کاشانی: باید از صبر و شکیبایی برانکو استفاده کنیم و ده‌ها نفر مانند او بسازیم

کاشانی: باید از صبر و شکیبایی برانکو استفاده کنیم و ده‌ها نفر مانند او بسازیم

11697
13:00
26 فروردین 1398
جعفر کاشانی، رئیس هیئت مدیره پرسپولیس تأکید کرد هیچ مشکلی با برانکو ایوانکوویچ ندارد و این مربی نوک اهداف این باشگاه است.

به گزارش وب سایت نود، جعفر کاشانی درباره اینکه به نظرش تیم پرسپولیس می‌تواند در این فصل در چند جام به قهرمانی برسد یا خیر، اظهار داشت: صد درصد، پرسپولیس همیشه یکی از باشگاه‌های مطرح بوده است، چه در زمینه فوتبال و چه در زمینه فرهنگی. این باشگاه تمام پتانسیل‌ها را برای قهرمانی دارد.

«خیلی‌ها معتقدند برانکو ایوانکوویچ یک مربی سطح بالاست و عامل موفقیت این باشگاه بوده است. آیا شما هم  این اعتقاد را دارید؟»، وی در واکنش به طرح این سؤال گفت: صد درصد. چرا نداشته باشم؟ برانکو تازه امروزه به باشگاه ما نیامده است. من در تیم ملی هم کنار او بودم. برانکو یک مربی باشخصیت و باکلاس است. او با توجه به امکانات پرسپولیس تمام تلاشش را انجام داده است. پرسپولیس زمانی که برانکو آمد شانزدهم جدول بود، اما به قهرمانی رسید. در این مدت چه کسی از او حمایت کرده است؟ ما باید از داشتن برانکو برای زیرساخت‌های‌مان بهره ببریم. تمام آرزوی من این است که تیم‌های پایه باشگاه هم زیرنظر برانکو برای آینده آماده شوند. ما باید تا کی متکی به خارجی‌ها باشیم؟

وی که با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» رادیو تهران ادامه داد: بزرگ‌ترین هنر مدیریت باشگاه پرسپولیس حفظ برانکوست. او نوک نیزه اهداف باشگاه است. از نگهبان باشگاه گرفته تا هواداران‌مان در خارج از کشور، همه در فرهنگ باشگاه تأثیرگذار هستند، اما کسی که در نهایت این را نشان می‌دهد برانکو ایوانکوویچ است. آرزوی من این است از حضور او و صبر و شکیبایی‌اش استفاده و افرادی مانند برانکو را برای آینده ذخیره کنیم. مجموعه مدیریت باشگاه نتیجه‌اش قهرمانی می‌شود. برانکو به عنوان سرمربی در تیم حضور دارد و اگر شایستگی این را نداشت که باشگاه او را نگه نمی‌داشت.

 رئیس هیئت مدیره پرسپولیس درباره مشکلات مالی این باشگاه و اینکه گفته می‌شود ایرج عرب به دلیل همین مشکلات در دیدار پرسپولیس و سایپا حاضر نشده است، گفت: اصلاً بحث این صحبت‌ها نیست. برانکو با حداقل امکانات و مشکلات زیاد تیم بزرگی ساخته است. باشگاه مشکلات خاص خودش را دارد و تمام نتیجه‌ها برای مربی است.

کاشانی در خصوص مطالبات برانکو نیز یادآور شد: شما ببینید شرایط روز مملکت چطور است. تفاوت ارزی را نگاه کنید. من هم دقیقاً به خاطر همین مشکلات می‌گویم امیدوارم روزی باشگاه شویم و به بخش خصوصی واگذار تا اهداف‌مان مشخص شود. بزرگ‌ترین هدف یک باشگاه پویایی فرهنگی جامعه است، اما باید اقتصاد آن هم باید پویا باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که باشگاه پرسپولیس حدود 50 میلیارد تومان از لیگ قهرمانان آسیا در فصل گذشته درآمدزایی داشته و این پول صرف چه هزینه‌هایی شده است، گفت: من هم همین سؤال را از شما می‌کنم. الان من به عنوان یک پیشکسوت حرف می زنم. ما باید فرهنگ‌سازی کنیم. برای این کار هم باید زیرساخت بسازیم. من چند سال پیش برای پرسپولیس حدود 60 هکتار زمین گرفتم، بودجه تصویب کردم و ورزشگاه شهید کاظمی را برای این باشگاه گرفتم. همه‌ی این کارها را ما انجام داده‌ایم.

 رئیس هیئت مدیره پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که این 60 هکتار زمین در کجا قرار دارد و سرنوشت آن چه شده است، گفت: این زمین‌ها در منطقه پرند بود و آقای مهرعلیزاده هم کلنگ آن را زد. الان هم من مثل شما نمی‌دانم چرا خبری از آن زمین‌ها نیست. شما هم اگر خبر دارید به من بگویید. من در تمام این مدت عضوی از باشگاه پرسپولیس بودم و تمام آرزویم نیز این است که تبدیل به باشگاه شویم و از دو پتانسیل این باشگاه که هواداران و پیشکسوتان هستند، استفاده کنیم.

کاشانی در واکنش به پرسش دیگری مبنی براینکه نقش هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس چه چیزی است و آیا تکلیف این 50 میلیارد در باشگاه پرسپولیس مشخص نشده است، گفت: من هم اتفاقاً همین سؤال را دارم. حتماً این سؤال شما به گوش مدیران باشگاه خواهد رسید و صورتحساب آن ارائه خواهد شد. باشگاه حساب و کتاب دارد.

وی درباره مطرح شدن این موضوع که برانکو ایوانکوویچ برگ برنده باشگاه پرسپولیس برابر تمام مشکلات بوده است، گفت: شما نمی‌خواهد این را به من بگویید، من خودم سمتِ برانکو هستم. ما باید برانکوها را برای باشگاه بسازیم. برانکو که همیشه نیست ما باید از صبر و شکیبایی او استفاده کنیم و ده‌ها برانکو برای آینده بسازیم.

 رئیس هیئت مدیره پرسپولیس در خصوص نگرانی هواداران پرسپولیس از قرارداد برانکو نیز یادآور شد: باشگاه به این مربی تعهد داد. او هم همیشه صبر داشته و هیچ وقت نگفته است طلب مرا پرداخت نکرده‌اند. حتی من شنیده‌ام گاهی او گذشت کرده و گفته است پولش را اول به افرادی دیگر بدهند.

2051

نظرات کاربران
پرسپولیس خسته(یازده گلادیاتور)
چی شد که مصاحبه وحرفاتو عوض کردی؟نکنه درجواب مصاحبه چن روز پیشت برانکو جوری جوابتو داد ک خجالت کشیدی؟!اقای کاشانی خواهشششش میکنیم ازت مصاحبه نکن ن شما ونه دیگر اعضا.بذارید ارامش داشته باشیم.خودزنی نکنیم.بجای این حرفا کاراصلیتونوانجامبدید و ب حساب کتابارسیدگی کنید ک نمیشه درامدپرسپولیس ازاسیامعلوم نباشه ک چی شد!!!!دل ماخوش بودک بااین همه درامدزایی ازاسیا حالاپرسپولیس می تونه عالی ترین بازیکنا روجذب کنه وحقوق برانکوداده بشه.ولی ازاین پول فقد بودیمیر ونادری جذب شدن.ینی ما داریم برای جیب دیگران درامدزایی میکنیم؟؟
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۱:۰۳
پاسخ
2
18
طرفدار
آقای کاشانی لطفابامصاحبه های بیهوده حاشیه درست نکن،تیم احتیاج بهآرامش داره تاقهرمان شه.نمیخوادبگی چه کردی وچه نقشی درباشگاه داری همه مدونیم لالزم بمصاحبه نیس لطفا.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۷:۵۳
پاسخ
2
53
یک قدم جلو
منم با آقای کاشانی هم نظرم. این تیم براتکویه، نه تیم قرمز پوش پایتخت
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۰:۴۹
پاسخ
47
3
عشقممم نیمار
اره شما راس میگی ..:-) حرفه حقه فقط شما میگید و این در چن روز فهمیدم :-)
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰:۵۲
پاسخ
84
4
شاهرخ
آقای کاشانی لطفا همین یکی رو برا پرسپولیس نگهدارین ۹ تای دیگه پیشکش با برانکو به قهرمانی آسیا امیدواریم
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۹:۴۷
پاسخ
1
99
سعید قرمز
تو رو جان مادرت مصاحبه نکن نه تو نه بقیه هیئت مدیره حتی به اون عرب هم بگو مصاحبه نکنه .بابا یکی جلوی اعضای هیئت مدیره رو بگیره که دارن تیشه به ریشه تیم میزنن.افرادی که عشق مصاحبه و دیده شدن دارن و با هیچ تخصصی به این پست و مقام رسیدن.خدا هب دادمون برسه .من از بیگانه ننالم که هرچه با من کرد آن آشنا کرد.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۷:۱۵
پاسخ
3
79
امیرخان
دیدی عزیز من پدر من که میشه حرفهای خوب هم زد , تواین شرایط و برهه حساس لیگ که جای اون حرفها نبود
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۸:۳۷
پاسخ
2
75
هاتف
چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰:۱۵
پاسخ
3
207
فرهاد
اون ۵۰ میلیارد تو جیب استقلالی هاست که باهاش ۳۰ تا بازیکن میخرن ۷ تا بازیکن خارجی گرون قیمت میخرن حقوق بازیکن و کادرشون رو جلو جلو پرداخت میکنن بخاطر سوم شدن تو گروه ۵۰۰ میلیون پاداش میگیرن با پرواز چارتر از قطر تا ایران میان همون هوچیگرانی که انتظار داشتن ما با قطار تا ژاپن بریم حالا خودشون یک ساعت پرواز رو با چارتر میان
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱:۰۳
پاسخ
7
240
hadi
خخخخ انقدفشاراوردن امدتعریف کردبگووقتی نمیتونی پای حرفت وایسی چراحرف میزنی تو
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹:۲۳
پاسخ
22
137
asad
چی گفت باالاخره ؟؟!!
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۰:۲۰
پاسخ
2
86
استقلال
چرا هی صحبت هاشو عوض میکنه . مگه دیروز نگفت برانکو تاثیری در قهرمانی نداشته . امروز می خواد ده ها نفر مثل برانکو بسازه . چند چندی با خودت عامو . فکر کنم داره دلبری میکنه . دلبر کی بودی ؟؟؟؟؟؟ مرحله گروهی حذف شدین دوباره برگرد موضع اول
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰:۴۶
پاسخ
147
15
پسر پرسپولیسی
اگر از صبر و متانت برانکو سوءاستفاده نکنید جناب کاشانی...!!! از قدیم گفته اند: لطف مکرر شود امر مسلم... چرا حتما باید یکی صداش دررر بیاد تا به حق و‌حقوقش رسیدگی بشه...؟؟! لطفا حق و‌حقوق این مرد شریف رو که باعث شده شما راحت رو صندلی بنشینی رو زودتر مرحمت مرحمت بنما... ادمین جان قربونت لطفا چاپ کن ...
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰:۲۷
پاسخ
6
139
نیما
داداش ضرب المثلو پوکوندی.لطف مداوم میشه حق مسلم
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۲:۱۵
3
19
جووووونم برانکو
افرین حالا شد...اقایون هیئت مدیره یادتون باشه برانکو خط قرمز ماست
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴:۱۴
پاسخ
9
223
محمود
حضور مربی باشخصیتی مثل برانکو باعث میشه همه اعضای تیم با هم هماهنگ و همدل بشن.و این نتیجه اش میشه چهار سال موفقیت تیم پرسپولیس.فقط من از هواداری پرسپولیس خواهش میکنم اگه بازیای بعد اتفاق خاصی افتاد و پرسپولیس نتیجه نگرفت مثل بعد بازی فولاد که بعضیا فراموشی گرفته بودن ,این روزای خوبمونو از یاد نبریم.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹:۱۸
پاسخ
7
173