کی‌روش:  تحریم تیم ملی توسط نایکی جنایت علیه فوتبال بود

کی‌روش: تحریم تیم ملی توسط نایکی جنایت علیه فوتبال بود

7092
09:36
23 خرداد 1397
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تحریم تیم ملی توسط کمپانی نایکی را جنایت علیه فوتبال دانست.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تحریم تیم ملی توسط کمپانی نایکی را جنایت علیه فوتبال دانست.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرگزاری دولتی روسیه (تاس)، کارلوس کی‌روش در آستانه نخستین بازی گروه B جام جهانی 2018 برابر مراکش که ساعت 19:30 جمعه هفته جاری در ورزشگاه سن پترزبورگ برگزار می‌شود گفت: زمان زیادی تا آغاز این بازی باقی نمانده و اگر می‌خواهیم درباره نزدیک‌شدن به آن صحبت کنیم باید بگویم بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران دیگر به انگیزه مضاعفی نیاز ندارند.

سرمربی تیم ملی درباره پیش‌بینی‌اش از نتیجه بازی با مراکش عنوان کرد: این دیگر لفاظی است که اگر سرمربی تیم ملی کشوری مثلا بگوید روی تساوی حساب می‌کنیم. تفکر و طرح‌ کاملی برای ترکیب تیم ملی و تاکتیک دارم اما آنها همانند راز باقی‌ می‌مانند.

کی‌روش سپس با اشاره به تاثیر هوای مطلوب روسیه روی عملکرد مطلوب فیزیکی بازیکنان گفت: می‌خواهم توجه شما را به هوای کنونی روسیه جلب کنم. در این زمانی که ما اینجا آمدیم با هوای آفتابی و بارانی مواجه شدیم. شاگردانم از نظر بدنی قدرتمندتر شدند. امیدوارم به لطف عملکردمان در جام جهانی 2018 مدت‌زمان بیشتری در روسیه بمانیم.

وی درباره قطع همکاری کمپانی نایکی با تیم ملی فوتبال ایران پیش از آغاز جام جهانی 2018 روسیه اظهار داشت: تیم ملی فوتبال ایران با شرایط که در آن قرار گرفت مشکل تجهیزات دارد که چیزی فراتر از غیر استاندارد است. می‌خواهم بگویم که تحریم تیم ملی فوتبال ایران توسط نایکی جنایت علیه فوتبال است. بازیکنان و کادر فنی از این شرایط بسیار ناامید هستند. این مسئله پنهانی نیست که تجهیزات از قیمت بالایی برخوردار هستند و موضوع جذب شرکت جدیدی با مشکلات کاملی به ویژه در بخش مالی مواجه است.

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: فدراسیون فوتبال ایران در این رابطه با فیفا مکاتبه کرده است و روی کمک آنها پیش از شروع نخستین بازی جام جهانی 2018 روسیه حساب می‌کنیم. باز هم تاکید می‌کنم تعویض تجهیزات چند روز پیش از آغاز این رقابت‌ها به اندازه کافی دردسرساز است. بعضی از بازیکنان تیم برای تهیه کفش مجبور شدند به فروشگاه بروند. برخی‌ها از دوستان خود خواستند تا در این شرایط به آنها سریع کمکی کنند. فقط یک چیز را با اطمینان به شما می‌گویم که مشکلی برای بازی نخواهیم داشت.

 

2051

نظرات کاربران
هدایت دریکوند
هدف کمپانی نایکی از این کار فقط جلب توجه مردم به برند خودش بود. شرکت نایکی سالانه میلیونها دلار هزینه تبلیغات می کند اما حالا با این کار در بهترین زمان ممکن لدون اینکه هزینه ای بکند برند خودش را در همه دنیا تبلیغ کرد. سکوت می توانست بهترین واکنش نسبت به این تحریم باشد.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۴:۰۵
پاسخ
1
0
farzin
انقدر مرده که با اینکه شاید نباشه دیگه ولی از اعتبارش بره تیم خرج میکنه...میتونست کاری با این کارا نداشته باشه...
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۹:۱۰
پاسخ
0
0
Ehsan
ميشه با مخدوش كردن نماد نايك از تجهيزاتش استفاده كرد، خرجش يك اسپرى رنگه!!!! بعد كل دنيا دنبال دليل كارمون ميگرده و به دخالت سياست ايمان ميارند
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۳:۰۲
پاسخ
0
0
جواد پارسوماش
تا تو هستی غــــــــــم ندارم بازی قبل اومدت با کره هیچ وقت یادم نمیره چقدر خار شدیم نتونستیم دوتا پاس بدیم الان با خیال راحت بدون استرس شوک عصبی بازیا رو میبینم #با ما بمون کیروش۲۰۲۲_2019
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۹:۲۳
پاسخ
0
5
شهرضا
بهتون قول میدم ما صعود میکنیم از گردهمون... مردم ما بیشتر از کشورای دیگه گروهمون نیاز به صعود دارند...
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۱:۳۲
پاسخ
2
17
ايران
آدم بايد خودش اصل باشه نه فقط كفشش...
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۰:۲۶
پاسخ
3
9
ایمون زاید
وااااای بسه بابا فهمیدیم تموم کن این شومن بازی رو من دو سه جفت نایکی اصل دارم . بگو بفرستمش
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۱:۰۷
پاسخ
88
7
مهدی
حتی از مستاجر هم پیشی گرفتی در چرت و پرت گویی.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۳:۴۰
1
8
بچه که بودم سُرخک گرفتم هنو خوب نشدم!!!خخخ
امیر رحیمی دمتتتت گرم!!!یعنی دوساعته دارم میخندم!!!!!
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۸:۴۱
0
7
امیر رحیمی
آقای زائد. کمتر حرفهای زائد بزنی بهتره.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۳:۲۱
4
31
فدایی تیم ملی
به والله صعود میکنم این بهترین تیمه که داریم ترو قرآن برای حمایت از تیم اگه قرار نیست روحیه بدید لااقل چیزی هم نگید اینروزها تیم نیاز به انرژی نیاز داره از این پیام اسکرین شات بگیرید به والله صعود میکنیم
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹:۱۶
پاسخ
7
75
خواجوئی راوری
شجاع نترس و صادق حتی اگر به ضررش باشه چند نفر به شجاعت وصراحت کلام و جدیت کیروش میشناسید یادش بخیر خدا بیامرز ایویچ هم قبل از توطئه رم بی پروا حرف میزد خدا بیامرز بعد از کودتای رم دق کرد
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴:۴۰
پاسخ
1
89
حبیب تراختوری از مازندران
نمیدونم چرا یاد بیت معروف ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند افتادم که دوس دارن تیم از هر لحاظ کمبود داشته باشه و نتیجه نگیره...اما ما به لطف خدا و حرفه ای گری بچه ها و از همه مهمتر تحریک بچه ها توسط استاد کیروش ،ورق رو برمیگردونیم...یاشاسین ایران...درود بر کیروش و تیم ملی!
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۸:۵۱
پاسخ
1
88
شُمالِگان
خسته شدیم بخدا،آدم نمیدونه چی بگه این داستان جدیدی نیست آقای کیروش عزیز
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۷:۲۷
پاسخ
2
81
محمد
این کی روش با کسی در بیفته بیچاره اش می کنه!
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۸:۲۹
پاسخ
5
108
۶..عددخاطرها
سیاست باید جدا باشه از ورزش...... حالا باید تمرکز روی بازی با مراکش باشه.... موفق باشین..
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱:۰۷
پاسخ
6
92
اسماعیل
علی علیزاده پیشنهاد خوبی کرد. گفت مثلاً قبل از شروع بازی، بازیکنا جلوی دوربینا کفش های نایک رو دربیارن و عوض کنن. این طوری چند میلیارد نفر می بینن شعار سیاست از ورزش جداست یه دروغه.
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۹:۳۵
1
4