چهارسال بزرگتر از چهارده سال؛ ونگر کروات

چهارسال بزرگتر از چهارده سال؛ ونگر کروات

12136
17:53
27 اردیبهشت 1398
پرسپولیسی‌ها در این یک سال اخیر بارها و بارها سرمربی‌شان را با اسطوره شیاطین سرخ مقایسه کرده‌اند.

به گزارش وب‌سایت نود، فرگوسن یا آرسن ونگر. پرسپولیسی‌هایی که این روزها سرمست از سومین جام قهرمانی‌شان هستند حالا به دنبال لقب برای پیرمرد کروات می‌گردند. لقبی که هر چه بیشتر نقش و تاثیر او در باشگاه پرسپولیس در این 4 سال را نشان دهد. البته در میان لقب‌هایی که وام‌گرفته از اسطوره منچستریونایتد و مربی همیشگی آرسنالی‌هاست یک تمایل به قدرت ابدی هم برای سرخپوشان پایتخت دیده می‌شود. دو مربی نام‌برده همان اندازه که به موفقیت معروفند به طولانی‌بودن حضور در تیم‌هایشان شناخته می‌شوند.

اگرچه فرگوسن نام جذابتری است و پرسپولیسی‌ها در این یک سال اخیر بارها و بارها سرمربی‌شان را با اسطوره شیاطین سرخ مقایسه کرده‌اند اما به نظر می‌رسد که ونگر گزینه مناسب‌تری باشد. سرمربی ای که سال‌های آخر حضورش در لیگ انگلستان هیچ شباهتی با اقتدار این روزهای برانکو را به ذهن متبادر نمی‌کند. روزهای ابتدایی این دو مربی اما شباهت زیادی به هم دارد. شاید کسی روزهای آرسنال قبل از ونگر را به خاطر نداشته باشد اما تاریخ می‌گوید که اقتدار آرسنالی‌ها با آمدن سرمربی فرانسوی استارت خورد. او اولین سالش در آرسنال را با مقام سومی آغاز کرد اما بعد از آن خوشبختی به آرسنالی‌ها لبخند زد. افتخارات آرسن ونگر در آن سال‌های ابتدایی حضورش از افتخارات آرسنال در تمام‌ سال‌های قبل بیشتر بود. اتفاقی که حالا این فصل برای برانکو هم افتاده است.

قبل از حضور برانکو در پرسپولیس، قرمزهای پایتخت دو قهرمانی و یک نایب قهرمانی در لیگ برتر را بدست آورده بودند. لیستی که برانکو سال گذشته و در سومین سال نشستن روی نیمکت آنها را بدست آورد. او در چهارمین سال با بدست آوردن سومین قهرمانی به تنهایی بیشتر از سابقه باشگاه در لیگ برتر افتخار آفرید.

بعد از قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفتم روزهای بد این تیم آغاز شد. این روزها هفت سال طول کشید تا لیگ چهاردهم که برانکو سکان هدایت را برعهده گرفت. در این هفت سال استقلال و سپاهان دو و سه قهرمانی بدست آوردند. در تمام این سال‌ها که رقیبان در حال دست به دست کردن قدرت بودند، پرسپولیس سهمی در میان بالانشینان نداشت. فولاد هم قهرمان شد و تراکتورسازی سه نایب قهرمانی بدست آورد اما پرسپولیس فقط در یک فصل توانست در رده دوم قرار بگیرد. حضور برانکو اما فصل جدیدی را رقم زد. جام که در بازی قدرت رقیبان فاصله زیادی با دستان سرخ داشت به پرسپولیس رسید. در این 4 سال فقط یک بار استقلال خوزستان به لطف قانون تفاضل گل توانست این جام را از دست آنها بگیرد و بعد از آن صاحب بی چون و چرای جام سرخ می‌پوشد و از تهران می‌آید. برانکو برای پرسپولیس حداقل در سال‌های ابتدایی مثل ونگر شروع کرده و پرسپولیسی‌ها، امیدوارند مثل فرگوسن تمام کند.

30388
 

نظرات کاربران
چابک
یه چیزی میگم همه ناراحتن ک چرا با اینکه خووبن و از امتیازات بالایی میارن ولی قهرمان نمیشن و بعد مجبورن انگ تبانی به ما بزنن اینکه شما خوبین درست ولی ما خیلی خیلی خوبیم فرق داره این عزیزم شانس هم ک ندارین
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۷:۳۰
پاسخ
5
151
عشقممم نیمار
فرگوسن‌جعلی :-)
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۳:۲۰
پاسخ
225
10
اشکان
برانکو واقعا مربی کاربلدی هست، یه عده از روی تعصبی که به کی‌روش دارن نمی‌خوان قبول کنند که برانکو واقعا از نظر کارنامه خیلی بهتر از کی‌روش هست، کی‌روش فلسفه داره ولی بقول هموطنش مورینیو "فلسفه به چه دردی میخوره وقتی هیچ عنوانی نیاری!"
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۹:۵۳
پاسخ
8
182
عشق قرمز
اگه ناداودری بازی فولاد نبود الان مثل ارسنال ونگر بدون باخت هم قهرمان میشیدیم تنها حسرت این فصل همینه
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۵:۰۵
پاسخ
7
187
بابک
تیم ملی رو باید داد دست این مرد
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۶:۴۳
پاسخ
255
38
ولی۴+۶
بدن به کینگ شفر...
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۹:۴۱
4
151
امیر RED
ان شا الله مثل فرگوسن کارشو تموم کنه برانکو
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۰:۵۳
پاسخ
9
299
احسان
تمام این سالهایی که توی متن بالا گفته شد که پرسپولیس افت کرده بود و تیمای دیگه قهرمانیهای پی در پی میاوردند کسی بهشون اتهام داوری و فدراسیون و وزیر و سفیر و ... نزد! فولاد خوزستان و سپاهان و استقلال و تراکتور و... توی اون سالها با هزینه و زحمت و لیاقت نتیجه گرفتن و حالا هم پرسپولیس چهار ساله داره با ثبات و کادر فنی خوب و مدیریت و هوادار خوب نتیجه میگیره! این از معرفت و انسانیت و انصاف به دورهستش که زحمات و خوب بودن تیمای دیگه و ضعف تیمای خودمون رو بخوایم با بهانه و تهمت نادیده بگیریم! اینطوری نمیشه پیشرفت کرد و موفق بود! چون اولین قدم برای موفقیت قبول اشکالات و ضعف خودمون وبعد اصلاح اون هستش!
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۰:۵۵
پاسخ
41
274
ارتش سرخ
کیه که بفهمه این چیزارو...
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴:۵۴
4
126
mohsen 919088
انشالله
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۹:۴۶
پاسخ
5
191
عالیجناب عشق
پرسپولیس باید ی مهاجم زهردار یه دفاع راسته تنومند و رونده و یه دفاع اخر در حد سید جلال بگیرخ ضمنا سروش باید ب دوران اوجش برگرده وگرنه باید بره و شریفی هم باید بره ادمین میدونم نمیچاپی خخخ
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۷:۳۰
پاسخ
23
193
فان
یکی از پرافتخار ترین مربی هاییی ک دیدم عشقی برانکو جووونمــ
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۵:۵۸
پاسخ
3
222
6در4 دسته 3 ای
چه آتیشی گرفتن از دیشب داداش ژاپنیا
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۱:۴۳
پاسخ
7
279
سعید
ولی نکته مشخص اینه که هرچقدر اعتراض رو داوری ها بیشتر میشد اشتباهات داوری هم زیادتر میشد کاش اینو همه تیم لیگ بدونن
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۳:۴۸
پاسخ
5
167
حمید
واقعا حلالش پولی که میگیره چون پول میگیره موفقیت میاره هرچقدر بگیره حقشه
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۳:۳۵
پاسخ
3
229
kian
مربی نیست که عشقه عشق جونم برانکو
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۶:۱۹
پاسخ
4
199
قهرمانی تو خونمونه
برانکو به خاطر قهرمانیاش تو پرسپولیس موندگار نشد بلکه تونسته بود فوتبال تهاجمی خوبی رو به اجرا در بیاره که بعدها نتیجه گرفت و دومی رو تجربه کرد___همه میدونن قهرمانی چیزی نیست که هر تیمی هر سال بتونه بدست بیاره ولی تیم برانکو قشنگ بازی میکنه و اگر که زمینها مناسب تر و بازی ها کنترل امنیتش بیشتر بشه اونوقته که همه هوادارا از فوتبال لذت ببرن.....
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵:۵۱
پاسخ
6
208