کی‌روش: آنهایی که ما را مسخره کردند کجا هستند؟

کی‌روش: آنهایی که ما را مسخره کردند کجا هستند؟

35466
09:47
16 تیر 1397
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران دو خواسته اصلی خود قبل از جام ملت‌های آسیا را مطرح کرد و گفت: شماره تلفن کسانی که ما را به خاطر بازی با سیرالئون و توگو مسخره کردند را بدهید.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران دو خواسته اصلی خود قبل از جام ملت‌های آسیا را مطرح کرد و گفت: شماره تلفن کسانی که ما را به خاطر بازی با سیرالئون و توگو مسخره کردند را بدهید.

 به گزارش وب سایت نود و به نقل از بخش رسانه ای تیم ملی فوتبال ایران، کارلوس کی روش پیش از ترک ایران اظهار کرد: پس از بیش از هفت سال از ورودم به ایران، هنوز پاسخی را که در یکی از نخستین سوالها از من پرسیده شد، به یاد دارم. وقتی آقای کفاشیان رییس وقت فدراسیون از من پرسیدند که آیا فکر می کنی می توانیم به جام جهانی برزیل صعود کنیم یا خیر جواب دادم نوع و استیل رهبری و مدیریت من این گونه است که کمتر وعده بدهم و بیشتر ارائه داشته باشم. الان بعد از گذشت تقریبا هشت سال امیدوارم شما کاملا متوجه شده باشید که سبک و سیاق من این است که کمتر وعده بدهم و بیشتر دستاورد داشته باشم.

 همین جا از صمیم قلبم می خواهم از هواداران خوب ایران به خاطر حمایت هایی که از ما کردند تشکر واقعی داشته باشم. در این چند روز که از جام جهانی برگشتیم وقتی در خیابان های تهران حاضر می شدم عشق زیادی را از مردم می دیدم؛ عشقی که در تصاویر نصب شده در بیلبوردهای متعدد خیابان ها هم وجود داشت. می خواهم به خاطر این حمایت و عشق از آنها تشکر کنم. همینطور باید از کادرم به خاطر زحماتی که کشیدند تشکر می کنم و همینطور می خواهم از فدراسیون فوتبال به خاطر زحماتی که متحمل شد، قدردانی کنم. اگر ما در اینجا حضور داریم، بدون این زحمات حضورمان مقدور نبود.

باعث شدیم مردم پرواز کنند

 در آخر ولی نه در آخرین رتبه از لحاظ جایگاهی، باید تشکر ویژه ای از بازیکنان فوق العاده ام به خاطر ارزشها و زحماتی که کشیدند داشته باشم. اگر ما این نتایج را کسب کردیم به خاطر زحماتی بوده که آنها متحمل شده اند. یکبار دیگر می خواهم از آنها تشکر ویژه داشته باشم. بعد از آخرین بازی مان برابر پرتغال وقتی من مراتب تقدیرم را به کادرم اعلام کردم به آنها گفتم که از شما به خاطر زحمات و ازخودگذشتگی که برای من و تیم ملی انجام دادید خیلی ممنونم؛ کاری که کردیم این بود که باعث شدیم مردم پرواز کنند. واقعیت این است که اگر هواداران فوتبال ایران افتخار کردند و با غرور، احترام و افتخار از تیمشان یاد کردند به خاطر کاری بود که بازیکنان انجام دادند و آنها باعث شدند مردم پرواز کنند.

قبل از جام جهانی کاری که کردیم این بود که خودمان را برای دستیبابی به یک رویا و برای تحقق بخشیدن به یک آرزوی بزرگ و رویای صعود به جام جهانی متعهد کردیم. اکثریت مردم پیش از جام جهانی حتی این اعتبار را به ما نمی بخشیدند که این آرزو را داشته باشیم تا به دور دوم صعود کنیم ولی تا چند دقیقه باقی مانده از بازی در دیدار برابر پرتغال می توانستیم به عنوان تیم اول از گروه صعود کنیم اما الان متاسفانه بنده باید مسئولیت صعود نکردن به دور دوم را قبول کنم. در عین حال بنده مسئولیت کامل عملکرد بازیکنانمان را بر عهده می گیرم و به نظر بنده و نه تنها نظر بنده بلکه از نظر بسیاری از اهالی جامعه بین المللی فوتبال، وقتی بازی هایمان با عملکردی که تیم ملی از خود نشان داد، تمام شد احترام، غرور و وجاهت بسیاری را کسب کردیم. ایمان دارم عملکرد بازیکنان و بازیهایی که در جام جهانی انجام شد برای سالیان بسیار زیادی در خاطر و یاد هواداران باقی خواهد ماند.

حمایتها همیشه مقداری دیر رسیده

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه اکنون باید به خانه برگردم تا خانواده ام را ببینم، گفت: امروز که تقریبا هشت سال از حضورم در ایران می گذرد بسیار افتخار می کنم و به خاطر اتفاقاتی که انجام شده متشکر هستم. همانطور که می دانید افتخار این را داشتم که پیشنهاد تمدید کارم را از فدراسیون فوتبال ایران دریافت کنم. فرقی هم نمی کند که من چقدر از ته دل می خواهم رهبری این بازیکنان فوق العاده را در جام ملتها بر عهده داشتم و این مساله درباره بنده نیست. همانطور که می دانید تمام تلاشها برای حمایت و انجام کارها و برنامه های تیم ملی اتفاق افتاده و من هم مطلع هستم که این زحمات کشیده شده ولی این حمایتها همیشه مقداری دیر رسیده است. همانطور که گفتم الان دیگر این مساله درباره شرایط شخصی من یا خواسته های شخصی من نیست. الان صحبت از آینده فوتبال ایران و آینده تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا در امارات است.

در هشت سال گذشته همیشه نسبت به اهداف و برنامه های تیم ملی متعهد بوده ایم. همیشه از خودگذشتگی های خودمان را پیشاپیش بدون هیچ توجیه، توضیح یا گلایه ای انجام داده ایم و فدراسیون فوتبال و مخصوصا رییس محترم فدراسیون فوتبال جناب آقای تاج همیشه تلاش کرده اند که پاسخ خواسته های ما را پیدا کنند و راهکارها را بیابند اما در حال حاضر توقعات برای جام ملتها بسیار بالا است و تنها دلیل، قصد و نیتی که بنده برای ادامه دادن کار در جام ملتها دارم، این خواهد بود که به موفقیت برسیم و تنها دلیلمان این موفقیت است.

زمان جشن گرفتن نیست

 از بعد حرفه ای تنها دلیل بنده برای به چالش کشیدن این رویا، موفقیت است اما در هشت سال گذشته همواره ما زحمات، کار و نتایجمان را پیشاپیش ارائه کردیم و مسوولان ورزشی وعده ها و قولها را دادند که بعضی از این وعده ها هیچ موقع به تحقق نپیوستند و بعضی ها دیر اتفاق افتادند. بعد از هشت سال الان زمانی است که بر عکس این کار را انجام دهیم و این شرایط را برگردانیم. به خاطر مصلحت و آینده فوتبال ایران الان زمان این است که مسوولان ورزشی ابتدا راهکارها و راه حل ها را روی میز بگذارند و از طرف مقابل، ما به قول هایمان متعهد خواهیم بود که بهترینمان را به نمایش بگذاریم و پیراهن مقدس تیم ملی را در جایگاه بالاتر و بهتری قرار دهیم. اگر آن شرایط و امکانات پیشاپیش محقق نشوند بنده فکر نمی کنم که بنده شخص مربی و شخص مناسبی برای هدایت تیم باشم که بخواهم تیم ملی را به یک جایگاه بالاتر برسانم.

 جام ملتها به هیچ عنوان آسان نیست. رقبایی که ما داریم ۳۰ سال کارهای توسعه ای را در بعد فوتبال شروع کرده اند. سوال بنده از فدراسیون، هواداران و مسئولان ورزشی این است که آیا منطقی خواهد بود که ما این همه خوشحالی، احساس موفقیت و احساس محقق شدن آرزوها را در هواداران خلق کردیم ولی فردا تغییر نکنیم؟ درخواست عاجزانه ای از مسوولان ورزشی دارم که خوشحالی میلیونها ایرانی را ببینند و آیا این مبحث منطقی خواهد بود که خوشحالی و رضایت مردم را ببینیم و فردا شرایط بهتری را مهیا نکنیم تا باشگاه هایمان زمین تمرینی بهتر داشته باشند. شرایط بهتری فراهم نکنیم تا بازیکنان جوانی که در تیمهای پایه بازی می کنند شرایط بهتر و زمین بهتری داشته باشند و یک سیستم آموزش مربیگری بهتر نداشته باشیم، یا زمینهای خوب برای تمرین تیم های ملی، امکانات خوب و اردوهای خوب برای این تیمها که بتوانند به سطح بالاتری برسند. پس این همه زحماتی که کشیده شده و این همه از خودگذشتگی هایی که انجام شده به چه دردی خواهد خورد؟ این معقولیت کجا خواهد بود که اگر مسوولان ورزشی ندانند که چه چیزهایی لازم است تا ما بخواهیم قهرمان آسیا شویم. نمی توانیم مبنای آینده و موفقیت تیم ملی در جام ملتها را بر اساس قولهای قدیمی بگذاریم که یا دیر انجام شده اند یا انجام نگرفته اند.

 برای بنده به عنوان سرمربی تیم ملی، فدراسیون و مسئولان ورزشی زمانی نیست که الان بخواهیم جشن بگیریم. جشن گرفتن برای مردم و هواداران است. برای ما الان زمان کار است و فراموش نکنیم الان هم دیر است. در حال حاضر برنامه ای که برای جام ملتها داشتیم باید تا الان آماده می بود، همانطور که قطر، ژاپن، کره، عربستان و استرالیا همه برنامه ها و بازیهای دوستانه شان را بسته اند اما ما حتی یک بازی دوستانه و آماده سازی قطعی نداریم. بعد از صعود به جام جهانی در خرداد ۹۶ به من قول دادند که مشکل سربازی بازیکنانی که در تیم ملی سرباز هستند حل می شود ولی تا این لحظه هیچکس نمی داند که این مشکل حل خواهد شد یا خیر. اگر فکر می کنید من آمادگی مربیگری تیمی را دارم که یک ماه قبل از جام ملتها دوباره بخواهد آن اتفاقی که در جام ملتهای قبلی بیفتد و چهار یا پنج بازیکن مجبور به رفتن به سربازی شوند، من مربی مناسبی نخواهم بود.

 در انتها از صمیم قلب می خواهم دوباره مراتب تقدیر و تشکر خودم را اعلام کنم و دستهای همه را بفشارم. سفری که در این چند سال داشتم، سفری است که تا آخر عمرم در روح، وجود و قلبم نگه خواهم داشت. وقتی هشت سال پیش کارم را در ایران شروع کردم، حتی نمیتوانستم این همه اتفاقات خوب را تصور کنم. من هیچ موقع به معنای واقعی نمی توانم ایران را ترک کنم، به خاطر یک دلیل ساده و آن هم اینکه قسمتی از وجود من برای همیشه در ایران باقی خواهد ماند.

آنهایی که ما را مسخره کردند کجا هستند

خبرنگاری از کی روش پرسید شما هم بخشی از قلب خیلی از مردم ایران شده اید. این واقعیت است که بعد از اتفاقاتی که در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۰ افتاد، آرزوی فوتبال ایران بود که به جام جهانی برسد اما الان بسیاری ناراحت هستند که چرا ما از گروهمان در جام جهانی صعود نکردیم و این جزو دستاوردهای شماست. در مدت بازیهای تیم ملی در جام جهانی پیامهای بسیار مثبتی از سوی مقامات عالی رتبه کشور خطاب به تیم ملی منتشر شد و با این صحبتهایی که شما انجام دادید مشخص است که شما احساس مسئولیت فراوانی از توقعاتی که وجود دارد، روی دوشتان احساس می کنید اما اینکه بخواهید توپ را به میدان مسوولان بفرستید شاید به ضرر تیم ملی باشد.

کی روش در پاسخ گفت: شما دقیقا به نکته کلیدی رسیدید. دوباره تاکید می کنم که این مساله درباره من نیست. به جایی رسیده ایم که توقعات و آرزوهای هواداران مردم بسیار بالا رفته و مسوولیتی که من در قبال مردم و هواداران دارم، من را مجبور می کند که به معنای واقعی بگویم شما اول کار را انجام دهید و بعد ما صحبت می کنیم. ما نمی توانیم اینطور ادامه بدهیم و مدام بخواهیم کارهای معجزه گونه انجام دهیم. در جام ملتهای آسیا ما مقابل دنیای عرب بازی خواهیم کرد. به مصاف عربستان، امارات، قطر و مقابل قدرتهای بزرگ آسیا مثل ژاپن، کره جنوبی و استرالیا خواهیم رفت. بعضی ها فکر می کنند بعد از کاری که ما در جام جهانی انجام دادیم، این مسابقات آسان خواهد بود. تشبیه می کنم شاید بعضی از افراد به شهر زیبای یزد خواهند رفت و در سایه درخت نارگیل خواهند نشست و از سایه این درخت لذت می برند و آب نارگیل می خورند و فقط ۱۵ روز مانده به جام ملتها بیدار می شوند و می گویند باید موفق شویم.

سرمربی تیم ملی اظهار کرد: این اتفاق قبل از جام جهانی برزیل و جام ملتهای استرالیا افتاد و قبل از جام جهانی روسیه هم تکرار شد. البته واقعیت این است برای جام جهانی روسیه ۱۵ روز قبل از مسابقات هم بیدار نشدند و ۵ روز قبل از شروع جام جهانی بیدار شدند. چیزی که اکنون عرض می کنم این است که شما نباید فردا بیدار شوید. شما باید دیروز بیدار می شدید. الان زمان شماست که بیدار باشید. این موضع من است و به خاطر این تاکید می کنم که از بعد حرفه ای تنها یک دلیل برای ماندن در ایران دارم ولی از نظر شخصی نه، دوستان بسیار خوبی دارم و با آنها خواهم بود. اگر بخواهم بمانم از لحاظ حرفه ای فقط به یک دلیل خواهد بود و آن هم دستیابی به موفقیت است و به خوبی میدانم برای جام ملتهای امارات اگر تنها ۱۵ روز پیش از مسابقات بیدار شویم این کافی نخواهد بود. اگر مشکلات سربازی حل نشود، اگر برای مشکلات مالی راه حلی پیدا نشود نمی توانیم راهمان را ادامه دهیم. بازیهای دوستانه نداریم، اردو نداریم و به تجهیزات و البسه لازم نیاز داریم.

شما باید یک مطلب را به خوبی درک کنید. اگر می خواهید با ژاپن رقابت کنید- بگذارید درباره ژاپن صحبت کنیم به خاطر اینکه در چند روز گذشته خیلی ها آمدند و درباره ژاپن صحبت کردند- شما نمی توانید مقابل کشوری که بیش از ۴۰ سال در عرصه فوتبال کارهای زیر ساختی و توسعه ای انجام داده موفق شوید، اگر ۱۵ روز قبل از جام ملتها بیدار شوید، یا بهتر است اینطور بگویم که متاسفانه با بنده خیر. الان صحبت درباره حق هواداران فوتبال ایران است که بروند و برای موفقیت بجنگند ولی این بار بازی عوض می شود؛ آنها باید ابتدا راه حلها را نشان دهند و بعد ما کار را انجام دهیم.

کی روش در پاسخ به این سوال که جدی ترین نگرانی شما چیست و چه کاری باید انجام شود که این خواسته ها فراهم شود گفت: تمام جزییات در دستان فدراسیون است. اول اینکه به هیچ عنوان اجازه نخواهم داد که فدراسیون فوتبال با من برنامه ای را توافق کند و در آخر در بیست روز از اردویمان با سه بازیکن تمرین کنم. دوم اینکه احتیاج به حمایت مالی پیشاپیش داریم تا بتوانیم مذاکرات لازم برای اردوها و بازیهای دوستانه را انجام دهیم. خیلیها ما را به تمسخر کشیدند، خیلیها من را مورد تمسخر قرار دادند، خیلی ها آقای تاج را به سخره کشیدند، خیلی ها بازیکنان را مورد تمسخر قرار دادند و بسیاری ما را وقتی مقابل توگو و سیرالئون بازی کردیم، تحقیر کردند. درست است؟ الان زمانی است که شما اول حمایتهای مالی لازم را نشان دهید تا بتوانیم با تیمهای بزرگ مذاکراتمان را انجام دهیم و خواهید دید با حمایتهای مالی لازم ما با تیمهای به مراتب بازی بهتری خواهیم کرد ولی من و بازیکنانمان را در این شرایط قرار ندهید و ما را مورد تمسخر قرار ندهید و این تظاهر را نکنید که می خواهید به قولها وفادار باشید و در آخر این اتفاق نیفتد.

وی افزود: اگر شما در آینده که جام ملتهاست، به موفقیت فکر می کنید خیلی ساده است آن افرادی که وقتی مقابل سیرالئون و توگو بازی می کردیم ما را مسخره می کردند، کجا هستند و شماره تلفنشان را به ما بدهید. می خواهم به آنها زنگ بزنم و از آنها درخواست حمایت مالی کنم ولی اکنون زمان این است. اگر می خواهیم به جایی برسیم هفت تا ده روز آینده زمان این است که راه حلهایمان را پیدا کنیم. همه آنهایی که بازیهای دوستانه ما مقابل توگو و سیرالئون را مورد تمسخر قرار دهند، الان بیایند و حمایتهایشان را نشان بدهند. فکر نمی کنم لازم باشد که مثالهای دیگری را عنوان کنم. در آخر خیلی کوتاه می گویم هشت سال پیش عرض کردم که کمتر قول می دهم و بیشتر ارائه می کنم. هشت سال بعد اسم بازی این است که مسوولان ورزشی باید راه حلها را ارائه دهند و ما ثابت کرده ایم به قولهایمان پایبند خواهیم بود.

 

2051

نظرات کاربران
عادل
درپاسخ به کسانی که می گويند کی روش دراين 7 سال چه کاری برای فوتبال انجام داده !! کار بزرگی که کی روش برای فوتبال ما انجام داده اينه که توقعات مردم رو تا حد ممکن بالا برده و ديکر مثل 7 سال پيش تنها آرزوی صعود به جام جهانی و گل نخوردن از تيم های مثل کره و عربستان ندارند بلکه توقع شکست دادن تيم هائی مثل پرتغال و اسپانيا و صعود از گروه می باشد ! اين يعنی اينکه ديگه دوره جضور مربيان کمتر از کی روش امثال برخی مربيان بی سواد داخلی و ويچ های معمولی برروی نيمکت تيم ملی به سر آمده ! کی روش به مردم نشان داد که برای کارهای بزر گ نياز به مديريت قوی و جنگيدن برای بدست آوردن امکانات (تا حد منفور شدن نزد طرفداران باشگاه ها ) می باشد و تنها با سلام و صلوات کارها در مسير صحيح قرارنمی گيرد .کی روش به ما ياد داد که بايد به جوانان و استعداد های داخلی اعتماد کرد و برای ساختن تيم جوان و جنگنده حتی می توان کاپيتان ها قديمی و پرطرفدار رو هم به تيم دعوت نکرد و روی نيمکت گذاشت .کی روش به ماياد داد که برای پيشرفت بايد کار کرد وتنها به فعاليت های پوپوليستی نمی توان دل بست . کی روش به مانشان داد که دشمن اصلی تيم ملی خود ما مردم و طرفدارها هستيم که برای خودمان از چوب خشک اسطوره می سازيم و چشم بسته سال های سال ازپشت يک اسطوره به پشت اسطوره ديگر حرکت می کنيم . کی روش هميشه فاصله بزرگ فوتبال ژاپن و استراليا و کره را به ما گوشزد کرد و راه موفقيت را نه در کسب يک برد مقطعی بلکه درايجاد ساختار قوی و توسعه همه جانبه و برنامه استراتژيک دانست ! می توانيم شاگردان خوبی باشيم و از استاد سخت گير وبداخلاقمان درس های خوبی بياموزيم در ادامه فوتبال به کار گيريم و يا می توانيم از کی روش کينه به دل بگيريم از روی غرور کاذب تمام جزوات ايشان را پاره کنيم و از اول و ازيک مسير جديد راه ديگری را پی بگيريم !! خواسته های کی روش برای تيم ملی خيلی بزرگ نيست و درکشور های همچون ژاپن و کره و استراليا جز بديهيات وامکانات اوليه می باشد .شايد برای آنها نداشتن لباس و زمين تمرين و بازی تدارکاتی خوب و ... خنده دار بيايد.. کی روش 7 سال طول کشيد تا اين بديهيات را به برخی مسئولين والبته طرفداران متعصب بفهماند و تا حدی هم موفق شد. (به غير از کسانی که حداکثر سعی خودرا برای نفهميدن موضوع به کار می برند ). اطمينان دارم از اين به بعد هيچ مربی حتی آقای قلعه نوعی و مايلی کهن و ذوالفقار نسب هم ديگر برای نشستن برروی نيمکت تيم ملی به هر ذلتی تن نخواهند و داد و شروط خود را قبل از نشستن برروی نيمکت به فدراسيون اعلام خواهند کرد چون به برکت حضور کی روش اصول قرارداد حرفه ائی کار راياد گرفته اند ! اينکه خواسته مردم طی اين هفت سال از حضور صرف درمرحله گروهی جام جهانی به صعود به مرحله بعد همراه با بازی تهاجمی تغيير کرده يعنی پروژه کی روش در سوق دادن فوتبال ايران درمسيرتوسعه با موفقيت درحال انجام می باشد. ختم کلام اينکه خواسته مردم و طرفداران از کی روش برای انجام بازی های زيباتر همراه با کسب نتيجه به حق می باشد ولی بی توجهی به خواسته های به حق کی روش برای قويترکردن تيم ملی به انصافی درحق کی روش ، تيم ملی و طرفداران تيم ملی می باشد. بعضی دوستان براساس بغض و تعصب خشک کسب چهار امتياز تيم ملی را تحقير و به حساب گل به خودی و غيره می گذارند !!!! در پاسخ اينکه درهمين جام گل های به خودی به ثمر رسيد ازجمله شب گذشته توسط برزيل ! اينکه ژاپن 88 دقيقه درمقابل کلمبيا 10 نفره بازی کرد و يا اينکه گل ما درمقابل اسپانيا پذيرفته نشد و يا دربازی پرتغال رونالدو اخراج نشد و يا گل شانسی اسپانيا به ما و .... درنظر گرفته نمی گيرند! ما می توانيم تا جام جهانی بعدی درمورد نتايج تيم مورد به مورد باهم بحث کنيم ولی آنچه که بيشتر درتاريخ ثبت می شود نتايج و امتيازات است که نشان دهنده يک رکورد درفوتبال ملی می باشد .ما به کی روش درحال حاضر احتياج داريم نه به خاطر دانش فوتبالی و سوابق قبلی اش بلکه به دليل مديريت قوی او که به حضورش يک لحظه خواب به چشم هيچ کس اعم از بازيکن و دستيار و رئيس فدارسيون و طرفدار و ....نخواهد رفت . ما به چنين فردی درفوتبالمان احتياج داريم چون برای رسيدن به اهدافش با هيچ کسی تعارف ندارد.
۱۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۳:۳۶
پاسخ
2
8
Arash
شما اگر یه روز مصاحبه نکنی شب خوابت نمیبره آقای کی روش
۱۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۷:۱۴
پاسخ
6
5
ر.غ
آقای کی‌روش بعداز هشت سال موفقیت و رسیدن به رویا فقط رفتن به جام جهانی و حذف از دوره حذفی جام ملتهای آسیا توسط عراق بایک مربی وطنی داخلی نیست بلکه صعود به دور دوم جام جهانی و قهرمانی جام ملتهای آسیایی است لطفا بیش ازاین توپ را بدرون زمین فدراسیون و لیگ داخلی نینداز ،بهترین عملکرد بازیکنان در جام جهانی را بازیکنان یک ایران کسب کردند ،اکر نمیتونی قهرمانی تیم ایران را در جام ملتهای آسیا درامارات تضمین کنی لطفا دیگر به حاشیه هم نرو پدر کنار خانواده خوش بکذون، وازخانه ودرکنارخانواده شاهد قهرمانی تیم ایران باهمین امکانات در امارات باش، رویاهایتت هم برای خودت نگهدار،هیچ جا برای تو ایران نمیشه وهیچ فدراسیونی مثل فدراسیون فوتبال ایران اینقدر به توامتیاز وآ‌وانس نمیده ،کره با مربی وطنی آلمان را برد و حذف شد ،ژاپن هم بامربی وطنی دردوردوم حذف شد ،ماهم با کی‌روش حذف شدیم و به دور دوم صعود نکردیم ولی خداییش فوتبال اونها از ما بیشتر و بهتر به چشم ناظران اومد ،مابعداز جام جهانی برزیل با هدف صعود به دور دوم جام جهانی مسکو کی‌روش را قبول کردیم حالا که رویاهایت محقق نشد دفاع مطلق جلوی این اسپانیا و پرتغال وحتی مراکش خیلی هم راضی کننده نبود
۱۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۵:۵۸
پاسخ
6
1
سید
منتقد های کیروش فقط به سوال های زیر پاسخ بدهند 1- وضعیت فوتبال ایران قبل از حضور کیروش چگونه بود؟ 2- آیا این تیم از نظر نفر به نفر ضعیف ترین تیم تاریخ ایران نبود؟
۱۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۹:۳۴
پاسخ
0
7
یزدان
تو بینظیری مرد با تمام سختیا جنگیدی بازم بجنگ مرسی از بچه ها و مرسی از کیروش امیدوارم بمونی
۱۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۰:۵۲
پاسخ
1
7
مهرشاد
15 روز نه تو هم 8 سال فرصت داشتی که بی سابقه بوده فرار رو به جلو به این میگن خواهشا چاپ کن
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۳:۱۸
پاسخ
9
1
hadi
بابا چرا اینهمه اذیتش میکنین اخه،،بیچاره هرچی میخواد فقط واسه پیشرفت تیم ملی کشور خودمونه،،،،خدایی کیروش از خیلی ایرانیا باتعصب تره
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۷:۰۰
پاسخ
1
7
دهه شصتی
خخخ.میشه بگی مردم بابت چی پرواز کردن؟بخاطر دفاع اتوبوسی مقابل مراکش و اسپانیا یا بخاطر گل بخودی بازیکن مراکش؟یا بخاطر تنها اشتباه داور ویدیویی؟آخه نود دقیقه زیر توپ زدن و کمترین تعداد پاس و مالکیت توپ و نداشتن شوت در چهارچوب و .... چندین رکورد منفی دیگه پرواز کردن داره؟؟؟؟؟؟ ولمون کن اخوی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۳:۴۲
پاسخ
7
3
زمین تمرین
درخواست عاجزانه ای از مسوولان ورزشی دارم که خوشحالی میلیونها ایرانی را ببینند و آیا این مبحث منطقی خواهد بود که خوشحالی و رضایت مردم را ببینیم و فردا شرایط بهتری را مهیا نکنیم تا باشگاه هایمان زمین تمرینی بهتر داشته باشند. شرایط بهتری فراهم نکنیم تا بازیکنان جوانی که در تیمهای پایه بازی می کنند شرایط بهتر و زمین بهتری داشته باشند و یک سیستم آموزش مربیگری بهتر نداشته باشیم، یا زمینهای خوب برای تمرین تیم های ملی، امکانات خوب و اردوهای خوب برای این تیمها که بتوانند به سطح بالاتری برسند.
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۴:۰۴
پاسخ
0
7
پرسپولیس قهرمان
مهدی هستم از مازندران شهرستان فریدونکنار .(کی روش:آنها که مرا مسخره می کردند الان کجا هستند؟)
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۴:۱۰
پاسخ
3
3
مسعود ایوانکوویچ
خطاب ب آقا یا خانم زرد سپاهان:لطفا حرمت سرورتونا را نگه دار.باید قدر امثال برانکو را بدونیم.سپهر حیدری یادت رفته؟؟؟
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۹:۴۳
پاسخ
5
0
حسین
اگه یادتون بود یا سنتون قد میداد و میدیدید که تیم ملی قبل از کیروش چه حال و روزی داشت، اینقدر در مورد خدمات این مرد ناسپاس نمیبودید.
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۶:۲۲
پاسخ
1
6
رائول
کیروش یا باید عذرخواهی کنه، یا باید بره
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۳:۱۲
پاسخ
6
2
سورنا
مردمی که از بازی تیم ملی پرواز کردن، احتمالا بازی ژاپن و کره رو تو جام جهانی ندیدن. مسئله اینه که الان هر کسی رو که می بینی کارشناس فوتباله و راجع به بازی تیم ملی نظر میده. تا 10 - 15 سال پیش یه عده ای فوتبالو دوست داشتن و بیشتر مردم جامعه نظر خاصی راجع به فوتبال نمی دادن. الان کسانی که میگن تیم ملی تو جام جهانی خوب بازی کرد اغلب کسانی هستند که هیچ سررشته ای از فوتبال ندارند. وگرنه دفاع مطلق از تیمی که این همه عناصر هجومی خوب داره واقعا غرور آمیزه؟ فاجعه است. تیم آخر شدن تو همه فاکتورهای هجومی غرور آمیزه؟ آقای کیروش روی بال احساسات مردم عادی سوار میشه. همه میگن حریفان ما خیلی قوی بودند. برای اینکه قبل از جام جهانی مردمو ترسونده بوند. آلمان قوی نبود، بلژیک قوی نبود. پس چطوری میشه که کره و ژاپن اینقدر شجاعانه "فوتبال" بازی می کننند و ما اینقدر ترسو می چسبیم به دروازه خودمون. .
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۶:۲۱
پاسخ
6
2
فرهاد
سلام وعرض ادب ، جناب آقای کیروش به نظر بنده که تاحدودی فوتبال را میشناسم و سالها در این رشته ی مهیج ورزشی فعالیت کرده ام ،دستاورد شما برای فوتبال ما چیزی نیست جز ترسیدن از شکست .... تیمی هستیم پر از ستاره ولی حتی نمیتوانیم به تعداد محدود به یکدیگر پاس کوتاه بدهیم این چه شیوه ای از بازی است ؟؟؟؟ دفاعی بودن و دفاعی بازی کردن یک سبک از فوتبال است ولی به شرط آنکه بتوانیم در حمله هم منسجم و قدرتمند باشیم ،،، شما تنها کار بزرگی که انجام دادید اضافه کردن بازیکنان لژیونر ناشناخته یا بهتر بگم نادیده گرفته شده، به تیم ملی بود که متاسفانه از آنها هم نتوانستید خوب استفاده کنید !! آقای گل هلند در تیم شما دفاع میکند و در حمله حرف زیادی برای گفتن ندارد!!! ما ایرانی های عزیز همیشه چوب احساساتمون میخوریم،،، کاش مثل ژاپن بودیم ولی هر سه بازی را میباختیم
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۹:۵۸
پاسخ
7
1