پیش بازی کرواسی - انگلیس؛ یک گام تا فینال

پیش بازی کرواسی - انگلیس؛ یک گام تا فینال

8616
01:34
20 تیر 1397
تیم های انگلیس و کرواسی برای حضور در فینال جام جهانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم های انگلیس و کرواسی برای حضور در فینال جام جهانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد. 

به گزارش وبسایت نود، تیم های کرواسی و انگلیس از ساعت ۲۲:۳۰ چهارشنبه در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ورزشگاه لوژینکی مسکو به مصاف هم خواهند رفت. 

انگلیس کار خودش را با پیروزی ۲-۱ مقابل تونس و سپس پیروزی ۶-۱ مقابل پاناما آغاز کرد. این تیم در دور سوم در شبی که به اکثر بازیکنانش استراحت داده بود با یک گل مغلوب بلژیک شد تا با ۶ امتیاز به عنوان تیم دوم گروه هفتم صعود کند. انگلیس در مرحله یک هشتم به تساوی ۱-۱ مقابل کلمبیا رضایت داد و در ضربات پنالتی از سد این تیم گذشت تا برای نخستین بار در تاریخ خودش طعم پیروزی در ضیافت های پنالتی در جام جهانی را بچشد. شاگردان گرت ساوت گیت در مرحله یک چهارم با دو گل مقابل سوئد پیروز شدند تا پس از ۲۸ سال به نیمه نهایی برسند. انگلیسی ها حالا برای رسیدن به فینال جام جهانی پس از ۵۲ سال تنها کرواسی را در سد راه خود می بینند. 

تیم کرواسی در دور اول گروهی با دو گل مقابل نیجریه پیروز شد و سپس با سه گل مقابل آرژانتین به پیروزی رسید. این تیم در بازی آخر با نتیجه ۲-۱ از سد ایسلند گذشت تا با ۹ امتیاز صدرنشین گروه چهارم شود. کرواسی در دور یک هشتم به تساوی ۱-۱ مقابل دانمارک رضایت داد و در نهایت در ضربات پنالتی از سد این تیم گذشت. کرواسی در مرحله یک چهارم هم با روسیه میزبان ۲-۲ مساوی کرد تا بار دیگر با کمک ضربات پنالتی بتواند صعود کند. کرواسی که پس از ۲۰ سال بار دیگر به نیمه نهایی رسیده، می خواهد برای نخستین بار در تاریخ خودش به فینال جام جهانی راه یابد. 

آخرین اخبار

ابهاماتی در مورد حضور هندرسون در این بازی به دلیل مصدومیت همسترینگ وجود داشت اما سرمربی انگلیس اعلام کرد این بازیکن آماده بازی است. 

حضور ورسالیکو و سوباسیچ در این بازی در ابهام قرار دارد اما هر دو بازیکن در تمرین روز سه شنبه کرواسی شرکت کردند. 

ترکیب احتمالی

آمار و ارقام

این هشتمین بازی دو تیم خواهد بود. انگلیس در ۴ بازی پیروز شده، دو بازی مساوی شده و کرواسی هم در دو بازی به پیروزی رسیده است. 

دو تیم در مرحله گروهی یورو ۲۰۰۴ با هم بازی کردند که انگلیس با نتیجه ۴-۲ پیروز شد. 

این سومین حضور انگلیس در نیمه نهایی جام جهانی است. آن ها در سال ۱۹۶۶ مقابل پرتغال پیروز شدند و در سال ۱۹۹۰ مغلوب آلمان در ضربات پنالتی شدند. 

انگلیس با ۱۱ گل زده بهترین آمار گلزنی خودش در جام جهانی پس از سال ۱۹۶۶ را ثبت کرده است. 

کرواسی پس از سال ۱۹۹۸ برای دومین بار در تاریخ خودش به نیمه نهایی رسیده است. 

کرواسی در ۶ بازی تاریخ خودش در دور حذفی جام جهانی تنها یک بار شکست خورده است. 

2031 

نظرات کاربران
امید
امشب شکست حقارت آمیز برزیل سر انگلیس خواهد آمد پیش بینی من انگلیس 1-6 کرواسی
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۲:۲۹
پاسخ
23
17
Milad
فقط میخام فردا همین پستاتونو بخونین و بخندین انگلیس راحت کرواسی میزنه
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۱:۵۰
10
27
Sasan
لندن شهر بی دفاع! کروات ها امشب به انگلیسی ها درس فوتبال می دهند. کرواسی 3-1 تنها دغدعه خستگی تیم دوست داشتنی کرواسی که دو بازی اخیر 120 دقیقه پر فشار بازی کردند.
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۶:۴۸
پاسخ
18
18
تاج
دیروز گفتم که فرانسه به راحتی میره بالا همه نظر مخالف دادن و .....امروزم میگم که انشاالله کرواسی به مرحله بعد صعود میکنه
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۵:۱۲
پاسخ
21
20
✔✰✰سجاد✰✰✔ ✰S47✰
کرواسی باید ببره... انگلیس مزخرفه
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸:۵۸
پاسخ
21
24
ستاره سرخ
حیف بلژیک که در بهترین حالت سوم بشه بعد از اینا یکیشون نایب قهرمان یا قهرمان بشه! انگلیس که مقابل بلژیک باخت کرواسی هم که قابل قیاس با قدرت بلژیک نیست واقعا جام مسخره ای به همراه یه مشت نتیجه الکی شاهد بودیم
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۸:۵۶
پاسخ
25
14