کورس قهرمانی تمام شد/ لسترسیتیِ شگفت انگیز، قهرمان جدید فوتبال انگلیس

کورس قهرمانی تمام شد/ لسترسیتیِ شگفت انگیز، قهرمان جدید فوتبال انگلیس

23474
01:30
14 اردیبهشت 1395
با توقف تاتنهام مقابل چلسی، لسترسیتی شگفتی ساز این فصل فوتبال انگلیس، در یکی از عجیب ترین اتفاقات فوتبال بریتانیا، قهرمانی خود را در لیگ جزیره جشن گرفت.

وبسایت رسمی برنامه نود - با توقف تاتنهام مقابل چلسی، لسترسیتی شگفتی ساز این فصل فوتبال انگلیس، در یکی از عجیب ترین اتفاقات فوتبال بریتانیا، قهرمانی خود را در لیگ جزیره جشن گرفت.

به گزارش وبسایت نود، تاتنهام که برای ادامه جنگ رقابت بر سر قهرمانی، نیاز به کسب سه امتیاز دیدار مقابل چلسی داشت، با وجود پیروزی 2-0 در نیمه اول، بازی برده را از دست داد و در نهایت چلسی دو گل زد و این مسابقه با تساوی 2-2 عوض شد تا بار دیگر ورزشگاه استمفوردبریج، قهرمانی فصل فوتبال انگلیس را تعیین کند. به این ترتیب، لسترسیتی در فاصله دو هفته مانده به پایان لیگ جزیره، با هفت امتیاز برتری، قهرمانی شگفت انگیز و غیرمنتظره خود را قطعی کرد.

در آخرین بازی از هفته سی و ششم لیگ جزیره، چلسی در ورزشگاه خانگی خود، استفموردبریج، با قضاوت کلاتنبرگ میزبان رقیب لندنی تاتنهام بود. بازی که از نظر جدولی برای تیم هیدینک اهمیتی نداشت ولی آبی پوشان می خواستند با کسب امتیاز از این بازی خانگی، امیدهای تاتنهام را برای قهرمانی از بین ببرند.

در این بازی، تاتنهام در نیمه اول تیم برتر میدان بود و یاران پوچتینو که قصد داشتند همچنان در کورس قهرمانی بمانند، بازی هجومی تری را نسبت به میزبان به نمایش گذاشتند و مزد بازی برتر خود را در اواخر نیمه اول گرفتند.

ابتدا هری کین در دقیقه 35 روی پاس لاملا با بگوویچ تک به تک شد، و دروازه بان را دریبل کرد و بازی را 1-0 کرد. بازی خوب تاتنهام همچنان ادامه داشت و یاران پوچتینو، در دقیقه 44 باز هم از عمق دفاع چلسی به این تیم ضربه زدند.

این بار سون هیونگ مین در دقیقه 44 روی پاس اریکسن گلزنی کرد تا استفموردبریج در سکوت فرو رود و هواداران تاتنهام غرق در شادی شوند.

با شروع نیمه دوم، تاتنهام در ابتدای این نیمه، همچنان تیم برتر میدان بود، آنها به فرصت هایی هم رسیدند ولی در رسیدن به گل بعدی ناکام بودند. بعد از گذر از دقایق ابتدایی با ورود بازیکنان هجومی به ترکیب چلسی، میزبان بازی را در دست گرفت.

ابتدا دقیقه 58، گری کیهیل روی پاس ویلیان از ضربه کرنر، اختلاف را کم کرد تا امیدهای چلسی زنده شود و تاتنهام خطر را حس کند.

با حضور آزار در زمین، چلسی به حملاتش ادامه داد تا اینکه دقیقه 83، اتفاقی که اسپرز کابوس آن را می دید، رقم خورد. حرکت دیدنی آزار با یک و دو وی با کاستا همراه شد و سپس ضربه کات دار دیدنی این بازیکن، بازی را 2-2 کرد تا لسترسیتی با این گل قهرمان جدید فوتبال انگلیس لقب گیرد.

جالب اینجاست سال گذشته نیز آزار با گلزنی در استمفوردبریج، قهرمان فوتبال انگلیس را تعیین کرد و امسال نیز گل او، قهرمان را مشحص کرد، با این تفاوت که این بار نوبت قهرمانی لسترسیتی بود.

در این بازی پربرخورد داور 12 بار از کارت زرد خود استفاده کرد که بازیکنان تاتنهام، نُه اخطار دریافت کردند.

به این شکل، لسترسیتی با 77 امتیاز و هفت امتیاز اختلاف، قهرمانی اش را مسجل کرد.

به این ترتیب برای اولین بار از سال 1978، یک تیم در حالی قهرمان فوتبال انگلیس می شد که اولین بار موفق به کسب این عنوان شده است. در آن سال، ناتینگهام فارست، اولین بار طعم قهرمانی در لیگ را چشید.

رانیری هم اولین قهرمانی خود را در یک لیگ بزرگ اروپایی تجربه کرد. او پیش از این، با چلسی، نایب قهرمان لیگ برتر انگلیس شده بود.

 

قهرمانی لستر در پنجره تاریخ...

لسترسیتی تاکنون هفت بار قهرمانی در سطح دوم فوتبال انگلیس را جشن گرفته بود، اما هرگز در سطح اول یا لیگ برتر، به قهرمانی نرسیده بود. به جز هفت قهرمانی در دسته اول سابق، آنها سه بار قهرمان جام اتحادیه شده اند و یک بار نیز جام خیریه را برده اند.

با قهرمانی لستر در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۶، آنها ششمین تیم در بریتانیا بودند که موفق به کسب جام قهرمانی لیگ جزیره می شوند. پیش از این، چلسی، آرسنال، سیتی، یونایتد و بلکبرن، به قهرمانی لیگ برتر رسیده بودند.

همچنین لستر، بیست و چهارمین تیم در تاریخ فوتبال بریتانیا است که قهرمانی در سطح اول لیگ این کشور را تجربه می کند.

لستر پیش از صعود به لیگ برتر در سال ۲۰۱۴، حدود ده فصل از سطح اول فوتبال انگلیس، دور بود. جالب است بدانید طی این مدت، آنها حتی به ( لیگ یک) سطح سوم فوتبال انگلیس نیز سقوط کردند.

در چنین روزی در سال ۲۰۰۹، لستر در آخرین بازی خود در لیگ یک، با ۳ گل کروآلکساندرا را شکست داد. در آن فصل لستر به قهرمانی لیگ یک رسید و حالا هفت سال بعد انها در چنین روزی، قهرمانی در سطح اول فوتبال انگلیس را تجربه می کنند.

لستر سال ۲۰۱۴ نیز به قهرمانی در چمپیونشیپ رسید و به لیگ برتر صعود کرد، آنها در حضور دوباره خود در لیگ جزیره، هفته های خوبی را سپری نمیکردند و بیش از ۶۰% از زمان فصل را در رده آخر جدول قرار داشتند تا اینکه معجزه نایجل پیرسون رقم خورد و لستر به شکلی شگفت انگیز، از سقوط فرار کرد. همان تیم که یک سال پیش، به طرزی اعجاب انگیز، از سقوط گریخت، دوشنبه شب، جشن قهرمانی در لیگ برتر را برپا کرد.

 

2021

نظرات کاربران
Messi
عشق است لستر
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۲۹:۱۴
پاسخ
1
0
BBP
فوقالعاده بودن.
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۳:۱۹
پاسخ
0
3
دختر استقلالی
کمال تشکر را از لاکپشتای نینجا بخاطر گل 2 انها به سایپا را داری جمعی از هواداران از جلوی اغذیه فروشی بعد پایکوبی خخخخخ
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۶:۴۷
پاسخ
4
3
دختر استقلالی
اینو کی ب جای من نوشته؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! من همچین کامنتی رو ندادم ادمین رسیدگی کن لطفاً `_`
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۲۳:۰۲
0
5
میثم حقیقت
سلام خدای بیاید 100 افرین گفت به تیم رانیری و خودش وهوادارانشان لستر توانست کاری کند کارستان البته از بازی جوتنمردانه تیم با شرف چلسی هم نباید قافل شد امیدوارم تمام تیمهای لیگ ما هم در این 2 بازی با تمام توان بازی کنند و البته همینم هست امیر خانم نمیاد تیم و خودش را زیر حف ببرد نه کمال وند ونه هیچ کس دیگر کاملا بدانید تیمی که میتواند تو 45 دقیقه 1 حمله درست بکند اول میشود همیشه داورها اشتباه نمیکنند میخوری 1 وقت به تیم های مثل تراکتور فعلی پرسپولیس ذوباهن دور رفت و معلوم میشود چقدر تیمید و لیاقت قهرمانی دارید راستی رحمتی حداقل 2 تا را بگیرد باقیش چی من ارزو میکنم خدای هر تیمی که فوتبال بهتری و سالم تری بازی میکند اول شود الهی امین
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۸:۱۲
پاسخ
2
2
vahid
دمشون گرم خدایی
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۰:۴۴
پاسخ
1
3
طرفدار تراکتور از اسکو
آقا تبریک به همه
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۶:۵۹
پاسخ
1
3
علی علی
لستر سیتی قهرمان لیگ جزیره شد در حضور منچستر یونایتد:سیتی:چلسی:آرسنال:لیورپول خدای من باور کردنش خیلی سخته
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۸:۲۱
پاسخ
1
3
امیر شریفی نژاد
ایییییییییییییول حال کردم با قهرمانی روباها اصلا یه تیمه عجیبی بودن این فصل که نگوووووووو دم رانیری گرم با این تیمی که درست کرده بود حق واردی و مهارز و کانته و ... فقط و فقط قهرمانی بود . . . . . ولی در کل هاااالا مااادرییییید
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱:۵۱
پاسخ
2
2
بهنامین
امیدوارم اینجا هم استقلال خوزستان قهرمان بشه
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۷:۳۱
پاسخ
1
1
مسعود
حقشون بود از جون مایه گذاشتن دمشون گرم که بیگ فور و جاگذاشتن بیگ لایک
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۸:۴۹
پاسخ
0
3
اشکان
هوووووورااااا
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷:۱۵
پاسخ
0
4
BLUE
لستر هم يه جورايي شبيه تيم استقلال خوزستان ماست. با حداقل هزينه كه كل قرداد بازيكناش به اندازه يه بازيكن ميلياردي كم اثر يه تيم مطرح هم نيست. احسنت به اين تيمهاي بي ادعاي غول كش
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۳:۰۲
پاسخ
0
7
نیما
امیدوارم در ایران هم مثه جزیره لسترسیتی (استقلال خوزستان) قهرمان شه و حال این مثلا 5 بیگ (استقلال پرسپولیس سپاهان ذوب آهن و تراکتورسازی) رو بگیره !!!!!
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶:۲۴
پاسخ
5
1
محمدرضا
حالا بازیکنان چلسی که باعث قهرمانی لستر شدند باید هفته بعد خودشان تونل قهرمانی لستر را تشکیل دهند! چه مناسب !
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۳:۰۲
پاسخ
0
4
هادی
فوق العاده بود لستر سیتی این فصل..بین سیتی و یونایتد و تاتنهام و چلسی و لیورپول قهرمان شدن کار بزرگیه..تبریک به حسین کعبی عزیز
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۹:۴۴
پاسخ
0
5