کشف مواد منفجره و بازداشت ۷ داعشی در ۲ شهر میزبان بازی‌های ایران در جام جهانی ۲۰۱۸

کشف مواد منفجره و بازداشت ۷ داعشی در ۲ شهر میزبان بازی‌های ایران در جام جهانی ۲۰۱۸

7571
10:35
28 آذر 1396
سرویس امنیتی روسیه هفت عضو گروه تروریستی داعش را در روسیه بازداشت کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرویس امنیتی روسیه هفت عضو گروه تروریستی داعش را در روسیه بازداشت کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم ، سرویس امنیتی روسیه هفت نفر را که با گروه تروریستی داعش در ارتباط بودند، در شهر سن‌پترزبورگ بازداشت کرد. بر اساس گزارش‌های منتشرشده، این افراد برنامه‌هایی برای حمله به اماکن عمومی در شهر سن‌پترزبورگ که یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 است (میزبان دیدار ایران - مراکش)، داشته‌اند.

افراد بازداشت شده همگی از طریق شبکه‌های اجتماعی با یکدیگر در ارتباط بوده‌اند و برنامه‌هایی جدی برای ترتیب حملاتی خونین در کشور روسیه داشته‌اند. آنها همچنین قصد بمب‌گذاری در کلیسای کازان واقع در مرکز شهر کازان (محل دیدار ایران - اسپانیا) را داشته‌اند. پلیس در جریان دستگیری و بازداشت از این افراد مرتبط با گروه تروریستی داعش، مواد منفجره، اسلحه گرم و کوکتل مولوتوف کشف و ضبط کرده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، پلیس روسیه تدابیر امنیتی را در فاصله 6 ماه مانده تا آغاز جام جهانی 2018 شدیدتر کرده است تا از هرگونه عملیات تروریستی پیشگیری کند. شهر سن‌پترزبورگ در جریان برگزاری مسابقات جام جهانی 2018 میزبان تیم‌هایی همچون مراکش، آرژانتین، ایران، برزیل، روسیه، مصر و کاستاریکا خواهد بود.

تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی اول خود در شهر سن‌پترزبورگ به مصاف مراکش می‌رود و سپس در شهر کازان با اسپانیا تقابل می‌کند و در بازی پایانی‌اش در مرحله گروهی جام جهانی 2018 باید در شهر سارانسک به مصاف پرتغال برود.

داعش پیش از این با انتشار پوسترهایی، روسیه را به حملات تروریستی در جریان برگزاری بازی‌های جام جهانی تهدید کرده بود.

 

1004

نظرات کاربران
بارسلونا❤
خدا لعنتشون کنه
۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۳:۱۶
پاسخ
2
67
Mohammad 6+4=ss
سازمان امنییتی روسیه سازمان یزرگ و پیشرفته ای هست، البته داعش اگر هم بخواد کاری کنه نمیاد 7ماه مونده به جام جهانی انجام بده، ضمن اینکه "دولت خودخوانده" هم دیگه داره نفس های آخرش رو میکشه و وقتی نباشه دیگه افراطی ها در سراسر جهان نمیتونن با کسی یا سازمانی هماهنگی و تجهیزات بگیرن، پس خود به خود این تفکر تکفیری از صحنه روزگار محو میشه، ولواینکه یه گروه جدید درست بشه و اینم ادعایه خلافت کنه!!!!!/....
۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴:۰۶
پاسخ
7
43
آرش
سازمان امنیت مرکزی امریکا اطلاعات این افراد و برنامه هاشون رو به دولت روسیه داد و اونها دستگیرش کردن و بعد این اتفاق، خود پوتین شخصاً تشکر کرد از طریق تماس تلفنی، تو این یک مورد کمک بهشون رسیده، بقیه رو خدا بخیر کنه و در طول جام جهانی اتفاقی واسه هیچ کسی به خصوص هموطنای ما نیافته انشالله !
۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۳:۴۷
5
18