چرا میزبانی جام ملت های آسیا به امارات داده شد؟

چرا میزبانی جام ملت های آسیا به امارات داده شد؟

3125
09:27
19 اسفند 1393
روزنامه البیان چاپ امارات در گزارشی به مهم ترین دلایلی که باعث شد تا کنفدارسیون فوتبال آسیا امارات را به عنوان میزبان انتخاب کند، پرداخت. به نوشته این روزنامه طبیعی بود که AFC امارات را به کشوری چون ایران که کمتر میزبان رقابتی بزرگ در فوتبال جهان بوده است

وبسایت رسمی برنامه نود - روزنامه البیان چاپ امارات در گزارشی به مهم ترین دلایلی که باعث شد تا کنفدارسیون فوتبال آسیا امارات را به عنوان میزبان انتخاب کند، پرداخت. به نوشته این روزنامه طبیعی بود که AFC امارات را به کشوری چون ایران که کمتر میزبان رقابتی بزرگ در فوتبال جهان بوده است، ترجیح دهد.

به گزارش وب سایت نود،  کنفدارسیون فوتبال آسیا میزبانی جام ملت های آسیا در سال 2019 را به امارات داد. این در حالی بود که ایران هم امید داشت تا میزبانی این رقابت ها را به دست آورد. روزنامه البیان، چاپ امارات در گزارشی به مهم ترین دلایلی که باعث شدند تا کنفدارسیون فوتبال آسیا امارات را به عنوان میزبان انتخاب کند، پرداخت. در این گزارش آمده است:

ورزشگاه های با کیفیت بسیار بالا

کنفدارسیون فوتبال آسیا مقرر کرده بود که جام ملت های آسیا در سه شهر و 6 ورزشگاه با کیفیت بالا برگزار شود که امارات به خوبی این امکان را دارد؛ چرا که در سه شهر خود ابوظبی، دوبی و العین شش ورزشگاه با کیفیت بسیار بالا را دارد و این باعث شد تا این کشور یکی از شرط های کنفدراسیون فوتبال آسیا را داشته باشد.

18 زمین برای تمرین

یکی دیگر از امتیازهای امارات زمین های خوب تمرین بود. امارات علاوه بر ورزشگاه های با کیفیت زیادی که دارد 18 زمین تمرین با کیفیت بسیار بالا دارد و این باعث شد تا کنفدارسیون فوتبال آسیا در نهایت این کشور را انتخاب کند. در جام ملت های آسیا 2019، 24 تیم حضور دارند و امارات این توانایی را دارد تا زمین های تمرین را در اختیار همه این تیم ها قرار دهد.

13 هتل پنج ستاره

یکی دیگر از فاکتورهای کنفدارسیون فوتبال آسیا برای انتخاب میزبان جام ملت های آسیا وجود هتل های باکیفیت بسیار بالا و به اصلاح 5 ستاره است. نظر به این که امارات بیشترین مسافر را در بین کشورهای عربی دارد، هتل های باکیفیت بالای زیادی در این کشور ساخته شده اند. در امارات 13 هتل 5 ستاره وجود دارد که می توانند مسافران زیادی را در خود جای دهند. این هتل ها مکان بسیار خوبی برای تیم هایی است که جواز حضور در جام ملت های آسیا را به دست آورده اند و این هم یکی دیگر از دلایلی بود که باعث شد در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا امارات را به عنوان میزبان انتخاب کند.

راه های ارتباطی و زیرساخت های بسیار مناسب

امارات از نظر راه های ارتباطی و حمل و نقلی جزو کشورهای برتر در آسیا و چه بسا جهان باشد. در این کشور کوچک زیرساخت های با کیفیت بسیار بالا و شبکه مترو وجود دارد. در این کشور به راحتی می توان در سه شهر میزبان به راحتی تردد کرد و از یک شهر به شهر دیگر در سریع ترین زمان ممکن رفت. به عنوان مثال فاصله بین شهرهای ابوظبی، دوبی و العین بیشتر از 140 کیلومتر نیست و این باعث می شود تا تیم ها و مسافران به راحتی از یک شهر به شهر دیگر بروند آن هم بدون آن که احساس خستگی کنند.

خط ارتباطی قوی

در امارات شرکت های بسیار بزرگی وجود دارند که امکان ارتباط تلفنی را در این کشور بسیار آسان کرده است. اینترنت در این کشور از سرعت و کیفیت خوبی برخوردار است. شرکت "اتصالات" امارات یکی از قوی ترین شرکت ها در جهان است. در این کشور کوچک حوزه خلیج فارس اینترنت هم برای افراد و هم برای شرکت ها به خوبی فراهم است و این هم یکی دیگر از دلایلی بود که باعث شد تا میزبانی به کشور امارات داده شود.

امنیت بسیار بالا

امارات در بین کشورهای عربی از نظر تامین امنیت زبانزد است. در این کشور کوچک حوزه خلیج فارس کمترین میزبان جرم و جنایت به ثبت رسیده است. در این کشور مسافران بیشماری می آیند و یکی از اصلی ترین دلایل آن امنیت بالا در این کشور است.

53 بیمارستان با کلاس جهانی

بهداشت و درمان یکی از اصلی ترین فاکتورهای کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دادن میزبانی به یک کشور است. امارات از این حیث هم در شرایط ایده آلی قرار دارد. در این کشور 53 بیمارستان با کیفیت جهانی آماده هستند تا خدمات خود را به مسافران ارائه دهند. 21 بیمارستان در ابوظبی، 24 بیمارستان در دوبی و 8 بیمارستان در العین باعث شده تا میزبان جام ملت های آسیا 2019 از نظر بهداشتی و درمانی هم اصلا احساس نگرانی نکند.

گردشگری و جذب توریست

امارات از کشورهایی است که از نظر جذب توریست بسیار موفق بوده است. این کشور برای جذب مسافران از سراسر جهان برنامه ریزی های خوبی دارد و این باعث شده تا مسافران زیادی از سراسر جهان به این کشور بروند. قرار شده است که امارات به هنگام برگزاری جام ملت های آسیا 2019 برای جذب توریست برنامه ریزی های خاصی داشته باشد.

امارات اعلام کرده است که برنامه های مسافرتی خاصی برای تیم های شرکت کننده هم در نظر گرفته است و بازیکنان و کادر فنی 24 تیم شرکت کننده در این رقابت ها روزهای خوبی را در امارات خواهند داشت.

دولت شریک استراتژیک هر رویداد مهم

امارات از نظر اقتصادی پیشرفت چشمگیری داشته است. در امارات شرکت های زیادی وجود دارند که در سطح جهان هم شناخته شده هستند و حتی این شرکت ها اسپانسر باشگاه های بزرگی چون رئال مادرید، منچستر سیتی و پاری سن ژرمن هستند. به عنوان مثال شرکت هواپیمایی امارات و الاتحاد را همه مردم دنیا می شناسند. بانک ابوظبی، الهلال و آبار هم در دنیا شناخته شده هستند و این هم یکی دیگر از دلایلی بود که باعث شد تا کنفدراسیون فوتبال آسیا در نهایت امارات را به عنوان میزبان جام ملت های آسیا 2019 انتخاب کند.

تجربه

هر چند فوتبال امارات مانند دیگر کشورهای عربی در جهان شناخته شده نیست اما این باعث نشده تا این کشورهای کوچک حوزه خلیج فارس میزبان رقابت های بزرگ جهانی نباشد. امارات یکی از کشورهایی است که ید طولایی در این زمینه دارد. این کشور میزبانی رقابت های بزرگی چون جام جهانی جوانان در سال 2003، جام جهانی باشگاهی در سال های 2009 و 2010 و جام جهانی نوجوانان و همچنین جام های جهانی فوتسال ساحلی را بر عهده داشته و آزمون خوبی پس داده است. بنابراین طبیعی است که کنفدراسیون فوتبال آسیا این کشور را به کشوری چون ایرانی که کمتر میزبان رقابتی بزرگ در فوتبال جهان بوده است ترجیح دهد.

شرکت آلمانی بزرگ

اماراتی ها برای گرفتن میزبانی جام ملت های آسیا 2019 بسیار حرفه ای عمل کردند. آنها گام به گام پیش رفتند و طبیعی هم بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی را به آنها دهد. اماراتی ها برای آماده کردن پرونده میزبانی جام ملت های آسیا 2019 یک شرکت آلمانی بزرگ را که در این زمینه تخصص دارد انتخاب کردند تا پرونده ای که تقدیم کنفدارسیون فوتبال آسیا می کنند بی نقص و کامل باشد.

پرونده ای که امارات به کنفدارسیون فوتبال آسیا تحویل داد 285 صفحه داشت و تمام ریز و درشت ها در آن وجود داشت.

 

2051

نظرات کاربران
میثم میرزابیگی
خو نه که ورزشگاه های ایران خیلی خوبه بایدم بدن ب ایران چقدر ما ایرانیا اعتماد ب نفسمون بالاس ما همین ک داریم لیگ جام حذفی رو پیش میبریم باید خدا رو 100 مرتبه شکر کنیم اعتمهد ب نفس باید بیاد پایین
۱۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۳:۲۲
پاسخ
0
3
7مقدس
از بین تمام شرایط بالا ما فقط اعتماد به نفسشو داریم که 90 درصد ماجراس!
۱۹ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۷:۳۵
پاسخ
1
15