها هم با چارتر سفر کرده که نشان دهنده آن است که قهرمانی‌ها و اقتدار پرسپولیس تا چه حد پاک و بدون حمایتی خاص بوده و کی روش و امثال او  که برای این اتهام‌های واهی دلیل موجهی ندارند. آن‌ها مجبورند از چیزهای عجیبی همچون بلیط فرست کلاس را برای فرافکنی حرف بزنند اما بدانند هرگز نمی‌توانند ذره ای از ارزش زحمات و افتخار آفرینی های بازیکنان پرسپولیس  را کم کنند.

پیروانی خاطر نشان کرد: به جرات هم می گویم هیچ یک از مربیان سال‌های گذشته تیم ملی چه خارجی و چه داخلی یک دهم امکانات کی روش و تیمش را در اختیار نداشتند و تا این حد از حمایت‌ها برخوردار نبوده‌اند  اما دیدیم که  آنها  این همه جنجال آفرینی نداشتند و حرمت ها را به رغم کمبودها حفظ می کردند.

کاپیتان اسبق تیم ملی  در ادامه افزود: متاسفانه کی روش  به خودش اجازه می دهد علیه همه مسوولان ارشد ورزش کشور حرف بزند. او به جای آنکه بگوید: " آقای داورزنی معاون وزیر قبل از بازی  به خاطر شاد کردن دل مردم و قدرشناسی از ملی پوشان و روحیه دادن به آنها  با حضور در اردو  به تیم پاداش دلاری  داد و من از ایشان و وزیر محترم ورزش و جوانان به خاطر حمایت های شان ممنونم" می آید و ناامید از تمدید قرارداد و برای توجیه برخی اتفاقات و  قهرمان نشدن احتمالی مقابل دوربین رسانه های خارجی و داخلی به  مردم عزیز ایران و  شخص وزیر و خیلی‌های دیگر  توهین کرده و اتهاماتی بی پایه و اساس را به تیم پرسپولیس نسبت می‌دهد تا موفقیت های آن را کم ارزش کند. کی‌روش  خوب می داند وزارت ورزش بیشترین حمایت را همیشه  از تیمش داشته و به همین خاطر می گویم سرمربی پرتغالی تیم ملی هم بی معرفت است و هم نمک نشناس! او روزی به مسب‌بان و عوامل آوردنش به ایران توهین کرد و بار دیگر  هم به مسوولان ورزش کشور و متاسفانه  کار را به جایی رسانده که به نوعی پا در زندگی خصوصی و عزت و حرمت ایرانیان گذاشته و باید بداند که یک ایرانی زیر بار مشکلات نه خم می شود و نه می‌شکند و نمی گذارد هم کسی حرمتش  را بشکند.

او در ادامه گفت: همه می‌دانید بنده  پس از جدایی از تیم ملی تا به امروز سکوت محض اختیار کردم تا حاشیه ای ایجاد نشود، خیلی ها هم بخاطر آرامش تیم ملی خلاف عقیده و میل شان  سکوت کردند  اما خود این مربی  استاد حاشیه سازی علیه تیم ملی است. او دارد این فرصت طلایی برای قهرمانی که ماحصل هشت سال هزینه کلان و  و فرصت دادن به ایشان و همچنین دور از شرایط آرمانی بودن تیم های مدعی فوتبال  آسیا  است را با خود زنی می سوزاند و امروز به جرات می گویم هیج فردی نتوانسته به اندازه خودش به بخت قهرمانی تیم لطمه بزند. او تمرکز و آرامش را از تیم گرفته و به همه توهین می  کند و باید بداند صبر ما ایرانی ها هم اندازه ای دارد و اگر هم مسوولان ارشد ورزش کشور، پیشکسوتان و بسیاری از اصحاب رسانه در قبال حرمت شکنی هایش صبوری کرده اند بخاطر منافع ملی و مصلحت تیم ملی  بوده. حال خطاب به خودش هم می گویم که هرگز یک ایرانی را دست کم نگیرد وباید بداند نجابت و صبوری ایرانی ها هم حدی دارد.

پیروانی تاکید کرد: نمی دانم او به رغم این همه نارضایتی در همه این سال‌ها و این همه متشنج کردن فضای فوتبال ملی چرا نمی رود، شاید  هیچ تیم یا کشوری پیدا نمی شود که حاضر باشد پول کلان به مربی پروازی بپردازد و توهین هم بشنود.

 پیروانی در  پایان گفت : آرزوی قلبی ام این است که تیم ملی ایران قهرمان جام ملت ها شود. حیف است این نسل و این  بازیکنان لایق و شایسته ای که  داریم قربانی این حاشیه سازی ها و این جنجال های خود ساخته مربی تیم شان  شوند. برای ملی پوشان بهترین روزهای ممکن را در این جام در پیش رو داریم و آنها خود خوب می دانند که قلب همه بازیکنان اسبق تیم ملی و  هشتاد میلیون ایرانی برای سربلندی بازیکنان با غیرت تیم ملی شان می تپد.

1004

نظرات کاربران
فقط تیم ملی فقط کیروش
پیروانی پیش خودش فکر کرده که الان بهترین وقت هست که از آب گل آلود ماهی بگیره کدوم توهین آخه چرا الکی جو میدین
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۰:۰۴
پاسخ
240
271
حسام
یکی نیست به خودش بگه درست صحبت کن!چرا می خوای کار بچه ها را کم ارزش جلوه بدی و مدام میگی تیمهای حاضر بدور از شرایط ارمانی و خوبشون هستند؟خب پرسپولیس هم با همین تیمها بازی کرده!تو لیگ قهرمانان اروپا که بازی نکرده!از کجا فهمیدی این دوره تیمها ضعیف هستند؟تازه جام شروع شده.اونم با 16 تیم اصلی.مدام سم پاشی می کنید.همین یک نمونه اش!اصلا این کارهاتون درست نیست!
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۰:۳۴
پاسخ
178
236
Yasin Taji
کی باشین که به کیروش توهین کنید! یادتون باشه این تیم ملیه بی نظیری که داریم نصفش بخاطر داشتن یک مربیه سطحه بالا مثل کیروش هست لطفا بیخودی جوی علیه تیم ملی درست نکنید اقای پیروانی
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸:۴۷
پاسخ
222
247
تیم ملی ایران
همین پیروانی قبل محرومیت تا وقتی تیم ملی بود پس چرا ساکت بود ؟؟ اسم ایران با تیم باشگاهی هیچ ارتباطی بهم ندارن ! کیروش واقعیت هارو گفته همون واقعیتهایی که هواداران ایرانی بااوردن پرچم ژاپن خواستند بگن !
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۴:۲۶
پاسخ
165
223
داود
دستت درد نکنه بالاخره یکی هم باید باشه جلوی این آقای بی ادب ایستادگی گنه تا به مردم ایران توهین نشه
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۳:۳۵
پاسخ
218
186
mehdi
این افشین پیروانی هم آدم جالبه کافیه مصاحبه های سه سال پیش به این ور در مورد کیروش بخونید برای نمونه : ** پاسخ پیروانی به منتقدان کی‌روش: ما را با خودمان مقایسه کنید نه ژاپن(شهریور 94) **پیروانی: رفتار خوبی با کی‌روش نشد (آبان 94)
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۰:۵۹
پاسخ
96
201
سجاد
قبلا خودشون میگفتن وقتی مردم گرسنه هستن چرا باید همچین پولی به کیروش بدیم اما حالا که کیروش گفته وقتی مردم گرسنه هستن چرا اینهمه هزینه برای تیمی خاص میکنید شده توهین به ملت ایران خیلی جالبه تنها جمله ای که داره خیلیا رو میسوزونه همون تیم خاصی هست که کیروش گفته وگرنه بقیه جمله همون جمله قدیمی خود دوستانه که هیچوقت کسی هم ناراحت نشد و عکس العمل نشون نداد. به شعور آدما احترام بزارید دوستای رسانه ای ادمین جان خوبی ممنون میشم منتشر کنی
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۷:۲۳
پاسخ
67
192
حسین حداد
نگاه کن کی داره از کیروش انتقادمیکنه
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳:۲۹
پاسخ
68
178
محمدعلی
شما از مشکلات مردم حرف نزن اقای پیروانی خواهشا که حزب بادی
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۲:۵۵
پاسخ
61
191
ارسنال
مرسی از کیروش
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۱:۲۲
پاسخ
60
169
نیما
اقای پیروانی حقیقت تلخ شماهم بی زحمت هرسمتی باد میاد اونطرفی نرید
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۸:۴۳
پاسخ
49
156
ناصربکام
مرسی کیروش که بدجور سوزوندی
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰:۱۸
پاسخ
66
153
سینا
اها چطور توتیم بودی ازاین حرفا نمیزدی اقای محبوبیت به دست اوردنیه که شما نداری
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۸:۴۵
پاسخ
49
142
سهیل
شما چی میگی اقای پیروانی ازیه راه دیگه برای خودت محبوبیت بخر ادمین عزیزم میدونم بی طرفی
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۵:۵۸
پاسخ
45
137
RedBoy
آقایون بالانشین ... چرا یکی نیست جلوی کیروشو بگیره! من شاید بگم از لحاظ فنی تیم ملیمون خوبه ولی خوبی به چه قیمتی ... توهین به من و ملت ایرانی که همین آقا جیره خور ایرانه! خب تو بیا خوبی تیم خودتو بگو جیکار به این و اون داری ... ای خدااا
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۲:۳۰
پاسخ
794
283
ایدی
چه توهینی کرده جز حقیقت گفته مگه
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷:۵۱
73
129