پیش بازی منچستر سیتی - آرسنال؛ نبردی برای تعیین جدی ترین رقیب چلسی

پیش بازی منچستر سیتی - آرسنال؛ نبردی برای تعیین جدی ترین رقیب چلسی

5655
02:05
28 آذر 1395
حساس ترین مسابقه هفته هفدهم لیگ برتر بین تیم های منچستر سیتی و آرسنال برگزار می شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - حساس ترین مسابقه هفته هفدهم لیگ برتر بین تیم های منچستر سیتی و آرسنال برگزار می شود.

به گزارش وبسایت نود، دیدار تیم های منچستر سیتی و آرسنال در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر، ساعت 19.30 یکشنبه 28 آذر 1395 در ورزشگاه اتحاد شهر منچستر به قضاوت مارتین اتکینسون برگزار خواهد شد. هم اکنون آرسنال و منچستر سیتی به ترتیب با 34 و 33 امتیاز در رتبه های سوم و چهارم جدول لیگ قرار دارند و فقط چلسی و لیورپول بالاتر از این دو تیم هستند.

با توجه به پیروزی چلسی در هفته هفدهم و افزایش فاصله شاگردان آنتونیو کونته با سایر مدعیان، به نظر می رسد که حساسیت مسابقه منچستر سیتی و آرسنال بیشتر شده و آنها به چیزی کمتر از سه امتیاز فکر نمی کنند. منچستر سیتی پس از دو شکست غیر قابل باور، مجدداً در بازی پیشین توانست تیم واتفورد را شکست بدهد ولی آرسنال پس از 14 بازی بدون باخت، در بازی قبل یک شکست عجیب را در خانه اورتون پذیرفت. بدون شک نتیجه مساوی به نفع هیچ کدام از این دو تیم نیست زیرا از طرفی فاصله هر دو تیم نسبت به چلسی افزایش یافته و از طرف دیگر، لیورپول شانس خوبی برای پیشی گرفتن از آنها پیدا خواهد کرد. (در صورت پیروزی در دربی مرسی ساید)

نکات آماری بازی:

طی 6 دیدار اخیر این دو تیم در لیگ برتر، 24 گل به ثمر رسیده و آرسنال طی 6 تقابل اخیر با سیتی در کلیه رقابت ها، شکست نخورده و حداقل 2 گل را در این بازی ها وارد دروازه سیتی کرده است.

منچستر سیتی طی 11 بازی خانگی اخیر در لیگ برتر فقط یک بار باخته است.

منچستر سیتی در تاریخ بازی های خود مقابل آرسنال در لیگ برتر، 8 بار کارت قرمز گرفته است. سیتیزن ها در مقابل هیچ تیم دیگری این تعداد بازیکن اخراجی نداشته اند.

آرسن ونگر طی 8 تقابل اخیر با پپ گواردیولا فقط 2 بار پیروز شده که همه این بازی ها در لیگ قهرمانان بود. البته این دو تیم در تابستان گذشته یک بازی دوستانه را در اسکاندیناوی برگزار کردند.

چلسی و آرسنال به ترتیب با 7 و 6 برد در ورزشگاه اتحاد، خطرناک ترین میهمان های منچستر سیتی طی دو دهه اخیر محسوب می شوند.

آرسنال از آوریل 2014 تاکنون، دو بازی پیاپی بیرون خانه را در لیگ برتر نباخته است.

پیتر چک در 7 بازی اخیر لیگ نتوانسته کلین شیت کند. در صورت باز شدن دروازه آرسنال در این بازی، برای اولین بار پیتر چک در 8 بازی پیاپی موفق به ثبت کلین شیت نمی شود.

آرسنال تنها تیم حاضر در فصل جاری لیگ برتر بوده که در نیمه اول هیچ کدام از بازی های خود شکست نخورده است.

الکسیس سانچز طی 27 بازی اخیر لیگ برتر، در 27 گل آرسنال نقش مستقیم ایفا کرده است. (19 گل و 8 پاس گل)

الکسیس سانچز طی 81 بازی برای آرسنال در لیگ برتر 41 گل به ثمر رسانده و پس از تیری آنری و ایان رایت، سومین بازیکن تاریخ باشگاه آرسنال است که با بیشترین سرعت به مرز 40 گل می رسد.

اولیویه ژیرو در هر 4 بازی گذشته مقابل منچستر سیتی گلزنی کرده است.

وضعیت بازیکن های دو تیم:

منچستر سیتی: در غیاب ایلکای گوندوعان مصدوم و فرناندینیو محروم، انتظار می رود که جای خالی آنها در خط هافبک توسط یحیی توره و فرناندو پر شود. هنوز دو جلسه از محرومیت سرخیو آگوئرو باقی مانده و احتمالاً نولیتو به جای وی در ترکیب اصلی سیتی قرار می گیرد و شانس کلچی ایهیناچو برای حضور در نوک خط حمله کمتر است. جان استونز پس از نیمکت نشینی در بازی مقابل واتفورد، شاید دوباره به ترکیب اصلی سیتیزن ها بازگردد. ونسان کمپانی نیز به علت مصدومیت غایب بوده و همچنان خبری از فابین دلف نیست.

آرسنال: چوبا آکپوم، سانتی کازورلا، متیو دبوشی، یحیی سانوگو و شکودران موستافی به علت مصدومیت در این بازی حضور نخواهند داشت. پر مرتساکر و دنی ولبک پس از پایان دوره مصدومیت به تمرینات آرسنال برگشته و شاید در این بازی فرصت کمی برای خودنمایی پیدا کنند ولی بازگشت آرون رمزی از مصدومیت در هاله ای از ابهام قرار دارد. به نظر می رسد که ترکیب اصلی آرسنال نسبت به بازی اخیر مقابل اورتون، دست خوش تغییرات عمده ای نشود هر چند که برخی شواهد حاکی است اولیویه ژیرو و الکس آیوبی از شانس زیادی برای حضور در ترکیب اصلی توپچی ها برخوردار هستند.

ترکیب احتمالی دو تیم:

پیش بینی نتیجه بازی:

4464

نظرات کاربران
akbar
یاران پپ دوبه یک یاران ونگر رو میبرن
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۹:۱۷
پاسخ
0
0
حسین
آرسنال با دو گل سانچز و تک گل توره دو یو میبره
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۷:۰۳
پاسخ
7
15
محسن چه
آرسن ونگر اگه بخواهد ببرد باید لستری بازی کند!!! طرز بازی پپ فقط فقط برای تیم های بسیار خوب جواب می دهد تیم هایی در حد بارسا با بازیکن های مانند مسی و ژاوی و انیستا پویول و پیکه و بوسکس!!!! اگه در بایرن هم موفق بود دلیلش برتری بایرن در برابر تیم های دیگه آلمانی بود و گرنه چه در برابر رئال ضد حمله و چه بارسا که از نظر بازیکن و بازی بهتر از بایرن بود شکست مفتضحانه ایی را در لیگ قهرمانان پذیرا شد.پپ نمی تواند مربی خوبی باشد مگر یاد بگیرد که دفاع و داشتن ساختار دفاعی منسجم خود ضرورت فوتبال است!
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۸:۱۶
پاسخ
6
12
jamshid
توپچی ها با دو گل سانچز و تک گل اوزیل میبرن
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۳:۲۲
پاسخ
13
23