چرا لیگ برتر بهترین است؟ حضور 44 درصدی بازیکنان جزیره در نیمه نهایی جام جهانی

چرا لیگ برتر بهترین است؟ حضور 44 درصدی بازیکنان جزیره در نیمه نهایی جام جهانی

4073
08:31
18 تیر 1397
لیگ برتر، حاکم مطلق مرحله نیمه نهایی جام جهانی است.

وبسایت رسمی برنامه نود - لیگ برتر حاکم مطلق مرحله نیمه نهایی جام جهانی است.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از وان‌فوتبال، با رسیدن به مرحله نیمه نهایی جام جهانی، 4 تیم و 91 بازیکن همچنان در روسیه حضور دارند. (ترکیب تیم کرواسی بعد از اخراج نیکولا کالینیچ از اردو به 22 بازیکن تقلیل یافت) از بین بازیکنان حاضر در روسیه، 40 بازیکن در لیگ برتر انگلیس بازی می‌کنند. 

نکته جالب در این باره آن است که هر 4 تیم مرحله نیمه نهایی، بازیکنانی در ترکیب خود دارند که در انگلستان به بازی مشغول هستند. تمامی 23 بازیکن ترکیب تیم ملی انگلیس در لیگ برتر حضور دارند. 11 بازیکن تیم ملی بلژیک در این لیگ مشغول فعالیت هستند. تیم ملی فرانسه 5 بازیکن حاضر در این لیگ دارند و دژان لوورن، تنها نماینده تیم ملی کرواسی در جزیره محسوب می‌شود. با حضور 40 بازیکن، 44 درصد از بازیکنان باقی مانده در جام جهانی در خدمت باشگاه های لیگ برتری هستند. 

این در حالی است که لالیگا و لیگ 1 فرانسه با 12 بازیکن، سهمی 13.2 درصدی از نیمه نهایی جام جهانی دارند. بوندسلیگا با 9 بازیکن، 9.9 درصد از بازیکنان حاضر در جام جهانی را در اختیار دارد و سری آ نیز با تنها 6 نماینده، سهمی معادل 6.6 درصد در بین بازیکنان 4 تیم نهایی جام دارد.

البته در این بین نکته حائز اهمیت، حذف زودهنگام اسپانیا و آلمان است که موجب افت شدید تعداد نمایندگان لالیگا و بوندسلیگا در مراحل پایانی جام شده است. ضمن آن که حضور ایتالیا در جام جهانی نیز می‌توانست موجب خودنمایی سری آ در میان 5 لیگ معتبر اروپایی شود. 

در نیمه نهایی جام جهانی 2014، 21 بازیکن در بوندسلیگا توپ می‌زدند تا لیگ آلمان دارای بیشترین نماینده در بین سایر لیگ ها باشد. لیگ برتر هم در آن مرحله از جام جهانی 2014، 19 نماینده داشت و حالا در عرض 4 سال، تعداد بازیکنان لیگ برتری حاضر در نیمه نهایی جام جهانی، افزایشی دو برابری داشته است.

سرمایه گذاری کلان در لیگ برتر و جایگزینی "بیگ فور" سابق با "بیگ سیکس" باعث شده بسیاری از بازیکنان قید حضور در تیم های معتبر سایر لیگ ها را بزنند و راهی لیگ برتر انگلستان شوند.

7712

نظرات کاربران
مهدی هاتفی
بهترین لیگ دنیا با اختلاف تازه امسال با اومدن ولوز و کاردیف و فولام که اصلا دیوونه کننده میشه
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳:۳۱
پاسخ
2
12
رائول
معلومه که بر عکس توهمات رسانه ها،، باشگاه های لیورپول، منچستر سیتی، تاتنهام، منچستر یونایتد، چلسی، اورتون، آرسنال باکیفیت ترین بازیکنان رو تحویل دادن.
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۲:۳۴
پاسخ
2
24
مجید...
لیگ جزیره با اختلاف بهترین لیگ دنیاست کدوم لیگ دیدین 6 تیم واسه قهرمانی بجنگه؟ مثلا فصل پیش اورتون 250 میلیون پوند خرج کرد اما آخرش سهمیه لیگ اروپا هم نگرف. در آخر بازی انگلستان خالق فوتبال با بلژیک بازی قشنگی میشه.
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۸:۴۰
پاسخ
4
26
میثم پرسپولیسی
اینا که انقدر خوبن چرا تو لیگ قهرمانان حرفی واسه گفتن ندارن؟
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۹:۳۱
پاسخ
24
8
حامد مسی عشق آرژانتین
به همون دلیل که لیگ قهرمانان راضی نمی‌شه که ویدئو چک رو وارد کنه، شرط بندی، مافیا، بنگاه‌های معملاتی
۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۰:۳۹
0
2
ramin
واسه اینکه با فشار داخلی لیگ برتر دسته پنجه نرم میکنن البته تو چندسال اخیر دنبال نسل سازی بودن البته لیگای دیگه چون لیگای کوچیکتری دارن مثل لالیگا فقط دنبال خودنمایی تو سی الن هرچند با قدرت گرفتن بیشتر تیمای لیگ برتر دیگ نمیتونن رقابت بکنن البته اگ تیمای انگلیسی ب رأل و بارسا بازیکنن نمیدادن هرکز اینقدر قوی نمیشدن لیگ برتر بزرگترین بازیکنان جهان رو تولید میکنهه
۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۹:۱۸
0
2
nader
در مورد کیفیت لیگ برتر تردیدی وجود نداره اما اینم در نظر بگیرین که چهار تیم حضور دارن که یک تیم تمام باریکنانش در لیگ برتر بازی میکنن(انگلستان) این کاملا طبیعیه که در آمار لیگ برتر بالاتر از لالیگا یا بوندسلیگا قرار بگیره همونطوری که در 2010 لالیگا بالاتر بود و در 2014 بوندس لیگا!!!
۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۴:۲۱
0
2