گرشاسبی: نمی‌توانستم زیر گلوی پرسپولیسی‌ها چاقو بگذارم/ بیرانوند حاضر نبود بدون بند فسخ تمدید کند

گرشاسبی: نمی‌توانستم زیر گلوی پرسپولیسی‌ها چاقو بگذارم/ بیرانوند حاضر نبود بدون بند فسخ تمدید کند

7178
09:53
17 تیر 1398
مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس گفت: ما با پنجره بسته و کلی مصدوم جام‌های زیادی آوردیم اما حق ما این نیست که توی سر ما بزنند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس امروز در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما حاضر شد تا در خصوص مسائلی که چند روز اخیر درباره زمان مدیریت او در پرسپولیس مطرح شده بود، صحبت کند.

گرشاسبی در ابتدا درباره ماجرای برانکو و عدم پرداخت دستمزد او گفت: اخلاق من این طور است که وقتی باری از روی دوشم برداشته می‌شود و از جایی می‌روم دیگر به پشت سر نگاه نمی‌کنم. الان هم تیم پرسپولیس نیاز به آرامش دارد. در آن مقطعی که ما بودیم انرژی می‌گذاشتیم و تلاش می‌کردیم تا پرسپولیس به حاشیه نرود. همه چیز آن موقع در خانواده پرسپولیس حل می‌شد و کسی از قرارداد فرد دیگر با خبر نبود.

وی ادامه داد: برای موفقیت در یک تیم همه چیز باید هماهنگ عمل کند و حالا برخی از عزیزان مسائلی را مطرح کردند که هواداران پرسپولیس می‌خواهند به آنها پاسخ داده شود. اشکال این افراد این است که ابتدا پرداخت‌ها و قراردادها از امور مالی دریافت نمی‌کنند و بعداً به قضاوت نمی‌پردازند.

گرشاسبی در پاسخ به این سؤال که ایرج عرب مدیر قبلی باشگاه پرسپولیس در زمان شما بوده افزود: بله، آقای عرب مدیر مالی اداری ما بود اما اصلا در جریان این مصاحبه‌ها نبود. من به آقای نبی گفتم که ما دوست قدیمی هستیم و این مسائلی که مطرح کردید صحت ندارد.

گرشاسبی تصریح کرد: تا زمانی که ما در پرسپولیس بودیم 34 درصد از قرارداد نیم‌فصل برانکو پرداخت شده بود اما حالا که یک تیم آمده و تمام عناوین را درو کرده باید توی سرش بزنیم؟ تیمی که با دست و پای شکسته و کتف در رفته و با کلی محرومیت خودش را به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسانده و نزدیک به سه میلیون دلار پاداش آسیایی گرفته باید توی سرش بزنیم؟ آیا این حق ماست؟‌ ما این همه عنوان در پرسپولیس آوردیم و حق ما این حرف‌ها نیست.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چرا برانکو این قدر راحت از پرسپولیس رفت،‌گفت: او اعلام کرد که اگر پول من را ندهید می‌روم و این یک قانون بین‌المللی است که اگر پول پرداخت نشود، او می‌تواند قراردادش را فسخ کند. اینکه در فدراسیون کشور خودمان بتوانیم مشکلات را حل کنیم یک اتفاق خوب است اما برانکو به صورت مکتوب اعلام کرد که مطالبات من را بدهید اما چرا پرداخت نشد؟

گرشاسبی با اعلام اینکه پرسپولیس را دوست دارم و نمی‌خواهم برایش حاشیه درست شود، افزود: من پاسخ خیلی از حواشی این تیم را توی دلم می‌ریزم و حرفی نزدم تا تیم آسیب نبیند. من حتی با برانکو جلسه‌ای برگزار کردم و به او گفتم که 2 میلیون دلار پاداش آسیایی در حال پرداخت شدن است و 31 میلیارد تومان هم قرار است اسپانسر به ما پول بدهد و از طرف دیگر حدود 700 هزار دلار از طرف فیفا برای جام‌جهانی قرار است به حساب ما واریز شود. برانکو هم به من می‌گفت که من مشکلات را می‌دانم و ناراحتی از این بابت وجود ندارد. برانکو یک انسان بی‌نظیر و اخلاق‌مدار بود و به خوبی شرایط ما را درک می‌کرد. یک بار کسی دید که برانکو بدقلقی کند؟‌ زمانی که می‌خواستیم به ژاپن برویم مشکلات زیادی داشتیم و این مسئله را به برانکو رفتیم و به او گفتیم اشکالی ندارد از پرداختی شما کم کنیم؟‌ که او گفت، نه مشکلی با این موضوع ندارم.

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: با عناوین ویژه‌ای که به دست آوردیم، پاداش ویژه‌ای از سوی اسپانسر باید به ما تعلق می‌گرفت و این در همه جای دنیا مرسوم است. 12 بازیکن کلیدی و برانکو به همراه دستیارانش قراردادشان تمام شده بود و پنجره نقل و انتقالات ما هم بسته بود. حالا خودتان قضاوت کنید که من باید چه می‌کردم؟ 7 بازیکن را به سختی در پرسپولیس نگه داشتیم آنها از شرایطی که داشتند راضی نبودند. ما با آنها صحبت کردیم و گفتیم اگر پاداشی می‌آید بخش عمده آن مربوط به تیم است. پاداش آسیایی هم بین 40 نفر از اعضای تیم تقسیم شد و اگر این بحث‌های انگیزشی نبود این همه مقام نمی‌آوردیم. شما می‌توانید روی این همه شور و نشاطی که به وجود آمد قیمت بگذارید؟

گرشاسبی درباره این که بیرانوند در قراردادش بند فسخ قرارداد داشته، افزود: آقای نبی در برنامه تلویزیونی نام 5 بازیکن را آورد اما فقط بیرانوند در قراردادش بند دارد و بقیه در قراردادشان بندی ندارند. حرف‌های او در این برنامه خیلی عجیب بود و همه گفتند که حتما  گرشاسبی خائن است و باید او را بگیریم! باید بگویم که فقط بیرانوند در صورت پیشنهاد خارجی می‌توانست 700 هزار دلار با رضایت باشگاه بدهد و برود. برانکو هم قبلاً‌ اعلام کرده بود که هر بازیکنی پیشنهاد خارجی دارد بگذاریم برود و جلوی پیشرفتش را نگیریم. من هم مجبور شدم که این بند را در قرارداد بیرانوند بگذارم و او حاضر نشد بدون این بند، قرارداد خود را امضاء کند.

گرشاسبی ادامه داد: مگر می‌شود محمد انصاری بدون پرداخت یک ریال هر زمان که خواست از پرسپولیس  جدا شود؟ او بازیکن است و قراردادش تمام شده است. انصاری پیشنهادهای خوبی داشت و حتی در کشور قطر تیمی حاضر شده بود برای دو فصل 16 میلیارد به او پول بدهد و دنبال این بازیکن بودند اما او گفت به عشق پرسپولیس می‌مانم اما اگر پیشنهادی داشتم می‌توانم سال بعد بروم؟ من هم گفتم ایرادی ندارد. باید چه کار می‌کردم؟ باید چاقو زیر گلوی انصاری می‌گذاشتم؟

مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت علی علیپور هم گفت: علیپور اصلاً بند جدایی نداشت و رفتن او درصدهایی دارد که به راحتی نمی‌تواند برود. اگر آنها بروند پولی برایشان نمی‌ماند. طارمی که به قطر رفت 600 هزار دلار گیر باشگاه آمد و این در حالی است که 25 روز از قرارداد او با پرسپولیس مانده بود.

گرشاسبی در خصوص اینکه او از طرف فدراسیون فوتبال سمت جدیدی گرفته، افزود: چند وقت پیش آقای تاج با من صحبت کرد و از کمیته‌ای برای بررسی اسناد باشگاه‌ها نام برد و من هم از او عذرخواهی کردم اما دیروز خبری در این باره رسانه‌ای شد. خدا را شاهد می‌گیرم که با رفتن از پرسپولیس بار بزرگی از روی دوش من برداشته شد.

وی در پایان این برنامه اظهار داشت: ظلمی به ورزش قهرمانی شد. خودم را الان منفک می‌کنم الان به برخی از رؤسای فدراسیون‌ها ظلم شد. من هم دوست داشتم بازنشسته شوم و باری از روی دوشم برداشته شد.

2051

نظرات کاربران
پرسپولیس سرورته
آقای گرشاسبی ما هم عقل و چشم و گوش داریم و این گونه حرفها و اتهاماتی که به شما میزنند به هیچ وجه چهره و شخصیت جنابعالی را در نظر هوادار مخدوش نخواهد کرد.بابت همه زحمات خالصانه و دلسوزانه تان از شما تشکر میکنیم.و از مدیریت جدید خواهانیم به جای صحبت پراکنی عمل کنند و به جای اتهام زنی سعی در حل مسائل پیش رو کنند تا پرسپولیس متوجه اتهامات جدید نشود.
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۲:۳۸
پاسخ
1
16
عشق شازده
برانکو خیلی مرد بود چون یه ابر مرد پشتش بود بنام گرشاسبی.مگه میشه یه فرد خارجی اینقدر مردم ایران رو دوست داشته باشه.کی اومده 7 تا جام بگیره بگید
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹:۲۱
پاسخ
2
12
پرسپولیسی متعصب
برای ما اثبات شده ای مدیر با لیاقت!
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷:۳۶
پاسخ
1
10
عجیب اما واقعی
وی ادامه داد: برای موفقیت در یک تیم همه چیز باید هماهنگ عمل کند از جمله وزارت، داوران، سازمان لیگ، اسنپ و...
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸:۰۳
پاسخ
58
41
ماندگار
رفیق اگر منظورت وزارت خونه هست که خدمتت عرض کنم که دو تیم پرسپولیس و استقلال هر دو مال وزارتخونه هستن، مثل اینکه شما اینو نمیدونستی تا الان!؟؟!!متاسفانه واقعا" عجیب اما واقعی!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۸:۱۵
0
10
اصغر مازانی
اشکال نداره اقای گرشاسبی هر چی برانکو بگه...خخخ/یاشاسین تراکتور
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴:۲۸
پاسخ
93
37
دوست
عاشق این ضریب هوشیتم!!استاد! آقای گرشاسبی در مورد برانکو بد نگفته ها که مثلا" مسخره میکنی!!!!فکر کنم فرق کوری خوندن با مسخره کردن رو نمیدونی، البته زبان شما زبان کاپیتان کتک زدن و پرچم اجنبی اوردنه، پس نیازی به خرده گیری به شما نیست
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۲:۳۶
0
12
۶در۴تقلال
هرچی تپه هابگه۱۰دقیقه قهرمانی
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۳:۰۴
15
83
علی
با توجه به سابقه و عملکرد شما اطمینان کامل به صحبتهای شما داریم و کماکان مدیون مدیریت عالی شما و عکس قضیه اگه کاشانی نبی و عرب حرفی بزنن میدونیم که فقط بفکر خودسون و مطرح کردن خودشونن و بس .انشاالله برن راحت شین از دست اعمال و حرفهای بی منطقو ببخشید دروغشون .البته متاسفانه سرپرست تیم هم داره همراهیشون میکنه که بمونه
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲:۲۹
پاسخ
7
87
مجید
آقای گرشاسبی خداوکیلی تنهامدیری که واقعا دلسوزانه برای پرسپولیس کارکردخودت بودی وبس وهیچ وقت دنبال معروف شدن وزدوبندنبودی ونیستی.افسوس که قدرتوراندونسدن وبه بهانه بازنشستگی فقط توراکنارگذاشتن
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱:۳۹
پاسخ
7
86
محمد فیروزی
هرچی بود تموم شده جناب گرشاسبی،لطفا آرامش پرسپولیس رو با مصاحبه هاتون بهم نزنید.
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴:۰۸
پاسخ
83
10
تخت جمشید24
مدیریت قبلی ثبات بهتری داشت عرب و کادرش خیلی مصاحبه های الکی می کنن دارن وقت میخرن
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲:۰۲
پاسخ
6
73
❤❤❤❤❤❤YaSer
گرشاسبی ی نقطه ضعف هایی داشت ولی به هر حال یکی از بهترین مدیرای پرسپولیس بودحتی چشم و گوش بسته از عرب خیلی کار بلد تره
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۱:۴۷
پاسخ
6
76
علیرضا
پاداش اسیایی هم بین 40 نفر تقسیم شد.طرفدارای هوچی گر پیروزی اینقدر دیگه پاداش اسیایی نکنیدواین از پاداش اسیایی بازیکن هم ترانسفر نکردید این 4 سال .پس پول این همه بازین با قراردادهای نجومی کی داده؟؟؟# سوگولی وزارت
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷:۳۸
پاسخ
77
9
noname
خب باشه ... قبول .. پاداش آسیایی رفت برای اون 40 نفر ... د آخه شما که پاداش آسیایی نداشتین چی جوری اینهمه بازیکن و مربی خارجی میارین بعد دو روز میندازینش بیرون؟؟؟؟ پولش از کجا میاد ؟؟!!! پرسپولیس کلا 2 تا بازیکن گرفت فعلا و پولشون هم از همون جایی میاد که پولای شما میاد عزیز دل من .. بی منطق مطلق ... پرسپولیس با رفتن به فینال آسیا و 3 قهرمانی داخلی باید 10 برابر بیشتر از تیمی خرج کنه که تنها افتخارش گرفتن سهمیه هست ... من نمیفهمم گیریم اصلا اون ادمین هاتون 13 سالشونه ولی شما مگه بچه این ؟؟؟ آخه چه قدر بی منطقی!!!!!! سوگولی وزارت کیه؟؟ ادمین نذار قضاوتت کنم میدونم بی طرفی!
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۴:۳۵
0
7
yaser
دانشمند عزیز پاداش های آسیایی که ایشون گفتن مال سال قبله .... از امسال را که دادن استقلال خرج پاتوسی و نیومایر و گونزالس و دیباته و پروپوییش و استراماچونی کنه که
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹:۱۰
0
6
دوست
دکتر علیرضا، اگر کمی دقت کنی ما مثل هتل شیشتقلال اسپانسر داریم، لطفا با کامنت های خنده دار شان تیمت و هواداران شیشتقلال رو زیر سوال نبر
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶:۰۱
0
7