کریستین اریکسن: دنیس برگکمپ تاثیر زیادی روی من گذاشت

کریستین اریکسن: دنیس برگکمپ تاثیر زیادی روی من گذاشت

2301
21:53
23 آبان 1396
کریستین اریکسن به تمجید از برگکمپ پرداخت.

وبسایت رسمی برنامه نود - اریکسن هافبک دانمارکی باشگاه تاتنهام تاکید کرد که بخش اعظمی از موفقیت خود در فوتبال را مدیون اسطوره آرسنال دنیس برکمپ است. 

به گزارش وبسایت نود، برگکمپ بیش از یک دهه از عمر فوتبالی خود در آرسنال گذراند. او در سال 2006 از مستطیل سبز خداحافظی کرد و به عنوان کمک مربی به باشگاه سابقش آژاکس پیوست، دقیقا در همان زمانی که اریکسن به آکادمی آژاکس پیوست.

به نقل از ESPN، حال اریکسن بیست و پنج ساله طی مصاحبه ای قبل از دربی شمال لندن مقابل آرسنال درباره برگکمپ و تاثیر وی گفت:

در دانماک احساس می کردم بازیکن خوبی هستم، اما من به خوبی وقتی که به آژاکس پیوستم نبودم. در نخستین سال حضورم در آژاکس ما چند جلسه با برگکمپ و ویم جونک برگزار کردیم. ما روی پاس عمقی به مهاجم کار کردیم. در این موضوع ما بر روی حرکت مهاجم، اندازه گیری دویدن و سرعت او و ارسال پاس دقیق به یک منطقه مناسب در زمان خوب کار مردیم. شما می توانید کاریزما و اعتماد به نفس در دنیس را هنگامی که مالک توپ است، ببینید. من از تماشا و تمرین کردن با او چیز های زیادی آموختم. دنیس کمک زیادی به من کرد و از تشکر می کنم. 

اریکسن سال 2013 آژاکس را به مقصد رقیب دیرینه آرسنال یعنی تاتنهام ترک کرد.

 

 

4416

نظرات کاربران
بابک توپچی
برکمپ یدونه بود بخدا.جالب اینکه کسی هم ازش یاد نمیکنه به اون اندازه ای که لایق بود.همه میگن تیری هانری. کسی به این دقت نکرده که آرسنال از زمان رفتن برکمپ بود که افتش شروع شد. توپ طلا لاقتش رو نداشت.
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۳:۲۴
پاسخ
1
29