گزارشی از خواسته‌های کی روش و بی‌تفاوتی فدراسیون / سه خواسته ای که برآورده نشده

گزارشی از خواسته‌های کی روش و بی‌تفاوتی فدراسیون / سه خواسته ای که برآورده نشده

11551
10:32
12 بهمن 1394
کی‌روش در جلسه‌ای که با مسئولان فدراسیون فوتبال داشت، سه خواسته مهم را مطرح کرد که بر‌آورده‌شدن این خواسته‌ها به معنای ادامه کار او با تیم ملی عنوان شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - اگر فرض کنیم مرخصی کارلوس کی‌روش آخر این هفته به پایان می‌رسد و سرمربی تیم ملی در اواسط بهمن به تهران برمی‌گردد، از آخرین جلسه رودرروی او با رئیس فدراسیون فوتبال، چیزی بیش از دو ماه می‌گذرد؛ ملاقاتی که او هرچه شنید مثبت بود و قول و قرار.

به گزارش وب سایت رسمی نود و به نقل از شرق پس از بازی ایران برابر گوام و قطعی‌شدن صعود تیم ملی به مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی بود که مرد پرتغالی یکسره از فرودگاه امام(ره) به دفتر علی کفاشیان رفت تا از دل‌نگرانی‌هایش بگوید، همان دغدغه‌هایی که باعث شده بود بعد از برد ٦ بر صفر بیرون از خانه، کی‌روش در نشست خبری از احتمال «جداشدن» راهش از فدراسیون فوتبال ایران بگوید. کی‌روش در آن جلسه خواسته‌هایش را گفت و طبق آنچه علی کفاشیان بعد از این ملاقات با رسانه‌ها در میان گذاشت، کی‌روش اعلام کرده بود اگر خواسته‌هایش فراهم نشود، بعد از دو بازی باقی‌مانده ایران در مرحله کنونی رقابت‌های انتخابی جام ‌جهانی در فروردین ٩٥، راهی جز جدایی باقی نمی‌ماند. چند روز بعد از این ملاقات رودررو بود که کی‌روش به مرخصی رفت تا در آستانه سال نوی میلادی در کنار خانواده‌اش باشد و به کارهایش بپردازد. او در حالی از ایران رفت که با توجه به قول‌ و قرارهای گذاشته‌شده امیدوار بود وقتی به ایران برمی‌گردد، اتفاق‌های خوبی برای تیم ملی افتاده باشد و اتحاد صورت‌گرفته بین فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و بخش‌های مرتبط دیگر، مشکلات را از سر راه تیم ملی برداشته باشد اما با مرور اتفاقات در این دو ماه اخیر به این نتیجه می‌رسیم که وضعیت نه‌تنها بهتر نشده، بلکه شرایط از روزی که قول و قرارها گذاشته شده، بدتر هم شده است.

کی‌روش در جلسه‌ای که با مسئولان فدراسیون فوتبال داشت، سه خواسته مهم را مطرح کرد که بر‌آورده‌شدن این خواسته‌ها به معنای ادامه کار او با تیم ملی عنوان شد. او در وهله اول از علی کفاشیان خواست فکری به حال زمین چمن کمپ تیم‌های ملی کند تا با شروع رقابت‌های مرحله نهایی انتخابی جام ‌جهانی، دیگر کادر فنی تیم ملی و بازیکنان نگران پستی و بلندی‌های چمن سبز و زرد کمپ نباشند. کفاشیان هم برای اینکه این دل‌نگرانی کی‌روش را برطرف کند، بعد از جلسه‌اش با سرمربی تیم ملی به همراه مناف هاشمی، معاون پشتیبانی وزارت ورزش، راهی کمپ تیم ملی شد تا وضعیت را بررسی کند. کفاشیان بعد از بازدیدش از این زمین گفت: هزینه چمن کمپ در حدود پنج تا شش ‌میلیارد می‌شود و متأسفانه این‌قدر پول نداریم که هزینه کنیم. مواردی که می‌توانیم هزینه کنیم، درباره مربیان و هزینه سفرهای تیم ملی و برگزاری اردوها است. با این حال مرکزی پزشکی احداث کردیم و دکتر سجادی و مناف هاشمی هم به ما قول دادند دراین‌باره پیگیری‌هایی را انجام دهند. ما سعی کردیم کل آکادمی فوتبال را مدرن کنیم و تنها ایراد، زمین چمن است و با توجه به قول‌هایی که گرفته‌ایم امیدواریم این کار را انجام دهیم. (خبرگزاری فارس- دوم آذر). یک روز بعد از این مصاحبه، سجادی معاون وزیر ورزش، در گفت‌وگویی که در حاشیه مراسم بزرگداشت پرویز دهداری انجام داد، این «قول» را تکذیب کرد و گفت وزارت ورزش برنامه‌ای برای ترمیم چمن کمپ ندارد. بعد از این تناقض‌گویی بین فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش، شهرداری تهران به وسیله حبیب کاشانی اعلام کرد که می‌خواهد زمین چمن کمپ را ترمیم کند اما اکنون بعد از گذشت یک ماه از این قول، هنوز هیچ اتفاقی روی این چمن نیفتاده است.

دومین موضوعی که در همه این پنج سال برای کی‌روش دغدغه بوده، لباسی است که باید بازیکنان و کادر فنی تیم ملی بپوشند. سرمربی تیم ملی معتقد است تیم ایران به‌عنوان یکی از ٣٢ تیم جام ‌جهانی باید با سرووضع مناسب و آبرومندی در مسابقات و اردوها حاضر شود؛ اتفاقی که با نگاهی به شرایط اردوهای اخیر تیم ملی هیچ‌گاه رخ نداده است. به‌عنوان نمونه در سفر تیم ملی، به هند به‌خاطر اینکه بازیکنان تیم ملی فقط دو دست لباس داشتند، مسئولان اداری تیم ملی مجبور شدند راهی بازار بنگلور شوند و از آنجا برای بازیکنان و کادرفنی تی‌شرت خریداری کنند. این وضعیت با توجه به اتمام قرارداد آل‌اشپورت با فدراسیون فوتبال در مرداد گذشته بدتر هم شده و اکنون بهترین تیم آسیا در رده‌بندی فیفا هیچ اسپانسری ندارد. حدود یک ماه قبل بود که بعد از ردیف‌شدن اسامی اسپانسرهایی چون آدیداس، لی‌نینگ، جوما و... سرانجام کفاشیان اعلام کرد فدراسیون دوباره با آل‌اشپورت به توافق رسیده اما چند روز بعد، سایت فدراسیون فوتبال در اطلاعیه‌ای عجیب از تولیدکنندگان داخلی و خارجی خواست پیشنهاد خود را برای همکاری با فدراسیون اعلام کنند. هرچند در آن اطلاعیه به تولیدکنندگان مهلت یک‌هفته‌ای برای ارائه پیشنهاد داده شده بود اما از آن روز تا به حال هیچ خبر رسمی‌ای درباره اسپانسر لباس‌های تیم ملی منتشر نشده تا مشخص شود دومین دغدغه کی‌روش هم همچنان پابرجاست.

سومین و آخرین خواسته کی‌روش از فدراسیون فوتبال، اردوهای تدارکاتی و بازی‌های دوستانه مناسب، پیش و حین برگزاری رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی است که این خواسته هم براساس شواهد هنوز برآورده نشده است. کی‌روش طوری برنامه‌ریزی کرده که تیم ملی در صورت تداوم حضورش در ایران، خرداد ماه به اردو برود و دو دیدار دوستانه در روزهای فیفا برگزار کند اما درحالی‌که تقریبا تمام حریفان آسیایی ایران تکلیف خود را برای آن دو بازی می‌دانند، علی کفاشیان در مصاحبه‌های اخیرش عنوان کرده هیچ کدام از بازی‌های دوستانه تیم ملی قطعی نشده است. با این شرایط باید منتظر واکنش کی‌روش به این اتفاقات بود. او در همه این مدت امیدوار بود رؤیای دومین صعود پیاپی به جام ‌جهانی برای «همه» مهم باشد و به خاطر همین طرز تفکر، مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال شرایط حداقلی را برای موفقیت تیم ملی فراهم کنند اما نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه شواهد حکایت از این دارد که چندان علاقه‌ای از طرف مقابل برای تداوم همکاری وجود ندارد، زیرا اگر غیر از این بود حداقل تلاشی در این مدت نسبتا طولانی برای فراهم‌کردن خواسته‌ها صورت می‌گرفت.

57189

نظرات کاربران
omid90
کی روش برود همه روزه دعای خیر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من برای کفاشیان و رفقا خواهد بود که اصلا نباشند و نباشند و نباشند و ......
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۴:۳۶
پاسخ
0
7
soroush
هرچی خواسته فقط برای تیم ملی بوده
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۶:۰۲
پاسخ
0
9
رابین هود
به قول معروف: از کوزه همان برون تراود که در اوست آقایونی که چار روز دیگه میاین انتقاد کنین چرا نرفتیم جام جهانی به خدا جای تاسف داره کشوره به این بزرگی با این همه ثروت حداقل هارو نمیتونه برا تیم ملیش فراهم کنه چی میکاریم انتظاره چی دارین برداشت کنیم
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۱:۰۷
پاسخ
0
9
پویا
:'(
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۲:۵۱
پاسخ
0
2
armin
بره همینه که هست ایران یک کشور جهان سومی اگه امکانانتش مثل کشور های ایتالیا اسپانیا بود دیگه نیازی به کیروش نبود اینجوری کیروش لیگ تعطیل میکنه امکانات میخواد انگار میخواد در جام جهانی بره رو سکو فوقش یه بازی اتوبوسی بازی میکنه یه امتیهز میکنه اون دوبازی هم گل بارون میشه
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۹:۵۰
پاسخ
12
1
مهران
آقای کفاشیان امیدوارم بعد از اینکه کیروش رفت تو باز هم نخندی....
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۰:۰۸
پاسخ
0
11
سام
به خدا اگر کی‌روش بره من دیگه فوتبال رو نه نگاه می‌کنم نه دنبال.آدمین تورو خدا بچاپ.
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۷:۲۹
پاسخ
1
17
علی
کفاشیان دست از سر این فوتبال بردار و بروووو.
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۳:۰۲
پاسخ
0
19
shahinroosta
همون زمانی که آقای کی روش سرمربی تیم ملی شد : آقای دادکان هم گفتند : تا زمانی که امکانات ساده و اولیه برای استادیوم ها مثلا سرویس بهداشتی که خراب بوده : آوردن سرمربی خارجی اشتباهه محضه : چرا ؟ چون امکانات اولیه رو نداریم و نمیتونیم نیازهای یک سرمربی خارجی رو برآورده کنیم و در نتیجه تمرکز از دست میره...سمربی حرفه ای خارجی : امکانات حرفه ای میخواد که ما نداریم
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۵:۵۳
پاسخ
4
22
امیر
خوب دوست عزیز٬ نظر شما که کاملا مشخص است صاف و صادق بگید محمد مایلی کهن بهترین گزینه برای تیم ملی بزرگسالان هست و بس!!!! دیگه از آقای دادکان صحبت کردن و صغری و کبری چیدن نداره!!!!
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۶:۱۱
3
15
زانیار
اگه مربی خارجی نمیاوردیم که چهار سال به هشت سال میشد که جام جهانی نمیرفتیم
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۵:۱۳
1
15
عجبابا
چمن لیاس اردو یعنی چی؟؟؟؟!!! اینارو ندارن؟؟؟ من برم ......
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۲:۲۵
پاسخ
2
42
سلحشوری
لطفا همه دست یه دست هم بدیم یک مراسم پرشکوه خداحافظی برای کی روش ترتیب بدیم تا هم کی روش پرستان آروم بشن هم فوتبال ما را از دست این مرد پرتقالی مغرور و بسیار پرحاشیه و ادا اطواری راحت بشه.
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۴:۵۳
پاسخ
71
4
behzad ghasemi
به درد شماها امثال مایلی کهن همخورن. مردی که از تکنیک هیچی نمیدونه فقط دنبال حاشیه هست. خیلی از کشورها آرزوی داشتن کیروش رو دارن. بعد که رفت میفهمین چه خبره. ادمین لطفا بچاپ.
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۸:۳۱
2
24
امیر
از هموطنان عزیزم تقاضا دارم مقداری گل ریزان کنند و بخش اندکی از حقوق کی روش رو بدهند به آنتی کی روشان با سواد تا اندکی از سوز و گدازشان کاسته شده مدتی سکوت کرده و چوب لای چرخ تیم ملی نگذارند تا کی روش هم وقتش رو صرف تیم کنه به جای جواب دادن به مشتی پر مدعای بی عمل!!!!!
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۴:۰۴
3
38
امین پرسپولیسی
حرف دل من رو زدی،عالی بود.
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۲:۵۹
38
3
mostafa
ینی اینقد وضعمون خرابه اینارم نمیتونیم براش فراهم کنیم؟؟؟؟؟
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۹:۲۳
پاسخ
2
45
.خان
کیروش از ایران خواهد رفت .بطور قطع . باند بنجل دوستان نگذاشتند او با آرامش کار کند واو هم که جانش را از خیابون نیافته که بیاد اینجا بزاره ودوتا سکته بدنش و....رفتحالا چراغ بردارودنبال بگرد
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۵:۰۵
پاسخ
2
38
عاشق کی روش
امیدوارم هر چه زودتر جناب اقای فاجعه کهن کفاشیان و دارو دستشون از این فوتبال برن .... ما مردم ایران و فوتبال دوستان هیچ کدوممون این اقای خندانیان رو نمیخوایم..ما باید به کی بگیم این خواستمونو...کره کجاس ژاپن کجاست (عراق کجاست) ما کجاییم .... ما هنوز درگیر چمن کمپ تیم های ملی هستیم ... هه ...تیم ملی ایران با نبود کارلوس کی روش بزرگ و با تجربه ک خواسته های به جایی داره 4سال عقب گرد داره .... خواهش میکنم ادمین بچاپ لطفا حرف دل مردمو
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۷:۰۳
پاسخ
7
89
Ramin
کیروش از وقتی که اومده همش میخواد بره!!!
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۱:۴۲
پاسخ
126
27
زانیار
به خاطر اینکه امکانات نداره اردو نداره بازی تدارکاتی نداره
۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۱:۵۰
1
40