چوب حراج استقلال به پنالتی‌ها؛ جام فدای قدرنشناسی

چوب حراج استقلال به پنالتی‌ها؛ جام فدای قدرنشناسی

14174
16:03
03 خرداد 1398
استقلال از هفته شانزدهم لیگ چهاردهم تا پایان لیگ هفدهم 4 پنالتی از دست داده بود؛ معادل تعداد پنالتی‌هایی که در این فصل در لیگ از دست داد.

به گزارش وب‌سایت نود، چیپ فرشید اسماعیلی اگرچه این حساس‌ترین صحنه برای استقلالی‌ها در این فصل بود و شرایط این تیم را به قبل و بعد از این چیپ می‌توان تقسیم کرد اما تنها صحنه تلخ استقلال نبود. استقلالی‌ها در این فصل بارها پنالتی از دست دادند و هر کدام از این پنالتی‌ها بخشی از رویای قهرمانی‌شان را نابود کرد. حذف از جام حذفی، از دست رفتن شانس بالای قهرمانی لیگ برتر و صعود در آسیا. 8 پنالتی از دست رفته هر کدام تکه‌ای از این اتفاقات را در خود داشت و با هدر رفتن آنها همه چیز برای استقلالی‌ها از دست رفت و فقط ماند یک سهمیه آسیا.

آبی‌پوشان در این فصل ۹ بار صاحب پنالتی شدند و یک دیدارشان نیز به ضربات پنالتی کشیده شد، در مجموع آنها ۱۳ بار شانس خود را از روی نقطه پنالتی امتحان کردند. 8 پنالتی هدر رفت و فقط 5 پنالتی تبدیل به گل شد. بازیکنان استقلال هر کدام تلاش خود را کردند تا شاید بتوانند این طلسم را نابود کرده و با معرفی خود به عنوان پنالتی‌زن اول پایانی بر این ناکامی‌ها باشند اما هیچ کدام موفق نشدند.

وریا غفوری برابر پارس جنوبی در جدال با رحمان احمدی شکست خورد و پنالتی‌اش از دست رفت. پنالتی محسن کریمی را رشید مظاهری گرفت. فرشید اسماعیلی در دربی چیپ را به بیرون زد. وریا مقابل سپیدرود و پاتوسی هم مقابل العین ضربات بعدی را از دست دادند. سه پنالتی هم مقابل سایپا در جام حذفی به هدر رفت. 

وریا، فرشید اسماعیلی، پاتوسی، قائدی، روح‌الله باقری، محسن کریمی، سهرابیان، گرو و تبریزی پنالتی‌زن‌های استقلال در این فصل بودند. این ترکیب توانستند یک رکورد ویژه را برای آبی‌ها بشکنند. استقلال از هفته شانزدهم لیگ چهاردهم تا پایان لیگ هفدهم 4 پنالتی از دست داده بود؛ معادل تعداد پنالتی‌هایی که استقلالی‌ها در این فصل فقط در لیگ برتر از دست دادند. سه پنالتی در جام حذفی و یک پنالتی در آسیا را هم به این تعداد اضافه کنید تا مشخص شود رکورد استقلالی‌ها تا سال‌ها دست‌نیافتنی خواهد شد. فشار روحی، نداشتن تمرکز و بی‌دقتی فاکتورهایی بود که علاوه بر هدررفتن پنالتی‌ها مشکلات زیادی برای استقلال در طول فصل ساخت که در نهایت این تیم را در هر سه جامی که برای آن می‌جنگید ناکام گذاشت. 

30388

نظرات کاربران
6در4 دسته 3 ای
اینا با لطف داوریم هیچی نشدن
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱:۰۲
پاسخ
93
234
علی
پرسپولیس لیگ پانزدهم خیلی پنالتی خراب میکرد،تأثیر گذارترینش که تو یاد من مونده بازی رفت با نفت تهران بود که بیرانوند پنالتی طارمی رو گرفت و فرصت 2 بر صفر کردن بازی از دست رفت و در نهایت بازی یک یک شد،همین دو امتیاز تیم رو اون سال قهرمان میکرد که در نهایت با تفاضل گل کمتر دوم شدیم
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۸:۵۷
پاسخ
14
194
یونس
جالبیش به اینه میان از زمین و زمان و چرخ گردون روزگار گله میکنن:-)
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶:۴۵
پاسخ
40
200
ایمان۰۴
رحمتی تو دربی نباید پشت هجده پرسپولیس میومد با این کارش استرس رو زیاد کرد و در کل باعث شد استقلال قهرمان نشه
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱:۱۶
پاسخ
54
130
ARYOBARZAN
سال بعدم یه مربی دیگه مثل شفر میارن که هرکی هرکاری دوست داره بکنه... حاضرم سرمربی سال بعد فرهاد بی تجربه باشه ولی یکی مثل شفر نباشه/این پولی که میخوان بدن مربی خارجی مثل شفر کمپ حجازی رو تکمیل کنن تو نقاطی که ضعف داریم بازیکن بگیرن
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۵:۱۳
پاسخ
21
92
هوادار فوتبالم
همه تیم های دنیا سه نفر پنالتی زن دارن که اگر اون یکی نبود نفر بعدی به جاش پنالتی بزنه ولی توی استقلال هر هفته یکی پنالتی می زد (با وجود اینکه نفر قبلی که پنالتی گل کرده تو ترکیب بود) مثلا تو بازی با نساجی تبریزی پنالتی زد توی بازی رفت با سایپا وریا پنالتی زد توی دربی اسماعیلی و توی بازی با العین پاتوسی
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۴:۳۴
پاسخ
8
94
هتریک قهرمانی کابوس آبیایی
پنالتی زن نداشتن...
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۴:۲۷
پاسخ
11
112
میلاد
اگه مربی با غیرت داشتیم که نمیذاشت هر کسی زحمات تیمو خراب کنه مربی ما فقط دنبال منافع خودش بود
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۹:۴۳
پاسخ
22
68
الف
بیشترین ضربه خودشون به خودشون زدن ولی همیشه هوچی گر بودن
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۲:۳۸
پاسخ
24
149
عمرخربین و عمر السوما و بغداد بونجاح
کاش یه مهاجم خوب بگیره استقلال هم تموم کننده باشه هم پنالتی زن مثه کیروش یا پریرا
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵:۱۴
پاسخ
94
19
علی
چیپ فقط فرچیپ:)
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۴:۱۱
پاسخ
18
144
پرسپولیس قلبم
خخخخخ بعدم میگن لیگ مهندسی..راستی چیپ فرشید بلاخره فرود‌اومد یا هنوز تو هواس؟؟ هتریک سوزش#
۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۰:۵۷
پاسخ
30
155