کفاشیان: به منصوریان بازیکن ندادند، از تیم امید استعفا کرد

کفاشیان: به منصوریان بازیکن ندادند، از تیم امید استعفا کرد

20864
12:42
08 مرداد 1396
رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: منصوریان زمانی که سرمربی امید بود، نزدیک مسابقات وقتی بازیکنان را به تیم امید ندادند از این تیم استعفا کرد و رفت و در تیم امید نماند و این تیم از دور مسابقات حذف شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: منصوریان زمانی که سرمربی امید بود، نزدیک مسابقات وقتی بازیکنان را به تیم امید ندادند از این تیم استعفا کرد و رفت و در تیم امید نماند و این تیم از دور مسابقات حذف شد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، علی کفاشیان به عنوان رئیس کمیته فوتسال کنفدراسیون فوتبال آسیا این روزها در ویتنام حضور دارد تا نظارت مستقیمی بر رقابت‌های باشگاهی قهرمانی آسیا داشته باشد.

بر همین اساس و به بهانه انتخاب چین تایپه به عنوان میزبان بعدی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا با کفاشیان دقایقی هم‌کلام شدیم هرچند که در این گفت و گو در خصوص بسیاری از مسائل روز فوتبال و ورزش ایران از جمله شایعه دبیرکلی مجدد وی در کمیته ملی المپیک، پیدا شدن دلارهای زیرخاکی و دعوای استقلال و فدراسیون فوتبال از رئیس سابق فدراسیون فوتبال سؤالاتی را مطرح کردیم که متن این گفت و گو را در زیر می‌خوانید:

* ابتدا از حضور گیتی‌پسند در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا صحبت کنید. این تیم بدون شکست تا فینال رسید؟

خداراشکر. ان‌شالله این تیم امروز هم بازی خوبی را ارائه کرده و عنوان قهرمانی را برای خود کند. هرچند که حریف تایلندی هم بسیار قدرتمند است.

* میزبانی جام ملت‌های آسیا 2018 هم به چین تایپه رسید.

این رقابت‌ها 7 ماه دیگر آغاز می‌شود و ایران هم همراه با تایلند و لبنان جز کاندیداهای میزبانی بودند اما در کمیته فوتسال AFC تصمیم گرفتیم این میزبانی را به چین تایپه بدهیم چون میزبانی رقابت‌ها باعث توسعه فوتسال در کشورهای مختلف می‌شود.

* در رسانه‌های ایران شایعه شده است که قصد دارید دوباره دبیرکل کمیته ملی المپیک شوید. این موضوع چقدر صحت دارد و آیا برای رسیدن به این سمت برنامه‌‌ای دارید؟

هیچ برنامه‌ای ندارم. اصولا جایی خودم کاندید نمی‌شوم و اگر از من بخواهند ممکن است روی آن فکر کنم ببینم هستم یا خیر. خودم برای جایی برنامه‌ریزی نکرده‌ام و هیچ جا هم کاندید نمی‌شوم.

* در این زمینه از شما درخواستی شده است؟

خیر کسی به من پیشنهادی نداده است.

* در یکی از خبرها مطرح شده بود که یکی از اقدام شما به تازگی 40 هزار دلار زیرخاکی را پیدا کرده و آن را به تاج تحویل داده است.

دلارها پیدا شده؟!

* این طور نوشته بودند که دلارها پیدا شده است.

پس گم نشده بود! خدارا صد هزار شکر که پیدا شده است. هرچی دلار پیدا شود ما خوشحال می‌شویم.

* حتی مطرح شده بود که این دلارها کجا بوده که بعد از یکسال ریاست تاج در فدراسیون به دست وی رسیده است؟

من نمی دانم این پول که پیدا شده، کجا بوده است. اصلاً چیزی گم نشده بود که بخواهد پیدا شود!

* پس چرا این طور عنوان شده بود که این دلارها زیرخاکی هستند.

یعنی زیر خاک بوده؟! قدیم‌ها یک فامیل داشتیم که پولش را زیر خاک پنهان می‌کرد و بعد از چند سال خاک‌ها را کنار زد و دید پول‌هایش پوسیده است. پس زیر خاک که نمی‌شود پول یا دلار پنهان کرد.

* استقلالی‌ها به خاطر 3 بازیکنی که به تیم امید نداده بودند با فدراسیون فوتبال به مشکل خورده‌اند و بازار شکایت دو طرف از هم داغ است. این وسط حق با چه کسی بود؟

منصوریان زمانی که سرمربی امید بود، نزدیک مسابقات وقتی بازیکنان را به تیم امید ندادند از این تیم استعفا کرد و رفت و در تیم امید نماند و این تیم از دور مسابقات حذف شد. الان هم منصوریان مربی استقلال است و باید با تیم امید همکاری می‌کرد و اجازه نمی‌داد کار به اینجا بکشد. تمام مسائل باشگاهی و اینکه فعالیت خوبی در این بخش وجود دارد به خاطر تیم‌های ملی است و این تیم‌ها باید قوی شده و رو به جلو بروند. منصوریان که خودش این درد را کشیده بود، انتظار می‌رفت که بازیکنانش را به تیم امید بدهد.

* استقلالی‌ها می‌گفتند چون فیفادی نبود بازیکنان را به تیم امید ندادیم.

فیفادی نباشد! مگر برای کشورهای دیگر فیفادی بود؟! باشگاه‌ها باید با فدراسیون و تیم‌های ملی هماهنگ باشند. فیفادی چیست؟ مگر فیفا باید برای ما تعیین تکلیف کند؟ باید بدانیم که تیم ملی‌مان ارجح تر از همه باشگاه‌هاست. همه لیگ‌ها و بازی‌‌های باشگاهی به خاطر پیشرفت تیم ملی است. بنظرم استقلال کار خوبی نکرد و دیگر با کمیته انضباطی است که چه تصمیمی بگیرد. منصوریان این درد را کشیده بود و توقع داشتیم بدون مشکل و حاشیه بازیکنانش را در اختیار تیم ملی امید قرار دهد.

* منصوریان بعد از بازی با نفت آبادان همه را نفرین کرد!

آن زمان خودش علیه مربیان و باشگاه‌ها بود و الان علیه تیم ملی! این کارها درست نیست و باید همیشه به تیم ملی اهمیت داد. اینکه تیم امید ما از رقابت‌ها حذف شد چه دستاوردی می‌تواند برای ما داشته باشد؟ در هر صورت الان هم باید جوانان را حمایت کرد تا به رقابت‌های انتخابی المپیک برسیم و نباید کار را متوقف کرد. در این رقابت‌ها هم بهتر این بود که به مرحله بعدی صعود کنیم.

* الان هم باب شده که بازیکنان برای دریافت طلب خود به AFC و فیفا نامه می‌نویسند. چه ارزیابی از این موضوع دارید؟

فیفا و AFC به هیچ عنوان شکایت بازیکنان ایرانی را قبول نمی‌کنند و کمیته انضباطی کشورمان را مسئول این کار می‌دانند. یعنی اگر هم شکایتی شود آن را رد کرده و تمام مسائل مربوط به شکایات داخلی باید در کمیته انضباطی نسبت به آن رسیدگی و حل و فصل شود. کمیته انضباطی و استیناف ما نیز مستقل هستند که مستقلاً به شکایات رسیدگی کرده و اصلاً طرف فدراسیون هم نیستند. فیفا هم به این مسأله تأکید دارد و به هیچ عنوان تقاضا و شکایات بازیکنان داخلی را بررسی و ترتیب اثر نمی‌دهد و فقط کمیته‌های انضباطی کشورها به شکایات و بی عدالتی‌ها رسیدگی می‌کنند.

* بحث جیووا به کجا رسید؟

تفاهم امضا کردیم و آنها هم قبول کردند که نمی‌توانند مدعی باشند و پرونده شان بسته شد و باید منتظر اسپانسر جدید باشیم. اینکه اسپانسر جدید چه برندی باشد فعلا مشخص نیست.

 

2051

نظرات کاربران
از العین چخبر
فقط پرسپولیس عشقه
۰۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۳:۳۲
پاسخ
0
1
تاج★★☆☆ افتخار آسیا و خار چشم خیلیا
فیفا دی چیست؟!!!!!!! خخخخخ طرف نمیدونه فیفا دی چیه اصلا خدایی ببین فوتبال مملکت ما دست کیا افتاده، تازه میگه مگه فیفا باید واسه فوتبال ما تصمیم بگیره! نه سبزی فروش محلتون باید واسه فوتبالمون تصمیم بگیره ...
۰۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۲۷:۳۸
پاسخ
2
0
سرخ دلی به نام رضا
دوستان عزیزی که میگن باشگاه بازیکن نداد منصوریان استعفا داد و اون تیم ها محروم شدن یا نه؟ فقط یاداوری میکنم اون زمان منصوریان استعفا که داد و رفت همه باشگاه ها بازیکن ها رو دادن و کسی از دادن بازیکن امتناع نکرد برادر من.فقط منصوریان مثل همیشه شومن بازی در اورد‌اون موقع هم قشنگ یادمه بازیکن ها رو اقا برا ۱۵؛۲۰ روز میخوایت که باشگاه ها ندادن و گفتن ۳ روز قبل بازی میدن و دادن ولی چون منصوریان عادت به جو سازی داره اونجا هم جو درست کرد.پس بهتره یکم اطلاعاتتون رو ببرین بالا.ادمین امیدوارم بچاپی چون در جواب سوال خیلی از استقلالی ها بود که باز بدون منطق فقط حرف میزنن
۰۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۷:۴۱
پاسخ
0
3
بلواستار
اون موقع که به منصوریان بازیکن ندادن مقدماتی المپیک بود، نه یه مسابقاتی که هیچ ارزشی نداره.
۰۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۲:۳۲
پاسخ
2
0
محمد قاسمی
خوب استعفا کرده.چه ربطی به الان داره؟پیروانی که هیچ جای خوب بهش مربیگری نمیدن هم استعفا می کرد!!!همه مربیان رفتارشون در سطح ملی اینجوریه.یعنی انتظار دارن بهشون بازیکن بدن.بدون استثناء. و در سطح باشگاهی که میرن میل دارن بازیکن ندن.ضمنا اگر منصوریان الان بازیکن نداده،قبلا که داده.مگه چه مسابقات بااهمیتی بوده؟فوتبال مگه از المپیک حذف نشد؟خوب ته این مسابقات چی بود؟جام جهانی؟نه هیچی نداشت این مسابقات.منصوریان کارغیرقانونی نکرد.ضمنا اینقدر عزت نفس داشت بازیکن ندادن استعفا کردتازه اون موقع بحث المپیک بود.اما برخی مثل پیروانی و درخشان بدبخت هستند.فقط میخوان تیم داشته باشند.با هر شرایطی و باهر ذلتی.حتی حاضرند در بدترین شرایط باشند،صرفا فقط برای اینکه دیده بشن و باشند.پیروانی هم استعفا میداد.شک ندارم پیروانی باعث فتنه شده و وقتی دیده نتیجه نگرفته جو رو رخب کرده تا ذهن ها بره یک طرف دیگه و سمت منصوریان.آخه کشور ما اینقدر بدبخته که اگر سه بازیکن نباشند باید از عمان بخوره؟توی اون گروه ضایع باید حذف بشه؟باز اگر جلوی ژاپن و کره و استرالیا و عربستان میباخت میگفت بازیکن نداریم یک چیزی.قشنگ بعد حذف ذهن ها رو تونست منحرف کنه به سمت منصوریان و این افتضاح رو قایم کنه
۰۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۹:۳۷
پاسخ
6
1
مجید .
کلا این منصوریان فقط دنبال فرافکنی هستش والبته به قول پیشکسوتهای باشگاه استقلال بیشترشومن است تامربی وازشومن بیشترازاین انتظاری نیست.همیشه حق به جانب رفتارمیکنه وحاضرنیست مسئولیت کارهاش روبعهده بگیره ودرشکست هاش دیگران مقصرن ودرپیروزیهاش فقط تدابیرتاکتیکی خودش باعث بردمیشه وبقیه هیچ کاره هستن.این همه بازیکن گرفتی حالا سه تاش نباشن دیگه هی باید تیم شکست بخوره.فصل قبل پرسپولیس کلا چهارده تابازیکن داشت وقهرمان شد
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۹:۱۰
پاسخ
0
4
امیر تاجی
میبینم که داش علیمون خیلیارو سوزونده اینا همونی نبودن با مربیه تیم ملی مشکل داشتن واس دادن بازیکن الان قیافه حق به جانب گرفتن پر3پولیسیای افتاب پرست...ادمین بچاپ لطفا
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۱:۵۹
پاسخ
5
2
آبی دل
این پرسا ک هی میگن استقلال گرون ترین بازیکنا رو داره حق دارن چون مدیرای استقلال مث پرس سیاسیت ب خرج ندادن فقط قراردادو تا سقط ی میلیارد ببندن بقیه رو هی پاداش بدن ک از چشم فدراسیون دور بمونه ادمین چاپ کن لطفااااا
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۲:۳۳
پاسخ
3
1
AliReza
منصوریان وقتی خودش سرمربی امید بود حرف از بازیکن دادن تیما و قانون گزاری می زد،الان که خودش به خاطر یه دربی که برگزار نشد،نگهشون داشت.باختو هم گردن اینو اون میندازه،این سال هم استقلال قهرمان نمیشه؛خرید های میلیاردی به سود استقلال نمیان،هواداراشون میگن فصل بعد،تابستون دوباره کری میخونن،ادمین لطفا چاپ کن
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰:۰۳
پاسخ
0
3
دختر قرمز
اگه کفاشیان یه حرف خوب تو عمرش زده باشه همینه
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۳:۵۷
پاسخ
0
4
حمید
خب حق داشت. درضمن جوری سیاه نمایی نکنید که نبود بازیکنای استقلال تنها عامل عدم موفقیت تیم ملی امید است مگر همین بازیکنان در تیم ملی جوانان نبودند؟ آنجا چه کردید؟ نخیر تنها دلیل عدم موفقیت تیم ملی ضعف کادر فنی و بی کفایتی فدراسیون است. در تیم ملی بزرگسالان هم تنها عامل موفقیت کی روش است وگرنه در دوره های قبلی بازیکنان بهتری وجود داشتند اما نتیجه ضعیف تری گرفتند.
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۵:۳۷
پاسخ
15
9
SiNA
سلام یه سوال از دوستان استقلالی دارم، لطفا بدون تعصب جواب بدید. آیا درسته مردم ایران با استدلالی که شما دارید (که میگید چون ما بازیکن نداشتیم باختیم، و باختمون تقصیر فدراسیونه) باخت و حذف شدن تیم امید رو بندازن گردن استقلال؟؟؟؟؟!!!!!! آیا با استدلال شما، استقلال در حق کشور و مردم خیانت نکرده؟؟؟؟!!!! لطفا منطقی حرف بزنید چرا با حرفهای مربی تیمتون اینجوری احساسی میشید و هر حرف خنده داری رو تکرار میکنید
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۵:۵۳
پاسخ
6
31
مسعود گل باشی
منطق شما حالیتون میشه که منطقی جواب بدیم؟
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۲:۲۰
10
2
AC MILAN.PERSEPOLIS
منصوریان فقط حرف میزنه همیت
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۷:۰۲
پاسخ
5
25
رضا
پرسپولیسی ها اینقدر از منصوریان زخم خوردن ک باید راجع بهش اینجوری حرف بزنن ولی در عجبم از استقلالی هایی که بدون درک دارن تیشه به ریشه استقلال میزنن چشماتون رو بستید و نمیبینید ک 10 سال با پول کارت سوخت و هدایتی نتونستن کاری بکنن و الان شروع کردن به حاشیه درست کردن واسه استقلال منصوریان مربی بدیه؟!! ندیدین تیم نه هافبک دفاعی داشت و نه دفاع ندیدین شجاعیان کجا داشت بازی میکرد واقعأ واستون متأسفم
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۴:۵۷
پاسخ
33
7
Saeed
امسالم هیچی نمیشید، همینو بس.
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۶:۱۱
0
6
6×4
2 ساله نتونستید به ما برسید عزیزم،زخمو شما خوردید.خریدای میلیاردیتون به دردتون نخوردن،جباری دلش نخواست بره آبادان،شجاعیان محو بود،شهباز زاده عین رونالدینیو بود،با این تفاوت که دروازه رو میدید پاسو میداد به نفتیا،منصوریان به صنعت نفت میگه زرد طلایی،رحمتی حال نداره توپو بگیره و ....منتظری کند بود،خخخخ
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۱:۱۰
0
6
امین
خودتونم میدونید کارتون غیر قانونیه چرا فقط استقلال محروم بشه تراکتورم به تیم ملی بازیکن نداد
۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۵:۰۹
پاسخ
21
8