کریم باقری: هر کسی اتهام وارد می‌کند باید با سند حرف بزند/ من را چه به سرمربیگری پرسپولیس!

کریم باقری: هر کسی اتهام وارد می‌کند باید با سند حرف بزند/ من را چه به سرمربیگری پرسپولیس!

15033
13:13
22 خرداد 1398
مربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید کسانی که درباره قهرمانی این تیم مسائلی را مطرح می‌کنند باید سند ارائه دهند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، کریم باقری، درباره روند قهرمانی پرسپولیس در دو جام در فصل گذشته به صحبت پرداخت. او در این گفت‌وگو به سختی‌های پیش روی کادر فنی و بازیکنان اشاره کرد و عنوان کرد کسانی که درباره قهرمانی پرسپولیس صحبت می‌کنند باید سند ارائه کنند.

* پس از فصل سختی که سپری کردید با تمام مشکلاتی که وجود داشت در نهایت در دو جام به قهرمانی رسیدید و نایب قهرمان آسیا شدید. ابتدا درباره فصل صحبت کنید.

شرایط سختی داشتیم اما در انتهای فصل همه چیز به خوبی و خوشی تمام شد. روی هم رفته تلاش زیادی را انجام دادیم تا بتوانیم در جام حذفی و لیگ برتر به قهرمانی برسیم. مجموعه تیم طی چند سال اخیر نتایج بسیار خوبی کسب کرده است و سه قهرمانی پیاپی را به دست آوردیم. همه اینها نشان دهنده این است که تیم در چند سال اخیر واقعاً زحمت کشیده است و همه بازیکنان و کادر فنی از جان و دل برای تیم تلاش کردند. ثبات مدیریت، کادر فنی و بازیکنان نقش‌های زیادی در روند موفقیت تیم داشت. واقعاً خوشحال هستیم که در پایان فصل با قهرمانی جواب زحماتمان را گرفتیم.

* در اواخر فصل، حرف و حدیث‌های زیادی درباره قهرمانی پرسپولیس مطرح شد، حتی امیر قلعه‌نویی از مهندسی لیگ سخن گفته بود. نظر شما راجع به این اظهارات چیست؟

این صحبت‌ها همیشه وجود دارد. تیم‌های رقیب همیشه این گونه صحبت‌ها را مطرح می‌کنند اما همه این را می‌دانند که در نیم فصل دوم کار سخت‌تر می‌شود و ما هم با توجه به اینکه بازی‌های فشرده‌ای را انجام می‌دادیم کارمان بسیار سخت بود اما در مجموع فکر می‌کنم که سال خیلی خوبی را پشت سر گذاشتیم و دو جام به هوادارانمان هدیه کردیم. درست است که برخی حرف‌هایی می‌زنند اما ما توجهی به آنها نداشتیم و فقط تمرکزمان روی موفقیت تیم خودمان بود.

* به راستی آیا جریانی خارج از فوتبال به پرسپولیس برای قهرمانی کمک کرد؟

برخی از دوستان این گونه حرف‌ها را مطرح کردند اما هر کسی که حرف می‌زند باید صحبت‌های خود را به اثبات برساند. اگر قرار بر صحبت کردن باشد همه می‌توانند صحبت کنند. اگر کسی فرد دیگری را متهم کند باید برای حرف‌هایش دلیل و مدرک داشته باشد. کسانی که می‌گفتند از جایی به پرسپولیس کمک شده است باید اسناد و مدارک آن را ارائه دهند. اگر برخی می‌گویند که داوری‌ها به ما کمک کرده که باید در این رابطه بگویم اشتباه‌های داوری برای همه تیم‌هاست.

* بعد از دو قهرمانی حالا همه هواداران انتظار دارند که روند خوبتان ادامه داشته باشد. آیا فکر می‌کنید در فصل آینده هم پرسپولیس با قدرت در لیگ ظاهر خواهد شد؟

هواداران شرایط تیم را بهتر می‌دانند. در حال حاضر که هیچ چیزی مشخص نیست. متاسفانه مشکلاتی وجود دارد. باید منتظر باشیم و ببینیم چه اتفاقی رخ خواهد داد، آیا برانکو ایوانکوویچ بازمی‌گردد یا خیر. اگر بازگردد که طبق روال سابق کار را ادامه می‌دهیم و اگر برنگردد باشگاه باید تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

* البته باشگاه پرسپولیس تلاش زیادی انجام داده که برانکو را حفظ کند، نظر شما در این رابطه چیست؟

من خودم را درگیر باشگاه نمی‌کنم چون در حیطه وظایف من نیست. باید ببینیم که آیا باشگاه می‌تواند به تعهدات خود عمل کند یا خیر؟

* آیا حاشیه‌های رخ داده در روزهای اخیر، در آینده پرسپولیس و روند این تیم در فصل بعد تاثیرگذار خواهد بود؟

باشگاه در حال حاضر تمام تمرکزش روی این است که مطالبات برانکو را فراهم کرده و به او پرداخت کند اما همه می‌دانند که بازیکنان هم طلبکار هستند و هنوز مطالباتشان پرداخت نشده است. اگر اتفاق خوبی رخ ندهد تیم دچار مشکل خواهد شد. در ابتدای فصل تهیه منابع مالی و پرداخت پول به بازیکنان کار سختی است اما من امیدوارم که باشگاه هر چه سریع‌تر این روند را طی کند و مشکلات تمام شود.

* شما فصل آینده هم در پرسپولیس فعالیت خواهید کرد؟

من با پرسپولیس قرارداد دارم اما هنوز مشخص نیست که چه اتفاقی رخ خواهد داد. فعلاً تمام تمرکز باشگاه روی این است که برانکو را حفظ کند. بعد هم بقیه مسائل قابل حل است.

* اگر برانکو به هر دلیلی نماند و باشگاه نیز از شما بخواهد سرمربیگری پرسپولیس را قبول کنید، آیا آن را می‌پذیرید؟

پیشنهاد سرمربیگری کجا بود! من را چه به سرمربیگری پرسپولیس.

2051

نظرات کاربران
گلی خانم
خدا ما پرسپولیسیها رو خیلی دوست داره که اسطوره هایی مثل مهدی مهدوی کیا و علی کریمی و کریم باقری به ما داده، خدایا شرکت که قلب منو قرمز آفریدی
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۷:۲۶
پاسخ
3
61
علیرضا صالحی
معنی واقعی استور اخلاق بی حاشیه ۶
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۲:۵۴
پاسخ
1
58
طاها
ان شاالله سال دیگه سرمربی پرسپولیس خواهی شد...لایق بهترین های
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۱:۲۰
پاسخ
6
40
بچه‌ای محله
آقا کریم باقری همجوره دوستت داریم َ‌‌چون تکی با نمکی
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۵:۱۰
پاسخ
2
81
مجید
کریم باقری همیشه ی دونه بوده چه ازنظراخلاقی ومردم داری وورزشی وهرگزازدایره ادب ومعرفت خارج نشده ونخواهدشد.این است رسم ماندگاری وبرقلبها واردشدن.آقاکریم فقط وفقط یکبارعصبانی شدودرانتخابی جام جهانی نودوهشت باقطردردوحه بازی داشتیم که اصلااون روزتیم ملیمون خودش نبودومعلوم نبودچی شده ودوگل خورده بودیم وبازیکنان قطرمرتبابه فارسی فحش وناسزامیدادن وخودشون راروی زمین مینداختن وروی یک کرنربازیکن قطری بایکی ازبازیکنان ایرانی درگیرمیشه وبافیلم بازی خودش رازمین میزنه وشروع کردبه هندی بازی که آقاکریم بانوک پاوکفش ورزشی محکم کوبیدزیرگلوی بازیکن قطری که نزدیک بودبمیره ودیگه هرگزبرای قطربازی نکرد.آقاکریم سلطان قلبهای ارتش سرخی هاست
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۹:۵۵
پاسخ
1
75
زلزله 6 ریشتری سرخ
کریم به خدا تو مسلمونی
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۴:۲۶
پاسخ
3
63
سیاوش24
یمونی برامون آقا کریم
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۶:۲۰
پاسخ
1
69
Amir
مدرک از این بالاتر که بیرانوند فحاشی میکنه و همه میبینن غیر از کمیته انضباطی شجاع با همه درگیر میشه و کسی کارش نداره تو اصفهان برا امنیت هوادارشون سی هزار بلیط کمتر میفروشن تو اهواز سیصد تا هوادار داماش را راه نمیدن ۲۴ ملیاردبرانکو مثل آب خوردن جور میشه و.......
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۱:۲۵
پاسخ
83
5
گلی خانم
نکشیمون شرلوک هولمز!
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۸:۳۶
1
33
پرسپولیس اعتبار آسیا
تو عشق مایی آقا کریم بعد از برانکو فقط خودت مستحق نیمکت پرسپولیس هستی پس قشنگ چم و خم کار رو از پرفسور یاد بگیر که حالا حالاها بهت نیاز داریم
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۲:۵۳
پاسخ
1
72
کوهمره.جروق
البته اگه باقری هم بعد از برانکو سرمربی بشه فکر خوبیه
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰:۰۱
پاسخ
4
48
...
یعنی از وقتی که کریم باقری رو یادمه تا الان ندیدم یه حاشیه ازش. مرد اخلاق که میگن کریم باقریه
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۶:۳۱
پاسخ
1
64
ساوالان
بهترین تیتری که روزنامه های ان زمان در موردش می زدند دو تایش هنوز توی ذهن من مانده. کریم .سد یا سدشکن؟ کریم .ارپی چی زن؟
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۹:۳۵
پاسخ
2
55
رضا
کاش زمان به عقب برمیگشت دوباره بازیهات و شوت هاتو زنده تماشا میکردم .فوق العاده بودی فوق العاده
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۹:۰۷
پاسخ
2
53
علی
استوره یعنی آقا کریم حال مصاحبه اش رو مقایسه کنید با فرهاد مجیدی استوره العین
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹:۳۸
پاسخ
24
356
پرویزسرخدل
آقای باقری شماثابت شده هستی لقب توپچی فقط برازنده توست به امیدموفقیتهای آتی ارتش سرخ
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵:۰۰
پاسخ
10
317