کی‌روش: در جام‌جهانی به ما کفش نمی‌دادند/ هدف ما حضور در نیمه‌نهایی بود!

کی‌روش: در جام‌جهانی به ما کفش نمی‌دادند/ هدف ما حضور در نیمه‌نهایی بود!

36884
22:35
04 بهمن 1397
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازیکنانم تلاش زیادی کردند تا بازی را در دست بگیرند و مستحق این برد بودیم و ۴ روز دیگر باید با ژاپن بازی کنیم.

به گزارش وبسایت نود، کارلوس کی‌روش بعد از پیروزی 3 بر صفر مقابل چین و صعود به نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا در نشست خبری گفت: در درجه اول به تیم‌های ایران و چین به خاطر این بازی تبریک می‌گویم. بازی سختی را پشت سرگذاشتیم. چین سازماندهی خوبی داشت و آمادگی خوبی داشت و بعد از چند سال توانستم بازی را کنار لیپی برگزار کنیم.لیپی بازیکنان خوبی ساخته  است. بازیکنانم تلاش زیادی کردند تا بازی را در دست بگیرند و مستحق این برد بودیم و ۴ روز دیگر باید با ژاپن بازی کنیم.

* بازی ساده و سهل نبود

وی در مورد اینکه برنامه‌هایش برای مرحله بعدی چیست و تیم ملی رویایی‌تر و فراتر از قاره آسیاست، گفت:بازی به هیچ عنوان ساده و سهل نبود و هر لحظه ای که کوچکترین اشتباهی‌ می‌کردیم بازیکنان چین روی ما فشار می گذاشتند و نزدیک می‌شدند به ما.

*  یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال در چین بود 

کی روش افزود: بازیکنان نشان دادند از نظر تمرکز و انگیزه بسیار خوب هستند و چین بازیکنان خوبی دارد. یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال در چین بود پس هوشیارانه و با تمرکز بالا بازی کردیم.یک بازی دیگر داریم که از نظر انگیزه ها و مسائل تبدیل به بازی بزرگتر می شود ولی وقتی داور سوت بازی را به صدا در می آورد یک بازی دیگر می شود.

* مدعیان فوتبال آسیا به سمتمان می آیند

سرمربی تیم ملی تصریح کرد:بازیکنانم باید تلاش کنند تا پیروز میدان شوند به خصوص الان که تیم های بزرگ به اصطلاح خودشان به سمت مان می آیند. مدعیان فوتبال آسیا به سمت مان می آیند، ژاپن و کره جنوبی.نتیجه اینکه کره جنوبی و ژاپن مدعی فوتبال آسیا هستند و به بازیکنانم گفتند که باید عالی نشان بدهند.بازی که امشب نشان دادیم کافی نیست. باید از اشتباهات مان درس بگیریم تا بهتر شویم.

* احساس می کنم طارمی لیز خورد اما در جایگاه قضاوت نیستم
وی در مورد اینکه مهدی طارمی را خیلی ساده از دست دادیم و خطایی بی مورد انجام شد و بدون او چه خواهید کرد،گفت:هنوز فیلم بازی را ندیدم اما احساس می‌کنم طارمی لیز خورد ولی من در جایگاهی نیستم که بخواهم قضاوت کنم.هیچ وقت خوب نیست که بازیکنی را از دست می دهید. فرقی نمی‌کند اسم بازیکن چه باشد. بازی قبل امیری را از دست دادیم و این بازی هم طارمی را.

* از AFC می خواهم در قانونش بازبینی کند

کی روش دامه داد: فقط می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم به صورت خاضعانه حرفم را به گوش ای اف سی برسانم که دو کارت زرد مانع از این نمی شود که بازیکنان وارد رختکن نشوند درست است بازیکن محروم است و نمی‌تواند وارد زمین شود این منطقی است اما اگر بازیکن نتواند به رختکن برود و در شادی تیمش و یارانش باشد منصفانه نیست. خاضعانه از ای اف سی می خواهم در این مورد بازبینی مجدد کند.بازیکنان برای مردمشان بازی می‌کنند و تا سرحد توان تلاش می‌کنند و بخاطر انجام دو خطای ورزشی نباید تبدیل به مجرم شوند.

* وقتی از تکنولوژی استفاده می شود باید برای دفاع از اعتبار فوتبال استفاده شود
سرمربی تیم ملی در مورد استفاده از کمک دور ویدئویی گفت:همانطور که دیدید در صحنه گل و ‌آفساید از این سیستم استفاده شد من همیشه مدافع استفاده از تکنولوژی مدرن هستم و سالیان است که اینگونه هستم اما وقتی از تکنولوژی استفاده می شود باید برای دفاع از اعتبار و وجاهت فوتبال استفاده شود.

وی افزود: یک نقطه نظر فنی هم دارم اینکه منطقی نیست که از دو سیستم مختلف داوری استفاده شود.

* باعث افسوس است که لیپی از چین می رود

کی روش در پاسخ به سوال خبرنگار چینی و پیشرفت فوتبال این کشور در دوسال اخیر گفت: چین پیشرفت چشمگیری داشتند و نسبت به مقدماتی جام جهانی آمادگی بالاتری دارد. شاید این یک افسوس باشد که لیپی از چین می‌رود. مربیان بزرگی مثل لیپی، کاپلو و سرآلکس می توانند تاثیرگذار باشند و نباید از خدمات آنها به سادگی گذشت.

* همه کارها و دستاوردهای من بخاطر نتایج و زحماتی بوده که اتفاق افتاده است

سرمربی تیم ملی در مورد حضور ۸ ساله‌اش در فوتبال ایران و چالش‌هایی که با آن مواجه بوده و مثل تحریم‌ها و... مسایل دیگر چه مساله‌ای باعث شد که شما در فوتبال ایران بمانید و نیمه اول بازی با چین یکی از بهترین بازی های تیم ایران بوده ، اظهار داشت:این سوال برای خودم و خانواده‌ام پاسخ دادنش سخت است البته من ۷۰-۸۰ درصد از مربیگری‌ام را به صورت بلند مدت با تیم‌ها کار کردم. جمعا ۱۲ سال با پرتغال بودم بیش از ۶ سال در انگلیس بودم چند سالی در ژاپن و الان هم ۸ سال است در تیم ملی ایران حضور دارم.البته همه کارها و دستاوردهای من بخاطر نتایج و زحماتی بوده که اتفاق افتاده است و این خیلی دشوار است که بخواهم آن را توضیح بدهم ولی تعهد و انگیزه ای که بازیکنان از من دیدند با توجه به همه دشواری ها و شرایط و اینکه قبل از جام جهانی دوران آماده سازی نداشتم هم چالشی بودم که دوست داشتم.عاشقانه با بازیکنان کار کردم. قبل از بازی با مراکش، اسپانیا و پرتغال آماده سازی مناسبی نداشتیم. شرکت نایکی و کفش هایش مسایلی پیش آوردند و و کفش نمی‌دادند اما من عاشق تعهد بازیکنانم شدم و از این چالش بسیار لذت بردم.

* هدف ما رسیدن به جمع 4 تیم برتر آسیا بود
سرمربی تیم ملی در مورد اینکه چقدر احتمال دارد تیم ملی بعد از ۴۳ سال قهرمان آسیا شود، عنوان کرد:اول باید تاکید کنم این موضوع برای من و بازیکنان بسیار مهم است که رویاو هدف ما رسیدن به جمع ۴ تیم برتر آسیا بود این عمل را انجام دادیم و خوشحالیم و به خودمان افتخار می کنیم.بنده مخالف یکسری از صحبت‌های احساسی و مغرور آمیز باشم صحبت‌هایی که احترام حریفان در آن احساس نشود با آن مخالفم.

1004

نظرات کاربران
سامی
خب بابا راست میگه هدفش نیمه نهایی بوده واسه پول پاداشی که قرار بوده واریز شه یا اون شایعه ای که که میگه نیمه نهایی بره تا قطر تمیدی میشه موندن کیروش فقط در یک صورت به نفع فوتبال ایرنه اونم این که تاج بره یک ریسس فدراسیونی بیاد که اون ریس کیروش باشه نه بر عکس
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷:۲۳
پاسخ
128
37
داود
عشقه این کیروش
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۴:۵۹
پاسخ
26
101
سبهان
بنده خدا چه حالی دارن ژاپنی ها از ترس دلیلشم فقط اینه که ما ۲۳تا یوزپلنگ داریم ویه مربی تمام عیار حرفه ای
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۳:۳۶
پاسخ
24
94
محمد
یه تو دهنی زدی به همه اونایی که تورو به فوتبال دفاعی متهم کردن فقط برای اینکه عده ای به مربی بزرگ ما اعتمتدکنن کافیه یکبار بازی ایران جلو ویتنام و یکبار بازی ویتنام جلو ژاپن ببینن تا بفهمن ما چه مربی خوبی داریم
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷:۴۰
پاسخ
27
86
جواد
یه معلم ویه پدر دلسوز برای فوتبال ایران
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۴:۴۴
پاسخ
18
74
سعید
اگه به عقب برگردین میبینین بازیکنای پرسپولیس همیشه با فداکاری و بازی های خوبشون باعث موفقیت تیم ملی شدن.کریم باقری -علی دایی-مهدوی کیا-علی کریمی و ... حالا هم بیرانوند شده ستون تیم و باعث قهرمانی تیم میشه.کیروش خیلی باهوشه که حسینی رو خط زد تا باعث حاشیه تو تیم نشه و بیرانوند با تمرکز بالا تیم رو قهرمان کنه .
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۸:۰۵
پاسخ
74
38
بگم کاشیما بیاد؟؟؟؟
عشقی دیگه آقای کیروش،برای هر بازی چند تا برگ جدید رو میکنی،و این بیش از پیش مارو مجذوب شما میکنه که شما واقعا چه جایگاهی داری از لحاظط فنی چقدر فوق العاده ای،جام دست تیممون و شما خواهد بود به لطف خدا و زحمت همگی شما.
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۰:۱۴
پاسخ
16
67
سینا
آقای چه لزومی مقایسه کنیم برانکو یا شفر و با کیروش که کی بهتره. برانکو کارشو انجام داده خوبم انجام داده. شفر به همچنین. کیروشم همچنین. مگه ما انتظاری جز این باید داشته باشیم؟ وقتی یک مربی خوب میاد باید همین انتظار بعد هشت سال ازش داشته باشیم که انصافا کی روش تیم ایران و یک لول از آسیا بالاتر برده. ما هوادارا انقدر دامن نزنیم به این درگیری ها. انقدر اسلحه ی پنهان دلالا نشیم. درخواست کنیم از کیروش به فوتبال اهمیت بده تا حرفای صد تا یه غاز. ما الان قوی هستیم. این قوی بودن و خرابش نکنیم. هیچ وقت یادمون نره بعد از برانکو که از ایران رفت واسه مقدماتی دوهزار و ده عزا گرفته بودیم که کی تو یازده تا باشه. الان قر میزنیم سر کیروش میگیم جلال و چرا دعوت نکرد حسینی چرا خط زد. درسته که ناراحت شدیم از دستش ولی این خودش شیرینه که انقدر بازیکن با کیفیت ایران داره که علاوه بر این ۲۳ تا ۱۱ تا دیگه ام میتونن فیکس بازی کنن. دعا کنیم کی روش و برانکو و شفر نرن اگر رفتن مربیای مولف بیارن به جاشون هیچ کس نمیتونه اماده سازی برانکو و شفر سر جام جهانی و کتمان کنه. ابراهیمی و امیری بهترینای ایران بودن تو جام یا کیروش که اصلا با اومدنش شیوه بدن سازی و تو باشگاههای ایران عوض کرد. استمرار تو آوردن مربی مولفه که ما رو قوی نگه میداره.
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۸:۱۴
پاسخ
2
59
پیمان دانایان
یعنی خود ایران و کیروش میرفتن تمهای حریفو انتخاب میکردن مسیر به این راحتی سر راهشون نبود با اینکه کیروش نقش زیادی توی موفقیتهای تیم نداره ولی باید بهش فرصت داد این راحت ترین قهرمانی تاریخ میشه
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۶:۰۴
پاسخ
65
13
مهران
تازه عیار تیم ایران از بازی با ژاپن مشخص میشه ما الان با تمام تیم های خیلی ضعیف بازی کردیم و با عراق که کمی خوب بود بازی کردیم تو‌قوطی بودیم همش با یه برد جو‌گیر نشیم تیم هنوز خیلی کار داره
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۹:۲۸
پاسخ
69
15
تیم ملی
درود بر کیروش کبیر تو شایسته احترامی ....تو عشقی کیروش جانن...کبروش تا 2022
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۷:۲۱
پاسخ
13
51
ترک اوغلان
کی میگفت فقط تاکتیک تیم ملی فقط دفاع اتوبوسی هس اونا کجان دقیقا؟! خخح
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۳:۱۶
پاسخ
25
37
سپیده
سلام، حالا که کی روش داره می بره همه دارن تعریفش می کنند تا دیروز می کوبیدنش، ژاپن رو ببره دیگه می پرستنش، چرا ما منطقی نیستیم و به قدرت فنی کی روش باور نداریم!
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۳:۰۲
پاسخ
8
47
محمدرضا
مصاحبه های کیروش یک کلاس آموزشی رایگانه برای نه فقط فوتبالیا که برای همه مردم. کلاس درس درست اندیشیدن و درست صحبت کردن
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۵:۴۶
پاسخ
26
22
جی اچ
کیروش بسه روبازی ژاپن تمرکزکن جام جهانی تموم شددیگه
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۹:۲۵
پاسخ
437
101
Majid تاجی
شمای جعلپولیسی برو به برانکو بمگو که رو پرسپولیس تمرکز کن و بیخیال تیم‌ملی شو.
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳:۰۶
34
22
بهزاد
شما نماد قشر بی فرهنگ ایران هستید. کیروش برده دوست داره از تحریم نایک بگه به شما چه؟
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸:۵۷
6
40
سیامک
بگم قشقایی بیاد؟!یا آتش نشانی؟
۰۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷:۲۱
28
17