ژاوی: اتفاقات اخیر می تواند باعث اتحاد بیشتر تیم ملی اسپانیا شود

ژاوی: اتفاقات اخیر می تواند باعث اتحاد بیشتر تیم ملی اسپانیا شود

2302
10:14
24 خرداد 1397
ژاوی هرناندز، ستاره خط میانی سابق بارسلونا و تیم ملی اسپانیا نسبت به اتفاقات اخیر حول تیم ملی کشورش واکنش نشان داده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - ژاوی هرناندز، ستاره خط میانی سابق بارسلونا و تیم ملی اسپانیا نسبت به اتفاقات اخیر حول تیم ملی کشورش واکنش نشان داده است.

به گزارش وبسایت نود، روز گذشته و در پی انتشار خبر توافق جولن لوپتگی، سرمربی تیم ملی اسپانیا و دراوزه بان سابق بارسلونا با رئال مادرید به عنوان جانشین زین الدین زیدان، به عنوان مربی این تیم، واکنش های مختلفی به دنبال داشت. واکنش هایی که در نهایت منجر به برکناری لوپتگی از سرمربیگری تیم ملی کشورش توسط رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا درست دو روز پیش از اولین بازی این تیم در جام جهانی 2018 مقابل پرتغال شد.

پس از برکناری لوپتگی، فرناندو هیرو، مدافع و کاپیتان سابق رئال مادرید تا پایان جام جهانی به عنوان سرمربی موقت تیم ملی اسپانیا انتخاب شد. در پی این اتفاقات، ژاوی هرناندز، هافبک سابق بارسلونا و تیم ملی اسپانیا به این حواشی واکنش نشان داده است.

ژاوی در مصاحبه ای با مارکا در این خصوص گفت:

من در جایگاهی نیستم که درباره پیوستن لوپتگی به رئال مادرید اظهار نظر کنم، اما این موضوع در زمان مناسبی انجام و منتشر نشد.

ژاوی درباره واکنش بازیکنان تیم ملی به این حواشی و تاثیر آن بر عملکرد تیم ادامه داد:

کسی نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد. آنها در جریان همه چیز هستند و می توانند نقش پررنگی در جام داشته باشند. با وجود بازیکنانی نظیر راموس، پیکه و اینیستا از نظر رهبری خلائی احساس نخواهد نشد.

آنها شخصیت هایی با تجربه و آماده هستند و جو خوبی بر تیم حاکم است. در بهترین شرایط ممکن به سر نمی بریم اما این موضوع می تواند منجر به اتحاد بیشتر بازیکنان و تلاش بیشتر آنها شود. کسی نمی داند.

تیم ملی اسپانیا در نخستین و حساس ترین بازی خود در دور گروهی، روز جمعه به مصاف پرتغال خواهد رفت.

1721

نظرات کاربران
masoud
این که ایالت کاتالان دشمن شماره یک اسپانیاست در هر زمینه ای نیازی به کارشناسی من و شما نداره...کافیه یه کم اطلاعات اجتماعی و سیاسی داشته باشی دستت میاد که چه حس و حالی نسبت به اسپانیا دارن. این مصاحبه دلیل بر اثبات چیزی نیست. کاتالان ها همیشه خواهان ناکامی اسپانیا هستن. حتما میخواین بگین پس چرا تو تیم ملی بازی میکنن (امثال پیکه و ژاوی و گوادیولا و...) به خاطر این که منفعت طلب و مصلحت طلب هستن. این آدمها حتی بر باورهای خودشون پایبندی ندارن. یعنی انقدر محکم نیستن که بگن ما مخالف اسپانیای بودن هستیم و در این تیم بازی نمی کنیم. ایالتی مثل ایالت باسک حداقل به خاطر باورهای استقلال طلبانه ش از خارج این ایالت بازیکنی استخدام نمی کنه ولی کاتالان ها حتی در این حد هم پایبند باورهاشون نیستن. چه برسه به این مصاحبه های تبلیغاتی که در این مورد خاص هم برای محکوم کردن مادرید هستش... اونم ژاوی که یک متعصب به تمام معناست و عقلانیّت کمتر توی حرفاش به چشم میاد راستی برای اطلاعات دوستان ایرانی ـ کاتالانی میگم...زمانی که ژنرال فرانکو « دیکتاتور اسپانیای» کودتا کرد، بارسلون در زمره ی اولین شهرهایی بود که تسلیم این دیکتاتور شد...و جالب این که مادرید تا آخر مقاومت کرد و جزء آخرین شهرهایی بود که تسلیم این دیکتاتور شد جالب این که الان بعضی کاتالان ها میگن که قهرمانی های رئال به خاطر نفوذ ژنرال فرانکو بود در حالی که این دیکتاتور کلا با مادرید مشکل داشت و بارسلون شهر محبوبش بود که سریع هم تسلیم شد :) اینم از جک های کاتالان و هوچی گری های اونهاست. بماند...
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۳:۱۳
پاسخ
1
1
Cr7-18
جایی که اسمهای راموس پیکه اینیستا رو برد خیلی زور زد وجلوی خودشوگرفت که اسم مشی رونبره داشت منفجرمیشد !Hala madrid¡
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۷:۳۰
پاسخ
3
3
Gilda
تیم ما پتانسیل بردن اسپانیا رو داره اگه بچه‌ها بخوان
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۳:۵۰
پاسخ
1
3
مسعود
واااای الان یه مصاحبه از ژاوی رو خوندین که اسمی از مسی نبرده بود! مگه میشه! مگه داریم! مثلاً نگفته بود که مسی باید به جای هیرو مربی اسپانیا بشه، مربی بازیکن...بازیکن آرژانتین، مربی اسپانیا...یا مثلاً این که رئال با این حرکتش به آرژانتین و مسی ضربه ی روحی وارد کرد...یا مثلاً از همین حالا توپ طلای جام حق مسی هستش...مثل دوره قبل که خیلی حقش بود :))))) یعنی هر وقت قیافه ی این آدم و می بینم و مصاحبه هاشو میخونم بیشتر به بزرگی و شخصیت اینیستا معترف میشم...تفاوت از زمین تا آسمان است.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۵:۳۶
پاسخ
30
22
تیم مردمی
آقا مسعود پس چیشددد ؟؟ تو که میگفتی کاتالونیها دشمن اسپانیا هستن و منتظر یه فرصت هستد که به تیم‌ملی ضربه بزنن :)) اقای کارشناس بی‌تخصص ... اگه مخالف تیم‌ملی اسپانیا بودن ، هیچوقت ژاوی به عنوان یه کاتالونیایی نمیاد به تیم‌ملی روحیه بده ... اصلا خود اسپانیا تمام افتخارات خودش رو مدیون کاتالونیا و بارسلوناست اونوقت تو میای نظر بی‌ربط میدی
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵:۰۴
1
1
مسعود
از کدوم سوزش حرف میزنی؟؟؟؟ این که ما در قهرمانی اروپا هتریک کردیم و شما هم در حذف شدن هتریک کردین!!! باشد که رستگار شوی
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷:۴۲
7
4
آرمین بارسا
باشد که سوزشت بیشتر شود.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳:۳۵
15
20
عاشق ایران..
بازی با پرتغال مشخص میکنه....اتحاد و یا سردرگمی اسپانیا را....
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳:۱۷
پاسخ
2
35
nader
درسته که این اتفاق باعث ایجاد حاشیه میشه اما اینو بدونین که لوپتگی مربی با نتایج فوق العاده و کلاس کاری فوق العاده ای نبود که با نبودش اسپانیا بهم بریزه اگه بخوایم مقایسه کنیم لوپتگی با فرناندو هیرو تفاوت فاحشی در نتایج و سوابق کاریشون نیست!!! ممکنه هم برعکس همه چی به نفع اسپانیا تغییر کنه دقیقا اتفاقی که برای زیدان در رئال افتاد و دقیقا هیرو هم مثل زیدان یه هندونه در بسته اس!!!
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۵:۰۳
0
4