کی‌روش: برای یک مأموریت ویژه به جام جهانی آمده‌ایم

کی‌روش: برای یک مأموریت ویژه به جام جهانی آمده‌ایم

16893
16:41
24 خرداد 1397
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد، این تیم برای مأموریتی ویژه به جام جهانی آمده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد، این تیم برای مأموریتی ویژه به جام جهانی آمده است.

به گزارش وب سایت نود، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری پیش از بازی مقابل مراکش از گروه B مسابقات جام جهانی 2018 گفت: ابتدا باید بگویم که با افتخار مجددا در این فضا هستم. به رسانه‌ها خوشامد می‌گویم. از طرف هواداران تیم‌ملی و بازیکنان از همه تشکر می‌کنم و همچنین از کشور روسیه بابت میزبانی بازی‌ها.

وی ادامه داد: ما برای مأموریت بزرگی اینجا آمده‌ایم و می‌خواهیم یک فضای دوستی در سراسر جهان ایجاد کنیم. فردا اولین بازی ما خواهد بود و همیشه اولین بازی سخت‌ترین است. مطلب جدیدی نمی‌توانم بگویم اما همه می‌دانیم که اولین عشق خیلی خاص است.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: بازی با مراکش برای هر دو تیم یک بازی رویایی خواهد بود و ما آماده و هیجا‌ن‌زده هستیم و برای شروع بازی لحظه‌شماری می‌کنیم. هر دو تیم بازیکنان و مربیان خوبی دارند و تلاش زیادی برای بازی فردا خواهند کرد، ما امیدواریم عملکرد مناسبی داشته باشیم و این فرصت را داریم تا بازی خوبی انجام دهیم وامیدوارم از بازی فردا امتیاز بگیریم.

وی در پاسخ به این سؤال که هر دو تیم در بازی فردا برد می‌خواهند و اگر در دیگر بازی اسپانیا یا پرتغال ببازد، این باعث فشار بیشتر خواهد شد یا خیر، گفت: امکان دارد که بازی در جام جهانی بدون فشار باشد؟! این فشار بخشی از جام جهانی است، وقتی به جام جهانی آمدیم باید تمام شرایط را بپذیریم و خوشحالیم که این فشار را پذیرفته‌ایم و مشکل بزرگی نخواهد بود، ما برای جشن گرفتن اینجا هستیم، تمامی تعهدات صورت گرفته و ما بعد از چهار سال دوباره اینجا هستیم.

وی ادامه داد: طبیعی است که بهترین دارو برای فوتبال پیروزی است، تیم‌هایی که برنده می‌شوند، اعتماد به نفس‌شان بالا می‌رود و این یک مزیت است، به عنوان یک مربی باتجربه می‌گویم ما باید بازی کنیم و سه مسابقه پیش رو داریم، این را باید بگویم که در بازی اول همه چیز به پایان نمی‌رسد، مراکش، پرتغال و اسپانیا حریفان ما هستند و باید روز به روز تصمیمات خود را مدیریت کنیم، برخلاف چیزی که شما می‌گویید، ما از فشار لذت می‌بریم و مشکلی از این بابت نداریم، در عین حال باید بگویم در بازی اول، هر چهار تیم برای برد تلاش خواهند کرد، طبیعی است که ما هم برای برد حداکثر تلاش‌مان را انجام خواهیم داد.

کی‌روش در واکنش به سوال خبرنگار اسپانیایی که از او پرسید آیا امکان دارد که به اخراج لوپتگی از تیم ملی اسپانیا و حضور در تیم ملی رئال مادرید خاطرنشان کرد: برای شما احترام قائلم اما به عنوان یک مربی اگر بخواهم خودم را به سمت اسپانیا تغییر دهم،‌ بی‌احترامی به خودم و یا بی‌ا حترامی به تیم مراکش به حساب می‌آید. همه تیم‌ها بازیکنان خوبی دارند و مراکش از محبوب‌ترین تیم‌ها برای صعود است و ایران هم محترمانه به این مسئله نگاه می‌کند، به هر حال محبوبیت تیم‌های مراکش، اسپانیا و پرتغال بیشتر است چون تجربه بیشتری دارند و بازیکنانشان در تیم‌های خوب اروپایی هستند اما من تحمل نمی‌کنم که کسی بگوید ما توانایی بردن نداریم و این مسئله را نمی‌پذیرم که بخواهند توانایی ما را زیر سؤال ببرند. ما اینجا هستیم تا با بهترین‌ها رقابت کنیم و امیدوارم که خدای فوتبال به ما کمک کند و الهام‌بخش باشد تا بتوانیم مسیرمان را پیش ببریم.

خبرنگاری از کی‌روش در خصوص تحریم ها علیه ایران پرسید و اینکه کالاهای ورزشی دراختیار شما قرار نمی گیرد و با آن چطور کنار می‌آیید، که سرمربی تیم ملی گفت: همانطور که گفتم خیلی مناسب نیست که بخواهم به تفسیر در مورد آن حرف بزنم، همه می‌دانند که تحریم‌ها وجود دارد اما شاید همه ندانند که ما در هفت هشت سال گذشته اجازه ندادیم تحت هیچ شرایطی این مشکلات برای ما بهانه یا توجیه باشد بلکه این شرایط را تبدیل به فرصت کردیم و از آن استفاده نمودیم تا بتوانیم بیشتر الهام گرفته و تیم‌مان را قوی‌تر کنیم، ما مثل یک خانواده متحد هستیم و به همه نشان دادیم که بازیکنان ما عاشق بازی کردن هستند مثل همه بازیکنان در سراسر دنیا. معتقدم که شاید یک‌سال، 10 سال یا صد سال این تحریم‌ها به طول بکشد اما تحریم‌کننده‌ها همیشه برنده نیستند، مردم ایران به فوتبال عشق دارند و این عشق قلبی است. آنچه در موضع ما بوده این است که هیچ‌گونه بهانه‌ای نمی‌پذیریم و مشکلات و موانع را بهانه قرار نمی‌دهیم بلکه همیشه سعی می‌کنیم قوی‌تر شویم.

2051

نظرات کاربران
امیر رحیمی
به کیروش هر کی شک کنه، معلوم میشه که ایشون رو نشناخته. ایران حتما موفق میشه
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۰:۳۳
پاسخ
0
4
امیر
خدا کنه کیروش به آرزوش برسه ، ولی اگه اون بلای آسمونی که سر تیم خودش آورد رو نمیاورد که آورد، حالا میشه قشنگ تو چشم هاش دید که پشیمون شده . اون تیم منظم رو زد درب و داغون کرد. تیم ملی رو تبدیل کرده به خندوانه . واقعا دلم میسوزه به حال اون بازیکن هایی که به ناحق خط خوردن و انتخواب نشدن.
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۰:۴۰
پاسخ
1
4
حمید از مشهد
حالا دیگه نوبت ماست که صعود کنیم..کره ژاپن عربستان سابقه صعود و حضور در مراحل بالاتر رو دارن ..خدایا تو را به بزرگیت کمک کن یبارم ملت ایران شاد شه ..دیگه خسته شدیم ازینکه پنالتی اگه گرفته میشد اگه فلان بازیکنمون محروم نبود اگه توپ به تیرک نمیخورد و..... واقعا خسته شدیم ازین حسرت ها..در این عید عزیز تو رو به این ماه مبارکی که پشت سر گذاشتیم و بهترین مردمان دنیا بخاطر ادای دین و خشنودی خالقشون اونچه که امر کردی رو اجابت کردن ...منکه رو سیاهتم اما تورو به خوب های زیادی که هستن دعاهامون بی جواب نذار..دلمونو شاد کن یه عیدی خوب بده ...انشالله
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۰:۰۸
پاسخ
0
6
mmmm
کدوم پایکوبی الکی کدوم موفقیت بد میبازیم واقعیت نگر باشیم
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۹:۲۹
پاسخ
8
1
عمرتاجی
به امیدبردایران
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۸:۲۷
پاسخ
0
10
زکریا ترکمانی
ان شاءالله میریم بالا
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۲:۵۱
پاسخ
0
8
جادوگر فوتبال
من به این جام جهانی نسبت به دوره قبلی بسیار امیدوارم. تیم ما نسب به دور قبلی پخته تر شده ... و به امید خدا فردا برنده میشیم و با روحیه خیلی بالا به مصاف اسپانیا میریم فردا دو مین پیروزیمان را در ادوار جام جهانی جشن خواهیم گرفت .
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۳:۱۴
پاسخ
1
27
farzin
کیروش با تعصب ترین و ایرانی ترین مربی خارجی...به امید موفقیت این مرد بزرگ با تیم ملی
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰:۰۴
پاسخ
3
20
جواد
به تو ایمان دارم
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۷:۵۶
پاسخ
2
27
f
به امید پیروزی و سرافرازی...کور شود هرکس نمیتواند موفقیت کیروش و ایران ببینه..
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۷:۳۱
پاسخ
1
18
cr7
بعد از چهادوره حضور امیدوارم این دوره از مرحله گروهی صعود کنیم چه کاریه هربار بریم حذف بشیم و بیایم نریم بهتریم جای ایتالیا و هلند و هم پر کردیم.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۲:۵۷
پاسخ
6
14
بهروز
به سوی افتخار ... ایران ۲ مراکش ۱
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰:۰۰
پاسخ
2
19
behnam
امیدوارم باکمک خداوتوان کی روش بزرگ وبچه هابدرخشیم
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۰:۳۱
پاسخ
2
27
سجاد
اگه منطقی فکر کنیم عملا تیم ما هیچ شانسی برای سعود نداره.چون تیم ها ی مراکش و مخصوصا اسپانیا و پرتقال با سرمایه گذاری روی پایه و نیز دارا بودن امکانات کافی از شانس خیلی بیشتر نسبت به ما برخوردارهستند.ولی من دلم میگه ایران سعود میکنه. اگه ما هم سرمایه گذاری میکردیم با وجود استعداد های ناب در ایران همیشه جزو ۵تیم برتر جهان می بودیم. به امید موفقیت ایران.زنده باد ایران.زنده باد کیروش
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۹:۳۶
پاسخ
5
23
سینا
جاودان ایران پاینده باد ایران
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵:۵۳
پاسخ
1
21