کارلوس کی‌روش: تمدید قرارداد من کاملاً برخلاف خواسته وزارت ورزش بود/ وزیر ورزش گزینه‌های دیگری دارد

کارلوس کی‌روش: تمدید قرارداد من کاملاً برخلاف خواسته وزارت ورزش بود/ وزیر ورزش گزینه‌های دیگری دارد

50528
12:21
27 دی 1397
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان یک روز پس از صعود تیمش به مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا فرصت را مغتنم شمرد تا بازهم به افرادی بتازد که به زعم او خواهان موفقیت تیم ملی نیستند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، کارلوس کی‌روش در حاشیه تمرین امروز (پنجشنبه) تیم ملی فوتبال کشورمان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بازی سختی را پشت سر گذاشتیم. ما در بازی دیروز توانستیم موقعیت‌های متعددی را خلق کنیم و با قدرت کارمان را انجام دادیم.

بازیکنانم نشان دادند جنگجویان واقعی هستند

وی در ادامه افزود: بازیکنان تیم ملی عراق سعی داشتند در زمانی‌هایی بازی را عصبی و احساسی دنبال کنند و مُخِل فوتبال بازی کردن بازیکنان ما شوند، اما بازیکنان من یکبار دیگر نشان دادند که وقتی زمان لازم برسد جنگجویان واقعی در زمین هستند.  ما در این بازی توانستیم تعادل لازم را حفظ کنیم و به عنوان تیم نخست گروه‌مان به دور بعد صعود کنیم.

پل اول را پشت سر گذاشتیم، جام ملت‌ها تازه شروع شد

کی‌روش در واکنش به شایعاتی که پیرامون توافق او با فدراسیون کلمبیا مطرح شده است،‌ تصریح کرد: قبل از اینکه بخواهم در مورد آینده تیم ملی و کی‌روش صحبت کنم، صحبت حال مهم‌تر است. در شرایط فعلی ما توانستیم بدون دریافت گلی سه بازی اول را پشت سر بگذاریم و هفت گل هم به ثمر رساندیم. پل اول را با توجه بازی‌های خوبی که انجام داده‌ایم،‌ پشت سر گذاشته‌ایم. جام ملت‌های واقعی از الان به بعد شروع می‌شود. تا اینجا بازی‌های ما برای این بود که امتیازات لازم را بگیریم و به مرحله بعد صعود کنیم.

عاشق بازیکنانم هستم و حاضرم برای آنها بمیرم

وی ادامه داد: از الان به بعد همه چیز برای برنده و هیچ چیز برای بازنده خواهد بود. از الان به بعد شخصیت واقعی و روحی تیم را باید در بالاترین سطح نگه داریم. من اطمینان دارم بازیکنان من این را حس می‌کنند که من اینجا حضور دارم و حاضر جانم را برای آنها بدهم. حاضرم برای آنها بمیرم، چون استحقاق این پایبندی را دارند. به تک تک بازیکنانم اعتماد بسیار زیادی دارم، عاشق آنها هستم و فکر می‌کنم بازیکنان هم از این تعهد من باخبر هستند و آنها هم آمادگی این را دارند که با انگیزه کامل هر کاری لازم است را انجام دهند. این مطلب مهم است. چهار روز بعد یک بازی بسیار مهم داریم که باید همه چیزمان را در آن بازی بگذاریم.

از این پس تک تک بازی‌ها برای ما فینال جام ملت‌هاست

این مربی پرتغالی همچنین تصریح کرد: از این پس تک تک بازی‌ها برای ما فینال جام ملت‌هاست و فرقی نمی‌کند چه تیمی روبه‌روی‌مان باشد. ما کاملاً به حریف احترام می‌گذاریم و همیشه برای پیروزی تلاش می‌کنیم. روی بازیکنان و کادرم خیلی زیاد حساب باز کرده‌ام و هزار درصد به بازیکنان و کادرم اعتماد دارم. برای من حال و شرایط فعلی خیلی اهمیت دارد.

نمی‌توانید بهترین شوید اگر بهترین‌ها را شکست ندهید

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه خیلی از تیم‌ها دوست ندارند با ایران بازی کنند و شما دوست دارید با کدام تیم تا قبل از فینال دیدار نکنید, تصریح کرد: نمی‌توانید بهترین شوید اگر بهترین‌ها را به چالش نکشید و آنها را شکست ندهید. اگر بخواهیم قهرمان آسیا شویم مطمئناً باید بزرگ‌ترین تیم‌ها را به چالش بکشیم. شاید بعضی‌ها در زندگی قرمز را دوست داشته باشند و به آبی علاقه‌ای نداشته باشند و همین‌طور برعکس، اما این سبک کاری من نیست. من در زندگی به همه حریفان احترام می‌گذارم. ما مغرور نیستیم که انتخاب کنیم چه تیمی روبه‌روی ما قرار بگیرد و به همه تیم‌ها احترام می‌گذاریم.

دیگر هیچ تیمی نمی‌تواند بگوید مدعی مطلق است

وی راجع به دور حذفی رقابت‌ها خاطر نشان کرد: الان همه چیز 50-50 است و دیگر هیچ تیمی نمی‌تواند بگوید مدعی مطلق است. از این به بعد دیگر شخصیت و انگیزه لازم مهندسی شده مهم خواهد بود. در بازی‌های حذفی فقط  کاراکتر و روحی تیمی و انگیزه متحد بازیکنان مهم است. این دقیقاً نکته‌ای است که روی آن تمرکز خواهیم کرد.

کار ما این است که به حریفان‌مان احترام بگذاریم

سرمربی تیم ملی راجع به اینکه در خلوت خودش به چه تیمی برای رویارویی فکر کرده است, اظهار داشت: کار ما اینجا نیست که دیگر بخواهیم چین یا تیمی دیگر را برای رقابت ترجیح دهیم یا ندهیم. کار ما این است که به حریفان‌مان احترام بگذاریم, آنهم هر حریفی که پیش روی ما باشد.

اتفاقات بازی دیروز را با سال 2015 مقایسه نکنید!

کی‌روش در مورد مشکلات داوری در دیدار با عراق نیز گفت: وقتی همه در زمین تمام تلاش خود را می‌کنند و امکان دارد اشتباه هم داشته باشند، اما اتفاقی که در سال 2015 در دیدار با عراق افتاد دیگر اشتباه نبود! هر کسی امکان دارد اشتباه کند، ولی در بازی  شب گذشته دیدید که داور توانا با تدبیر خودش سعی می‌کرد بهترین قضاوت را داشته باشد. البته در بخشی از لحظات بازی به خاطر تراکم بازیکنان شاید یک اشتباه به سود ما یا حریف باشد. امکان چنین چیزی همیشه وجود دارد. آقایان! اتفاقی که روز گذشته افتاد را با 2015 مقایسه نکنید. آن اتفاق ناراحت‌کننده‌ای بود که باید سعی کنیم فراموش کنیم.

فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت قرارداد من 6 ماهه باشد

کی‌روش در ادامه تصریح کرد: بر می‌گردم به سؤال قبل، می‌خواهم خیلی شفاف در مورد این گمانه‌زنی‌ها و شایعات توضیح بدهم. تنها مطلبی که از آن الان می‌شود اطمینان داشته باشیم این است که شش ماه پیش این تصمیم از سوی فدراسیون فوتبال گرفته شد که قرارداد من باید شش ماهه باشد. این یک واقعیت است. این تصمیمی بود که گرفته شد و به صورت شفاف هم منعکس شد. در آن برهه من احساساتم را با آقای تاج در میان گذاشتم، اما این خواسته و تصمیم فدراسیون بود که از سوی مهدی تاج اتخاذ شد.

تاج از وزیر ورزش دستورات خاص گرفت تا قراردادم را تمدید نکند

وی افزود: مطلبی که آن موقع نمی‌دانستم، اما الان بعد از اینکه تاج چندین مرحله به من توضیح داد، متوجه شدم. اگر این مطلب را آن زمان می‌دانستیم هیچ موقع قراردادم را تمدید نمی‌کردم. آقای تاج این اطلاعات را از من پنهان کردند. آن مطلب این است که تمدید قرارداد من کاملاً برخلاف خواسته وزارت ورزش بود. آن مطلب این است که تاج دستورات خاص از جناب وزیر گرفته است که این قرارداد را تمدید نکند. اگر این مطلب را آن زمان می‌دانستم هیچ وقت اینجا نمی‌ماندم.

عقلانی نیست در تیم ملی بمانم تا این تیم و فدراسیون ضربه بخورند

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین اظهار داشت: نمی‌خواستم کاری کنم که برخلاف میل وزیر ورزش باشد. آقای تاج چندین بار به من گفت دلیل اینکه وزارت ورزش از فدراسیون فوتبال حمایت نمی‌کند این است. مطمئناً برای من عقلانی نیست، اگر بخواهم اینجا بمانم و به تیم و فدراسیون ضربه بخورد.

وزیر ورزش برنامه‌ها و گزینه‌های دیگری دارد!

وی ادامه داد: آقای سلطانی‌فر به هر دلیلی برنامه‌ها و گزینه‌های دیگری دارد. من مربی نیستم که همیشه خم شوم و تشکر کنم. همیشه اصول خودم را دارم.

هیچ وقت از تیم ملی و بازیکنانش حمایت نشد و تمام برنامه‌های آماده‌سازی ما به‌هم خورد

کی‌روش در ادامه عنوان کرد: البته من نقطه نظری دارم. از زمانی که رهبر معظم انقلاب آن پیام را در راستای تبریک و تحسین تیم ملی دادند،‌ وزارت ورزش از آن به بعد کاملاً برخلاف و علیه من عمل کرد. در آخر فقط یک واقعیت وجود دارد و آن خواسته وزارت وزیر ورزش است که نمی‌خواهد کی‌روش در ایران باشد. هیچ وقت از تیم ملی و بازیکنانش حمایت نشد و تمام برنامه‌های آماده‌سازی ما به‌هم خورد. به نظر من اگر این تفرقه‌ها به وجود آمده مسئولیتش با ایشان بوده است.

ما مشکل داشتیم که سر سفره غذای‌مان چه باشد و آن تیم خاص با «فرست کلاس» به ژاپن رفت و برگشت

وی یادآور شد: الان تمام باشگاه‌ها گلایه دارند و فقط یک باشگاه وجود دارد که گلایه ندارد. چه شخصی از یکسری از رسانه‌ها، روزنامه‌ها و آقای مسعودی (عضو کمیته رسانه‌ای فیفا) که به تیم ملی ضربه می‌زنند، حمایت می‌کند؟ چه اشخاصی این بی‌نظمی را در بُعد انتقاداتی که همیشه به صورت دروغ مطرح شده را اجازه داده است، مطرح شود؟ این داستان‌های الکساندر و میک درموت و بازی دوستانه با آرژانتین و همه این مسائل غیرواقعی از سوی یک گروه خاص است، اما چه کسی اجازه این کار را به آنها می‌دهد؟! آن باشگاه و آن مربی همه تحت اختیار چه شخصی هستند؟ وقتی ما مشکلات پایه‌ای از بُعد حقوق‌ها و اینکه غذا سر سفره افراد برای زن و بچه باشد را داریم آن اجازه به آنها داده می‌شود تا با پرواز «فرست کلاس» به ژاپن بروند و بازگردند!

باید افرادی که روی وجاهت و شخصیت ما پا گذاشتند مشخص شوند

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: هیچ دلیلی برای گمانه‌زنی وجود ندارد. یک مطلب وجود دارد که ما با تمام قدرت تا پایان جام ملت‌ها برای هواداران فوتبال ایران خواهیم جنگید، اما الان زمان این است که افرادی که در دو سال گذشته روی وجاهت و شخصیت ما پا گذاشتند مشخص شوند. آقای مسعودی یک داستان دروغ را برای یکی از مربیان تیم ملی ایجاد کرد, چه کسی دارد از ایشان حمایت می‌کند؟ ایشان هم به همین سیرک وصل است. چه کسی اجازه داده این اتفاق رخ بدهد؟ فقط یک اسم؛ بسیار ساده است.

برخی افراد شجاعت گفتن واقعیت را ندارد اما من واقعیت را می‌گویم

وی ادامه داد: آقایان، آینده برای من همین امروز است. من به توافقاتم با تیم ملی ایران بسیار پایبندم، اما وقتی من را نمی‌خواهند, خب خیلی ممنون، ولی باید حداقل از زبان من واقعیت را بشنوند، چون شجاعت گفتن واقعیت را تنها برخی از افراد دارند.

1870

 

نظرات کاربران
بهرام
تاج شهامت لازم را نداره وگرنه باید قبل بازی با عمان باید اخراجش بکنه
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۲:۱۴
پاسخ
270
444
محمدرضا
چه رئیس فدراسیون با سیاستی داریم که هر اتفاقی می افته رو می‌ره می‌گذاره کف دست مربی؛ چه مربی حرفه‌ای داریم که راجع به همه چیز صحبت می‌کنه به جز بار فنی تیم ملی، چه مردم ساده‌ای داریم که هنوز می‌گن این، بهترین مربی برای ایران بوده
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۰:۳۲
پاسخ
198
467
فقط تیم ملی
همه چی بیانگر دست های پشت پرده اقای x هستش اقای کی روش برای این تیم خیلی زحمت کشیدن در 40 سال اخیر ما بهترین ترکیب رو داریم که بسیاری از اونها کشف شدند توسط اقای کی روش
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۰:۰۹
پاسخ
390
252
علیرضا میرصادقی
واقعا جای تاسف دارد که آقای کی روش بعدازظهر مصاحبه امروز هنوز روی نیمکت تیم ملی هست. من اگر جای مسئولین بودم همین امشب یک مربی دلسوز ایرانی را جایگزین این جانبی میکردم و اخلاق را فدای نتیجه نمیکردم. هر چند معتقدم با بازیکنانی که داریم با هر مربی ایرانی نتیجه میگیریم. خواهشا نظر مرا به گوش مسئولین برسانید و نشر دهید
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۰:۴۱
پاسخ
212
341
حامد
کارهای کیروش خیلی تکراری و تابلو شده از الان شروع کرده به بهونه آوردن خودش میدونه که هیچ نتیجه ای نمیتونه توی جام ملتها بگیره و داره مفدمه چینی میکنه تقصیرهارو بندازه گردن برانکو
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۰:۳۳
پاسخ
168
279
amiR
من از نظر فنی کیروش رو قبول داشتم ولی از نظر اخلاقی خیر. هر جایی که مربیگری کرده با بازیکن و مربی و ... به مشکل خورده. الان زدن این حرف ها چه دلیلی داره. شما که اول بازی ها میای و میگی برای سه هفته پرچم سفید بالا ببریم بعد خودت به خودت گیر میدی. شما که به شجاعتت مینازی!!! چرا اوایل کار با تیم ایران از بازی های دوستانه با تیم های طراز اول دنیا حرف میزدی اما کم کم به بازی با سیرالئون و تیم های درجه سه و چهار دنیا راضی شدی؟؟؟ شجاعت کوتاه آمدن و تغییر رویه دادن به اجبار نیست. شما که اهل گفتن حقیقت هستید چرا تا الان در مورد وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و شخص آقای تاج حرفی نمیزدید و فقط برانکو رو صدا میزدید. شجاعت افشاگری در پایان راه طولانی نیست، شجاعت راه انداختن هجمه علیه دیگران نیست.
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۳:۴۹
پاسخ
83
276
هومن
آقا کی روش ببخشید پرسپولیس با شتر نرفت ژاپن.
۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۱:۱۶
پاسخ
190
504
arya
ای خدا کاش کیروش بره از تیم ملی تا این جماعت سرخ یادشون نره که به بحرین باختن و دوباره اون خفت و خواری در مقابل تیمهای درجه دو آسیا تکرار بشه؛آقای کیروش جای تو در مملکتی که همه به فکر جیب خودشون هستند نیست.مردم ما مربی بله قربانگو و ترسو رو بیشتر دوست دارن. ننگ بر هموطنی که تیم ملی و نماد کشورش رو بخاطر یه غریبه هوچیگر و ترسو دوست نداشته باشه. برانکوویچ و سایر ویچ ها بدرد تیم‌ملی میخورند تا مربی حرفه ای که بخاطر تیم ملی و گرفتن امکانات و حتی لباس مناسب باید با همه بجنگه. جناب کیروش ما هیچگاه زحمات شما و شخصیتی که به تیم ملی دادی فراموش نمیکنیم.بازیکنانی که ساختی که هیچ مربی دیگه ای حاضر به چنین ریسکی نبود و نسلی را تحویل تیم ملی دادی که سالها در آسیا خودنمایی خواهد کرد. امیری و سید مجید و رضاییان و سردار و میلاد محمدی و مرتضی پورعلیگنجی و عزت الهی و خیلی از بازیکنان دیگه رو شما به تیم ملی دعوت کردی و استعدادشون رو کشف کردی و پرورش دادی. مطمئن باشید بعد از رفتن کیروش خواهند فهمید که چه مربی بزرگ و با دانشی را از دست داده اند. ادمین لطفا
۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۰:۵۲
پاسخ
514
334
hadi ss
تا نباشد چیزکی،مردم نگویند چیزها...!!!!؟؟؟
۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۱:۳۱
پاسخ
316
180
ح
داداش همه جوره پول گرفتی ... حسابی حمایت مالی و بازی تدارکی داشتی.... هر وقت خواستی ادرو گذاشتی... تو این 40 ساله هیچ تیم ملی مثل تیم تو حمایت نشده .. حالا میخای بری چراا میخای طلبکار باشی ؟
۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵:۱۲
پاسخ
203
418
mahdi
شما کافیه برنامه تدارکاتی ما رو مقایسه کنی با باقی تیم ها :/
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۸:۴۰
53
143
حسین محمدنظامی
والله. کیروش رو بزارین استعداد یاب. همین نه بیشتر.
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۲:۳۴
125
46
ایران
چه حمله ای از طرف کیروش انجام شده؟ تک تک حرف های کیروش عین واقعیته، حقانیت کیروش و خیانت یک سری از دوستان رو هم فقط و فقط زمان مشخص می کنه،در نهایتم رو سیاهیش برای حامیان ای دوستان می مونه! جناب مدیر سایت حرف بدی زده شد که چاپ نمیکنی؟!!
۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۳:۱۰
پاسخ
368
299
سبحان
من نمیدونم واقعا چرا ما فقط فکر میکنیم دنیای فوتبال خلاصه شده با کی روش ...آقا گذشت ده سال بیست سال پیش ...حالا همه چیز پیشرفت کرده چی برسه به فوتبال ....کم نی نی بذاریم به لالا کی روش و بقیه ..مقابل یمن که هیچ لیگی نداره شاهکار نکرد...مقابل ویتنام که هیچ تیمی نبود برای حرف زدن ....مقابل عراق چیکار کردیم ....تمام بزرگان فوتبال و ملت دوستداشتم عراق را شکست بدیم ....بازیکن های ما کجا عراق کجا اسم رسم .....ولی متاسفانه از لحاظ بدن سازی تاکتیک عراق برتر بود تاکتیک ما مقابل پرتغال اسپانیا هم همین بود فقط اسم بازیکن فرق داشت ...بعداز هشت سال کی روش مساوی مقابل عراق شاهکار نکرد ...کی روش مقابل یمن خوب شلوغ کرده بود ..مقابل عراق هم خوشحال که سعود کردیم ...باخت عراق آرزوی همه فوتبالی ها بود .......خدا نکنه با سوریه فلسطین .یا ....بخوریم که باز باختیم
۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۰:۴۷
پاسخ
143
276
علی
متاسفم برای افرادی مثل شماها... هیچوقت تیم ملی با این قدرت و صلابت بازی نکرده و اینقدر بااعتماد بنفس نبوده و چندین فاکتور مثبت واسه یه تیم قوی ، مطمئنا یک روزی از حرفاتون پشیمون میشین وقتی که خیلی دیر میشه و کاری نمیشه کرد...
۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۶:۳۱
136
121
هوادار ایران
برو از این مملکت انقدر که مردم ایران ازرفتنت خوشحال میشن از موندنت خوشحال نمیشن
۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۹:۴۶
پاسخ
193
330
ملیحه
کیروش میدونه تو فوتبال حرفه ای دنیا هر جای دیگه ای از این موضوعات حرف بزنه که چرا مثلا بارسا با چارتر رفته فلان جا بهش میخندن: ))فقط تو ایران که سطح هوچی گری بالاست آنقدر که انگار فقط تیم ملی حق داره با چارتر بره این ور اون ور :)دیگه گذشت اون زمان که بازیکنا با پرواز اکونومی پرواز کنن و پدرشون دربیاد ...فوتبال یک علم شده همه میدونن چرا پرواز باید بیزنس باشه و یا چارتر باشه که خستگی و پادرد نگیره بازیکن از سفر طولانی وگرنه چرا اسپانسر رئال یک شرکت هواپیمایی امارات باید باشه؟ ؟؟همین کیروش اگر جرات داره تو پرتغال بگه چرا پورتو با چارتر میره سفر بهش میخندن: )))دیگه زدن این جور حرفا معنا نداره ..کیروش میدونه فوتبال تو ایران اسمش حرفه ای و عملا تفکر حرفه ای وجود نداره واسه همین عوام فریبی میکنه درباره یک مساله حل شده تو دنیا ...در ضمن پرسپولیس از محل پاداش های ای اف سی و هزینه ای اف سی واسه فینالیست های آسیا در سفرشون هزینه کرده واسه فینال آسیا نه از دولت....تازه پرواز چارتر هم نداشتیم و همین فرصت ریکاوری از ما گرفت و خستگی به بازیکنای پرسپولیس غلبه کرد اونم با اختلاف ساعت زیاد بین ایران و ژاپن :)) که کیروش این حرف میزنه..این عوام فریبی و سوء استفاده از فضای رقابتی داخل ایران: )))واقعا نخ نما شده این حرکات و هوچی گری ها:))))
۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۱:۴۲
پاسخ
105
298
Fire power
ما خودمون خسته شدیم از بس دیدیمت.مثل اینکه خیلی خوش گذشته.برو یه کشور دیگه رو هم مربی گری کن شاید خوشت اومد
۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷:۰۱
پاسخ
125
271