کی‌روش:دشواری‌های کار در ایران مرا بیش‌تر عاشق تیم ملی کرد/ به دنیا گفتم ایرانی‌ها مانند همه می‌خندند و گریه می‌کنند!

کی‌روش:دشواری‌های کار در ایران مرا بیش‌تر عاشق تیم ملی کرد/ به دنیا گفتم ایرانی‌ها مانند همه می‌خندند و گریه می‌کنند!

10660
23:22
23 خرداد 1397
سرمربی تیم ملی کشورمان در گفت و گو با یک سایت انگلیسی از دوران جالب حضورش در جمع تیم آسیایی سخن گفت.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی کشورمان در گفت و گو با یک سایت انگلیسی از دوران جالب حضورش در جمع تیم آسیایی سخن گفت.

به گزارش وبسایت نود، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی کشورمان در گفت و گو با سایت انگلیسی GQ از دوران حضورش در ایران به عنوان روزهای دشوار و البته هیجان‌انگیز نام برد.

او اظهارات خود را با صحبت درباره بازی با تیم ملی آرژانتین در جام‌جهانی 2014 شروع کرد: از نتیجه آن بازی شگفت‌زده شدم. 2 نفر نتیجه نهایی را رقم زدند؛ لیونل مسی با آن گل زیبای دقایق پایانی و البته داور که پنالتی واضح ما را ندید.ما می‌توانستیم پیروز شویم و آرژانتین پس از اخراج زابالتا، 10 نفره میدان را ترک کند.حالا دیگر از آن زمان سال‌ها گذشته و ماجرا به تاریخ پیوسته است. امیدوارم بازیکنان من با همان انگیزه و اشتیاق آن بازی وارد کارزار جام‌جهانی 2018 شوند.حالا نسبت به آن دوران، تیم من متفاوت شده و بازیکنانم در اروپا می‌درخشند.ایران در حال حاضر تهاجمی‌تر شده و هر چند بابت 2 گل خورده در بازی آخر مقدماتی مقابل سوریه ناراحت شدم اما خوشحالم که به عنوان اولین تیم آسیایی جواز حضور در جام‌جهانی را به دست آوردیم.

کی‌روش در ادامه درباره از رویای قهرمانی در دوره آتی جام‌ملت‌های آسیا گفت و افزود: در ژانویه 2019 با تمام قدرت راهی جام‌ملت‌های آسیا خواهیم شد و قطعا برای کسب جام می‌جنگیم.فرصت بی‌نظیری برای رشد و یادگیری فردی و تیمی فراروی تیم من قرار دارد.با قدرت، لذت و غرور وارد جام‌جهانی می‌شویم و برای قهرمانی آسیا می‌جنگیم. وقتی از قرعه تیم ملی ایران مطلع شدم با خودم گفتم خدای من در چه گروهی قرار گرفته‌ایم و باید با تیم‌هایی سطح بالا بازی کنیم. به هر حال بازی در جام‌جهانی دشوار است و کسی انتظار ندارد با تیمی در حد استانداردهای اتیوپی مواجه شود! اسپانیا و پرتغال مدعی قهرمانی هستند. اسپانیا با فوتبال زیبای خودش، توپ، فضاها و زمان را از آن خودش می‌کند و در هر دقیقه بازی خطرناک جلوه می‌کند.بازی با این تیم دشوار است چون نه فقط فضا و توپ را در اختیار می‌گیرد بلکه فشار زیادی هم به رقبا وارد می‌کند.مراکش به عنوان بهترین تیم حال حاضر قاره آفریقا یک تیم اروپایی به نظر می‌رسد چون اکثر بازیکنان در قاره سبز رشد کرده‌اند. بازیکنان این تیم در پیشرفته‌ترین قاره دنیا در فوتبال، توپ می‌زنند.بازیکنان این تیم ذهنیتی قوی دارند و نکات خوبی را آموزش دیده‌اند.مراکش تیم قدرتمندی است اما ما برای اولین صعود ایران به جمع 16 تیم برتر می‌جنگیم و به حرف‌های آن‌هایی که می‌گویند حتی با تملک 60، 70 درصدی توپ هم شانسی برای موفقیت نداریم، توجه نمی‌کنم.

او درباره دلایل بازی‌های تدارکاتی اندک افزود: پیام من به دنیای فوتبال واضح بود؛ با بچه‌های من بازی کنید چون آن‌ها لایق آزموده شدن هستند.رقیبان نباید به مسائل غیرفوتبالی توجه کنند. جوانان من عاشق فوتبال هستند.ایرانی‌ها عاشق فوتبال هستند و البته مشکلات تیم ملی کشورشان را درک می‌کنند. مردم می‌دانند ما در مرحله تغییر هستیم و به این فرایند احترام می‌گذارند.هر روز صبح به عشق پیروزی از خواب بیدار می‌شوم و مایلم درچهارمین جام‌جهانی خودم به عنوان سرمربی بهترین نتایج را همراه ایران کسب کنم.خوشبختانه تمرینات ما بدون هیچ مشکلی انجام شد.از بی‌تفاوت بودن متنفرم و هرگز از وظیفه‌ای که به دوش من است، شانه خالی نمی‌کنم.شعار من، تلاش و گرفتن بهترین بازی از بازیکنانم است.

او در ادامه از کاستی‌ها سخن گفت: به من بگویید کدام تیم بدون بازی دوستانه مناسب یا تمرین در فضای 60 متری به جام‌جهانی می‌رود؟ دشواری‌های کار در ایران مرا بیش‌تر عاشق تیم ملی کرد.این مشکلات مردم و بازیکنان را متحدتر کرده است. ایران لایق دیدن یک لبخند از دنیا به سمت خودش است.وقتی از تیم ملی پرتغال جدا شدم با فدراسیون فوتبال ایران تا جام‌جهانی 2014 به توافق رسیدم اما بیش از این تاریخ ماندنی شدم.حالا در روسیه به دنبال موفقیت هستم.فوتبال مرا به آفریقا، ژاپن، آمریکا و دیگر نقاط دنیا برد. دنیا از من تصویری درباره ایران می‌خواهد و در پاسخ می‌گویم مردم این کشور هم مانند سایر نقاط دنیا می‌خندند و گریه می‌کنند، می‌سازند و می‌نوازند. مادرها هر صبح بچه‌هایشان را به مدرسه می‌بردند و فوتبال به آن‌ها یاد داده به حواشی توجه نکنند.شغل من خوشحال کردن مردم ایران است. این کشور تمدنی غنی و کهن دارد. فوتبال در خون مردم کشور آسیایی وجود دارد . بازیکنان من واقعا لایق لذت بردن از موفقیت در جام‌جهانی روسیه هستند.

 

1004

نظرات کاربران
ایمان
آقایان و خانم ها! تو دوره ای که متاسفانه اکثر مردم دنیا شناخت صحیحی از مردم و هویت ملی ما ندارن، چه کسی بهتر از این مربی پرتغالی میتونست با بزرگترین رسانه های دنیا اینقدر مثبت و تاثیرگذار در مورد ما حرف بزنه؟ انصافا کارلوس کیروش بجز توانایی های فنی و اخلاق و تعهد کم نظیر کاری که تو این سالها ازش دیدیم و از اون بهره بردیم، در فضای فوتبالی دنیا دارای جایگاه ویژه ای هستش که صحبتهاش با رسانه های خارجی هم برای ما مفید بوده.
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۰:۲۹
پاسخ
0
2
رضا
به امید موفقیت، برای تیممون از ته دل وبا تمام وجود آرزوی موفقیت می کنیم
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱:۴۶
پاسخ
0
6
m
آقا یه چهار سال دیگه تمدید کنید خیالمون حداقل از بابت فوتبال راحت باشه به گرفتاریهای دیگرمون برسیم
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۵:۴۲
پاسخ
0
9
هوادار منطقی فوتبال
فارغ از هر نتیجه ای باید قرارداد کی روش حداقل تا جام جهانی 2022 قطر تمدید بشه ، این خواسته ی ملت و مردم ایرانه ، ادمین لطفا چاپ بفرما
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴:۲۳
پاسخ
0
9
افزا
کیروش مانند سنگ محکمی هست که به داخل مشکلات پرتاب می شود و مشکلات را میشکند درود
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴:۲۸
پاسخ
0
4
امیر رحیمی
ما افتخار میکنیم به این مربی بزرگ. واقعا این مربی از خیلی از هموطنانی که همین جا هم حتی نظرهای ضد ایرانی میدند و خیلی از کارشناسان و اسطوره نماهامون ایرانی تر هست
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲:۴۸
پاسخ
0
4
جواد پارسوماش
#بـا مـــــا بـمـــــان 2022_2019
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۲:۵۹
پاسخ
0
14
پرسپولیس + مسی
ما هیچ انتظار نداریم که به دور بعدی صعود کنیم اصلا این انتظارم نداریم حتی مراکشو ببریم چون همه بضاعت و سطح فوتبال ایرانو میشناسیم ما یادمون نرفتم روزای تحقیری امیزی که عربا واسه ما ساختن تو ازادی ما را تحقیر کردن . تیم ملی ایران شده بود تیم اما و اگر ها ، تیم دقیقه نود ، تیم پلی اف . هیچ کس یادش نمیره افت تیم ملی رو در سطح مالدیو . ما دیگه با مالدیوم برابر نبودم اما تو اسا تحقیر شدیم اینو همه وجدان های اگاه میدونن ما ترس و دلهره نرفتن به جام جهانی داشتیم مردم اینقد شرافت دارن که اون روز های تلخو دلهره اورو از یادشون نره. ما با تو پیشرفت کردیم از اما و اگر ها بیرون اومدیم بازیکن سالاری رو جم کردی برو بیا ها رو جم کردی رانت ها رو جم کردی رشو گیرها رو جم کردی و ما سپاس گزاریم بابت این همه خوبی و پیشرفت . همه ما میدونیم سطح فوتبال اروپا و امریکا با ما فاصله داره و ما اتظار معجزه نداریم این فاصله با بودن تو میوتنه خیلی کم بشه در اینده
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۸:۵۳
پاسخ
2
17
برانکو مربی درجه سه
فوتبال ایران برای پیشرفت نه تنها به کی روش در تیم ملی بلکه به چندین مربی در سطح کی روش در باشگاهها نیاز داره. آقا دیگه بسه این مربیان کروات مثل جنسهای تایوانی می موند.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۲:۵۰
پاسخ
1
26
میطبد به عشق ایرانم
ایولا داری بامرام ♡♡♡♡
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۰:۰۰
پاسخ
3
31
ARYOBARZAN
به همه دنیا بگو ایرانی ها افسرده هستن
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۶:۲۲
پاسخ
13
19
سینا
I love you carlos
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۵:۳۳
پاسخ
3
33
تاج آسیا
اگر بعد از جام جهانی کیروش از ایران بره بزرگترین حسرت تاریخ برای ایرانیها به جا می ماند.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۶:۰۸
پاسخ
1
38
مجید فوتبالی
زنده باد مرد همیشه با انگیزه و اقتدار جناب کیروش خان بچاپ
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۴:۴۰
پاسخ
2
26
محسن۴٢٢
به نظر من کیروش از خیلی از ما ایرانی تر و با معرفت تره . ما ملی پوشانی و مربیان داخلی داشتیم که از هیچ کاری برای لطمه زدن دریغ نکردند.امیدوارم جام جهانی بعدی هم کیروش را داشته باشیم چون با ما عزت نفس داد و لقب ایران را به این عنوان تبدیل کرد:بهترین تیم آسیا
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۲:۰۴
پاسخ
3
36