گرشاسبی: به زندان انداختن طارمی در شان باشگاه نبود/ عظمت پرسپولیس را به خاطر یک بازیکن زیر سوال نمی‌بریم

گرشاسبی: به زندان انداختن طارمی در شان باشگاه نبود/ عظمت پرسپولیس را به خاطر یک بازیکن زیر سوال نمی‌بریم

85497
15:53
23 دی 1396
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: خودمان را موظف دانستیم که مشکل محرومیت از دو پنجره برطرف شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: خودمان را موظف دانستیم که مشکل محرومیت از دو پنجره برطرف شود.

 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ و افشین پیروانی از ساعت ۱۳:۳۰ امروز (شنبه) در نشست خبری باشگاه شرکت کردند.

گرشاسبی در ابتدا گفت: گرشاسبی درباره جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس و ضرری که به باشگاه وارد کرد، توضیح داد: مشکلات بعد از رفتن طارمی به ریزه اسپور به وجود آمد و ضررهایی به پرسپولیس وارد شد. باشگاه موظف به پرداخت ۸۰۰ هزار یورو جریمه شد اما با پیگیری اعضای محترم هیات دولت و همچنین شخص آقای دکتر سلطانی‌فر، توافقاتی صورت گرفت. همچنین خودمان را موظف دانستیم که مشکل محرومیت از دو پنجره برطرف شود.

او افزود: طارمی با توجه به دوری چهار ماه و ۱۰ روزه‌اش از مسابقه‌ها ضربه روحی متحمل شده بود و ما از او به جلسه هیات مدیره دعوت کردیم تا پیشنهاد تمدید بدهیم تا طارمی با جبران کردن، دل هواداران را به دست بیاورد. برانکو و پیروانی بارها با او جلسه گذاشتند اما تفکر طارمی به این گونه بود که می‌خواست در خارج از کشور تجربه کسب کند چون می‌گفت سنش هم طوری است که نمی‌تواند چند سال دیگر صبر کند. خودم و اعضای هیات مدیره تمام تلاشمان را برای ماندن مهدی طارمی انجام دادیم اما اجازه هم نداریم که عظمت باشگاه پرسپولیس را به خاطر یک بازیکن که از پرسپولیس دل کنده زیر سوال ببریم.

او ادامه داد: ورزش و موفقیت هر ورزشکاری دلی است و اگر دلش با تیم نباشد، قطعا هماهنگی اعصاب و عضله وجود نخواهد داشت. در نهایت به این جمع‌بندی رسیدیم که با جبران بخشی از ضررهای وارد شده اجازه رفتن طارمی را بدهیم. طبق تفاهم‌نامه‌ای که طارمی امضا کرده است، او باید بخشی از دریافتی‌اش از الغرافه را به پرسپولیس بدهد. همچنین تمام پاداشی که فیفا برای بازیکنان ملی‌پوش در نظر گرفته باید به صورت کامل به حساب باشگاه واریز شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان این که "طارمی از امضای قرارداد با الغرافه خبر داده است" گفت: تا زمانی که باشگاه الغرافه به نامه ما پاسخ ندهد، این موضوع برای ما قطعی نیست.

گرشاسبی در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای تیم در زمان بسته بودن پنجره نقل و انتقالات دارد عنوان کرد: خوشبختانه آقای برانکو یک مربی حرفه‌ای در همه امور است. او انسانی است که ضمن حفظ منافع خودش به سمت منافع باشگاه نیز چرخش دارد. این یکی از بهترین خصوصیات اخلاقی برانکو است. نشست‌های مختلفی را قبل از امضای قرارداد در زمینه استعدادیابی و تیم‌های پایه داشتیم. همین طور در حال نوشتن برنامه‌ای هستیم که هنوز نهایی نشده است تا تیمی در لیگ دو یا سه کشور داشته باشیم.

گرشاسبی درباره پرداخت مطالبات ژوزه گفت: ژوزه تمام شد. خیالتان راحت. بدهی‌ها صفر شد و خواهشم این است که دیگر بحثش را نکنید چون پرونده‌اش بسته شد. خاطره‌ای بگویم تا خستگی‌تان رفع شود. رفیقی داشتیم که بازنشسته شده بود. پرونده او را روی دوش‌شان گذاشته بودند و لااله‌الاالله گویان به سمت بایگانی می‌بردند. ما هم پرونده ژوزه را به همراه اعضای هیات مدیره بایگانی کردیم.

گرشاسبی همچنین در واکنش به صحبت خبرنگاری مبنی بر حضور تعدادی بازنشسته در باشگاه پرسپولیس توضیح داد: این سوال، ورزشی نیست. قانونی مصوب مجلس شورای اسلامی است که به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است. در موضوع بازنشستگی، برخی افراد مستثنی هستند. همچنین ایثارگران، رزمندگان و تعدادی دیگر مثل خانواده شهدا شامل بازنشستگی نمی‌شوند. این افراد نیز از روش‌های قانونی استفاده کرده‌اند و فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در بخش دیگری از نشست خبری در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که آیا کسر امتیاز پرسپولیس را تهدید می‌کند یا نه، توضیح داد: در حال حاضر روند به سمت شفاف‌سازی و اصلاح امور پیش می‌رود. تمام مباحث مالی به صورت شفاف و قانونمند انجام می‌شود. مبلغ ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از جریمه‌های فیفا رفع شده و دینی بود که بیشترش به صورت ناحق از حلقوم پرسپولیس بیرون کشیده شد و کمر باشگاه را در یکی دو سال اخیر خم کرد اما خوشبختانه با درایت همه، بخش عمده‌ای از آن حل شده است. گابریل بازیکن پرسپولیس از باشگاه شکایتی داشت که حل شد. بعد از آن او با وکیلش به مشکل خورد و به فیفا شکایت کرد و گفت وکیلم طلبم را نداده است. ما هم جواب دادیم و پرونده به CAS رفته است. در این مدت نیز بیکار ننشستیم و وکیل را متقاعد کردیم که دیداری با او در دوبی داشته باشد و رضایت کامل گابریل را بگیرد.

او همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا قرارداد برانکو به صورت قطعی دو ساله است یا در سال دوم مشروط تمدید می‌شود، گفت: تمام مواردی که به ذهن شما می‌آید، در قرارداد لحاظ شده و مشکلی نیست. باز هم تاکید می‌کنم که برانکو مربی حرفه‌ای است و هیچ گاه با هیچ شخصی مشکل پیدا نخواهد کرد. مشکل نوراللهی هم در حال حل شدن است و با پیگیری‌های انجام شده ظرف چند روز آینده خبر قطعی و خوشحال کننده را به هواداران اعلام خواهیم کرد تا به جمع سرخ‌پوشان اضافه شود.

گرشاسبی در پاسخ به این سوال که آیا پیگیر تمدید قرارداد بازیکنان است گفت: تا سرمربی تعیین تکلیف نکند در مورد هیچ بازیکن و کمک مربی در کادر فنی کاری انجام نمی‌دهیم و بعد از آن باشگاه باید جلساتی بابت تمدید قراردادها انجام دهد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در بخش دیگری از نشست خبری درباره این که این باشگاه هیچ گاه در پرونده‌های حقوقی برنده نبوده و همیشه با پرداخت بدهی‌ها آن را مختومه اعلام کرده است اظهار کرد: پیگیری ما در پرونده مهدی طارمی باعث شد ۸۰۰ هزار یورو جلو بیفتیم. ما باید در این پرونده برنده می‌شدیم اما ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بدهی و سابقه منفی از پرسپولیس در فیفا وجود داشت که باعث می‌شد خوشبینانه با حرف‌های ما برخورد نشود. همچنین از داخل ایران مصاحبه‌هایی می‌شد که به نفع آنها در فیفا تمام می‌شد. ریزه‌اسپور نیز به ما گفت که برگ برنده آنها همین مصاحبه‌ها بود اما هر چه بوده گذشته و از الان مراقب هستیم تا مشکل دیگری گریبان ما را نگیرد.

گرشاسبی ادامه داد: بدهی انباشته به ۱۳۰ میلیارد بدهی مالیاتی رسیده بود که برای بحث مجوز حرفه‌ای‌گری با نامه سلطانی‌فر برای بررسی مجدد ابلاغ شد که امیدوارم این بخش مالیاتی که بخش سنگینی است با حمایت وزارت ورزش و دارایی و پیگیری اعضای هیئت رئیسه تقلیل پیدا کند.

او درباره بدهی زیادی که باشگاه به برخی افراد مانند گولچ، گابریل، بنگستون، همامی و علی دایی دارد گفت: پرداخت خارجی‌ها انجام شده است. تا الان طلب ۵۰ فوتبالیست از سال‌های قبل مانده بود که حل شد. با برخی از این بازیکنان که نام بردید نشستیم و صحبت کردیم و تفاهم‌هایی نیز انجام شد. البته بعضی با سخت‌گیری جلو می‌آیند که باید حل شود. البته هیچ مشکلی باشگاه را تهدید نمی‌کند و به دنبال این هستیم که این مشکلات را حل کنیم.

گرشاسبی در پاسخ به این پرسش که آیا نامه‌ای به باشگاه الغرافه ارسال کرده که ماجرای باشگاه ریزه‌اسپور تکرار نشود و همچنین آیا بخشی از قرارداد طارمی با الغرافه به باشگاه ریزه‌اسپور خواهد رسید گفت: هیچ کدام از این دو سوال را تایید نمی‌کنم.

گرشاسبی درباره پرداخت جریمه پرونده ریزه‌اسپور توضیح داد: باشگاه موظف به پرداخت بود و باید این مبلغ را از بازیکن بگیرد. یعنی فیفا باشگاه را می‌شناخت و ما باید از طارمی به مراجع قضایی شکایت می‌کردیم تا می‌توانستیم این مبلغ را بگیریم اما خوشبختانه بخشی از این پول به پرسپولیس بازگشت و شکایت، منتفی شد. فرض کنید طارمی توان پرداخت این مبلغ را نداشت و ما باید در مرحله آخر او را به زندان می‌انداختیم که این موضوع در شأن باشگاه نبود که چنین رفتاری کند. اما خدا کمک کرد و با پیگیری‌هایی که انجام دادیم او برای شروع زندگی جدید ورزشی رفته است. ما هم منافع باشگاه را در نظر می‌گیریم. در مورد تمدید قرارداد با بازیکنان هم باید بگویم تا زمانی که قرارداد برانکو امضا نمی‌شد اجازه مذاکره با بازیکنان را نداشتیم اما الان لیست را آماده کرده است تا به ما بدهد. ضمن این که هنوز تا پایان قرارداد بازیکنان مهلت داریم.

 

2051

نظرات کاربران
FCB and. esteghlal and. hadi
طارمی بازیکن خوبی بود ، اما کلا پرسپولیس بعد از خداحافظی علی کریمی و کریم باقری نشون داد تو نگه داری بازیکن های جوان و استعداد دار زیاد خوب نیس نمونش پیام صادقیان و مهدی طارمی ولی از احترامی که به پیشکسوت هاشون میزارن خوشم میاد . کاش استقلال هم آبروی مهدی رحمتی رو نگه می داشت و بهش بیشتر بازی میداد . این حرف هارو با اینکه استقلالی هستم زدم .
۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۷:۳۸
پاسخ
7
6
CR 6+4 FCP
بابا دیگه خیلی دارید به طارمی بد میگید. دو سال برامون همه کار کرد این حقش نیست که از سکوتش سوء استفاده کنیم . تازه این همه پول بابت انتقالش به باشگاه می رسه.
۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۸:۳۰
پاسخ
4
26
hossein
حیف شد رفت
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۵:۱۶
پاسخ
2
17
داودکارخانه
ایرانی جماعت عادت دارن یک نفر رو تا اوج ابرهاببرن بعدش یهو همگی بر ضد اون بشن و با مغز بکوبنش زمین.اولا که طارمی اندازه ده میلیارد تومن واسه ما گل زده و تا دقیق موضوع رو ندونیم قضاوت کردنش اشتباهه.درضمن استقلال در دوسال اخیر هفتاد میلیارد تومن پول به امثال بیت سعید و باقری و شجاعیان و ...داده تنها افتخارش جام کلین شیت و رکوردزنی گلرش بوده و ما کل جامها رو درو کردیم
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۵:۵۲
پاسخ
7
28
کیانوش
آقای گرشاسبی مدیر کم حرف و کم سر و صدا و پرکاری است.امیدواریم با کارهای مثبت ایشان حاشیه ها از پرسپولیس دور شود و در دربی مقابل ما خوب ظاهر بشید و شاهد رقابت خوبی در دربی باشیم
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۶:۴۹
پاسخ
2
24
فرزاد
مهدی جان منتظریم بازم برگردی مثل قبل بترکونی منظورم استقلال هستشا
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۴:۰۷
پاسخ
22
4
فرزاد
ای ول داش مهدی اقای گل
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۴:۳۶
پاسخ
2
18
عباس
انشاالله از یک پنجر نقل و انتقال محروم میشیم و آخر فصل میتونیم بازیکن بگیریم و برای آسیا تیمو تقویت کنیم با همین بازیکنا میتونیم از مرحله اول عبور کنیم ولی برای مراحل بالا به تقویت احتیاج داریم تا برانکو داریم غم نداریم زنده باد پرسپولیس و هوادارای متعصبش
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۰:۰۰
پاسخ
3
27
عباس
زنده باد پرفسور
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۳:۳۳
پاسخ
5
23
آبی آسمونی
بعضی از این پس پسی ها خیلی بی فکرن!آخه یکی نیست به اینها بگه اگر از اول فصل ما همین طور بازی میکردیم که شما الآن پنجم جدول هم نبودید.
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۲:۴۹
پاسخ
36
12
6در4تقلال
همون جوری که باسایپابازی کردیدوباشانس نباختیدخخخ
۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۷:۳۱
2
12
عباس ابراهیمی
وایی ترسیدم خخخخ اره راس میگی مث دیروز که حق سایپا بود 4تایی تون کنه الان تو صدر بودی خوش فکر کی بودی تو ششتقلولی:))))))
۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۸:۱۲
4
13
نیچک
آقای گرشاسبی، شما نصف تاریخ باشگاتون توی زندان و بازداشگاه و ... بوده ، بعد میگی طارمی مینداختیم زندان در شان باشگاه نبود؟
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۵:۴۹
پاسخ
78
23
تی
خخخ گل گفتی نیچک....
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۳:۰۱
33
11
میثم
چه بوی سوزشی میاد
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۶:۳۷
7
33
دنیای کاغذی
با این تیمی که شانسی و یه گله دقیقه نود میبره بازیاشو شک نکنین امسال خیلی زود از آسیا کنار میرن
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰:۱۵
پاسخ
150
52
رهگذر
تیم شما هم میتونه شانسی ببره یا علی
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۷:۱۷
7
54
ادمین میدونم بی طرفی بچاپ
دیروز90دقیقه توقوطی بودین بردحق سایپابودیاشاسین علی دایی که خوب حالتون راگرفت وبادتون خوابوند.ادمین ممنون
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۴:۴۳
10
59
6
دقیقا.. اونم مقابل تیم قعر جدول .. واقعا بازی دیروز پرسپولیس تعجب اور بود...
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۰:۲۹
46
12
اردلان
خخخخ شما به فکر تیم خودت باش که شیش تا تو یه بازی از تیم امارات نخوری اماراتی که رده سوم اسباست
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۵:۵۱
6
52
فرهاد
خب تیم شما دقیقه 96 همون توپ شانسی رو هم گل نمی کنه .با این اوصاف شما زودتر از آسیا کنار میرید.
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۶:۵۰
5
57
میثم
اره شما خوبی خخخ
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۸:۱۱
4
47
Rasool
شما به بردهای شیش گله خودتون ببخشید پارسال هم همین ادعاهارو کردین که از آسونترین گروه تاریخ شانسی بالا اومدید و جلوی العین اتوبوستون چپه شد
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۵:۲۳
11
63
Pouya
خداروشکر شوفر اومد شما یکم سیر صعودی بگیرین
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۴:۳۱
9
58
سهیل
نستراداموس این تیم های ما تو اسیا بهم باجی نمیدن
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴:۲۹
6
45
افشین
عابر بانک مقروض بانکی خوب از بیت المال بهتون میرسونه
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۰:۱۳
پاسخ
135
49
رهگذر
یعنی تا این حد عقده دارید که اینم نمیتونید ببینید خوب تقصیر پرسپولیس چیه شما کسی و ندارید ازتون حمایت مالی کنه
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۴:۵۰
8
60
راشا
از اول باشگاه مبلغی به "اقای گل دو فصل "داد که به بازیکنای متوسط میدن.اگه مبلغ درستی به او میدادن مبلغ غرامت نمیرفت تو جیب طارمی.کار به اینجا هم کشیده نمیشد. همبشه اینطوریه که ادم بده بازیکنه. جوون مردم رو یدنام کردن.
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۸:۱۴
پاسخ
116
27
ساوالان
خواهشا این بدهی های خارجی را حل و فصل نمایید.
۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۹:۵۸
پاسخ
16
141