کی‌روش: حضور بانوان غرورانگیز بود/ دیگر برای ایران چه کار کنم تا احترام داشته باشم؟!

کی‌روش: حضور بانوان غرورانگیز بود/ دیگر برای ایران چه کار کنم تا احترام داشته باشم؟!

24536
22:16
24 مهر 1397
سرمربی تیم فوتبال ایران، گفت: بازی بسیار خوبی را مشاهده کردیم. فوتبال مدرن و فوتبال زیبا که کارهای ترکیبی زیبایی داشت.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال ایران، گفت: بازی بسیار خوبی را مشاهده کردیم. فوتبال مدرن و فوتبال زیبا که کارهای ترکیبی زیبایی داشت.

به گزارش وبسایت نود، کارلوس کی روش پس از پیروزی دو بر یک امشب تیم ملی فوتبال ایران مقابل بولیوی در جمع خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی تهران گفت: خیلی خوشحالم که هواداران به ورزشگاه آمدند و از دیدن بازی تیم ملی لذت بردند.

هواداران راضی به خانه رفتند
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: بازی بسیار خوبی را از تیم ملی شاهد بودیم. دیدار مدرن و زیبایی را انجام دادیم و هوادارانی که به استادیوم آمدند راضی به منزل می روند. فکر می کنم شرایط خیلی خوبی داشتیم. چون کارهای تاکتیکی خوبی را انجام دادیم.

می توانستیم چهار گل بزنیم
وی درباره روند آماده سازی تیم ملی اظهار اشت: باید مسیر خودمان را ادامه دهیم. متاسفانه تنها دوگل زدیم در صورتیکه می توانستیم حداقل چهار گل بزنیم.

بازیکنانم لایق بهترین ها هستند
کی روش افزود: مهم ترین مطلب حفظ تعادل تیمی و انجام بازی تاکتیکی بود که انجام دادیم. بازیکنان لایق بهترین ها هستند و به نظرم لیاقت این را هم دارند که مورد حمایت همه جانبه برای کسب موفقیت قرار بگیرند.

تلاش  می کنیم به شهرهای دیگر برویم
کی روش درباره بازی های بعدی تیم ملی افزود: در ماه نوامبر می توانیم دو بازی تدارکاتی دیگر داشته باشیم. امیدوارم این اتفاق بیفتد. من باید بار دیگر از حضور هواداران تشکر کنم و اعلام کنم تلاش خواهیم کرد تیم ملی را در خانه های هواداران شهر های دیگر نظیر تبریز، اصفهان و سایر شهرها ببریم. البته باید با تیم های میهمان خودمان ابتدا صحبت کنیم تا در شهرهای دیگر از آنها میزبانی کنیم. می خواهیم هواداران را به تیم ملی نزدیک کنیم.

دلایل بازی دادن به بازیکنان جوان
وی درباره حضور بازیکنان جوان در ترکیب تیم ملی اذعان داشت: مطمئنا ما دوست نداریم هیچ بازیکنی مصدوم باشد. ولی اینگونه بازی های آماده سازی فرصتی هست تا بقیه هم بازی کنند. درباره مصدومیت مرتضی پورعلی گنجی باید بگویم او بازیکن مهمی برای ماست. ولی نوع بازی روزبه چشمی و مجید حسینی در کارهای دفاعی امیدواری زیادی به ما داد. اگر به خاطر داشته باشید چند ماه پیش روزبه چشمی هافبک بود اما او را آماده کردم تا در جام حهانی بازی کند.

هنوز در جایگاهی که می خواهیم نیستیم
وی تاکید کرد: مجید حسینی هم قبل از جام جهانی فقط یک بازی ملی داشت. اما او حالا با بازی هایی که انجام داد آمادگی خود را به رخ کشید. تیمی با کیفیت خوب و با انگیزه لازم تشکیل شده است. بار دیگر باید بگویم نسبت به قبل در شرایط خیلی بهتری هستیم. البته هنوز در جایگاهی که بقیه می خواهند نیستیم. 

حضور بانوان غرور برانگیز بود
سرمربی تیم ملی درباره حضور بانوان در ورزشگاه آزادی نیز صحبت کرد و گفت: در درجه اول لذتی که بازیکنان به خاطر حضور مادران و خواهران خود چشیدند جالب توجه بود و غرور برانگیز بود. مطمئنا در جامعه ما این یک مساله فرهنگی و حساس است. اگر می گویم جامعه ما به این خاطر است که خودم را جزئی از آن می دانم. اگر این شروع مسیر باشد باید به آن خوشامد گفت. مطمئن هستم بقیه جهان هم به آن احترام خواهد گذاشت. این موضوع، مساله ای است که در دست مسئولان است. باید اعتراف کنم خیلی خوب بود که آنها ما را تشویق می کردند و من هم در لذت بازیکنان از دیدن این صحنه ها سهیم بودم.

در زدن گل خجالتی بودیم
کی روش درباره سرعت بازیکنان خود در ضد حملات گفت: از این موضوع راضی هستم. در نیمه اول پاس های مختلفی را دادیم و در نیمه دوم دنبال این بودیم که با پاس های بیشتر میدان را کنترل کنیم. من فکر می کنم در هر دو نیمه خیلی خوب بودیم. ما فقط در گل زدن خجالتی بودیم! باید آن را کنار بگذاریم.

کمتر دیداری در ایران اینچنین بوده است!
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: من اگر صحبت هایم از حالت تواضع و خضوع خارج می شود عذرخواهی می کنم. فقط باید بگویم چنین دیداری را کمتر در ایران می بینیم . دیدار امشب یک سطح بالاتر بود.

پیشنهاد تمدید شش ماهه را پذیرفتم
وی در خصوص رویاپردازی های خود برای رسیدن به قهرمانی جام ملت های آسیا تصریح کرد: وقتی آقایان تاج و اسلامیان از من خواستند تا قراردادم را تمدید کنم در آن برهه جزئی از برنامه هایم نبود که پیشنهاد شش ماهه را بپذیرم. چون من پیشنهادات چهارساله داشتم. اما این چالش را پذیرفتم چون می خواستم به هشت سال از زندگی خودم که اینجا رخ داده متعهد باشم. برای بعضی ها که به این وفاداری ها ارزشی قائل نیستند باید بگویم من و کادرم فداکاری های زیادی کردیم. به شدت اعتقاد دارم مستحق این فرصت هستیم تا در جام ملت های امارات کار سختمان را انجام دهیم.

دیگر باید برای ایران چه کنم؟
وی افزود: من چه کار دیگری باید انجام دهم تا احترام برخی افراد را در این کشور به دست بیاورم. من باید در مقابل آنها که سیستماتیک ما را می زنند چه کار دیگری باید انجام دهم. واقعا شگفت زده هستم چون بازیکنانم خیلی خوب بازی می کنند. تمام تلاش خودمان را می کنیم اما در سپتامبر یک بازی از دو بازی ممکن را انجام دادیم. در ماه جاری هم همنیطور. 

اگر مرا نمی خواهید بگویید
کی روش با ناراحتی کم نظیری که در چهره اش مشخص بود اظهار داشت: من اینجا خیلی خسته شدم. اگر من را نمی خواهید در چشمانم بگویید که من را نمی خواهند. این افراد و مربیان همان ارکستر همیشگی هستند. اما رهبران آن چهره خودشان را پنهان می کنند. اجازه بدهید من جمله هایم را اینگونه بگویم که من و کادر و مسئولان فدراسیون چه کار دیگری باید کنیم تا شایسته احترام گرفتن باشیم.

 

1004

نظرات کاربران
ناشناس
بازی های کره و به خصوص ژاپن رو ببینید دستاورد و مربی به تنهای نمیده به تیم فدراسیون باید برنامه ریزی درست انجام بده متاسفانه فدراسیون امون افتاده دست کیروش ما هنوز هم مشکل برنامه ریزی داریم کیروش هم اینو خوب میدونه ژاپن میره اوروگوئه رو میبره ما بولوی افتخار نیست ژاپن میره جلوی بلژیک 90 دقیقه اونجوری بازی میکنه که خودم به شخصه لذت بردم ما اینجوری کیروش هم مقصر نیست فقط بنظرم ساختار فوتبال ما ایراد داره که ضعف اصلی برنامه ریزی بیشتر تو پایه ها باید ما سرمایه گذاری کنیم که اونم دست آقای کیروشه
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۰:۱۱
پاسخ
4
1
shaahin
آقای کیروش هموطن نازنینم من در این 40 سال گذشته فقط دو سه سال است که بازیهای تیم ملی را با آرامش و اعصاب راحت تماشا میکنم و به شخصیت تیم کشورمان افتخار میکنم . باور کنید اگر امکان مالی لازم را میداشتم با افتخار حاضر بودم برای نگهداشتن شما تمام حقوق شما را شخصا" بپردازم . اگر نظرسنجی سراسری برگزار شود خواهید دید که در دل چند میلیون ایرانی جایگاه ژرفی دارید. با آرزوی سرفرازی تیم قهرمانمان در جام ملتها با رهبری شما مربی پرآوازه
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷:۱۴
پاسخ
4
7
عباس
خسته نباشید ولی یه جامی ،قهرمانی ،چیزی پشت اینهمه ادعا بگذارید بد نمیشه. ممنون از بازیهای زیباتون در برابر آرژانتین اسپانیا و پرتقال ‌البته برد از کره در زمین کره. و رفتن چند باره به جام جهانی
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵:۵۸
پاسخ
1
8
بهروز
اکثر نظرات که تا حالا تمجید از زحمات کیروش بوده ولی همه اینها دیسلایک هاشون بیشتر بوده واین رو میرسونه که مخالفان کیروش حرفی برای گفتن ندارن و فقط به خاطر تعصبات مسخره رنگی بهش میتازن و حتی اونقدر بی منطق هستند که نمیتونن دو خط علیهش چیزی بنویسند. کیروش:آقای برانکو ایران کشور کوچکی برای مربیگری ما دوتاست. درود بر کیروش کبیرررر
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۹:۱۹
پاسخ
5
9
کی روش.مورینیو.فرگوسن
بولیوی تو ۵ بازی گذشته با کره و عربستان مساوی کرده که گفته پر گل باخته؟؟؟؟؟
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱:۴۲
پاسخ
2
9
علی تهرانی
حضور بانوان ایرانی در استادیوم آزادی خودشان غرورانگیز بود ومن به کارلوس کی روش قیصر فوتبال ایران ومردی از جنس برلیان به خاطر این برد خوب وغرورانگیز وشیرین تبریک میگویم.کارلوس عزیزترازجانم شما قلب 80 ملیون ایرانی را در همه جای ایران تسخیر کرده ایی.اگر درقلب بعضی ها نیستی ایراد از شما نیست .قلب انها برای نام وبزرگواری شما کوچک است.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۰:۱۵
پاسخ
6
7
مهرداد
کیروش عزیز ناراحت نباش چون در این مملکت هر کس مردم را داشته تاریخی شده و در دل انها جا گرفته هر کس هم مردم را نداشته همیشه منفور بوده و اما فرمایش کردید که رهبران کسانی که به تیم ملی ضربه میزنند پنهان هستند و من انها را به شما معرفی میکنند، 1- کانون مربیان خصوصا اقای ذوالفقار نسب 2- آقای مایلی کهن 3- دبیر کل سابق فدراسیون و کسان دیگر ولی بدان که ملت ایران شما را خالصانه دوست دارند و میدانند چه میراث گرانبهایی برای فوتبال این مملکت به یادگار گذاشتی ..درود به تو و به امید تمدید قرار داد تا 2022
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶:۵۸
پاسخ
6
8
علی بهرامی
به این میگی فوتبال مدرن،برو از برانکو یاد بگیر
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۷:۰۵
پاسخ
7
7
پرسپولیس
فقط بروووووو
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۱:۲۹
پاسخ
9
5
سرخ جامه
کاش کسایی که مخالف کیروش هستن به تحریم تیم ملی ادامه بدن. من دیشب برای اولین بار پسر 9 سالمو بردم استادیوم. چون میدونستم یه سری نمیان و محیط استادیوم امنه. خیلیا هم همین فکرو کرده بودنو با بچه هاشون اومده بودن. چون مخالفای کیروش نبودن حتی یک فحش یا بی احترامی ندیدم. به نظرم ده هزار ایرانی بافرهنگ و وطن پرست بیان و برای کیروش احترام قائل باشن کافیه
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۷:۴۸
پاسخ
6
8
رضا
ما ذاتا قدر نشناس هستيم - خوش استقبال و بدرقه - اقا كيروش به ما نيومده دو دوره بدون اما و اگر و استرس به جام جهاني بريم - هر وقت از ايران رفتي اونوقت ميفهميم چه روزاي خوبي با شما داشتيم -
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۶:۱۹
پاسخ
4
9
شاهین
کافیه خودت رو در حالی که نیستی بالاتر از ایران و ایرانی ندونی
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۵:۲۳
پاسخ
6
5
سید علی
با سلام آقای کیروش میگه ما با تیمهای ضعیف بازی می کنیم چون میخواهیم بیشتر ما مالک توپ باشیم من به ایشان میگم تیم ایران با این روش پیشرفت نخواهد کرد.انسان وقتی میبینه که کشورهای عرب حوزه خلیج فارس با چه تیمهای بزرگی بازی میکنن غصه میخوره .عراق با آرژانتین بازی میکنه عربستان با برزیل و کره و ژاپن با اروگوئه اما ایران با ازبکستان ازبکستان ازبکستان سیرالئون و بولیوی بازی میکنه و بعد هم میگیم که این دوره باید قهرمان آسیا بشیم. آیا ایران میتونه با ژاپنی که تیم بلژیک تیم سوم جام جهانی را به زحمت انداخت بازی کنه یا کره ای که آلمان قهرمان جام جهانی 2014را برد بازی کنه. ایران با تیم مراکش بازی میکنه و بازی رو با گل به خودی مراکشی ها برنده میشه و ما خوشحال میشیم که مراکش رو بردیم . اینها تفاوت کشوری است که با تیم خوب بازی میکنه وکشوری که با تیم ضعیف.با تشکر
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۹:۱۳
پاسخ
6
4
التماس تفکر
داشتم یکی یکی کامنت های دوستان و میخوندم ببینم چقد از لحاظ منطقی پیشرفت کردیم که متاسفانه باز دیدم همون دیدگاه پوسیده ی چند ساله بین همه مون هست, همون دیدگاه تعصبیه قرمز و آبی که انگار مثل یه سد جلوی منطق مون و گرفته نمیذاره راجع به هر قضیه ای منطقی نظر بدیم. میدونم که توضیح دادن بنده ام تاثیری روی تفکر کسی نداره ولی برا یه بارم که شده بدون تعصب به این قضیه نگاه کنید : تیم ایران نزدیک به 40 ساله که همچین اقتداری تو آسیا نداشته, هم سخت میبازه هم شخصیت پیدا کرده هم منظم بازی میکنه. با توجه به امکاناتی که داریم که اصلا قابل مقایسه با کشورهای تایلند و مالزی ام نیست, همین که تو رنکینگ با اقتدار تیم اول آسیا هستیم و برا اولین بار دو بار پشت سر هم رفتیم جام جهانی یعنی یه پیشرفت بزرگ. در مورد بازیکنای دعوت شده ام اول اینکه هر مربی به یه سیستم و یه سری بازیکنا اعتقاد داره که نباید تو کارش دخالت کرد تا وقتی که داره نتیجه میگیره, نمونه شم قطع همکاری برانکو با یه سری بازیکنا یا بازی دادن به ربیع خواه که مورد پسند خیلی از هوادارا و کارشناسا نیست, یا تغییرات کمی که تو تیمش داره و همیشه در حال جوان سازی تیم پرسپولیسه, پس آقای برانکو هم یه همچین تفکری داره و نتیجه ام گرفته. کیروشم میخواد تیم از لحاظ میانگین سنی همیشه در حال جوان شدن باشه و بعد از انتخاب نهایی ترکیب اصلیش ثبات داشته باشه تا از لحاظ تاکتیکی با هم مچ بشن, این کجاش ایراد داره؟؟
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۶:۱۱
پاسخ
3
7
پرسپولیسی
متاسفم واسه یه سری بدون داشتن هچ سواد فوتبالی نقدهای مسخره ای میکنن که فقط از سر تعصبات رنگی هست اکثرشو هم بچه سنن.بابا درک کنین کارلوس بعترین نتایج رو واسمون گرفته علارغم بعضی خصلت های نه چندان خوبش ولی خدمت کرده به ما یادتون نمیاد چند دوره جام جهانی نرفتیم علارغم داشتن بازینای خوب چقد تحقییر شدیم بهترین بازیکنای اسیا رو زمانی داشتیم ولی به خاطر ندشتن مربی خوب ناکام شدیم یه سری ملاک قضاوت کیروش رو ج ملتها میزارن انگار هشت سال خواب بودن ندیدن هر چی بهشو بکی بهانه های خنده دار اماتور و بدون پشتوانه منطقی میارن مثل دفاعی اتوبوسی و شانس ...تیم ملی تو مقدماتی جام جهانی حتی موقعیت گل به حریفان نمیداد الان همه به قدرت ایران احترام میزارن اون موقع کجا بودین تو جام جهانی چهار امتیاز گرفتیم حتی شانس صعود داشتیم تیما رو به سختی وزحمت انداختیم هیچ تیمی خودشو از پیش برنده نمی دونست خواهشا تمام کنین این حرفای صد من یه غاز رو اونایکه از کارنامه کیروش تو تیم ملی انتقاد میکنن اکثرا بچه سن هستن یا هیچی از فوتبال اطلاعات ندارن یا از روی تعصبات رنگی هست یه روز میفهمین و بهتر درک خواهید کرد کیروش چقد خوب بوده زمانیکه دیر شده اون موقع شما ساکت میشین
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۵:۲۷
پاسخ
4
8