گاف جدید و خطرناک فدراسیون فوتبال/ از دستور فیفا مبنی بر کسر امتیاز از داماش گیلان امتناع کردند!

گاف جدید و خطرناک فدراسیون فوتبال/ از دستور فیفا مبنی بر کسر امتیاز از داماش گیلان امتناع کردند!

46499
19:26
09 اسفند 1395
فیفا نامه داده بود که از داماش گیلان، پاس همدان و تیم شهرداری بندرعباس باید کسر امتیاز صورت پذیرد اما فدراسیون فوتبال نه تنها از تیم داماش گیلان امتیاز کم نکرده بلکه از تیم حذف شده از جدول، یعنی شهرباران تهران امتیاز کم کرده است!

وب سایت رسمی برنامه نود- داستان نامه های کسر امتیاز فیفا، همچنان ادامه دارد و این بار اتفاق عجیب تری افتاده است.

به گزارش سایت نود، البته این گزارش مربوط به نامه های جدید فیفا نیست. مربوط به نامه هایی است که قبلا به فدراسیون فوتبال برای اجرا رسیده است و حالا آنطور که مشخص شده به جای کسر امتیاز از یک تیم، از تیمی کسر امتیاز شده که از جدول مسابقات حذف شده است.

اواسط مهرماه امسال سایت نود در یک پرونده ویژه از ۱۰ تخلف فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در ۳۷ تیمه شدن لیگ ۳۶ تیمی! رونمایی کرد. در این گزارش ماجرای تغییر نام داماش شهر باران به شهر باران تهران و اضافه شدنش به جدول لیگ دسته دوم اشاره شده بود. چند هفته پبش بود که داماش شهر تهران از جدول لیگ دسته دوم کنار گذاشته شد، اما در این میان یک اتفاق عجیب رخ داد.

فیفا نامه داده بود که از داماش گیلان، پاس همدان و تیم شهرداری بندرعباس باید کسر امتیاز صورت پذیرد اما فدراسیون فوتبال نه تنها از تیم داماش گیلان امتیاز کم نکرده بلکه از تیم حذف شده از جدول، یعنی شهرباران تهران به علاوه تیم شهرداری بندرعباس و اخیرا پاس همدان امتیاز کسر کرده است.

در واقع تیم شهرداری بندرعباس رقابتهای لیگ دسته دوم را با منفی سه امتیاز آغاز کرد اما همانطور که گفته شد ظاهرا این حکم فقط درباره شهرداری بندرعباس وهمانطور که گفته شد تیمی به نام شهر باران تهران و اخیرا پاس همدان اعمال شده است.

ادعای بندرعباسی ها هم این است که علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کرده که از سه تیم پاس همدان، شاهین بوشهر و شهرباران به حکم فیفا امتیاز کسر شده است. اما سوال اینجاست که فیفا چطور از تیمی که وجود خارجی ندارد و هیچ وقت بازیکن خارجی نداشته امتیاز کسر کرده است؟! داماش شهر باران تیمی است که خلق الساعه و شش ماه پیش یک‌باره تشکیل شد و به یکباره هم به یک گروه از لیگ دسته دوم اضافه شد تا یک گروه 13 تیمی شو و پس از چند مدت هم این تیم منحل شد! در واقع فیفا از همان تیم داماش گیلان که در لیگ برتر با عنوان داماش شهر باران حضور داشت و بازیکن خارجی هم استخدام کرده بود امتیاز کسر کرده بود نه تیم شهربارانی که هرگز بازیکن خارجی نداشت! این مطمئنا یک گاف بزرگ است که توسط فدراسیون فوتبال اتفاق افتاده و برخی عقیده دارند چون داماش گیلان متعلق به امیرعابدینی است از این تیم امتیاز کسر نشده واز تیمی که بازیکن خارجی نداشته و تازه هم از جدول کنار گذاشته امتیاز کم شده است. این حکم درست مثل است که یک فرد فوت شده را به پرداخت جریمه سنگین محکوم کنند!

در 5 سال گذشته جذب بازیکن خارجی در لیگ‌های دسته اول و دوم ممنوع شده بود و حالا مشخص نیست که فدراسیون در این باره می خواهد چطور جواب فیفا را بدهد.

ضمن اینکه اگر فیفا متوجه شود که از تیم داماش گیلان امتیازی کسر نشده، ممکن است برای فدراسیون فوتبال ایران مشکلاتی پیش بیاید.

محمد رحیمی مدیرعامل تیم شهرداری بندرعباس در گفت وگویی به این ماجرا اعتراض کرده بود و در این باره با اشاره به به جدول گروهی تیمش در لیگ دو گفته بود: ما با تفاضل گل نسبت به داماش گیلان از صعود به دور دوم بازماندیم اشکالی هم ندارد ما فصل گذشته با 3 امتیاز منفی کارمان را شروع و به دور دوم هم صعود کردیم. مهم این است که قوانین به درستی اجرا شود و فدراسیون فوتبال که خودش مجری قانون است قوانین را به درستی اجرایی کند.» تازه شنیده شده فدراسيون فوتبال ٢٠٠٠٠ فرانك سوييس بابت تاخير در اجراي اين راي را فقط به خاطر امیرعابديني جريمه شده است. باید سوال پرسید که چرا اين راي با تاخير اجرا شد و چرا فدراسيون بايد جريمه باشگاه داماش گیلان را بايد بدهد؟

 باید دید واکنش فدراسیون فوتبال به این ماجرا چه خواهد بود. سوال مهم دیگر این است که آیا رییس فدراسیون فوتبال از این ماجراها با خبر است؟

 

جدول رقابتهای لیگ دسته دوم در سه گروه

 

 

نظرات کاربران
دو ستاره
خدا کنه فیفا تیم های ملیمون رو از ترنمنت ها حذف کنه
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳:۴۲
پاسخ
0
0
امیر
این فدارسیون از فدارسیون کفاشیان هم بدتره
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۸:۵۷
پاسخ
1
2
اولشه
اول و اخرش به جام جهانی نمی ریم دیگه اون از کیروش اونم از داماش و فدرسیون
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۴:۳۷
پاسخ
8
6
reza
از تیم شاهین بوشهر باید ۶امتیاز کسر میشد ولی چرا نشده کسی نمیدونه ولی حق سردار بوکان بود که بره به مرحله دوم لیگ دسته دو.اگه از تیم شاهین امتیاز کسر شده چرا اعمال نشده و اگر اعمال شده اون تیم باید سقوط میکرد
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۵:۵۷
پاسخ
2
7
armin
بار اول نیست که ازاین اتفاقات رخ میده چیز جدیدقابل پیش بینی نیست
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۵:۰۸
پاسخ
1
6
علی
یه نفر هست یه شعر بلده همیشه همونو کامنت میذاره : هردم از این باغ بری میرسد ، تازه تر از تازه تری میرسد ... چرا خبری ازش نیس ؟ داداچ کجایی نگرانتیم
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۹:۴۵
پاسخ
2
12
رضا
تا امثال عابدینی فدراسیونو می گردونن وضع از این بهتر نمیشه
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۸:۳۷
پاسخ
3
25
عاشق بندر
باز هم حق خوری دیگر از هرمزگان مظلوم
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۵:۱۶
پاسخ
3
11
فدارسیون بی عرضه
خب چه عجب همه دوباره اذعان کردن که مشکل اصلی فوتبال ما کجاست.
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۲:۵۶
پاسخ
2
11
ali
اصلا معلون نیست چرا برانکو این کارا رو میکنه ای بابا
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۹:۲۲
پاسخ
6
7
علی
عابدینی همون نیست گفته امسال حتما پرسپولیس قهرمان لیگ میشه؟! تیم های دیگه زحمت نکشن
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۷:۰۷
پاسخ
10
28
روح الله
تو این فدراسیون چه خبره؟!!!!
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۴:۲۱
پاسخ
0
15
پیام
چه هوای خوبیه!!! به به!
۰۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۹:۳۶
پاسخ
1
17
ارتش سرخ
هر روز یه شاهکار جدید،مسئولین بیکفایت و پول پرست بهتر از اینم نمیشه
۰۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۸:۵۷
پاسخ
2
18
علیرضا
شهرباران تهران همون تیمی هست که که قبلا لیگ برتر بود و پارسال سقوط کرد دسته دو که اسمش عوض شده, تیمی که الان به اسم داماش گیلان هست امسال تاسیس شده و سهمیه ی رهپویان رضوان شهر رو خرید و در لیگ دو شرکت کرده. الان چرا باید از داماش گیلان امتیاز کسر بشه؟ چون دو تا تیم تو یه شهرن؟ زمانی داماش گیلان جدید تاسیس شد دیگه تیمی به اسم داماش نبوده
۰۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۵:۳۱
پاسخ
3
14