گرشاسبی: با طاهرخانی و همتی فینالیست شدیم اما با این همه بازیکن از گروه صعود نکردند!

گرشاسبی: با طاهرخانی و همتی فینالیست شدیم اما با این همه بازیکن از گروه صعود نکردند!

20928
14:23
21 خرداد 1398
حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس تأکید کرد، هیچ یک از اعضای هیئت مدیره بابت صعود تیم به فینال آسیا یک ریال هم پاداش نگرفتند.

به گزارش وب سایت نود، شاید وقتی پرسپولیس راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شد و مبلغ دو میلیون دلار پاداش گرفت کمتر کسی فکر می‌کرد مدیریت این باشگاه برای پرداخت دستمرد مربیان و بازیکنانش با مشکل مالی مواجه شود. در این شرایط هجمه سنگینی روی ایرج عرب ایجاد شد که چرا پاداش AFC به خوبی مدیریت نشد که حالا این باشگاه برای پرداخت پول برانکو و دیگر خارجی‌های تیم به چه کنم، چه کنم، بیفتد. عرب نیز مدعی است مدیریت قبلی باشگاه پرسپولیس در هیئت مدیره مصوب کرد که بخش اعظمی از پاداش‌ها بین بازیکنان تقسیم شود، بدون اینکه در قرارداد آنها لحاظ شود، موردی که با واکنش حمیدرضا گرشاسبی همراه شد. 

باید به بازیکنان پاداش آسیایی می‌دادیم چون حق‌شان بود
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس راجع به اینکه چرا در هیئت مدیره این باشگاه مصوب شد پاداش‌ها به آن شکل بین بازیکنان تقسیم شود، گفت: واقعیت ماجرا این است که وقتی شما وارد مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا می‌شوید، لیگ خاتمه یافته و قرارداد بازیکنان هم به پایان رسیده است. در کنار این مسئله موفقیت در بازی‌های آسیایی هم بسیار ارزشمند است و پاداش چند میلیون دلاری برای باشگاه دارد. البته چنانچه هر مرحله‌ای از بازی‌ها را به سلامت عبور کنید، پاداشی جداگانه از سوی AFC پرداخت می‌شود که از لحاظ مالی برای باشگاه خیلی خوب است. به خاطر همین بود که وقتی به فینال رسیدیم در کل سه میلیون دلار به باشگاه رسید که دو میلیون آن بعد از رفتن من از پرسپولیس بود. مسئله دیگر اینکه، وقتی بازیکنی در یک فصل جدا از رقابت‌های داخلی در مسابقات بین‌المللی به میدان می‌رود و عملکرد خوبی از خود ارائه می‌کند باید پاداش بگیرد و این حق مسلم اوست.
 

چرا این فصل که کلی بازیکنان داشتند حتی از گروه خود صعود نکردند؟
گرشاسبی در واکنش به این موضوع که چرا وقتی در قرارداد بازیکن آمده است بابت هر موفقیت داخلی و آسیایی تیمش پاداش جداگانه دریافت خواهد کرد، اما این پاداش جداگانه به وی پرداخت و از قراردادش کم نمی‌شود، عنوان کرد: نه، این‌طور نیست. این پاداشی که به بازیکنان تعلق گرفته در واقع پاداش آسیایی آنهاست که در قراردادشان آمده و رقم‌های آن نیز متفاوت است. در واقع آفر‌های قرارداد بازیکنان که مربوط به بازی‌های آسیایی است، همین پاداشی است که به آنها پرداخت شده و مبلغی جداگانه به آنها پرداخت نشده است. شما در نظر بگیرید ما با پنجره بسته و با جدایی پنج بازیکن به مصاف حریفان سخت آسیایی خود رفتیم. در مرحله نیمه نهایی هم دیدید که حسین ماهینی و محمد انصاری را هم در اختیار نداشتیم و کتف کامیابی‌نیا هم مدام از جا در می‌رفت. در حقیقت با حمیدرضا طاهرخانی و آدام همتی‌ها السد را در قطر بردیم که کار بسیار ارزشمندی بود. منتقدان به این قضیه نباید شرایط وقت ما را فراموش کنند. اگر من به آن شکل به بازیکنان انگیزه نمی‌دادم، قطعاً به فینال نمی‌رفتیم. چرا این فصل که این همه بازیکن داشتیم حتی از گروه‌مان صعود نکردیم؟! شما ببینید اگر همین فصل پرسپولیس راهی فینال آسیا شده بود و جام را بالای سر می‌برد مبلغ شش میلیون دلار پاداش می‌گرفت. این رقم حدود 100 میلیارد می‌شود و با این پول می‌شد هزینه کل فصل را درآورد، کاری که در زمان مدیریت من انجام شد و پاداش‌های آسیایی خیلی از مشکلات مالی را حل می‌کرد.

پاداش‌های آسیایی تنها درآمد باشگاه جدا از اسپانسر بود
وی راجع به مشکلات مالی پرسپولیس در زمان مدیریتش در این باشگاه نیز عنوان کرد: حتی یک ریال هم از جایی به پرسپولیس کمک نمی‌شد. حق پخش تلویزیونی باشگاه را نداده و نمی‌دهند. بابت تبلیغات هم یک ریال به پرسپولیس نمی‌دهند. خیلی‌ جاها از نام و بزرگی پرسپولیس بیشترین استفاده مالی را می‌برند، بدون اینکه یک ریال به این باشگاه پرداخت کنند. حق کپی رایت هم رعایت نمی‌شود و تولیدی‌های البسه و وسایل ورزشی در منطقه منیریه تهران تمام وسایل خود را به نام پرسپولیس تولید کرده و کلی درآمدزایی دارند. ما غیر از اسپانسرمان از کجا می‌توانستیم درآمدزایی داشته باشیم، جز اینکه باید انگیزه بین بازیکنان ایجاد می‌کردیم تا در لیگ قهرمانان بدرخشند و در کنارش باشگاه بتواند با استفاده پاداش‌هایی آسیایی درآمدزایی داشته باشد؟ مطمئن باشید اگر انگیزه لازم را در بین بازیکنان ایجاد نمی‌کردیم آنها علاقه‌ای به بازی کردن در مسابقات آسیایی نداشتند و به همان قهرمانی لیگ بسنده می‌کردند. در همه جای دنیا به این شکل است و باشگاه بابت رقابت‌های بین‌المللی پاداش‌های خوبی را به بازیکنان و مربیان خود پرداخت می‌کنند.

دریغ از یک حبه قند 
مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود اعضای هیئت مدیره پرسپولیس در زمان مدیریت او مصوب کردند که به هر یک از اعضا از جمله مدیریت باشگاه مبلغ 200 میلیون تومان پاداش تعلق بگیرد، اما وزیر ورزش با این موضوع مخالفت کرده است، یادآور شد: اگر اعضای هیئت مدیره از جمله خود من یک حبه قند از باشگاه به‌عنوان پاداش آسیایی گرفته‌ایم، بیایند اعلام کنند و آبروی ما را ببرند! اصلاً چنین چیزی در هیئت مدیره مصوب نشد و مطرح شدن این شایعه به هدف تخریب ماست. من یک سؤال از شما دارم. آیا حق مدیرعامل نبود به مانند دیگر اعضای تیم بابت فینالیت شدن پرسپولیس پاداش بگیرد؟ غیر از این است که مدیرعامل بیشتر از همه تلاش می‌کند و زحمت می‌کشد؟ با این حال من یک ریال هم پاداش نگرفتم. حتی در سفرهایی که همراه تیم بودم نیز حق مأموریتم پرداخت نشد. شما خودتان مرا می‌شناسید و می‌دانید که در تمام دوران مدیریتم در پرسپولیس با ماشین شخصی خود کارهای باشگاه را انجام می‌دادم. انصاف نیست به مسائلی پرداخته شود که اصلاً واقعیت ندارد.

780 هزار دلار از قرارداد برانکو زمان مدیریت من پرداخت شد
گرشاسبی در ارتباط با اظهارات اخیر ایرج عرب مبنی بر اینکه 500 هزار یورو از طلب برانکو مربوط به مدیریت قبل از او بوده است, خاطرنشان کرد: زمانی هم که من مدیریت باشگاه پرسپولیس را بر عهده گرفتم مبلغ 780 هزار دلار از قرارداد برانکو باقی مانده بود که به وی پرداخت شد. آیا باید می‌گفتم که پرداخت این پول به من مربوط نیست؟! مگر آقایان پول برانکو را از جیب‌شان داده‌اند؟ کلاً دو میلیون دلار پاداش لیگ قهرمانان و  نزدیک به 700، 800 هزار دلار هم از فیفا بابت حضور چند ملی‌پوش در جام جهانی بعد از مدیریت من به باشگاه پرسپولیس رسید. طبیعی است که هزینه‌های باشگاه باید از همین پول‌ها پرداخت شود. خود عرب که معاون مالی من بوده است و در جریان همه چیز قرار دارد. او خوب می‌داند که من از زمانی که آمدم بیش از 30 میلیارد تومان فقط بدهی‌های تاریخ باشگاه را که روی هم انباشته شده بود، پرداخت کردم. غیر از این بود که آن همه پرونده را بستیم؟

برانکو فصل پیش هم می‌خواست برود اما نه به خاطر پول
وی همچنین راجع به اینکه چرا برانکو با وجود خیلی از مشکلاتی که فصل پیش در پرسپولیس داشت و حتی طلبش هم سنگین‌تر بود حرفی از جدایی نزد، اما در پایان این فصل او حتی تا یکقدمی نیمکت الاهلی عربستان هم پیش رفت و ضرب‌الاجل برای مدیریت فعلی باشگاه پرسپولیس برای پرداخت طلبش تعیین کرده است، گفت: این سؤال را باید از خود برانکو بپرسید. برانکو در پایان فصل پیش اصلاً صحبت مالی با من نداشت و فقط گفت الان که 12 بازیکن تیم آزاد هستند و بخواهند از تیم بروند با کدام بازیکنان وارد مسابقات شویم در حالی که از جذب بازیکن هم محروم هستیم؟ او چند پیشنهاد خوب هم داشت و چیزی نمانده بود تصمیم به جدایی بگیرد، اما تلاش کردیم بازیکنان را راضی به ماندن کنیم و دیدید غیر از مهدی طارمی که خودمان او را فروختیم چهار بازیکن جدا شدند و هفت نفر دیگر قراردادشان را تمدید کردند. برانکو راضی شد که بماند، اما خواست بندی در قراردادش بیاید مبنی بر اینکه هر زمان که پیشنهاد خیلی خوب داشت با پرداخت مبلغی قراردادش را با پرسپولیس فسخ و راهی تیم دیگری شود که ما قبول نکردیم. در حال حاضر هم چنین بندی در قراردادش نیست و او فقط در صورتی که پول را در زمان‌های تعیین شده دریافت نکند می‌تواند جدا شود.

برانکو می‌ماند
گرشاسبی در پایان با بیان اینکه برانکو در پرسپولیس خواهد ماند، عنوان کرد: نظر من این است که برانکو با توجه به علاقه شدیدی که به پرسپولیس  و هواداران دارد به باشگاه تخفیف می‌دهد و می‌ماند. البته این دلیل نمی‌شود که حق و حقوق او پرداخت نشود، بلکه باید از زحماتش تقدیر و پول وی را تمام و کمال پرداخت کنند.

2051

نظرات کاربران
سرخ ترین
الان که مدیریت عرب رو میبینم بیشتر به بزرگی کار گرشاسبی پی میبرم،بدون اینکه اب تو دل هوادار تکون بخوره هم قرارداد برانکو رو تمدید کرد هم بازیکنا رو هم بی سرو صدا با بازیکنای جدید قرارداد بست
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۵:۴۳
پاسخ
8
153
خان
اولا این بازیکن هایی که شما گفتی بازیکن های خیلی خوبی بودن. بعد از اون شما یک تیم رو از اقای طاهری گرفتی تحویل شما هیچ کاره بودی
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۱:۳۴
پاسخ
121
8
آرش۷۷
کم کم داری میری تو جلد فتح اله زاده واسه استقلال!!!!!عرب که معاون و دوستت بود و مورد تاییدت !!!درضمن عرب باعث رفتن شما نبوده بلکه وزارت و قانون بازنشستگی و دولت بوده!!!دلت رو گنده کن
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶:۴۱
پاسخ
99
20
RedOnly
ارتش سرخ الان وقت این حرف ها نیست لطفن لطفن لطفن اتحاد لطفن گول ژاپنی‌ها را نخورید
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶:۰۴
پاسخ
9
117
کهلا
قرمز با تعصب تشکر تشکر اسمت تو تاریخ پرسپولیس موندگار مرسی
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۵:۱۷
پاسخ
5
100
پرسپولیس اعتبار آسیا
گرشاسبی یکی از پاک ترین و کاربلدترین مدیران پرسپولیس بوده است و اینهایی که میخوان ایشان را تخریب کنن بلاشک از همین طیف هیات مدیره و مدیرعامل ناکارامد کنونی باشگاه هستند
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۳:۰۵
پاسخ
6
98
مافیای سرخ
یعنی همتی و طاهرخانی رو با خاک یکسان کرد خخخخ
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۲:۳۳
پاسخ
97
18
۶
تنها مدیری ک شفاف صحبت کرد و همه چیو معلوم کرد ن گف خوبم ن هیچی، ن مدیرای قبلیو کوبیدو مشکلاتو انداخت گردنشون، راجب پاداشم هرچند حرفه‌ای نبوده اما کار درسی بود، ی مدیرم ک نسبت ب بقیه بهتر بودو نمیشه داش متاسفانه
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰:۴۲
پاسخ
7
79
پیمان
ایوانکوویچ بخاطر علاقه وافر ب جعل و هواداراش تخفیف میدهد و میماند!!!!!:)))))) طرف از اولم واسه رضای خدا کار میکرد:) بابا شماها خیلی خوبید ک ی خالی میبندید و انقدر ادامش میدید ک خودتونم باورتون بشه:)))))
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴:۲۹
پاسخ
93
22
امید از تفت
آقای گرشاسبی، این حرف شما عین فرافکنی و عوام فریبی است که کسی فریب هم نمیخوره و از شما خیلی خیلی بعید بود. اگه پرسپولیس به فینال آسیا رفت بخاطر این بود لیگ مدام بخاطر تیم ملی تعطیل میشد و بازیکنان بعد از چند بازی استراحت می کردند. ولی نیم فصل دوم اینقدر برنامه را فشرده کردند که خستگی لیگ نگذاشت پرسپولیس صعود کنه. ضمن اینکه بازیکنانی که نیم فصل دوم به تیم اضافه شدند چند بازی نیاز به هماهنگی داشتند ولی تیم نیم فصل اول کاملاً باهم هماهنگ بودند. ضمن اینکه صعود با طاهرخانی و همتی هم عوام فریبی است. همتی دو بازی فیکس بود و طاهرخانی ده دقیقه. اصل صعود ما بخاطر برانکو و بعد هم بازیکنان بزرگی نظیر سیدجلال و شجاع و بیرانوند بود.
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۶:۴۷
پاسخ
186
95
میلاد
نمیدونم‌به شما چه باید گفت همتی یعنی یک‌پست کامل برای کسی که حتی تجربه لیگ نداشت شما کجای ورزشی که در مورد ایشون با سی و سه سال تجربه ورزشی نظر میدی شرایط پارسال تیم به مراتب سخت تر بود برای همه اما رضایتمندی بازیکن ها و کادر فنی و حتی هوادارها را با هم‌مقایسه کن برادر پارسال خبری از پاداش هم نبود و بهترین نتایج تاریخ باشگاه و قهرمانی منطقه غرب و مرکز آسیا و فینال لیگ قهرمانان حاصل شد ‌و تمام
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۰:۴۸
6
48
سیمرغ
گرشاسبی عالی بود
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۸:۱۳
6
53
محمد
بیچاره طاهرخانی و همتی
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹:۲۸
پاسخ
19
148
Alireza
یک مدیر کار بلد ،حق جناب گرشاسبی نبود ،که بخاطر مصوبه دولت ،برای بازنشستگان، از باشگاه بره ،کل ایران و تیم های استقلال و پرسپولیس به چنین مدیرانی نیاز دارن ..امیدوارم یک روزی دوباره به پرسپولیس برگردید..به امید خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال، البته به آدم های اهلش واگذار بشه،که نابود نکنه این دو تیم بزرگ رو
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰:۳۱
پاسخ
12
220
ماندگار
عجیبهآ این همه پول آسیایی و فیفا اومده تو باشگاه ولی به همه بدهکاره؟!!آقای عرب تو رو جدت اگر نمیتونی مدیریت کنی برو، با این وضعیت بریم جلو فقط بدهکاری بار میاد!! بقول علی کریمی : اگر نمیتوانی خدمت کنی برو تا خیانت نکنی.
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۲:۵۵
پاسخ
6
180
mamadjavad
قانون تو ایران میگه مدیرای خوب باید کنار برن که امثال افتخاری ،سیاسی ، عرب ، فتحی و... بیان روی کار
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰:۰۳
پاسخ
11
294
یاشار
وقتی تیمی پاداش اسیایی بین بازیکنان و مربیان تقسیم میکنه حقشه همون بازیکنان و مربیان بخاطر ندادن پول قرارداد تهدید کنند که جدا میشیم. اخه پاداش باید تناسبی با قرارداد داشته باشه اگه پاداش قهرمانی بین بازیکنها تقسیم کردید مطمئنا پاداش از قرارداد بعضی بازیکنها بیشتر شده. مثلا رئال پول قهرمانی تو لیگ قهرمانان بین بازیکنان تقسیم میکنه؟ من موندم اینهمه پول گرفتن کل سال طلبکار هستند و میگن ما دستمون خالیه. زمان بچگیم علی دایی موقع بازیکن بودنش تو همه جا مصاحبه می کرد و می گفت پول ما رو نمیدن الان وضعیتش مالیش اینه فکر کنم این بازیکنان الگوشون علی داییه.
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۷:۵۸
پاسخ
124
56
فوتبالی
دوست عزیز تو که کلی وقت گذاشتی واسه نوشتن یکم بیشتر وقت میذاستی متن رو درست میخوندی تا جواب سوالت دستت بیاد
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۵:۳۶
1
28
منطق اسدقلالی
ببین دوست عزیز اینکه مثل بچه های ابتدایی هرحرفی رو بزنی وبدون مدرک مستند بخوای حرف بزنی فقط سوزش خودت رو اثبات میکنه!!!واقعیت اینه ک همین چندهفته قبل ک 500هزاردلاری ک ب برانکو وسایر بازیکنان خارجی دادند اولین دریافتیه برانکو درفصل جدید محسوب میشه ک اونم بدلیل تقسیم بین رادو وبشار وبودیمیر وسایر مربیان رقمی ک ب برانکو اختصاص یافت 10درصد از دستمزد امسالش میشد واقعا ادم چقدر میتونه پررو باشه ک وقتی هیئت مدیره شون میگه چهارصد میلیارد پول گرفته وتا 1400همه روپیش خور کرده وبرای بازیکناش ب ازای کسب هر یه امتیاز هزار دلار پاداش میده!!!!! بیاد همچین چیزایی بنویسه البته ازشماها جزاینم انتظاری نیست
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰:۵۴
14
100