کالدرون: باید مقابل نفت فوتبال مورد علاقه‌ام را بازی کنیم/ تراکتور به رفتارش نگاه کند

کالدرون: باید مقابل نفت فوتبال مورد علاقه‌ام را بازی کنیم/ تراکتور به رفتارش نگاه کند

11215
15:07
24 شهریور 1398
سرمربی پرسپولیس گفت: از کیفیت تیم در دو بازی نخست راضی نبودم چرا که دوست دارم فوتبال قشنگ‌تری بازی کنیم.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، گابریل کالدرون ظهر یک‌شنبه در نشست خبری پیش از دیدار با صنعت نفت آبادان گفت: هر بازی برای ما حکم یک فینال را دارد. باید این بازی را ببریم. باخت مقابل تراکتور موجب افزایش مسوولیت ما در این بازی شده است. این هفته خوب کار کردیم و به نظرم تیم آماده است. از کیفیت تیم در دو بازی نخست راضی نبودم چرا که دوست دارم فوتبال قشنگ‌تر و بهتری انجام دهیم. مشخص است که بازیکنان نیاز به زمان بیش‌تری دارند.

او ادامه داد: باید این بازی را ببریم و فوتبال مورد علاقه من را بازی کنیم.

کالدرون درباره محرومیت بیرانوند و اظهارنظر این بازیکن مبنی بر خداحافظی از فوتبال ایران خاطرنشان کرد: همیشه نظرات و تصمیمات کمیته انضباطی را قبول داشتم و احترام می‌گذارم. اکنون احترام بیشتری برای تصمیمی که درباره بیرانوند گرفتند، قائل هستم. بیرانوند یک بازیکن بین‌المللی در فوتبال ایران است. به عنوان یک خارجی انتظار دارم که حمایت بیش‌تری از او انجام شود. به خصوص در جمع فوتبال باید از او بیش‌تر حمایت شود.

سرمربی پرسپولیس بیرانوند را موجب سربلندی ایران دانست و افزود: تصمیم مناسبی درباره محرومیت بیرانوند گرفته شد. برای این حرفم دلیل دارم. ویدئویی که تراکتور فرستاده به این جهت است که او را محروم کنند. به خاطر رفتار غیر ورزشی می خواهند او را محکوم کنند. اگر هدف تراکتور این بوده، من هم موافق هستم. وقتی ما گرم می کردیم، در بازی با تراکتور از سوی هواداران به ما سنگ انداختند و فحاشی کردند.

وی خاطرنشان کرد: یک قوطی نوشیدنی به سمت نیمکت پرتاب کردند. هواداران این تیم نارنجک پرتاب کردند که بسیار خطرناک است. تراکتور به نسبت درخواستی که دارد، باید منطقی عمل کند. صحبت‌های این تیم باید با درخواست‌شان مناسبت داشته باشد. اگر درخواست فیرپلی دارند، باید خودشان به عنوان اولین شخص آن را انجام دهند. من همیشه به کمیته انضباطی احترام گذاشتم و این بار هم احترام بیش‌تری قائل هستم. به نظرم نسبت به اتفاقات درون زمین تصمیم عادلانه‌ای بود. این خطر وجود داشت که بازیکنان ما مصدوم شوند و نارنجک‌هایی که پرتاب کردند موجب آتش‌سوزی شود. درخواست من این است که تراکتور نگاهی به رفتارش داشته باشد. همان کاری که ما کردیم. ما عکس‌هایی از سنگ انداختن و پرتاب نارنجک داشتیم اما صحبتی نکردیم. ما باختیم و با یک رفتار معمولی به خانه برگشتیم.

سرمربی پرسپولیس درباره آمادگی خوب صنعت نفت آبادان و دشوار بودن پیروزی برابر این تیم اظهار کرد: آن‌ها می‌توانند به هر سکبی که می‌خواهند بازی کنند. ما باید بر تمام برنامه‌های آن ها چیره شویم. به عنوان یک بازیکن و مربی باتجربه وظیفه دارم مشکلات را پشت سر بگذارم. وظیفه ما این است که خوب بازی کنیم اما تا الان به اهداف‌مان نرسیدیم. با این حال تلاش می‌کنیم بهتر شویم. با حضور مربی جدید باید بازی جدیدی ارائه دهیم. امیدوارم فردا نتیجه خوبی کسب کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا با اخراج برانکو از الاهلی عربستان، کار او در پرسپولیس سخت‌تر نمی‌شود؟ گفت: من به بازی فردا فکر می‌کنم که همانند فینال است. نمونه اتفاقی که برای برانکو رخ داد، برای هر کسی رخ می‌دهد. ممکن است برای من هم اتفاق بیافتد اما من از روند کارمان راضی هستیم. می‌دانم برای تکرار قهرمانی نیازمند زمان هستیم اما می‌دانم زمان زیادی نداریم. من به این تیم ایمان دارم.

کالدرون در پاسخ به این سوال که چرا مهدی ترابی در پست غیر تخصصی‌اش به میدان می‌رود و عملکرد همیشگی و خوب خود را ندارد؟ یادآور شد: مهدی ترابی در پستی بازی می‌کند که در زمان برانکو هم در همان پست بود. او پشت مهاجم است و بعضا جا به جا می‌شود ولی در دو بازی اخیر در پست اصلی خودش است. جدا از بحث ترابی، ما هنوز فوتبال مورد علاقه خودمان را بازی نمی کنیم و بازیکنان می‌توانند خودشان را نشان دهند. امیدوارم فردا این اتفاق بیافتد و تیم بازی بهتری نشان دهد. برای بهتر بازی کردن تیم، نیازمند عملکرد گروهی بهتری هستیم.

سرمربی پرسپولیس درباره استفاده از جونیور در بازی فردا با توجه به رسیدن به وضعیت مطلوب گفت: مهاجمان برای گلزنی نیازمند عملکرد خوبی از سایرین هستند. فردا جونیور بازی می کند. برای این که دو مهاجم بهره‌وری خوبی داشته باشند باید هر دو خوب بازی کنند.

او در پاسخ به این سوال که قبل از حکم کمیته انضباطی تصمیمی برای نیمکت نشین کردن بیرانوند داشت، گفت: من هیچ تصمیمی نگرفته بودم. معمولا وقتی بازیکنان از تیم ملی باز می‌گردند، آن‌ها را ارزیابی می‌کنم و کسانی که عملکرد بهتری داشته باشند، در بازی استفاده می‌کنم. من تصمیمی درباره بازیکنان و بیرانوند نگرفته بودم.

کالدرون در واکنش به این که آیا تنبیه انضباطی را برای بیرانوند در نظر گرفته بود، تاکید کرد: من هیچ تنبیهی را برای هیچ بازیکنی در نظر نمی‌گیرم. تصمیم من در رابطه با شرایط روحی و رفتار بازیکنان در تمرینات است. هر کسی که بهتر بازی کند، در ترکیب تیم بازی می‌کند.

وی درباره عملکرد ملی‌پوشان تیمش بعد از اردوی تیم ملی گفت: به نظرم اکثر بازیکنان خسته بودند چون سفر طولانی پشت سر گذاشتند. پیشنهادم به فدراسیون فوتبال این است که بازیکنان ملی پوش را زودتر به باشگاه‌ها برگرداند. فدراسیون گفت که بازیکنان اضافه بار داشتند و باید پرواز خود را عوض می‌کردند. به نظرم دلیل قانع کننده‌ای نیست. نمی‌گویم هواپیمای خصوصی داشته باشند اما برای تمام تیم‌های دنیا این اتفاق می‌افتد. پروازی را در نظر بگیرند که بازیکنان زودتر به تیم‌ها برگردند.

کالدرون درباره برنامه مسابقات لیگ برتر اظهار کرد: با توجه به مشکلات مالی تیم‌ها، فدراسیون فوتبال در هنگام تدوین  تقویم مسابقات باید این وضعیت را در نظر بگیرد. مسلما می‌دانند که برگزاری بازی‌ها در روز تعطیل با استقبال هواداران همراه است و تعداد بیش‌تری به ورزشگاه می‌آیند. این اتفاق راهی است که فدراسیون از نظر اقتصادی به تیم‌ها کمک کند. آن‌ها تلاش می‌کنند برنامه خوبی تدوین کنند اما بازی تیم‌های بزرگ نباید روز دوشنبه برگزار شود.
مدیر رسانه‌ای پرسپولیس نیز در پایان خاطرنشان کرد که به طور رسمی نسبت به این موضوع اعتراض خواهند کرد زیرا بازی‌های این تیم بیش از سایر تیم‌ها در روزهای غیر تعطیل برگزار شده است.

2051

نظرات کاربران
سیدپرسپولیسی
اولا خبرنگاران سوال پرسیدن که جواب داده بعداگرخوب مصاحبه را خونده باشین میگه عکس داریم اگه دنبال هوچی گری بودبعدبازی برای توجیه باخت زمان بهتری بودالانم درکمال احترام حرف های خودش را زده هرچندخودتراکتوریامیدونندچه کارهایی کردند
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۸:۳۱
پاسخ
11
73
پرسپولیس7
با سلام به همه ی هواداران فهیم پرسپولیس ..آقای کالدرون اگه به شما وقت داده نشه بهتره این فوتبال تعطیل شه چون اگه تیم چه خصوصی بشه چه خصوصی نشه تحت هر شرایطی باید از شما حمایت بشه که اگه نشه راه پیشرفت پرسپولیس متوقف خواهد شد و ما میشیم مث عربستان.نکته دیگه اینکه شما مث خیلیا از نتایج مهندسی و بهانه گیری و مشنج کردن جو برای رسیدن به اهداف استفاده نکردین و خیلی متین حرف زدین که نشون میده در حد نام و نشان نام کبیر پرسپولیس و سرمربیگری این تیم هستین‌.در بعد فنی هم گفتین تیم فوتبال خوبی ارائه نمیده ک واقعا درسته حرفتون امیدوارم با گذشت حداقل چهار هفته دیگه به این مهم برسین که اگه نرسین هم هوادارن فهمیم پرسپولیس یادشون باشه حتی درصورت چند باخت و رفتن با میانه جدول حمایتشون رو بیشتر کنند چون فرق ما با بقیه تیمها در هواداران فهیممون هست ک تو سختی ی بار دیگه اینو ثابت کنن..یا علی ..به امید موفقیت پرسپولیس کبیر.
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۴:۱۹
پاسخ
3
76
سعید از خوی
به نظرم کالدرون برف تهران را نخواهد دید.
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸:۰۷
پاسخ
295
18
تیراختور بعد از منچیستر اوله!
حالا خوبه یه چیزی شماها شنیدید و یاد گرفتید هی تکرار کنید! اونم از خبرنگارتون که هفته دوم این سوال چرت رو میپرسه!!!
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۴:۰۸
12
80
تراکتور همیشه قهرمان
قابل توجه تراکتورها هر وقت حداقل یه قهرمانی آوردید بعد بیاین کامنت بزارین
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱:۵۹
9
68
رک طهروون (شعبه ندارد)
خودمون هم چندسال یه بار میبینیم، بس که هوا گرم شده
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۶:۱۳
5
60
تراکتور همیشه قهرمان
شاید هم دنیزلی برف را در استانبول ببیند
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۳:۲۶
8
65
یاس کبود پرسپولیسی
ولی احتمالا دنیزلی سیلی هواداران تراکتور رو خواهد خورد
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۵:۴۶
10
76
قهرمان اسیا فقط کاشیما
امیدوارم اقای کالدرون واسه حرف هایی که زده مدرک داشته باشه.علاوه بر اینکه هنگام نشست خبری قبل بازی صحبت کردن در مورد تیم های دیگه خودش تخلف محسوب میشه این که گفته نارنجک و سنگ زدن اگه مدرکی نداشته باشه یا ناظر بازی گزارشی نکرده باشه حق شکایت از جناب کالدرون واسه تراکتور محفوظه
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸:۰۱
پاسخ
218
15
مافیاپولیس و دیگر هیچ
بنده خدا را خوب توجیه نکرده ان از بس دروغ های بدی گفت حتی خود طرفداران پیروزی هم خندشون گرفت و حرفاش باور نکردن ... نارنجک انداختن؟؟؟ قوطی نوشابه انداختن ؟ حتما همه اینا را هم این آقای به اصطلاح مربی دیده . تراکتور که هنوز هیچ کاری نکرده یک جلسه محرومش کردن وای به روزی که نارنجک بندازن ... یعنی هر مربی میاد این تیم از همون اول هوچی گری و دروغ گویی را بهش یاد میدن و میگن تو خارجی هستی و حتما حرفات باور میکنن فقط تعجبم ازینه که اگه این همه اتفاق تو تبریز افتاده چرا بازیکنای پیروزی چیزی نگفتن؟ چرا مسئولاش اعتراض نکردن ؟ چرا هیچ فیلم و عکسی نیست؟؟؟ چرا ناظر مسابقه اینا را ندیده و فقط هوچی گر اعظم جناب کالدرون دیده .... اندکی حرف راستم آرزوووست آدمین عزیزمییی
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶:۱۶
پاسخ
234
29
ایمان۰۴
دو بار در مورد استقلال یک بار در مورد تراکتور صحبت کرده یه تذکر هم نگرفته اگه مربی یه تیم دیگه بود بازم اینجوری آزادی عمل داشت چطور قلعه نوعی رو هم محروم هم جریمه کردن! امان از مهندسان فدراسیون و وزارت... آیندگان این نوع افتخار سازی رو بدجور مورد تمسخر قرار میدن
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۲:۳۷
پاسخ
184
28
علی
ممنون ازت که خیلی منطقی با قضایا کنار میای . انشاالله با همین فرهنگ و بالارفتن کیفیت فنی تیم یک قطبی و برانکو دیگر برا پرسپولیس باشی دور از حاشیه . ضمنا کماکان مواظب هیت مدیره و سرپرست باش و کلیه کارات رو با مدیر عامل هماهنگ کن
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۵:۱۵
پاسخ
12
176
کیاء
پرسپولیس ایرانیم حالا حالا قهرمانیم
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۴:۵۲
پاسخ
22
167
تراکتور با ۳۵ میلیون طرفدار
آقای کالدرون چرا الکی حرف میزنی. معلومه یادت دادن این حرفارو. حرف خودت نیست. این همه ادم تو استادیوم بودن یکی این حرفارو نزده. بعد ۲۰ روز یادت افتاده تازه. جوک سال رو نگو. مسخرت میکنن. از تراکتور میترسین چرا الکی جو سازی میکنین.
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۱:۳۶
پاسخ
198
28
سرخ رگ
حتی اسمتم دروغه چ برسه به حرفات :)) تراکتور خیلی طرفدار داشته باشه میشه دو میلیون، تازه دست بالاشو گفتم
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۴:۱۱
9
52
پرسپولیس سرورته
چقد دلچسب،متین،با ادب،متواضع و حرفه ای هستند ایشون.واقعا جذاب و با کلاسه.خوشحالم ازین بابت.در حد پرسپولیس نشون داده.
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۲:۵۴
پاسخ
36
219
دو ستاره ای که فقط لگو لباستان است
تراکتور تافته جدا بافته هست و همه اینو میدونن و گرنه با این هجم بی اخلاقی و توهین های قومیتی و سنگ پرانی وووو این تیم که تازه چند ساله اومده لیگ برتر قشنگ چند سال باید حذف میشد از لیگ
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۶:۳۷
21
145
red boy
به امید قهرمانیه چهارم و بال بال زدن مثلث ژاپنی
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۴:۵۲
پاسخ
34
195
پرسپولیس اعتبار فوتبال ایران
تراکتوره دیگه. چه انتظاری ازشون میشه داشت؟؟؟؟
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۹:۴۷
پاسخ
46
187
فرشاد
بگو اقای کالدرون هنوز تو چیزی ندیدی از فوتبال ایران. بذار بازی دربی تهران برسه بعدش میفهمی هوادار و نارنجک یعنی چی .اون موقع به هواداران تراختور سر تعظیم فرود میاری. برای نمونه اقای کالدرون را دعوت میکنم بازی تراکتور و پرسپولیس فکر کنم برای ۲ سال پیش را نگاه کنن که جلوی نمایندگان afc نارنجک زدن روی نیمکت تراکتور.یا بازی سپاهان و پرسپولیس سال گذشته در تهران که یک نفر کشته شد.اقای کالدرون مطمین باش اخر فصل خودت اعتراف میکنی بهترین هواداران ایران را تراختوری ها دارن. ادمین بچاپ
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۳:۰۳
پاسخ
146
39
سامان نراقی
اون هم صد در صد کار خودتون بوده تا پرسپولیس رو به دردسر بیندازید
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹:۳۱
4
31
ایران اورمیه
به به جناب هوچی گر.... نارنجک زدن؟؟؟ داداچ اون سه سال پیش بود طرفدارای شما تو ازادی جلو ناظر فیفا و ای اف سی زدن نه الان
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۲:۰۸
پاسخ
148
44
امیرعلی
هنوز از را نرسیده اینم هوچی گر شد واقعا هوچی گری برازنده تونه
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۹:۰۳
پاسخ
144
40