گزارش ویژه؛ چرایی جدایی رونالدو از رئال مادرید

گزارش ویژه؛ چرایی جدایی رونالدو از رئال مادرید

49737
13:22
21 تیر 1397
رونالدو بعد از نه سال موفقیت آمیز و کسب عناوین مختلف فردی و تیمی، رئال مادرید را ترک کرد. اما چرا ستاره پرتغالی تصمیم به جدایی گرفت؟

وبسایت رسمی برنامه نود - رونالدو بعد از نه سال موفقیت آمیز و کسب عناوین مختلف فردی و تیمی، رئال مادرید را ترک کرد. اما چرا ستاره پرتغالی تصمیم به جدایی گرفت؟

به گزارش وبسایت نود، در هیاهوی جام جهانی 2018، شاید انتقال رونالدو تحت الشعاع قرار گرفت. رونالدو که 9 سال قبل با رقمی رکوردشکن یونایتد را ترک کرد و راهی رئال مادرید شد، بعد از دورانی تاریخ ساز در برنابئو و کسب سه جام متوالی لیگ قهرمانان در طی فصل گذشته، تصمیم گرفت در این تابستان رئال مادرید را ترک کند. اما نکته جالب تر مقصد او بود: یوونتوس. در حالی که تصور می شد شاید او به منچستریونایتد بازگردد و یا راهی پاریس و یا آمریکا شود. اما تورین را انتخاب کرد. در مطلب زیر نوشته گیلم بالاگه، به چرایی جدایی رونالدو می پردازیم:

 چرا می خواست جدا شود؟

بعد از نه فصل درخشان، کسب چندین توپ طلا، شکستن رکورد گلزنی در رئال مادرید و سه عنوان پیاپی در لیگ قهرمانان، رونالدو اشباع شده بود. دلیل ترک رئال مادرید، یک موضوع شخصی است. او در یوونتوس 30 میلیون یورو در سال دریافت می کند و اگر در رئال مادرید قراردادش را تمدید می کرد، همین مبلغ را می گرفت ولی کریس تصور می کرد در مادرید دیگر کسی او را نمیخواهد.

افزایش دستمزد رونالدو در قرارداد جدید، قولی بود که پرز به این ستاره پرتغالی بعد از فینال کاردیف داده بود ولی در طی یک سال گذشته محقق نشد، پرز شخصاً به رونالدو قول داده بوده که حقوقش ۱۴ میلیون یورو در سال افزایش می یابد ولی این قول عملی نشد. حال آن که مسی در قرارداد جدیدش 41 میلیون یورو دریافت می کند و نیمار هم در پاریس 35 میلیون یورو در سال می گیرد.

در عین حال بحث حضور نیمار در رئال مادرید هم رونالدو را آزرده خاطر کرد. وقتی رونالدو توپ طلا را برد، پرز گفت؛ اگر نیمار می خواهد برنده توپ طلا شود، باید به رئال مادرید بیاید. رونالدو اصلاً از این حرف خوشش نیامد. وقتی هم در نهایت رئال مادرید را تهدید به جدایی کرد، مشاهده کرد که تلاش جدی ای برای حفظ وی صورت نمی گیرد. قضیه پیچیده شده بود، رونالدو در عین حال هم می خواست برود و هم می خواست رئال مادرید جلوی رفتنش را بگیرد! رئال مادرید مشکلی با رفتن رونالدو نداشت، اما آن ها می خواستند خود رونالدو به صورت عمومی درخواست جدایی کند تا انتقادی به مدیران تیم وارد نشود و انگشت ها به سمت رونالدو اشاره رود.

دغدغه مالی برای یوونتوس

عقد قرارداد 4 ساله به همراه هزینه انتقال رونالدو، مجموعاً برای یوونتوس 400 میلیون یورو خرج برمی دارد. بحث بازی جوانمردانه مالی یوفا، موجب می شود یوونتوس به دقت خرج هایش را در طی سال پیش رو زیرنظر بگیرد، ولی حضور ستاره تبلیغاتی ای همچون رونالدو و شاید بیشتر شدن شانس برای کسب عناوین قهرمانی معتبر، می تواند هزینه ها را جبران کند.

البته شاید هم بیانکونری مجبور شود برای متعادل کردن هزینه های خود، یکی از ستاره هایش را بفروشد، شاید هیگواین و شاید هم دیبالا.

 چرا یوونتوس؟

منچستریونایتد و پاریسن ژرمن دو مشتری بالقوه رونالدو، در نهایت تصمیم گرفتند برای خرید این ستاره وارد عمل نشوند، به این ترتیب راه برای یوونتوس باز شد و آن ها بدون رقیب، موفق شدند رونالدو را به خدمت بگیرند.

از طرفی، رونالدو هم با چالشی جدید روبرو است، او می تواند ویترین افتخاراتش را در ایتالیا تکمیل کند. یووه در فصول اخیر حکمرانی مقتدرانه ای در فوتبال ایتالیا داشته و در اروپا هم در طی 5 فصل اخیر، دو بار به فینال لیگ قهرمانان رسیده و شاید این بار به کمک رونالدو فاتح این جام شود.

داستان رئال مادرید چه می شود؟

رئال بازیکنی را از دست می دهد که در هر بازی به طور میانگین حداقل یک گل زده است! او به طور متوسط 40 گل در هر فصل را تضمین می کرد. اما پرز مدیر احمقی نیست که ستاره ای به بزرگی رونالدو را از دست بدهد و آرام بنشیند. قطعاً جریاناتی پشت پرده است. گفته شده که لوپتگی در این تابستان 5 بازیکن جدید در ترکیب تیمش خواهد داشت. ستاره هایی همچون نیمار، لواندوفسکی، هری کین و امباپه به رئال مادرید لینک شده اند. اما پاریسن ژرمن و بایرن مونیخ مصرانه می گویند ستارگان خود را نمی فروشند. در آن سمت هم هری کین به تازگی قرارداد جدیدی با اسپرز امضا کرده و بعید است فعلاً در این تابستان تاتنهام را ترک کند.

پیش تر رئال مادرید در فکر فروش گرت بیل بود، آن هم در شرایطی که خود بیل هم خواستار جدایی است. اما قطعاً اکنون همه چیز تغییر کرده است. بیل تاثیرگذاری رونالدو را در رئال مادرید از منظر یک ستاره و آمار گلزنی نداشت، ولی شاید در نبود ستاره پرتغالی، بیل هم فرصت بیشتری برای خودنمایی پیدا کند. البته او رقیب سرسختی به نام آسنسیو دارد.

رونالدو بازیکنی بود که وقتی شرایط سخت می شد، ورق را برمی گرداند، حالا رئال مادرید برای پیدا کردن جانشین او، کار سختی دارد.

 

1878

نظرات کاربران
بایرن
فقط باورم شد که بوفون خیلی بدشانسه .خوب امسال میموند با رونالدوقهرمان اروپامیشدن واینقدر حسرت به دل نمیموند
۲۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۲:۴۸
پاسخ
1
11
بایرن
واضح ریال رونالدوروقهرمان کرد البته رونالدوه م پتانسیلشوداشت.اما رونالدو دیگرتمام شد .از امروز نیمار وهری کین بیشتربه گوش خواهند رسید.لواندوسکی عاشق بازی درکنار رونالدو روداشت با رفتن رونالدو عجب ضایع شد.حالا عمرا اگه به مادرید بره
۲۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۱:۲۰
پاسخ
12
1
مهدی
رونالدو رفت چون باید می رفت. خدا میدونه پشت پرده فرار مالیاتی چه فضاحتی بوده که به نوعی تبعید شد. باور کنید حکم دادگاه به اخراج رونالدو از اسپانیا بوده و همه این حرفا برای منحرف کردن اذهان عمومیه.
۲۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۷:۰۵
پاسخ
11
4
مسلم
مدیران باشگاه رئال مادرید،بسیار احمق اند.دیگررئال بدون رونالدو رانمیخواهم،دیگررونالدو بدون لباس رئال مادرید رانمیخواهم،جذابیت وهیجان درلالیگا ازبین رفت.قدراش را ندانستند.
۲۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۴:۰۹
پاسخ
2
14
aLi
والا ما واسه خاطر رونالدو رئالی بودیم، از حالام یونتوسی هستیم، مطمئنم یونتوسو قهرمان میکنه، تو یک چهارم هم میخورن به پاریسن ژمن بازم به بوفون دو تا گل میزنه، این حرفم یاد همتون باشه، این خط این نشون
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۱:۳۲
پاسخ
4
28
y.m
احتمالش زیاده که یووه سال مالی سختی داشته باشه مطمئنن با این دستمزد رونالدو بقیه ستاره ها هم درخواست افزایش حقوق خواهند داشت و اینکه شرایط تبلیغاتی با مادرید خیلی فرق داره دریافتی کمتری از این جهت یووه خواهد داشت نکته مهم تر شرایط اقتصادی ایتالیا نسبت به اسپانیا قابل قیاس نیست و غیره به شخصه فکرشو نمیکردم یووه چنین انتقالی رو انجام بده ولی بازهم باید منتظر ماند و دید که چی میشه
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۹:۱۴
پاسخ
25
4
سینا
داداش شما احتمالا از روی هوا ی حرفی میزنی و از تعصب ایتالیایی ها به تیم هاشون خبر نداری... با فروش کیت و لباس رونالدو 3 برابر درآمدشو درمیاره یووه
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۸:۰۸
0
13
عارفه
زنده باد کریس! تنوع خوبیه سری آ و رونالدو
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۹:۴۰
پاسخ
3
39
من
به نظر من مدیران رئال تصمیم درستی گرفتند رونالدو در آخرین سالهای بازیگری قرار گرفته و مشخص نیست در سالهای آینده هم به خوبی سال پیش باشه
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۸:۵۲
پاسخ
41
6
مینی بوس ابی۴۴۴۴۴۴
حیف شد رفت پرز یه احمق به تمام معناست امثال میتونست بهترین فصل واسه رونالدو ورعال باشه الان رعال شده یه تیم بی ستاره که دیدن بازیاش هیچ جدابیتی نداره مثلا اون نیمار بی اخلاق میخاد جای کریسو پر کنه یا لواندوفسکی؟ من بشخه دوست داشتم کریس به جزیره برگره به یاد خاطرات ۱۰ سال پیش لب خط اون پاعوص کردنای خشگلشو ببینم حیف چه دیدنی میشد لیگ برتر
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۴:۱۱
پاسخ
8
39
حمید شهربابک
چهار سال دیگه تو لیگ قطر یا چین توپ میزنه
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۷:۱۳
پاسخ
47
3
muhammad
محمد صلاح یا دیبالا گزینه هایه خوبی هستند همینطور هازارد
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۰:۱۱
پاسخ
12
23
sinaaaa
شنیدم هازارد داره میاد بارسا
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸:۲۹
پاسخ
24
6
جلال
این خودبینی و کله شقی رونالدو باعث رفتنش شد توقع داشت پرز بیاد منتشو بکشه دو سه برابر همه بکشه رو دستمزدش اما پرز یه دلاله هیچ وقت جلو بازیکنا کم نمیاره حتی اگه اون بازیکن رونالدو باشه
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۶:۱۲
پاسخ
50
40
رضا
دلیلش واضحه رونالدو میخواد تو همه رقابت ها از همه بهتر باشه و تو راس همه خبرهای رئال قرار بگیره اما بی توجهی پرز نسبت به بیشتر کردن حقوق رونالدو و مانور پی در پی رئال روی نیمار و بقیه بازیکنان مدنظر این تیم باعث شده رونالدو به چشم نیاد و از از این بابت از رئال خیلی ناراحته
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۳:۰۵
پاسخ
9
61
رائول
رونالدو دیگه سنش بالا رفته، و برای رئال که همیشه دنبال قهرمانی هست، دیگه صرف نمی کرد نگهش داره...
۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۲:۴۷
پاسخ
80
19