کی‌روش: بازیکنانی که در این تمرین نیستند شانس کمی برای جام جهانی دارند/ بعید است برای تمدید قرارداد به توافق برسیم

کی‌روش: بازیکنانی که در این تمرین نیستند شانس کمی برای جام جهانی دارند/ بعید است برای تمدید قرارداد به توافق برسیم

33428
21:52
15 اردیبهشت 1397
کارلوس کی‌روش در پایان نخستین روز اردوی نهایی تیم ملی درباره موضوعات مختلف مطرح به صحبت پرداخت.

وبسایت رسمی برنامه نود - کارلوس کی‌روش در پایان نخستین روز اردوی نهایی تیم ملی درباره موضوعات مختلف مطرح به صحبت پرداخت.

به گزارش وبسایت نود، کارلوس کی‌روش در پایان نخستین روز اردوی نهایی تیم ملی درباره موضوعات مختلف مطرح به صحبت پرداخت:

*پس از نخستین روز فاز اول اردوی نهایی تیم ملی ارزیابی‌تان از وضعیت تیم ملی چگونه است؟

بهتر از این نمی‌شد؛ از این بدتر هم نمی‌شد. بهتر از این نمی‌شد چون که توانستیم برنامه‌های استرتژیک خودمان را که از طرف فدراسیون ارائه و تایید شده بود بنابر اصول و تفکراتی که به آن اعتقاد داریم و اینطور فکر می‌کردیم که جام جهانی اولویت نخست فوتبال ایران است، پیش ببریم. بهتر از این نمی‌شد. به خاطر اینکه منابع انسانی و لجستیکی لازم را در اختیار داریم. از این بهتر نمی‌شد چون همه خوشحال هستیم.
از این بدتر هم نمی‌شد چون ما نتوانستیم بازیکنان مورد نیازمان را در اردو داشته باشیم تا بتوانیم تصمیمات نهایی درست را اتخاذ کنیم. یک بار دیگر دقیقا مثل جام جهانی برزیل متاسفانه بعضی از بازیکنان فرصت حضور در جام جهانی را به همین خاطر از دست خواهند داد و طبیعتا این مساله باعث لطمه به منافع ملی می‌شود.

*این یعنی که فوتبال ایران از آن اتفاق، تجربه‌ای کسب نکرد. درست است؟

من با این مبحث به طور کامل موافق نیستم. یادگیری از گذشته‌ها یک بحث است ولی پیدا کردن راهکارها یک موضوع دیگر است یادگیری یک موضوع است و اتخاذ تصمیمات با شهامت در زمان مناسب یک بحث دیگر. الان دیگر به جایی رسیدیدم که بحث رضایت یا عدم رضایت مطرح نیست. الان فقط باید پذیرا باشیم، به همین خاطر ما باید مسئولیت هایی که توامان با وظایف برایمان ایجاد می‌شود را بپذیریم. همانطور که می‌دانید فدراسیون فوتبال عربستان تصمیم گرفت که اردوی تیم ملی این کشور را از امروز با 27 بازیکن داخلی در اسپانیا آغاز کند. مطمئنا مربیان باشگاه‌ها و همینطور هواداران عربستان باید به این تصمیم احترام بگذارند. احتمالا بعضی از آنها با این تصمیم موافق نیستند اما این تصمیم از جانب فدراسیون فوتبال عربستان است و جامعه فوتبال آنجا باید این تصمیم را بپذیرد ولی در ایران تصمیم فدراسیون این بود که باید برعکس این امر اتخاذ شود که اولویت با باشگاه‌ها و فعالیتهای باشگاهی باشد به همین دلیل هم هواداران تیم ملی و همینطور کادر فنی تیم ملی باید این مساله را بپذیریم. خیلی ساده. دقیقا مثل مساله گذشته، بعضی‌ها موافق هستند و بعضی‌ها موافق نیستند.

*به چه دلیل و اهمیتی با در نظر گرفتن شرایط فعلی باز هم شما تصمیم گرفتید این اردو را در این تاریخ (امروز) شروع کنید؟

به خاطر اینکه نظر خاضعانه حرفه‌ای و مربیگری بنده که بنابر تجربه و دانش من است، این بود که بسیار اهمیت داشت که یک برنامه خاص برای کمک به بازیکنان داخلی‌مان داشته باشیم تا آنها بتوانند بهتر آماده باشند و بهتر بتوانند در سطح بالاتر رقابتی قرار بگیرند و عملکرد تاثیرگذارتری داشته باشند و این تنها نظر بنده نیست. بدون هیچ شک و شبهه‌ای این نظر تمام سرمربیان تیمهای ملی آسیایی و آفریقایی است. من تا به حال یک سرمربی ملی در هیچ کشوری را ندیدم که نظر مخالف این را داشته باشد. مطلب دوم این است که بنا بر این اعتقاد، دلیل اینکه این برنامه اتخاذ و انتخاب شده است به خاطر این بود که به من چندین بار از طرف فدراسیون فوتبال گفته شد که آماده سازی جام جهانی اولویت اول فوتبال ایران است؛ موضوعی که در آخر هم اتفاق نیفتاده است. به همین خاطر مجبور هستیم که بهترین تلاش‌مان را با در نظر گرفتن واقعیات انجام دهیم.

*ممکن است بعضی از این بازیکنان لطمه بخورند و این فرصت را از دست بدهند.

دقیقا مثل جام جهانی 2014 که نتوانستیم روی یکسری از بازیکنان حساب کنیم و تعدادی از بهترین بازیکنان‌مان را از دست دادیم و دقیقا همان اتفاق دوباره خواهد افتاد.

*این اشتباه بازیکنان بود؟

نه به هیچ عنوان تقصیر بازیکنان نیست ولی بین یک بازیکنی که خیلی خوب آماده است و بازیکنی که آمادگی لازم را ندارد من انتخاب دیگری نمی‌توانم داشته باشم.

*شما قبل از بازی با ازبکستان تصمیم نهایی‌تان را می‌گیرید؟

بنا بر برنامه استراتژیکی که بنده در ذهن داشتم، مرحله اول برنامه نهایی آماده سازی ما اهداف مختلفی را در بر می‌گرفت. یکی از اهداف ما این بود که از 15 تا سی‌ام اردیبهشت که شامل دو بازی دوستانه می‌شد، آخرین فرصت ما باشد که بازیکنان را مورد مشاهده، آماده‌سازی و آنالیز قرار دهیم و چند تصمیم آخرمان را بگیریم ولی الان دیگر این مقدور نیست. به نظر شما چه کسی در اینجا لطمه می‌خورد؟ در درجه اول بازیکنان و در درجه دوم تیم ملی. بعضی از آنها لطمه می‌خورند چون فرصت مناسب و منصفانه لازم را نخواهند داشت. همین اتفاق در جام جهانی 2014 افتاد و تعدادی از بازیکنان جام جهانی را از دست دادند.

*در بازی با ازبکستان تعداد کافی بازیکن در اختیار خواهید داشت؟

خیر ما بازیکنان کافی نخواهیم داشت. در حال حاضر ما راهکارهای مناسب برای انجام انتخاب‌هایی که می‌خواستیم برای بازی ازبکستان بگیریم، نداریم. طبق برنامه و اهدافی که من در ذهن داشتم بازیکنان لازم را برای این بازی نداریم و مطمئنا بدون بازیکنان مناسب برای مطالبی که در ذهن داشتم، شاید انجام این بازی منطقی به نظر نیاید. از لیست گذشته‌مان 12 بازیکن را در اختیار نداریم. این بازیکنان باید جزو این برنامه می‌بودند. یک بار دیگر تاکید می‌کنم این چیزی نیست که قبلا به من گفته شده باشد اما واقعیت است. وظیفه من است که با در نظر گرفتن ظرفیت این 5 بازیکنی که هستند و بازیکنانی که در آینده به ما اضافه می‌شوند بهترین تلاش‌مان را داشته باشیم.

*آخرین وضعیت بازیکنان مصدوم تیم ملی چگونه است؟

در حال حاضر اشکان دژاگه را در فرایند ریکاوری داریم و مراحل درمان او بسیار مثبت به پیش‌ می‌رود و هنوز دلایل محکمی داریم که اعتقاد داشته باشیم که می‌توانیم اشکان را برسانیم. متاسفانه دو روز پیش اطلاعاتی را درباره مصدومیت مسعود شجاعی دریافت کردیم و در حال حاضر متاسفانه نگرانی بسیار جدی وجود دارد که آیا او می‌تواند برسد یا خیر.

*درباره دیدار برابر یونان هم گمانه‌زنی‌های زیادی وجود دارد. این بازی برگزار خواهد شد؟
بنا بر برنامه استراتژیک‌مان فاز اول اردو با انجام بازی در 29 اردیبهشت به پایان می‌رسد فاز دوم اردو در ترکیه است که قرار بود دو بازی در آنجا برگزار کنیم. یکی دیدار برابر ترکیه در هفتم خرداد و دیگری بازی با یونان در دوازده خرداد و مرحله سوم و نهایی‌مان از 15 خرداد آغاز می‌شود تا 24 خرداد و یک دیدار برابر لیتوانی در تاریخ 18 خرداد در موسکو خواهیم داشت.

*دیروز قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیا در دوبی برگزار شد و غیبت شما در این مراسم تعحب‌آور بود.

فکر نمی‌کنم که باید به عنوان سورپرایز تلقی شود چون همانطور که می‌دانید این مراسم برای فدراسیون، تیم‌ها و سرمربیانی بود که در جام ملت‌ها این تیم‌ها را هدایت می‌کنند. برای بنده مناسب و محترمانه نبود که بدون اینکه سرمربی تیم ملی ایران در آن برهه باشم در این مراسم شرکت کنم.

*فدراسیون اما به شما به صورت رسمی پیشنهاد تمدید قرارداد ارائه داده است.
بله این درست است ولی ارائه و بیان این پیشنهاد یک مطلب است و مطلب دیگر این است که با در نظر گرفتن این پیشنهاد به یک توافق برسیم. بنده باید اذعان کنم با توجه به شرایطی که به من پیشنهاد شده بود فکر نمی‌کنم رسیدن به یک توافق مقدور باشد.

*چرا؟
این مسائل تنها به این دو شخص مربوط است؛ پرزیدنت و سرمربی.

به عنوان سؤال آخر. از اخرین وضعیت حریفانمان بگویید.

دپارتمان اسکاتینگ ما به طور کامل در حال مشاهده بازیکنان و بازیهای حریفان‌مان است.

 

1004

نظرات کاربران
ماهان
بچه كه بوديم مدير تهديد ميكر اگر فردا مدرسه نياين اخراج ميشين.الان شده وضعيت آقلي كيروش.همه ميدونن استقلال و پرسپوليس و ذوب بازي هاي بسيار مهمي توي آسيا دارن.انتظار داشتين مثلا استقلال اميد ابراهيمي و وريا غفوري كه ستون اصلي تيمشون هستن رو به شما بدن؟يا مثلا پرسپوليس سيد جلال بيرانوند و اميري رو به شما بدن؟آقاي كيروش بله عربستان قراره بره اسپانيا.ولي ميدونين اگه مربي تيم ملي عربستان در سال اين همه اردو برگزار ميكرد صداي همه در ميومد.استقلال پرسپوليس و ذوب در هفته هم بازي ليگ رو داشتن و هم بازي آسيايي و تازه استقلال جام حذفي رو هم داشت.ولي با اين حال بازم هر هفته دو روز بازيكناشون رو ميدادن به تيم ملي.ميدوني اگر تو هرجاي دنيا همچين برنامه ايي بريزي كل جامعه فوتبال بهت حمله ميكنن.به نظر من بهتره بهونه تازه ايي پيدا كنين.ليگ رو كه چندين بار تعطيل كردين كه اين همه تعطيلي بي سابقه بود در تاريخ فوتبال .هر هفته بازيكنارو بهتون دادن كه اينم بي سابقه بود در فوتبال دنيا.حالا هم وسط مرحله حذفي جام باشگاه ها انتظار داشتي بازيكن بهتون بدن؟؟؟اونم با شرايطي كه همه ميدونن اين اردوها كاملااا بيخوده و آخرش همه لژيونر ها فيكس هستن و بقيه شايد حتي دعوت نشن.به دنبال بهونه ديگه باش..من به عنوان كسي كه يك روز خيلي كيروش رو دوست داستم حس ميكنم اين آقاااا فقط داره بهونه پيدا ميكنه و فقط دنبال سوژه واسه غر زذنه.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴:۳۲
پاسخ
12
12
سینا تیم ملی
کجا؟؟؟؟ پس ما با کی قهرمان اسیا شیم؟؟؟
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۹:۳۹
پاسخ
8
14
mehdi
دیگه قرار نبود اعصاب بازیکنان رو در استانه دیدار حساس اسیایی بهم بریزی مستر :(
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۷:۲۷
پاسخ
11
13
جونم وطنم
کارلوس یه مربی بزرگ که انصافاپیشرفت تیم ملیمونو بهش مدیونیم اما ای کاش احساسات مردمی که عاشق پرسپولیس و استقلال و تیم ملیشون هستن رو در نظر میگرفت!گناه ما چیه؟! گناه ملی پوشای این باشگاه ها چیه که قطعا این حرفا رو بازیای دو روز آیندشون تاثیر میذاره! نه کی روش مقصر هستو نه مربیان و مردم تنها مقصر این مشکلات جناب تاج هستن که مدیریت ندارن و ذره ای برای مردم ارزش قائل نیستن آقا بسه دیگه دست بردارید از سر این فوتبال
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۹:۳۲
پاسخ
10
9
Amir
ن تو رو خدا همینجوریشم بعضی از بازیکنایی ک دعوت کردی اصلا ب درد تیم ملی نمیخورن ،خداییش ما اهالی فوتبال ک بخوایم نظر بدیم بهتر از شما بازیکن انتخاب میکنیم ،خواهشا اقای کیروش ایران تیم اول اسیاس ابروی مارو نبر و دفاعی بازی نکن بخدا خسته شدیم البته نظر من اینه شاید دوستان گرامی با نظر من مخالف باشن ولی من عقیده دارم تیمی ک اول اسیا هستش حداقل باید فوتبال مالکانه و هجومی بازی کنه ن دفاعی ب امید موفقیت و شادی تمام هواداران ایران زمین
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۳:۵۶
پاسخ
12
10
هادی
فقط امیدوارم اگر کیروش رفت یک سرمربی بزرگ از اروپای غربی جانشین شود و تیم ملی دست کروات ها نیفتد. یک ماه مانده به جام جهانی هنوز بازیکن نداره و بهش ایراد هم میگیرن که چرا با تیم های بزرگ بازی نمیکنه!
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۵:۳۰
پاسخ
6
17
omid
اوج بی کفایتی فدراسیون فوتبال هست اگه نتونه کیروش رو برای جام ملت ها نگه داره این دوره زمانی هست که کیروش باید نتیجه بگیره و هیچ بهونه ای پذیرفتنی نیست. تا الان بخاطر ضعف فدراسیون هروقت تیم کیروش نتیجه نگرفته مقصر فدراسیون تلفی شده.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۳:۲۷
پاسخ
6
16
رسول
چند مورد اینجا وجود داره اولین مورد یا باید باشگاه ها فدای تیم ملی بشن یا تیم ملی فدای باشگاه ها که اگه باشگاه ها رو قربانی کنیم تیم های استقلال و پرسپولیس بیشترین ضرر رو میبینن چون بیشترین ملی پوش رو دارن و در مسابقات حذفی آسیا هم بازی دارن و اگه تیم ملی رو قربانی کنیم در واقع نمیشه گفت قربانی کردن چون بیش از هشتاد درصد ترکیب تیم ملی از الان مشخصه و کاملا معلومه که همشون لژیونرن پس چه اصراریه که بخاطر دو سه تا بازیکن داخلی بیست و پنج تا بازیکن رو به بهونه آماده سازی بعد هرهفته هی از باشگاه بگیرن دومین مورد بحث آمادگی بازیکنها به بحث حرفه ای هستش و تو کل دنیا آمادگی بازیکن و رو فرم بودنش بستگی به باشگاه داره و نوع تمرین و آماده سازی باشگاه تیم ملی نهایت میتونه ده درصد نقش داشته باشه نود درصد آمادگی طی یکسال و درباشگاه شکل میگیره پس باید باشگاه ها آماده سازیشون حرفه ای شه نه اینکه دوماه بازیکن کلیدیشو تیم ملی به بهونه جام جهانی بگیره بازیکن یه پاش تو لیگ باشه یه پاش تو آسیا خسته و کوفته هم شد بره اردوی آماده سازی تیم ملی اینجوری احتمال مصدومیت میره بالا اونوقت کیروش جوابگو هست؟نکته آخر نود درصد دعوتیها به تیم ملی و تقویم بازیهای داخلی و آسیایی کاملا از اول سال مشخصه اینکه فدراسیون پنج ستاره نمیتونه برنامه ریزی دقیق کنه و اردوهای تیم ملی رو با درنظر گرفتن بازیهای آسیایی بچینه نشون از ضعف تیم ملی میده میرن به کی روش میگن حله اردو برگزار میشه از اینطرف میان میگن نمیشه برگزار شه خب مربی شاکی میشه دیگه همون اول برنامه ریزی کنید نمیشه که تیم ملی یه کشورو با حدس و گمان و شاید آماده کرد
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۰:۴۸
پاسخ
11
13
احسان
هدفت برهم زدن بازیکنان پرسپولیسه و ناکامی برانکو!
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۵:۴۴
پاسخ
14
9
امین
یعنی چی الان ؟! در مرحله حساس حذفی جام باشگاه های آسیا خیلی ظلم که بازیکن رو از باشگاه بگیرید من پرسپولیسی ام ولی واقعا استقلال بدون غفوری و‌ابراهیمی و‌چشمی و‌منتظری و ... خب خیلی ضعیفتزه همینطور که پرسپولیس بدون امیری و علیپور و سیدجلال و‌کمال و ... خب حالا یعنی اردو با نفرات کامل برگزار میشد ما اسپانیا رو‌میبردیم !؟ بخدا ما مردم ایران اینقدرا هم عقب افتاده نیستیم استاد کیروش
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۴:۲۹
پاسخ
15
16
فرشینگ یا شفرینگ؟مسئله این است
امیدوارم حداقل تا جام ملتها بمونه ولی اگه بره بهترین گزینه برای جایگزینی وحید هلیل هودزیچ هست که با ژاپن هم کارنامه قابل قبولی داره
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۲:۵۰
پاسخ
14
7
زنده باد ایران
اقای کیروش خداییش واسه یه بارم شده درست حرف بزن اول اینکه خودت میگی تیم های اسیایی و افریقایی از الان وارد اردو شدن پس خودتم قبول داری که اروپایی ها که خیلی بیشتر از ما واسه جام جهانی انگیزه دارن هنوز وارد اردو نشدن.بعدشم الان استقلال و پرسپولیس و ذوب اهن بازی حساسی دارن با این صحبتی که کردی و گفتی اینا دعوت نمیشن فقط و فقط میخوای این سه تا تیمو دم بازی های حساس داغون کنی.فقط اینو بگم که تو واقعا خیلی زرنگی و مقلته کار ولی واقعا دستت رو شده.ممنونم از ادمین عزیز که همیشه بی طرف بوده
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۹:۲۷
پاسخ
16
15
asad
نمیشه کیروش 8 سال که داره این حرفا تکرار میشه اما هنوز هیچکدومتون به راه حلی منطقی نرسیدین نه شما و نه فدراسیون الانم وقتی نیست که برانکو ، شفر و قلعه نوعی از جام اسیا بکشن کنار و بازیکناشونو بدن به تیم ملی شما حتی یه نشست با این مربیا نداشتین البته بجز شفر و سال دیگه هم سایپا درگیره که اگه امسال بود ممکن نبود بتونین از دایی هم بازیکن بگیرید تیمای اروپایی هم که اصلا صحبتش نیست که بخوان بجز فیفا دی بهتون بازیکن بدن اما همه 8 سال برای این مهم وقت داشتین 8 سالی که فقط همدیگرو متهم کردید و با تموم شعورتون حتی نتونستین یه برنامه جمعی درست بچینین ، بله برای عربستان لیگ اسیا مهم نبود و فقط به عنوان یه تمرین باهاش برخورد کرد نتایج تیماشم که دیدیم اما برای مردم ما اینطور نیست و همه بازیا دارای اهمیته حتی لیگ دسته سوم کشور اما مهمترین موضوع اینه که همه بازیکنا تو هر قدم با تمام توانشون کار میکنن این روحیه بهترین سرمایه برای شماست که بهش بپردازین . خوش خیال نباشید اما مثبت فکر کنید تا بازیکنا بیش از توانشون در اختیارتون باشن.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۵:۱۲
پاسخ
12
11
طلبه
اگر بهت بگیم بهترین مربی تاریخ فوتبال اغراق نکردیم
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۲:۴۹
پاسخ
9
20
پرسپولیس کبیر
جدا از هرگونه جهتت گیری دوست دارم بمونه
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۳۲:۴۱
پاسخ
9
17