گزارش ویژه/رفیق کی روش سرپرست تیم ملی شد!

گزارش ویژه/رفیق کی روش سرپرست تیم ملی شد!

6868
02:27
18 مهر 1393
هوشنگ مقدس البته به لطف فدراسیون کفاشیان سابقه نشستن روی نیمکت تیم های ملی پایه را نیز دارد؛ اتفاقی که همان سالها نیز از سوی کارشناسان و اهالی فوتبال با مخالفت هایی مواجه شد.

 وب سایت برنامه نود- تیم ملی ایران که خود را برای حضور در مسابقات جام ملتهای 2015 آسیا به میزبانی استرالیا آماده می کند چند روزی است در اردوی پرتغال قرار دارد.

به گزارش وب سایت برنامه نود و به نقل از روزنامه آرمان، مهمترین مساله در خصوص این اردوی نه‌چندان مهم که به تعطیلی لیگ هم منجر شده حضور رسمی هوشنگ مقدس به عنوان سرپرست تیم ملی است.

 مقدس سرپرست تیم ملی است!

علی کفاشیان روز سه شنبه  هوشنگ مقدس را به عنوان سرپرست تیم ملی معرفی و اعلام کرد مقدس در پرتغال حضور دارد و در حال حاضر کارهای اداری و سرپرستی تیم ملی را انجام می‌دهد. اما هوشنگ مقدس کیست؟! هوشنگ مقدس سالهاست در فدراسیون فوتبال کشورمان رفت و آمد دارد ولی کارمند فدراسیون نیست! او تاجری دوبی نشین است که سابقه نائب رئیس هیات فوتبال فارس را دارد؛ همان هیاتی که آیت اللهی نائب رئیس فعلی فدراسیون ریاست آن را سالهای سال بر عهده داشت و به همین دلیل هم طبیعی است که آیت اللهی به کفاشیان پیشنهاد دهد مقدس مشاور روابط بین الملل وی شود!

 انتخاب کی روش

بد نیست یادآوری کنیم کی روش با سرپرستان سابق تیم ملی مشکل داشت و می خواست فرد مورد علاقه خود را در این پست قرار دهد. وی  از کار با ترابیان به عنوان سرپرست تیم ملی راضی نبود و او را کنار زد و مدتی هم در مورد نبی جبهه گرفت و سرمربی پرتغالی تیم ملی گفت نبی را در مقام سرپرست نمی‌خواهم و نیاز نیست او روی نیمکت تیم ملی بنشیند! رابطه کارلوس کی روش و هوشنگ مقدس خیلی خوب است تا جایی که سرمربی تیم ملی در زمان حضور در دوبی توسط مقدس پذیرایی می‌شود! به‌رغم اینکه کمیته اخلاق فدراسیون پیش از این به هوشنگ مقدس اعلام کرده بود در اردوهای ملی حضور پیدا نکند اما حالا نه تنها حضور پیدا کرده بلکه به عنوان سرپرست هم مشغول به فعالیت است. سرپرست فعلی تیم ملی در این سالها بسیار به کی روش نزدیک شده است. داستان خرید مورانوی مسی‌رنگ برای کی روش توسط مقدس هم از آن داستان های قدیمی است که شامل مرور زمان شد! هوشنگ مقدس البته در جام جهانی هم کی روش را تنها نگذاشت و  در برزیل در رختکن تیم ملی حضور داشت. علی کفاشیان درباره علت حضور وی در جام‌جهانی در کنار تیم ملی می‌گوید: ما یکسری مشکل نقل و انتقال مالی داشتیم. پول می‌ریختیم به حساب آقای مقدس، ایشان هم می‌رفتند معادل ارزی‌اش را برای ما تأمین می‌کردند. در واقع فاینانس ما بودند‌! حضور هوشنگ مقدس و بامداد میرزایی در رختکن تیم ملی هم با واکنش های زیادی مواجه شد و البته مانند سایر موارد به فراموشی سپرده شد.

 دلال بازیکن؟

هوشنگ مقدس البته به لطف فدراسیون کفاشیان سابقه نشستن روی نیمکت تیم های ملی پایه را نیز دارد؛ اتفاقی که همان سالها نیز از سوی کارشناسان و اهالی فوتبال با مخالفت هایی مواجه شد. مسعود معيني، رئيس  سابق کميته جوانان فدراسيون فوتبال سال 88 عليه هوشنگ مقدس لب به سخن گشود. وي از مقدس به عنوان دلال بازيکنان به دوبي نام برد. البته وي نيز در مصاحبه اي عنوان کرد: به لحاظ مالي به قدري متمول هستم که نيازي به فعاليت در بازار نقل و انتقال بازيکنان ندارم. ثروتي که خدا به من عطا کرده، موجب بي نيازي من براي فعاليت در چنين حرفه پردرآمدي شده است. مقدس درباره همکاري خود با فدراسيون در آن مقطع مي گويد: تنها به خاطر علاقه شخصي و البته بنا به درخواست مسئولان فدراسيون، همکاري خود را با تيم‌هاي نوجوانان و جوانان آغاز کردم. در حالي که تاکنون بابت کارهاي انجام شده حتي يک ريال هم به عنوان پاداش يا حق ماموريت نگرفته‌ام و در حالي که مسئولان فدراسيون همواره سعي بر نداشتن رابطه با وي داشته اند، وي متذکر مي شود:  رئيس و دبيرکل فدراسيون و همچنين رئيس سازمان تيم هاي ملي به طور مجزا از من براي همکاري با تيم هاي پايه دعوت کردند. تمام مسئوليت هاي مربوط به هماهنگي در تيم نوجوانان و جوانان بر عهده من بود!

 فدراسیون ناتوان

انتخاب هوشنگ مقدس به عناون سرپرست تیم ملی بیش از هر مساله دیگر ناتوانی فدراسیون کشورمان را یکبار دیگر نشان داد. وقتی عزم ملی برای تمدید قرارداد با کی‌روش وجود داشت کسی انتظار نداشت که در قرارداد دوم با این مربی پرتغالی چنین شاهکارهایی رقم بخورد. در حالی که پیشکسوتان و بازیکنان سابق تیم ملی جایی در فوتبال کشورمان ندارند تاجری از راه می رسد و سرپرست تیم ملی می شود! انجام وظایف سنگین سرپرستی تیم ملی بدون دریافت حق الزحمه و حتی پرداخت هزینه توسط شخص، چه دلیل منطقی می تواند داشته باشد؟ متاسفانه  بازهم کی روش حرف خود را به فوتبال ایران و فدراسیون کفاشیان دیکته کرد تا رفیق گرمابه و گلستانش سرپرست تیم ملی شود. ظاهرا بازهم باید منتظر اتفاقات تازه ای باشیم.

 

نظرات کاربران
عباس
مطمئن باشید اگه ایشون سرپرست نمیشدن پسرخاله یکی از فدراسیون نشینها سرپرست میشد پس چه بهتر که یه آدم که سرش به تنش می ارزه این سمت رو بگیره تا بعضی افراد بی صلاحیت دیگه.کفاشیان جون شما بخند عزیزم
۱۸ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۸:۲۶
پاسخ
1
7