کی‌روش: VAR کودکی است که باید استعدادهایش شکوفا شود!/ امیدوارم بابت انتقاد از کمک داور ویدئویی بازداشت نشوم

کی‌روش: VAR کودکی است که باید استعدادهایش شکوفا شود!/ امیدوارم بابت انتقاد از کمک داور ویدئویی بازداشت نشوم

9160
11:05
03 تیر 1398
سرمربی تیم ملی کلمبیا پس از سومین پیروزی متوالی تیمش حرف‌های جالبی زد.

به گزارش سایت نود، تیم ملی کلمبیا سومین بازی متوالی خود را هم در مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکای 2019 برد و به این ترتیب شاگردان کارلوس کی‌روش با 9 امتیاز به عنوان تیم اول گروه B صعود کردند.

کی‌روش پس از پیروزی یک بر صفر مردانش مقابل پاراگوئه، در ارزیابی عملکرد شاگردانش به خبرنگاران گفت: «مایلم به همه بازیکنانم تیمم به خاطر عملکردشان در این بازی و بازی‌های قبلی تبریک بگویم. آنها واقعاً خوب بودند و بازی کارآمدی ارائه کردند. بازیکنان من در عمل به مسئولیت‌های‌شان واقعا شخصیت نشان دادند و من هم راضی‌ام اما در نهایت معتقدم بهتر است ما به جای بازیکنان درباره تیم صحبت کنیم.

کی‌روش افزود: همه بازیکنان من برای این بازی آماده بودند. معیار بازی ما احتیاط بوده و با پتانسیل و شایستگی بازیکنان‌‌مان آماده این رقابت‌ها بودیم. بازی را بردیم و مطمئنیم با گزینه‌هایی که داریم، می‌توانیم در بازی‌های بعدی هم کارمان را پیش ببریم. تا این مقطع از کوپا آمه‌ریکا همه چیز خوب بوده اما من قبل از بازی‌مان مقابل پاراگوئه هم اطمینان داشتم  اوضاع اینگونه خواهد بود. ما با 22 بازیکن حاضر و آماده پا به این رقابت‌ها گذاشته‌ایم. کی‌روش سپس به انتقاد از عملکرد کمک داور ویدئویی در رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا پرداخت. کمک‌داور ویدئویی در این دوره از رقابت‌ها به خصوص در بازی برزیل مقابل ونزوئلا که سه گل میزبان رقابت‌ها را مردود اعلام کرد، جنجال بزرگی به راه انداخته است و شب گذشته نیز اتفاقی مشابه برای کلمبیایی‌ها رخ داد.

سرمربی سابق تیم ملی ایران در این خصوص اظهار داشت: «درباره VAR نظری ندارم. هیچ نظری ندارم. فقط می‌گویم یکی از افرادی هستم که می‌گویند، استفاده از فناوری برای کمک و بالا بردن اعتبار فوتبال است و در این باره تردید ندارم. با این حال با شیوه استفاده از آن و مفاهیمی که پشت به کارگیری این فناوری وجود دارد، مخالفم. نظرها متفاوت است و فوتبال هم بازی عقاید است. امیدوارم مرا به خاطر اینکه می‌گویم موافق این شیوه استفاده از VAR نیستم، بازداشت نکنند چون فکر می‌کنم می‌شود بهتر از اینها از آن برای ارتقای سطح فوتبال بهره برد. به نظر من می‌شود تغییراتی در آن اعمال کرد. VAR مانند یک کودک است و وقتی که ما کودک هستیم باید به حرف بزرگتر‌ها گوش کنیم و از آنها یاد بگیریم. VAR کودکی است که باید استعدادهایش شکوفا شود.

1977

نظرات کاربران
قرمز رنگ نیست،عشقه،هویته،عزت و عظمته
جالبه، نظر میدن که دیدید کیروش اتوبوس پارک نکرد و یا سه تا برد آورد و غیره...... و این خبر رو اغلب دوستداران کیروش و بعضی افراد میخونن و ملاک دیسلایک و لایک نیست! و اگه کیروش اخراج بشه،مخالفاش بیشتر نظر میذارن!! ولی حرف اصلیم اینه،،،کیروش عاشق بازی تدافعیه و اول دفاع و دوم دفاع و سوم اگه تونستید،گل بزنید، چون نباختن،بهتر از بردن است!!و بجز بازی با قطر،،بازی با آرژانتین،مالکیت و تعداد پاس و دقت پاس،آرژانتین بهتر بوده و در بازی با پاراگویه نیز،مالکیت و تعداد پاس و دقت پاس،پاراگوئه بهتر بوده!!!! و تنها دلیلش اینه که تیمهای کیروش خوب بلدن دفاع کنن و باید بعد دید کلمبیا هم قبول میکنه با این نوع فوتبال هشت سال سر کنه؟!!
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۱:۱۷
پاسخ
64
34
یورگن
کجایی اقاییی. دلمون برات تنگ شده
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۲:۲۵
پاسخ
31
123
جام بی ارزش
برخی از افراد راجبه جام حرف میزنند...میخوام بدونم واقعا هر جامی افتخار محسوب میشه؟اگر منظورتون جامی هست که قلعه نوعی و برانکو ویسی آورده براتون خب من مطمئنم اگر کیروش سرمربیه یکی از تیم های سرمایه داری باشگاه ایران بشه تا ده سال آینده همه جام هارو درو میکنه تو ایران....
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷:۱۸
پاسخ
34
117
قرمز رنگ نیست،عشقه،هویته،عزت و عظمته
خطاب به جام بی ارزش. ملاک شما برای خوب بودن کیروش چیه؟ همه میونن بشین و بگن فلانی بد و یا فلان چیز بی ارزش و یا غیره! و فقط شما بگو چی خوبه و چی ارزش داره! جام بی ارزشه! ولی بازی سراسر تدافعی و بردن تیمهای ضعیف و بازی دفاعی مقابل تیمهای همسطح، آیا ارزش داره؟؟ جام ایران بی ارزش و قلعه و ویسی و برانکو بدترین مربیان! ولی کیروش چی؟ با کدوم تیم قهرمان شده؟ جام با رئال ارزش داشت؟ و آیا کیروش تونست با رئال پر ستاره مقامی بهتر از چهارم کسب کنه؟ هر چند اوایل گفت من مقصر نبودم و آخر قبول کرد که ایده ی بدی داشته!!! بله کیروش مربی خوبی بود ولی صاحب سبک دفاعی و عاجز مقابل تیمهای همسطح(ژاپن اون زمان بهترین تیم نبود و ایران بدترین تیم نبود و شاید ما حتی بهترم بودیم!). پس نمیشه گفت اگه کیروش بود همه ی جامها رو میگرفت،چون کیروش مربی باشگاهی نیست و کلا مربی جام آور نیست،بر خلاف سر آلکس.
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۱:۵۹
38
26
عادل
واقعآ حیف !! نمی دونم چی بگم ! چرا اینقدر این مرد رو اذیت کردند و سنگ جلوی پاهاش انداختند ؟؟؟ مگه چه چیزی می خواست که اینقدر مورد حمله همه اعم از پیش کسوتان مو سفید و ستاره ها و ... قرار گرفت !! می گفت اگر می خواهید یک پیشرفت صحیح و یکپارچه در فوتبال داشته باشید؛ باید برای باشگاه ها و تیم های پایه و امکانات سرمایه گذاری کنید ! اگر امکان سرمایه گذاری درایران وتوی باشگاه ندارید ؛ باید بازیکنان خوبتان را به اروپا ترانسفر کنید تا درآن محیط شکوفا بشوند !! اگر می خواهید تیم ملی قوی داشته باشیدباید این امکان را به تیم ملی بدید که آماده سازی طولانی تر و بیشتری داشته باشه ؛ چون به سبک کار خودش و امکانات نسبتا خوبی که برای تیم ملی فراهم کرده بود اطمینان داشت !! ای خدا !! این همه این مرد براساس منطق و اصول صحبت می کرد و درعوض ما از هرحرفش یک برداشت برعکس می کردیم . 1- می گفت اردوی تیم ملی برگزار بشه !می گفتند می خواهد تیم باشگاهی مارو ضعیف کنه که درآسیا جواب نگیره . 2- می گفت بازیکنان باید بروند اروپا ! می گفتند که دلاله و به فکر کمیسیونه 3- می گفت لباس و امکانات تیم ملی باید بهترین باشه ! می گفت غرغر می زنه تا بهونه بیاره . 4- بازیکنان تیم پرسپولیس و استقلال رو دعوت می کرد ! می گفت می خواهد به تیم شان لطمه بزنه ! دعوت نمی کرد می گفتند که می خواهد انگیزه شان را بکشد . 5- کارد فرو می کردند توی پشتش ! فریاد می زد ! حاج رضائی و جلالی می گفتند که ادبیات کی روش زشته و به فرهنگ ایرانی توهین می کنه 6- خلاصه خودتون که بهتر می دونید..
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸:۱۰
پاسخ
22
105
فوتبالی-قدیمی
به این فهرست فقط این رو اضافه می کنم که می گفت یه عده توی کشتی فدراسیون نشستن و دارن اون رو سوراخ می کنن. داشت از تعجب شاخ در می آورد.
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۳:۵۹
1
37
پرسپولیس یونایتد
همه اینارو گفتی؟؟؟ چی شد که یک برندی که کلی سرش جوش میزد، نباشه و کیفیت نداره یک شبه به بهترین دنیا تبدیل شد؟
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۷:۱۹
26
7
عشقممم نیمار
عشقی کیروش جون :-)
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵:۵۲
پاسخ
27
76
عشقممم آگوئرو
کیروش قشنگ همه توانایی هاشو در کلمبیا داره نشون میده
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷:۲۳
پاسخ
7
90
ستارگان سرخ ایران
بابا خدایی بس کنین اولا چی به شما می رسه که کی روش و برانکو دعوا کردن؟!!!! ثانیا هیچ کدوم از هواداران دو مربی متعصبانه حرف نزنن بابا اصلا معلوم نشد که کی شروع کننده دعوا بود ولی خب کی روش بدموقع به این دعواها دامن زد درحالی که همه تا زمان جام جهانی روسیه کی روش رو دوست داشتند اومد اون مصاحبه رو که زنده بود علیه برانکو انجام داد نمی خوام قضاوت کنم مقصر کیه ولی خب میشه گفت این یه دعوا سوری بود که توسط کی روش انجام شد چون کی روش سلطان جنگ روانیه به قول آقای جلالی که درباره مصاحبه کی روش صحبت می کرد می گفت این یعنی آتشفشان خاموش خطرناکه شاید ویژگی ،ویژگی منفیه ولی هدف کی روش اون موقع توی جام ملتها درباره این حرفها به نوعی القای این به سایر تیمها بود که توی ایران مشکلات زیادی وجود داره و حس غرور کاذب به رقبای ایران بده که اینا تحت تاثیر حاشیه ان درست چیز جالبی نیست این کار کی روش ولی خب درراستای مسائل فنی تیم بوده یعنی تضعیف رقبا به نظرم درنهایت باید بی خیال این قضیه بشیم دیگه 2تاشون رفتن و ما نباید خودمون رو درگیر مسائل 6ماه پیش کنیم.
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷:۲۴
پاسخ
23
22
مصطفی
عیار کیروش اونم با تیم پر ستاره کلمبیا در حذفی مشخص میشه درواقع همیشه کیروش در حذفی ناکام مانده است ، کیروش مربی جام آوردن نیست باید توی تیم های پایه باشه
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳:۴۵
پاسخ
177
58
گلزاری
نمیدونم کی کلمه عیار را اولین بار استفاده کرد
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۲:۲۷
20
56
یک قدم جلو
همین بازی قبل کلمبیا با قطر گفتم، هر جا کی روش است VAR به ضررش عمل میکنه
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴:۳۸
پاسخ
25
92
Manam
چقد مصاحبه هاش با زمانی که تو ایران بوده فرق میکنه دقیقا مثل اوایل حضورش تو ایران مصاحبه میکنه از تیم ورک حرف میزنه درمورد مردم و مسئولین و بازیکنای خاص حرف نمیزنه ، لپ کلام سرش تو کار خودشه دقیقا مثل ایران پس تا یکی دو سال دیگه باز شخصیت خود واقعیش از دستش در میره و اونجام جنگ راه مینداره
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸:۴۰
پاسخ
213
72
فوتبالی-قدیمی
حق با شماست کی روش مصاحبه هاش راجع به لباس، زمین تمرین، اردوی آمادگی، زیرآبی رفتن یه عده و تخریب گسترده توی رسانه ها، حاشیه برای تیم ملی نیست چون اونجا چنین چیزی به شدتی که ما داریم نیست. مربی تیم ملی نباید از نماینده تا وزیر و مربی و کارشناسای تاریخ مصرف گذشته رو به مبارزه بطلبه برای اینکه یه زمن خوب داشته باشن یا اردو به موقع برگزار بشه.
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۰:۰۱
0
32
کوروش
لپ نه لُب بعد تو با این سطح سواد نظرم میدی، نکشیمون منتقد
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۱:۰۴
10
45
آریا
جـــل الخـــــــالـــــق! وعده میدادید کی روش تو کوپا آمریکا اتوبوس پارک میکنه ولی حالا ک دارید عکسشو می بینید رفتید سراغ اخلاق و مصاحبه های کی روش! نه عزیز کی روش مشکلی نداشت. مشکلات ناشی از ضعف و ناکارآمدی فدراسیون 5ستاره بودن. اگه کارها و برنامه‌های تیم مرتب و زمانبندی شده باشن مربی خیال و کارش راحت تره. ولی وقتی فدراسیون در تأمین حداقلها هم ضعیف باشه معلومه ک کی روش ( یا هر مربی دیگه ای ) دادش در میاد. خدمات و تزریق روحیۂ حرفه ای گری توسط این مرد بزرگ، در فوتبال ما ماندگار هستن.
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۶:۱۳
25
154
فرهاد
داشتن یه چیزایی لیاقت میخواد اینکه درک کنی کیروش میجنگید بخاطر فوتبال و تیم ملی ما زیاد سخت نیست شماها دوست داریم فهمیدنشو برای خودتون سخت کنید اگه یه روزی کلمبیا خبرناهار داشت یا مردمایی مثل شما قطعا کیروش با اونهام میجنگه
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷:۱۱
23
124
محمدامین
درود بر کارلوس کیروش کبیر یعنی اگر این آقای پروفسور نما یکی از نتایج رو میگرفت خداوند رو هم بنده نبود هرجا هستی موفق باشی ادمین لطفا
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴:۵۴
پاسخ
75
222
ماندگار
فعلا" که افتخارات آقای برانکو با کی روش قابل مقایسته نیست، کی روش فقط و فقط موفق به کسب قهرمانی جهان با جوانان پرتغال شد و هیچ جام دیگه ای با تیمی کسب نکرده، همه میدنیم که در سطح جوانان و نوجوانان قهرمان شدن خیلی کار ویژه ای نیست
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۹:۳۳
54
20
حسن
در جواب برانکو دوست داشتنی: کیروش با پرتغال قهرمان جهان شده! اما برانکو نهایت افتخاراتش به ایران و کرواسی خلاصه میشه برانکو تنها قهرمانی ملی که داشته با تیم امید ایران قهرمان بازی های آسیایی شده و تمام. قهرمانی توی لیگ های حوصله سر بر چین و ایران و کرواسی روی هم به اندازه توپ جمع کنی رئال مادرید ارزش نداره. در مورد شخصیت تیمی که چیزی نمیگم تیمی که کیروش ساخت شامل بازیکنانی بود که برای یک هدف می جنگیدند برخلاف چیزی که در 2006 شاهد بودیم. شخصیتی که کیروش به فوتبال ما داد قبلا نداشتیم. ما پرتغالی که توی اروپا سلطنت میکند رو تا مرز شکست پیش بردیم. تیم کیروش در چهار سال اخر مقابل هیچ تیم اسیایی کمتر از 50 درصد مالکیت توپ نداشت. بازی دفاعی ایران محدود به جام جهانی بود که بازیکنان ایران تجربه کافی برای باز بازی کردن نداشتند. تیم کره در تهران حتی یک شوت هم به دروازه ی ما نزد!!!! این قدرت سرمربی بود که یک تیم برتر مطلق باشه. اما پرسپولیس برانکو در فصل اخر در هر بازی به طور میانگین فقط 1.2 گل زد و به لطف 0.47 گل خورده در هر مسابقه، قهرمان شد. یعنی تفاضل گل 0.74 در هر بازی. ولی شما از نتایج 1-0 کیروش ناراضی هستید. یاللعجب
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰:۱۶
25
50
بهرام
در جواب برانکو دوست داشتنی باید بگم اتفاقا هوادارای برانکو همه نوجوونن برانکو در زمان حضورش روی نیمکت تین ملی یک سوم محبوبیت کی روش رو نداشت نتیجه نتیجه میکنید کدوم افتخار؟ اگه این جام ملتها هم مثل قبل مسابقه ی رده بندی داشت ما سوم میشدیم مثل زمان برانکو قهرمانی با پرستاره ترین تیم امید توی مسابقات بی اهمیت المپیک آسیایی نتیجه ایه که هی بخاطرش برانکو تو سر کی‌روش میزنید؟ چون تو اون فضا نبودید و الان فقط نتیجه رو دارید میبینید از برانکو تعریف میکنید فوتبال آسیا از ۱۵ سال پیش تا الان خیلی قرق کرده با سرمایه گذاری درست تیمهای اسیای پیش فت کردن و ما برعکس دیگ اون ستاره هتی گذشته رو نداریم گول قیمت آزمون و جهانبخش رو نخورید این پول به خاطر زمانه که تغییر کرده بازه ی زمانی ۱۹۹۸-۲۰۰۷ پر استعداد ترین نسل تاریخ فوتبال ایران بود
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲:۲۰
19
42
برانکو دوست داشتنی
بعید می دونم 15 سال بیشتر داشته باشی چون از افتخارات برانکو خبر نداری تو ایران. یا خودت زدی به خواب نمی خوای به درک کامل برسی و واقعیت هارو ببینی افتخاراتی که برانکو(بدجور سوزندتون) با تیم ملی کسب کرد یکیشو کیروش نتونست بگیره اگر کیروش مربی باشگاهی ایران بشه حتی یدونه قهرمانی هم نمی تونه کسب کنه ببین حرف الکی رو زدن رو همه بلدن جوری حرف بزن که قابل فهم باشه کیروش کدوم افتخارو کسب کرده الان؟فقط سعود کرده به این میگی افتخار؟صد درصد هوادار شیشتقلال هستی چون غیر این بود شک می کردم
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲:۳۵
142
37
Sj
شما عشقی کی‌روش جاااان
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶:۲۵
پاسخ
45
160
گلادیاتور های سرخ
نمی شود قضاوت کرد،ماجرای کیروش و برانکو در کشور ما خیلی پیچده هست. نمی دونم چه دست های پشت پرده بود، که این دو رو مقابل هم قرار داد. از طرفی رسانه و مطبوعات هم، آتش این اختلافات رو بیشتر می کرد. که با عث دو قطبی کردن هواداران می شود. و این خیلی برای فوتبال ما گرون تموم شد. و دو تا از بهترین مربیان کشور رو به راحتی از دست دادیم. کشورهای دیگه هم از این فرصت نهایت بهره رو بردن. ما به خودمون و فرهنگ رسانه ای و مدیریت ضعیف فوتبال که متاثر از سیاست هست باختم. کجای دنیا ما داریم، که یک کشور راحت،مربیان به این بزرگی از دست بده. مربی داریم 15سال و بیشتر در یک تیم کار کرده. ولی در کشور ما عمر مربیگری در سطح ملی و باشگاه زیاد طول بکشه حدود هشت سال چه خوب کار کنه و چه بد.
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶:۲۴
پاسخ
10
124
سید
دستی پشت پرده نبوده و نیست... اخلاق برانکو همیشه طوری بوده که بهتر از خودش رو نمیتونسته تحمل کنه... ایشون چشمش دنبال نیمکت تیم ملی بود و وقتی کیروش روفت و برانکو سرمربی نشد هم به بدترین شکل با بدترین رقیب ایران مذاکره کرد و رفت... من به شما چند تا نشونه میدم که کنار هم بذاری: مدل رفتنش از تیم ملی و عدم پاسخگویی او بعد از جام جهانی... مدل رفتنش از پرسپولیس و عدم پاسخگویی او بخاطر قرار داد یکساله مانده اش... مذاکره با بدترین رقیب ایران یعنی تیمی از عربستان حداقل سه ماه قبل تر از پایان لیگ و در حالیکه یک سال و سه ماه هنوز قرارداد دارد و تیم به دنبال صعود از گروه و قهرمانی در لیگ و قهرمانی در جام حذفی است... اگر منطقی به برانگو نگاه کنید ایشون یکبار به ایران و یکبار به پرسپولیس خیانت کرده است... حتی اگر بخاطر مسائل مالی خواهان جدایی بود می توانست بهتر و سریعتر و منطقی تر جدا شود و به تیم آسیب نزند... اما اون به بدترین شکل ممکن جدا شد و خسارت زیادی به باشگاه پرسپولیس وارد کرده
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱:۵۹
24
116
تینا
دست پشت پرده ای نبود برانکو نیمکت تیم ملی رو میخواست با استفاده از اهرم قدرتمند هواداران پرسپولیس(جمعیت بالا) با جریحه دار کردن احساسات هواداران و تحریکشون موجی علیه کیروش راه انداخت ولی وقتی کیروش به جای پسرفت ،پیشرفت کرد و وقتی ویلموتس سرمربی تیم ملی شد پرسپولیس ول کرد رفت.ولی متاسفانه مطمئنم اگه برگرده هواداران پرسپولیس دوباره اونو قبول میکنن راستی حقیقتا برام سواله چرا بعضی ها به تدافعی بازی کردن ایران ایراد میگیرن تیم ملی ایران بضاعتش همینه مسی و رونالدو نداریم. و جالب تر بازی با ژاپن رو میندازن گردن کیروش دیگه اشتباهات فردی بازیکن ها رو کیروش چیکار کنه؟ من هیچوقت کیروش فن نبودم چون یه رئالی ام ولی اینو هم میدونم کیروش سرمربی خوبی بود برای تیم ملی ما چون درست عین ما ایرانی ها غیرتی بود
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷:۲۱
21
96
جلیل
اونجا هم شروع کرد
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸:۰۷
پاسخ
135
31
ولی۴+۶
هر وقت تموم تصمیمات var به نفع تیم کیروش شد استعدادهاش شکوفا شده
۰۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴:۳۳
پاسخ
138
39