کارنامه عجیب آزمون و طارمی مقابل عراق؛ مهمانان امان

کارنامه عجیب آزمون و طارمی مقابل عراق؛ مهمانان امان

10101
18:07
24 آبان 1398
پاس کلیدی. شاید بزرگترین نقطه ضعف تیم ملی را در همین‌جا بتوان پیدا کرد.

به گزارش وب‌سایت نود، پررنگ‌ترین اتفاق بازی ایران و عراق اخراج مسعود شجاعی و بعد از آن هم باخت تیم ملی بود. بیرون رفتن شجاعی و ده نفره شدن تیم ملی انتقادات زیادی را به دنبال داشت و خیلی‌ها این اتفاق را دلیل اصلی باخت می‌دانند. نکته‌ای که چندان به آن پرداخته نشد اما این بود که تا قبل از اخراج ایران هم تیم ملی یازده بازیکن نداشت. مهدی طارمی و سردار آزمون دو بازیکنی که قرار بود امید اول ویلموتس در این بازی مهم و حیاتی باشند عملا در بازی حضور نداشتند و همین مساله تیم ملی ایران را به تیمی بی‌آزار مقابل عراقی‌ها تبدیل کرده بود. در روزی که اکثر بازیکنان تیم ملی عملکرد بدی داشتند پیدا کردن این که کدام بازیکن بیشتر مقصراست نشدنی است اما بر اساس آمار متریکا، آزمون و طارمی را می‌توان از جمله ضعیف‌ترین‌ها در این بازی دانست.

در روزی که روند تیمی ایران خوب نبود انتظاری که از این دوبازیکن می‌رفت تکیه بر توانایی‌های انفرادی‌شان و ایجاد موقعیت توسط آنها بود. صفر شوت از دو بازیکن تیم ملی نشان می‌دهد که آنها نه در موقعیت قرار گرفتند و نه توانستند خودشان را درموقعیت قرار بدهند. آنها در طول زمان حضورشان در میدان کم صاحب توپ بودند که بیشترین استفاده‌شان از این موقعیت هم لودادن توپ بوده است. طارمی دو و آزمون سه بار توپ را لو دادند و در این زمینه بین ملی پوشان رکورددار مسحوب می‌شوند.

پاس کلیدی. شاید بزرگترین نقطه ضعف تیم ملی را در همین‌جا بتوان پیدا کرد. هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی موفق نشدند که برای بازیکنان دیگر موقعیت بسازند و با پاس‌های کلیدی بقیه را در موقعیت گل قرار بدهند. صفر پاس کلیدی ثبت شده می‌تواند آماری منفی برای تیم ملی باشد. آزمون و طارمی هم در این بخش یک صفر دیگر را به نام خود ثبت کردند.

در بخش دوئل‌ها طارمی می‌تواند با دو دوئل موفق یک آمار مثبت به کارنامه ضعیفش اضافه کند. آزمون اما در این قسمت هم یکی از بدترین‌هاست. 8 دوئل و فقط یک مورد موفقیت‌آمیز. یکی از ویژگی‌های این دو بازیکن برتری‌شان در بازی هوایی است. نقطه قوتی که شاید در بازی با عراق می‌توانست یکی از برگ‌های برنده ویلموتس باشد. سردار 5 نبرد هوایی داشت که در همه آنها بازنده بود و طارمی هم گویا در این بازی انرژی چندانی برای پریدن نداشت تا از این نقطه قوت هم خبری نباشد.

طارمی 9 پاس داد که 8 پاس آن سالم بود. 89 درصد پاس صحیح اگرچه دقت پاس خوبی است اما عدد زیر 10 پاس برای بازیکنی که بیش از 60 دقیقه در میدان حضور داشت جایی برای به کار بردن توصیف «خوب» باقی نمی‌گذارد. آزمون در این زمینه کمی فعال‌تر و در عوض بی دقت‌تر بود. او 19 پاس شامل 13 پاس صحیح داشت. 

عملکرد دفاعی طارمی هم 3 و آزمون صفر بود. کارنامه‌ای پر از صفر و نمرات منفی برای دو بازیکن کلیدی ایران در یک بازی حیثیتی. آماری که نشان می‌دهد تیم ملی فقط 8 دقیقه با یک یار کمتر از عراقی‌ها بازی نکرد و در بیشتر دقایق بازی با این مشکل دست به گریبان بود.

30388

نظرات کاربران
احمد
مشکل از بازیکنا نیست، نه فقط این دو تا که تقریبا کل بازیکنا خیلی کمتر از حد خودشون بودن و بی انگیزه و بی اشتیاق. شاید فقط محبی بود که یه مقدار دونده و با انگیزه بود. مشکل از مربیه، نه تاکتیک خاصی داشت جز زیر توپ زدن، نه بازیخونی، نه حتی تعویضی که روند بازی رو عوض کنه و نه حتی دادن روحیه و انگیزه. جلوی کامبوج کلی فیلم بازی کرد لب خط که ادم میگفت بمب روحیه و انرژیه، جلوی عراق و بحرین اما چی؟ هیچی! تیم بدون مربی بود بهتر بازی میکرد خداییش. واقعا خسته نباشن
۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۴:۰۰
پاسخ
8
77
حسام
از رنگ پریده چهره بازیکنا هم این مسیله قابل تشخیص بود. ویلموتس برای اینکه راه نفوذ ار جناحین را ببنده کمتر اجازه نفوذ به بک چپ و راست را میده.حالا رامین گاهی نفوذ می کنه.ولی از سمت چپ اصلا نفوذ نداریم.البته از سمت چپ هم یک گل از بحرین خوردیم.دو گل از عراق.حتی یه پنالتی هم بهع کامبوج دادیم!! اگر این ضعف تا این حد مشهود خب سیستم عوض کنند 3-5-2 بازی کنیم.هم حملاتمون بیشتر میشه هم در دفاع مطمینتر خواهیم بود.به جای شجاعی ابراهیمی طارمی می تونستیم از اسماعیلی علی کریمی و ترابی استفاده کنیم.کلا نه خوب ارنج می کنه نه خوب انالیز می کنه و نه خوب تعویض می کنه.حالا از روی عدم شناخت یا ضعف فنی.بلکه هر دو این موارد
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۱:۴۰
پاسخ
3
53
فراتر از باشگاه
به نظر میاد بیشتره مشکل از سرمربی باشه وقتی یه پره مثلث که انصاری فر باشه حذف میشه، پخش کننده هم که افتضاح بازی کرد و توپی نمیرسید به طارمی و سردار که به تکنیک فردیشون تکیه کنن
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۴:۵۲
پاسخ
2
50
Khan
آزمون فقط در مقابل یمن جنگ زده و کامبوج فلک زده در قواره مهاجم ظاهر میشه
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۲:۵۹
پاسخ
34
52
Me
اون آقایی که ادعاش میشه که در لیگ قهرمانان گل میزنه که دیروز از توپ گرفتن فراری بود. بیشتر فکر این بود که مصدوم نشه تا این که بره گل بزنه.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۰:۴۲
پاسخ
17
58
پرسپولیسی گرگان
واقعا وحشتناک بود تیم ملی عراقیا انگار دوپینگ کرده بودن تمام جنگای تن به تن رو بردن از ما
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۹:۱۹
پاسخ
6
123
محمد جواد
عراقی ها همیشه بازی های فیزیکی انجام میدن و واقعا توانایی بدنیشون خیلی بالاست . جلوی ایران هم همیشه قلدر بازی میکنن . به یاد ندارم بازی جلوی عراق داشته باشیم و به مشکل بر نخوریم . به قول معروف همیشه گربه سیاه ایران بودن و حیثیتی بازی میکردن حتی اگه بازی مهمی نبوده باشه .
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۴:۴۲
2
57
زنجان
مشکل تیم نبود یکی مثل جباری هستش اشکان تا حدودی خوبه ولی بازیساز مشکل بلندمدت ایران بوده و هست امیدوارم حل شه
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶:۳۰
4
42
آتزوری
معلوم نیس چه بلایی سر این تیم اومده که اینقدر بی انگیزه بودن.این مربی انگار هیچ دغدغه ای جز گرفتن دستمزدش نداره. کیروش با تمام ایراداتش حتی زمانی که تیم بازی نداشت برای بازیکنان ملی پوش لیگ تمرین میذاشت و همیشه مصاحبه میکرد که تیم چه کم و کسریهایی داره ولی این یارو اصلا براش مهم نیس چی میشه.با دو جلسه تمرین قیل از بازی با عراق نباید انتظار بازی خوب داشت.البته فدراسیون هم بی تقصیر نیس که با عدم پرداخت به موقع دستمزد مربی دستش بهونه دادن.من نمیدونم این فدراسیون واقعا کارش چیه.اصلا از مربی برنامه گرفتن ؟وظایفش رو مشخص کردن یا نه فقط همینکه یه مربی خارجی آوردن یعنی کار تموم شده. اگه قرار بود یه مربی بیاد فقط قبل از مسابقه رسمی دو جلسه با تیم تمرین کنه خوب همین مربی ایرانی بهتر بود.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۸:۴۸
پاسخ
6
133
مهدی
ایرانی حداقل نمیباخت یا اگه می باخت خداتومن پول نمیگرفت
۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۲:۱۸
1
39
...
یک ماه هم اگه تیم رو تمرین میداد باز هم می باخت چون که اصلا این آقا علم فوتبالی نداره هرجا بوده اخراج شده و هیچ کارنامه مثبتی هم نداره ساحل عاج و بلژیک رو نابود کرد زمانی که سرمربی شون بود وحالا هم نوبت ایرانه.باید همین حالا اخراجش کنن تا دیر نشده.
۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۵:۰۰
4
48
LOGAN
جدا که ممنون از نود واقعا دمتون گرم‌که قشنگ همه رو توضیح دادین جدا ایران ۸ نفره بود اصلا بازیکنای ما قدم میزدن بابا منطقی باشیم ایران در حمله بی رمق بود بقول اقای پروین تاحالا اینقد ذلیل مقابل عراق بازی نکرده بودیم...
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۳:۱۶
پاسخ
9
132
ناصر
تورو خدا دست از سر ویلموتس بردارید. قبلا هم همین حرف و حدیث پشت کیروش بود. اجازه بدید مربی باتجربه نیاز به زمان داره. در رابطه با عملکردش ۸ سال دیگه باید حرف بزنیم.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷:۴۸
پاسخ
135
35
بیطرف
ظاهرا جای وریا خالی بود.. نفوذهای وریا و پاسهای اون خیلی میتونست کمک کننده باشه
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۳:۱۳
پاسخ
40
97
کیومرث
ما زمانی باختیم که کی روش رفت . ادمین جان مشکلی هست ؟؟؟؟ هیچکدوم از کامنتام رو چاپ نمی کنی .
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۶:۵۷
پاسخ
86
77
رامین
تعجب میکنم از بعضی خبرها انگار بازی دیروز رو ندیدن . بیرانوند بیش از ۱۰ پرتاب بلند دست یا شوت بلند به نزدیک محوطه جریمه عراق داشت که تا آخر بازی هم ادامه داشت . توپ‌هایی که طارمی و سردار فقط دنبالشون میدویدند. با کدوم توپ باید بازی می‌کردند ؟
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۳:۳۹
پاسخ
22
77
احسان
همینهارو مقایسه کنید با زمان کی روش بزرگ، طارمی جلوی پرتقال بیشتر موقعیت گل داشت تا جلوی عراق
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۶:۳۴
پاسخ
29
100
Meti
پرسپولیسیم ولی چرا فرشید اسماعیلی به تیم ملی دعوت نمیشه؟ تازه مهدی ترابی و قلی زاده که 2 تا از بهترین بازیکن های ایران هستن 1 دقیقه هم بازی نمیکنند! ترکیب ایده آل خط جلو به نظر من: قلی زاده/ سردار / ترابی اسماعیلی
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۶:۰۹
پاسخ
35
96
مهدی
با دو پیروزی مقابل هنگ کنک و کامبوج و دو تساوی مقابل بحرین و عراق در دور برگشت از گردونه رقابت ها حذف میشیم و در جدول شش گروه چهار تیمی برای صعود به جام ملتهای 2023 چین تلاش خواهیم کرد.
۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰:۲۴
پاسخ
11
82