کی‌روش: همه جانشین من در تیم‌ملی را می‌شناسید!/ بعد از جام‌ملت‌ها می‌روم دنبال زندگی‌ام

کی‌روش: همه جانشین من در تیم‌ملی را می‌شناسید!/ بعد از جام‌ملت‌ها می‌روم دنبال زندگی‌ام

30225
12:04
05 آذر 1397
سرمربی تیم ملی فوتبال در گفت‌وگو با رسانه‌های ایرانی درباره خاطرات تلخ و شیرینش از بازی‌های تیم ملی، کار سخت در جام ملت‌ها و برنامه‌های تیم‌ملی صحبت کرد.

به گزارش وب سایت نود، کارلوس کی‌روش در نشست خود با سردبیران و خبرنگاران رسانه‌های مختلف درباره بهترین پیروزی که در خاطر دارد اظهار کرد: در فوتبال پیروزی، بهترین دارو است و هر کدام ارزش خودش را دارد اما پیروزی مقابل قطر قبل از صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و در ادامه پیروزی برابر با کره جنوبی در اولسان بهترین پیروزی ما بود زیرا آن بازی‌ها نقطه بازگشتی برای ما بود. نه تنها به خاطر صعود چون پشت آن بازی‌ها داستان‌های زیادی بود. همه بردها خوب هستند. مطمئنا کادر من ۱۱ شکستی که متحمل شدیم را هم در خاطر دارند چون بازنده خوبی نیستم و همه آن بازی‌ها را در خاطر دارند.

او درباره این که چه شکست‌هایی را در ذهن دارد هم گفت: باخت مقابل لبنان و باخت به ازبکستان در تهران از تلخ‌ترین شکست‌ها برای ما بود. فوتبال بدی بازی کردیم و استحقاق برد نداشتیم.

او درباره این که آیا برای دیدار برابر آرژانتین و اسپانیا حسرت می‌خورد گفت: باختیم اما درون خودمان راضی بودیم چون می‌دانستیم کار خوبی انجام دادیم. فوتبال به جزئیات کوچک مربوط است. در شغل ما جایی برای اشتباه نیست اما فکر می‌کنم بازی‌هایی مثل آرژانتین و اسپانیا و پرتغال که داوری منصفانه نبود. آن باخت‌ها در گلویم گیر کرده است. باخت مقابل عراق هنوز در گلویم است. در جام ملت‌ها بازی‌های سختی خواهیم داشت. تیم عراق بازیکنان خوبی دارد. امیدوارم در بازی ما و عراق، داور نتیجه را رقم نزند.

کارلوس کی‌روش اظهار کرد: بعد از جام جهانی فکر می‌کردم حمایتی وجود دارد و قرار است پیشنهاد تمدید قرارداد چهار ساله باشد اما متوجه شدم که این پیشنهاد تا جام ملت‌هاست. من برنامه‌ام را با فدراسیون ادامه خواهم داد و اما کسانی هستند که نمی‌خواهند من با سرمربی پرسپولیس (برانکو ایوانکوویچ) همکاری کنم چون برای مربیان دیگری برنامه دارند. آرزوی من موفقیت تیم ملی ایران در همه مسابقات است اما اکنون آرزویم این است که با تیم ملی در فینال جام ملت‌ها حضور پیدا کنم.

او در ادامه با کنایه گفت: مربی بعدی تیم ملی مشخص شده است؛ همان که هفته قبل گفت من اخراج می‌شوم و سپس تکذیب کرد! البته الان نوبت جشن است. ما اردویی پیش از جام ملت‌ها در قطر خواهیم داشت و سه بازی با قطر، لبنان، و قطر خواهیم کرد. بسیاری از تیم‌ها قبول نمی‌کنند با ما بازی کنند و تیم‌هایی که پیشنهاد ما را می‌پذیزند باید هزینه زیادی برای حضور آن‌ها در ایران پرداخت کنیم.

کی‌روش گفت: اوسیانو کروز 59 بازی ملی برای پرتغال انجام داده است. دستیابی به حضور در پنج دوره از جام جهانی اتفاقی است که فقط من و آقای تابارس (سرمربی تیم ملی اروگوئه) می‌توانیم آن را رقم بزنیم. اگر به من اجبار شود که از پیشنهادهای باشگاهی چشم‌پوشی کنم، آرزوی من حضور در پنجمین جام جهانی است و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین میراث او در هشت سال گذشته، در فوتبال ایران چه بوده است، یادآور شد: برای شخص من دشوارترین کاری که برای انجام آن اجبار داشتم، تغییر تفکر رایج در تیم ملی بود. وقتی به تیم ملی آمدم بعضی از بازیکنان فکر می‌کردند کارت اعتباری دائم دارند که به وسیله آن همیشه در تیم ملی حضور خواهند داشت. وقتی وارد ایران شدم، بزرگ‌ترین چالشی که داشتم، این بود که تا لیست تیم ملی اعلام می‌شد، یکسری از مربیان نزدیک به من یا اصحاب رسانه یا اعضای هیات مدیره می‌گفتند ای وای ما فقط پنج بازیکن از استقلال و پرسپلویس داریم و به مشکل برمی‌خوریم! این بزرگ‌ترین مشکل من بود. فکر می‌کنم بزرگ‌ترین میراث این است که تیم ملی متعلق به کسی نیست و در عین حال متعلق به همه است. تیم ملی متعلق به ارزش‌ها و کسانی است که شایستگی حضور در این تیم را دارند.

او ادامه داد: با این تفکر که از تیم قهرمان باید بیشترین بازیکن را دعوت کرد، مخالفم. این تفکر در ذهن من جایی ندارد. افرادی که به این گونه روش‌ها پایبند هستند به تجارت‌های حاشیه توصل دارند یا شجاعت و شهامت لازم برای دعوت از بهترین بازیکنان را ندارند. مطمئنا ما هم اشتباه می‌کنیم و امکان دارد در آینده هم اشتباه کنیم. در سال 2011 که به ایران آمدم، برای دعوت از 23 بازیکن به مشکل برمی‌خوردیم چون این تعداد بازیکن خوب نداشتیم. بزرگ‌ترین میراث این است که کار مربی بعدی برای 10 سال آینده سهل و آسان است.

کی‌روش گفت: در حال حاضر ما حداقل 36 بازیکن داریم که همگی استحقاق و لیاقت لازم برای حضور در تیم ملی را دارند. آقای اوسیانو تمام موهای خود را برای انتخاب بازیکنان از دست داده و موهای من هم در حال ریختن است!ز امروز تا 26 آذر بزرگ‌ترین هدفمان این است که منصفانه‌ترین تصمیم‌ها را برای انتخاب بازیکنان و اسامی نهایی برای جام ملت‌ها بگیریم.

کی‌روش با اشاره به حضور مجید حسینی در ترکیب اصلی تیم ملی ایران گفت: او بدون یک بازی ملی در جام جهانی بازی کرد و امروز بهترین مدافع ماست که در اروپا بازی می‌کند. کسی مخالف این تصمیمات است؟ این تصمیمات به صورت معجزه رخ نداد و روی آن کار کردیم. هر روز کادرفنی تیم ملی از ساعت هفت صبح تا ۱۱ شب کار می‌کنند. بعضی مواقع یک بازی را چهار بار تماشا می‌کنند. وقتی بین دو بازیکن انتخاب می‌کنیم، باید منصانه انتخاب کنیم چون می‌خواهم شب با خیال راحت بخوابم. خیلی شفاف می‌گویم که کار دشواری پیش رو داریم. وقتی ۳۵ بازیکن داریم و تنها می‌توانم ۲۳ بازیکن انتخاب کنم، واقعا برای من سخت و زجرآور است ولی این کار من است و همیشه تصمیمات منصانه گرفتم و از این پس نیز این کار را انجام خواهم داد.

2051

 

نظرات کاربران
ایران برای ایرانی است
خیلی نگران نباشید هواداران پرسپولیس نمیگذارن برانکو جای دیگه ای تو ایران بره...اینطور هم هواداران پرسپولیس دل سرد میشن حال هواداران استقلال هم ک مشخصه.....
۰۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۹:۱۵
پاسخ
9
7
یک قدم جلو
به کجا چنین شتابان.کی روش ما دوستت دارین
۰۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۷:۴۳
پاسخ
63
91
محمدرضا
کیروش اریایی سرور خیلیایی
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۷:۵۹
پاسخ
128
103
Majid تاجی
ایول.. برانکو باید دشمنی با تیم ملی رو رها کنه و طرفدارای متعصب و بی منطق پرسپولیسو علیه تیم وطنشون تحریک نکنه.
۰۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۹:۲۹
83
96
پسر اندیمشکی
چرا بعد جام ملتها.. همین حالا برو
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۱:۴۹
پاسخ
155
137
رضا
خداحافظ ! همین حالا !
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۶:۴۶
پاسخ
139
126
Armin
با سلام به نظر من کی روش بهترین مربی بود که تونست ایران رو به راحتی به جام جهانی ببره و تونست برای ایران یه تاکتیک بسازه خودمون تیم ملی ایران تاکتیک نداشت و هردنبیل بازی می کرد
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۸:۵۶
پاسخ
121
201
میثم
بعد از حذف از جام ملتهای 2019 در مرحله یک هشتم ، همه شما حامیان سینه چاک کی روش را خواهیم دید...
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۶:۴۴
پاسخ
167
129
محمد
بعد از اینکه ایران با مربیگری برانکو با لژیونرهای بوندسلیگا و بایرنی که داشت ما را قهرمان جام‌ملتها و جام جهانی کرد باید هم گفت کی‌روش کاری نکرده! ما قبل از دوران کی‌روش به راحتی به جام جهانی آفریقای جنوبی رفتیم و قهرمان شدیم پس گرفتن ۴ امتیاز در جام جهانی برامون ارزش ندارد!
۰۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰:۱۵
5
16
پدرام مراتی
هنوز بازیهای ضعیف ایران تو جام جهانی و فرار برانکو یادمون رفته با بهترین نسل بازیکنان ایران
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۱:۱۳
پاسخ
144
182
asad
کی‌روش: بعد از جام جهانی می‌روم/ پیشنهادهایی از آفریقا، آسیا و انگلیس دارم
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۳:۲۵
پاسخ
83
100
ریش قرمز
اولا مگه تو بازیکن ساختی این باشگاهها بودن که بازیکن ساختن و دعوتشون کردی و لیاقت خود بازیکنها و باشگاههاشون بود . ولی زمان همه چیز رو نشون میده خواهیم دید که بعد از جام ملتها و رفتن کیروش آیا موفق میشه به تیم بزرگتری بره یا نه و اونجا موفق خواهد بود یا نه . دوما بخاطر آمار و ارقام حاضر نیستی با تیمهای بزرگ بازی کنی و همش دنبال تیمهای درجه سه و چهارم هستی . در پایان دوستان کسی از شازده آبی خبری داره پیداش نیییی !
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۱:۵۴
پاسخ
339
318
استقلال سلحشور
کیروش حیقه از تیم ملی جدا بشه هرچند بعضی اوقات زیادی میره تو حاشیه ولی در کل برا فوتبال ما خوبه شازده ابی داره واسه شوما یه رمان خوشگل مینویسه ایشاالله تموم بشه میادش
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۹:۰۰
57
75
امیر سرور
یه عقبگرد کاملا بد ما عادت داریم در جا بزنیم و عقبگرد کنیم چون مشکل حافظه داریم و از گذشته درس نمی گیریم باید دوباره با آنگولا مساوی کنیم به همان و قطر ببازیم و سکته کنیم و از مکزیک ۳تا بخوریم دوباره پای ویچها به فوتبالمون باز بشه
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴:۴۷
پاسخ
247
344
صابخونه
برو عموجون... برو دنبال زندگیت... هرکه با پرسپولیس درافتاد.ورافتاد
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۶:۰۵
پاسخ
377
305
سرخ ترین اتفاق تاریخ
برو کیروش شما برای همه ی ما شناخته شده ای البته برای اون کسایی ناشناخته موندی توهین میکنی بهشون نمیفهمن خیالت هم تخت مگه ما میزاریم برانکو از پرسپولیس بره و اگه فدراسیون 5 ستاره ی ما عرضه داشته باشه یه مربی خوب و بهتر از شما ک غر الکی وتوهین نکنه بهمون پیدا کنه البته تقصیر شما نیس زیادی بت باج دادن ب سلامت
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۷:۰۶
پاسخ
280
256
سیا
بعد کیروش بر میگردیم به دوان برانکو. بازیکن سالاری . حذف جام که با بهترین نسل بازیکن بود. اینه تیمی که برانکو دوست داره!
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۶:۳۲
پاسخ
234
303
رضا صدارتی
امیدوارم بعد از جام ملتها بری اقای کی روش متاسفانه تیم ملی جای بازیکنان نالایق شده و فقط بخاطر بی ادبی و کینه توزی شما به پرسپولیس مظلوم و هوادارنشه که تفرقه ایجاد شده... دیگه هر چقدر به ما توهین کردی کافیه...
۰۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۸:۲۳
پاسخ
261
200