چه کسی کاپیتان تیم ملی در جام جهانی خواهد بود/ آشنایی با وارث پروین

چه کسی کاپیتان تیم ملی در جام جهانی خواهد بود/ آشنایی با وارث پروین

13811
13:40
21 خرداد 1397
شجاعی کاپیتان رسمی تیم ملی در جام جهانی است و تحت این عنوان در مراسم مختلف شرکت می کند ولی ترکیب ایران در ماه های گذشته بسیار متغیر بوده و تضمینی در حضور شجاعی در ترکیب اصلی نیست و در این مدت بازیکنهای زیادی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بسته اند.

وبسایت رسمی برنامه نود - مسعود شجاعی کاپیتان رسمی تیم ملی در جام جهانی است و تحت این عنوان در مراسم و مناسبتهای مختلف شرکت می کند ولی ترکیب ایران در ماه های گذشته بسیار متغیر بوده و تضمینی در حضور شجاعی در ترکیب اصلی نیست و در این مدت بازیکنهای زیادی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بسته اند.

به گزارش وب سایت نود، بعد از خداحافظی نکونام از تیم ملی ، تا مدتی آندو تیموریان گزینه اول سرگروهی ایران بود ولی پس از کنار گذاشتن این بازیکن از سوی کی روش کاپیتان تیم ملی متغیر بوده است.

در این بازه زمانی، تیم ملی در 20 بازی رسمی و تدارکاتی شرکت کرده و 5 بازیکن (مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، احسان حاج صفی، سید جلال حسینی و امید ابراهیمی) کاپیتان تیم ملی بودند.

در فوتبال ایران فاکتورهای متعارف برای تعیین کاپیتان ، میزان سابقه و سن است. بر اساس میزان سابقه ، احسان حاج صفی با بیش از 90 بازی ملی با سابقه ترین بازیکن اردوی تیم ملی محسوب می شود و بر مبنای سن و سال نیز پژمان منتظری با 34 سال سن، مسن ترین بازیکن حال حاضر تیم ملی است.

اما کی روش برای تعیین کاپیتان با فاکتورهای عرف کاری ندارد و مسعود شجاعی گزینه اول و اشکان دژاگه دومین گزینه کاپیتانی ایران در جام جهانی خواهد بود.

ولی باید دید از بین شجاعی و دژاگه کدامیک شانس بیشتری برای حضور در ترکیب اصلی ایران را دارند.کارلوس کی روش تا مدتها از هر 2 بازیکن در ترکیب اصلی استفاده می کرد. اما پس از جام ملتهای آسیا و با اوج گیری مهره های هجومی نظیر علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی ، کریم انصاری فر، کی روش کمتر تمایلی به استفاده همزمان از دو گزینه کاپیتانی تیم ملی دارد. در 34 بازی گذشته تیم ملی تنها در یک بازی و در دیدار کم ارزش دوستانه مقابل گینه بیسائو هر 2 بازیکن در ترکیب اصلی حضور داشته اند. هرچند که هم شجاعی و هم دژاگه در اردوهای اخیر تیم ملی حضور صد در صدی نداشتند و اکثرا حضور یکی با غیبت دیگری همراه بوده است.

اشکان دژاگه به خاطر مصدومیت و مسعود شجاعی نیز به علت کنار گذاشته شدن از تیم ملی و آسیب دیدگی در بسیاری از اردوها حضور نداشتند به گونه ای که در 34 بازی اشاره شده بدون در نظر گرفتن دو بازی آخر تیم ملی که به منظور حفظ سلامت دژاگه این بازیکن نیمکت نشین بود تنها در 7 بازی به صورت همزمان در فهرست نهایی حضور نداشتند که در یک بازی به صورت همزمان و در 3 بازی شجاعی در ترکیب اصلی دژاگه نیمکت نشین و در 3 دیدار دیگر دژاگه در ترکیب اصلی و شجاعی نیمکت نشین بود.

آمار نشان می دهد که کی روش به هر 2 بازیکن به یک اندازه اعتقاد داشته و وابسته به سبک بازی حریف و آمادگی یکی از دو بازیکن را برای حضو در ترکیب اصلی انتخاب می کند. با توجه به بهبود مصدومیت دژاگه و اعتقاد کی روش به او باید دید کدام یک در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت .

با این اوصاف احتمالا کاپیتان تیم در طول بازیهای جام جهانی متغیر خواهد بود. در صورتیکه هر 2 بازیکن در جمع 11 بازیکن اصلی حضور نداشته باشند.احسان حاج صفی سرگروه ایران در این رقابتها خواهد بود.

60610

نظرات کاربران
محمد
اگه منتظری به خاطر سال هایی که لژیونر بوده زبانش خوب شده باشه بهترین گزینس
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۴:۳۲
پاسخ
3
0
حسام
کسی باید کاپیتان باشه که در هر سه بازی نود دقیقه کامل بازی کند.اینگه با یه کاپیتان شروع کنیم تا پایان بازی بازوبند یکی دو بار دست به دست بشه یا در مسابقات بعدی گزینه دیگری برای کاپیتانی داشته باشیم اصلا صورت خوشی نداره.اون بازیکنی که قراره فیکس باشه کاپیتان باشه بهتره.پورعلی گنجی یا پژمان منتظری گزینه های خوبی هستند.شجاعی و دژاگه و حاج صفی گزینه های فیکس ما نیستند!
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۰:۵۳
پاسخ
1
3
Wien
بنظر من جهانبخش کاپیتان باشه، بهتره،چون اکثرا فیکس هستش و دوما،حالا حالاها تو تیم ملی بازی میکنه،پس چه بهتر یه کاپیتان ثابت برای چند سال داشته باشیم،از آنگذشته جام جهانی قبلی هم بازی کرده و تجربه خوبی داره و کاریزمای لازم هم داره.
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۱:۵۷
پاسخ
11
4
✔✰✰سجاد✰✰✔
منتظری و شجاعی
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۶:۵۱
پاسخ
14
10
Ali
احتمالا کیروش بخاطر خیلی مدرن بودن چشمی مجبوربشه کاپیتانش بکنه
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۶:۵۰
پاسخ
39
39
farhad777
از سید جلال چ خبر چشمی براش ار زوی موفقیت می کنیم واقا ی مقدار منطق خوبه پست و خود بازیکن سرمربی انتخاب می کنه چطور وقتی پروفسرتون بازیکن های ملی پوش خوب لج می کنه هر چی برانکو. بگه ولی الا برعکسه
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۹:۰۹
12
14
جعلپولیس
هر اتفاقی میفته به نفع تیم ملی باشه البته پرسپولیسی ها تو این چند روزه با تمسخر کیروش و بازیکن های تیم ملی بهتره برن از عربستان حمایت کنن تا تیم ملی کشورشون
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۲:۲۳
پاسخ
39
40
Amirhossein
همین شما ها اگه کیروش دوتا دیگه از بازیکناتون رو خط میزد یا به سرمربی تیمتون توهین میکرد زمین و زمان رو به هم میدوختین نمونه ش هم خط خوردن رحمتی برا جام جهانی قبلی
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۰:۲۲
12
15
جعل یعنی مهدی مهر
در جواب جعل شما ۶تابی ها از بیرانوند حمایت نمی کنید شما ۶تایی ها سال قبل ریخته بودید پیج الهلال شما برید از تیم عربستان حمایت کنید نظرم چاپ کن اگه بی طرفید ممنون
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۱:۱۳
15
18
ایمون زاید
معلومه خب روزبه چشمی میشه مدرن ترین دفاع و کاپیتان تاریخ که هربازی سوتی گل میده و پنالتی
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۸:۳۹
پاسخ
47
41
۴۴۴۴
می دونی شما مشکلت با چشمی اینه که وقتی استقلال از نقل و انتقالات محروم بود و تیم شما با تب و تاب دنبالش بود اون به استقلال پشت نکرد و پای تیمش موند وگرنه مشکلت پنالتی دادن و سوتی دادن نیست چشمی در بازی با ترکیه ۹۶درصد پاس درست داشت چرا این رو نمیگی اگه من هم بخوام از رو تعصب رنگی حرف بزنم میگم که رضاییان نباید تو تیم باشه و حق وریاست ولی باید به نظر کی روش احترام گذاشت درضمن من نمیدونم مشکل شما با کی روش چیه ؟؟؟ قبل از اینکه کی روش بیاد ما آرزوی رفتن به جام جهانی رو داشتیم کی روش تونست ما رو دوبار پشت سرهم به این آرزو برسونه الآن انقدر خوب کار کرده که همه ازش انتظار صعود دارن ما تو خواب هم به اون آرزو ها نمی رسیدیم الآن فقط وقت حمایته نه تخریب روحیه بازیکنان
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۸:۳۱
15
30
سجاااااد پرسپولیسی
عالیههههههه احسان حاجی کاشونیا عاشقتننننن
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۷:۰۷
پاسخ
26
24
صدرا پرسپولیسی
شجاعی کاپیتان اول ماست چون خیلی وقته داره برای ایران بازی میکنه بعد دژاگه بعد حاج صفی
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۶:۳۳
پاسخ
11
71
جلال حسینی یاپ استام ایرانی
کاپیتانی تیم ملی برازنده جلال حسینی بود که متاسفانه خطش زدن. حالا هم بنظرم به ترتیب اشکان دژاگه ، شجاعی ، حاج صفی ، قوچان نژاد ، منتظری و انصاریفرد گزینه های معقول تری برای کاپیتانی هستند
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳:۵۸
پاسخ
29
53
حمید شهربابک
خداروشکر بازوبند کاپیتانی اصلا چالش بزرگی برا تیممون نیست.تیم یک دل و یک دسته
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۸:۱۳
پاسخ
3
63
حمید مسی
ای کاش دژاگه کاپیتان باشه آخه مسعود شجاعی!
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۸:۰۰
پاسخ
43
25
Wien
جهانبخش بهترین گزینه هستش،هم جام جهانی گذشته بوده،پس تجربه داره و هم سالهای زیادی میتونه در تیم ملی بازی کنه و ما میتونیم یک کاپیتان ثابت برای سالهای آینده داشته باشیم و هم اینکه کاریزمای لازم را داره.
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۵:۰۷
51
13
reza
فقط سردارازمون ....نه به بازیکن سالاری بازیکن جوان کاپیتان
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲:۳۴
پاسخ
198
12
امیر تاجی
کاپیتان باید اول توان مدیریت تیم و انتقال نکات سرمربی به بازیکنان در هنگام بازی رو داشته باشه و زبان بلد باشه که بتونه با داور بازی صحبت کنه و اگر سابقه بازیش هم زیاد باشه خیلی عالیه ، مطمئنن کیروش هم به این مسائل توجه کرده و این دو بازیکن رو انتخاب کرده سردار آزمون بازیکن جوانی هست و میتونه در آینده کاپیتان خوبی برای ایران بشه یک تیم اگه کاپیتان خوبی داشته باشه استرس باقی بازیکنان هم گرفته میشه و با نکاتی که کاپیتان یادآوری میکنه ذهنشون تازه میشه و بازی خودشون رو ارائه میدن
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۶:۳۳
0
22
امیر6
داداش تو دیگه واقعا معلوم نیست فازت چیه سردار!!!!؟ آخه چرا؟ ب چه منظور؟ هدفت چیست؟
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۸:۱۸
1
30
شهربابک
خخخخ اسمی از ازمون نیومده ازمون یه گل به لیتوانی نزد ازمون گل نمی زنه جام جهانی
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۳:۵۳
17
56
رومن رینز پرسپولیسی
خداکنه موفق باشیم فقط ....این مهمه ...
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲:۰۴
پاسخ
9
163
امیر6
د آخه شیشتاییا شما ادای بی تعصب ب تیم ملیم نمیتونید درارید چون تو این 4نفر اشکان یا مسعود بخاطر تسلط ب زبان از همه محق تر هستند
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۸:۱۱
10
42
"گهر دورود"
به امید موفقیت تیم ملی. ولی مسعود شجاعی اصلا در حد و اندازه کاپیتانی نیست. حتی درحد حضور تو ترکیب اصلی هم‌نیست. دژاگه-منتظری برای کاپیتانی بهترن.
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۲:۴۲
45
17
تاج سر فوتبال آسیا
با احترام ب نظر شما نقش کاپتان در فوتبال حرفه ای در موفقیت تیم غیرقابل انکاره. ب نظر من بدون قضاوت های رنگی کاپتان فقط و فقط پژمان منتظری
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۶:۲۰
123
40