کین، اوبامیانگ و صلاح؛ نگاهی به کورس آقای گلی لیگ برتر در آستانه آغاز فشرده ترین مقطع فصل

کین، اوبامیانگ و صلاح؛ نگاهی به کورس آقای گلی لیگ برتر در آستانه آغاز فشرده ترین مقطع فصل

2196
17:33
30 آذر 1397
با آغاز دو هفته هیجان انگیز جزیره، مدعیان آقای گلی به دنبال ارتقای آمار خود هستند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از گل، جذاب ترین و فشرده ترین مقطع از فصل فوتبالی لیگ انگلستان در حال کلید خوردن است. جایی که تیم ها قرار است در بازه ای دو هفته ای، 4 دیدار برگزار کنند. هرچند تیم ها با داشتن یک روز استراحت بیشتر، فشار کمتری را نسبت به فصول گذشته احساس خواهند کرد.

در این بین تمامی نگاه ها به مهاجمان گلزن تیم های مدعی خواهد بود؛ مهاجمانی که این دو هفته و چهار دیدار را بهترین فرصت برای غلبه بر رقبای خود در کورس آقای گلی می‌بینند و آماده بهره گیری از تمامی فرصت های ممکن هستند.

تا پایان هفته هفدهم، صدر جدول گلزنان مشترکا در اختیار پیر امریک اوبامیانگ و محمد صلاح با 10 گل زده است. این صدرنشینان البته دو رقیب جدی به نام های هری کین و رحیم استرلینگ دارند که با تنها یک گل فاصله، در حال تعقیب آن ها هستند. اما وضعیت این بازیکنان در آستانه شروع بازه شلوغ فوتبال انگلیس چگونه است.

پیر امریک اوبامیانگ که در بین دیگر بازیکنان یاد شده، چهره جدید فوتبال انگلستان محسوب می‌شود و در ژانویه 2018 از دورتموند گام به آرسنال گذاشته، تا همین جای کار با تعداد گل های خود در فصل قبل برابری کرده است. (10 گل در 13 مسابقه)

آرسنال در نخستین بازی روز شنبه در حالی میزبان برنلی است که مهاجم گابنی آمار فوق العاده ای در بازی های خانگی توپچی ها در لیگ برتر داشته است. اوبا در 16 بازی خانگی لیگ برتری روی 17 گل تاثیر مستقیم داشته است. (12 گل و 5 پاس گل) در بازی فصل قبل دو تیم در امارات، که با برتری 5-0 آرسنال همراه بود، سهم اوبامیانگ 2 گل و یک پاس گل بود تا شان دایچ برنامه های ویژه ای برای این مهاجم در بازی روز شنبه داشته باشد.

در تیم های شمال لندن باقی می‌مانیم. اورتون در تک بازی روز یکشنبه میزبان تاتنهام و مهاجم آماده آن، هری کین خواهد بود. کین شاید با 9 گل صدرنشین کنونی جدول گلزنان نباشد اما می‌تواند به خود نسبت به گلزنی به اورتون اطمینان خاطر دهد. مهاجم 25 ساله در 3 دیدار اخیر خود برابر تافی ها در لیگ برتر 6 گل به ثمر رسانده است. (2 گل در هر یک از مسابقات)

آقای گل جام جهانی 2018 که در سال های 2016 و 2017 موفق به کسب کفش طلای فوتبال انگلستان شد، در سال 2018 و با ظهور محمد صلاح دست خود را از این عنوان کوتاه دید اما اکنون آماده کسب دوباره این جایزه است.

بد نیست نگاهی به حریف امشب مهاجم مصری در لیگ برتر داشته باشیم. لیورپول جمعه شب در حالی مهمان وولورهمپتون خواهد بود که محمد صلاح 10 گله، در هر 5 دیداری که مقابل تیم های تازه وارد لیگ برتر داشته موفق به گلزنی شده و در مولینکس نیز امیدوار به ادامه این روند خواهد بود.

کورس آقای گلی لیگ برتر اما تنها همین 3 مدعی را ندارد. رحیم استرلینگ، دیگر بازیکن 9 گله جدول گلزنان است و امید دارد در میزبانی روز شنبه منچسترسیتی از کریستال پالاس، بر تعداد گل های خود بیفزاید. استرلینگ در بازی مقابل اورتون با ضربه سر گلزنی کرد که دومین گل لیگ برتری او با ضربه سر محسوب می‌شد.

7712

نظرات کاربران
زلاتان طور
صلاح آقای گله ولی من سیتی قهرمان میشه...
۳۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۵:۰۸
پاسخ
20
15
عمر عبدالرحمن
فقط صلاح رو داره لیگ برتر بهترین بازیکن لیگ برتر ، کین میتونه نفر دوم باشه
۳۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۱:۰۶
پاسخ
13
15
مهدی هاتفی
من فکر میکنم که در آینده آگوئرو هم به جمع مدعیان تصاحب عنوان آقای گلی خواهد پیوست
۳۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۹:۲۰
پاسخ
6
24