گزارش ویژه/مشکل مالیاتی مهمترین عامل سرمربی نشدن قطبی و برانکو در پرسپولیس

گزارش ویژه/مشکل مالیاتی مهمترین عامل سرمربی نشدن قطبی و برانکو در پرسپولیس

25102
13:20
25 بهمن 1393
افشین قطبی 800 میلیون تومان بدهی مالیاتی دارد که در صورتی که به ایران برگردد او را ممنوع الخروج خواهد کرد.

وب سایت رسمی برنامه نود- در حالیکه برخی جریانها از حضور دوباره افشین قطبی در پرسپولیس خبر می دهند اما برای حضور او در پرسپولیس یک مانع بزرگ وجود دارد.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، افشین قطبی 300 میلیون تومان بدهی مالیاتی دارد که با جرایمش به 800 میلیون تومان رسیده و در صورتی که به ایران برگردد او را ممنوع الخروج خواهد کرد. این بدهی مربوط به دوران مدیریت حبیب کاشانی در پرسپولیس است که البته داریوش مصطفوی مدیرعامل سابق پرسپولیس هم نتوانسته بود پس از حبیب کاشانی مشکل مالیاتی قطبی را حل کند.

در هر حال قرارداد او با فدراسیون فوتبال هم به شرط پرداخت مالیات بود که علی کفاشیان هم طبق وعده ای که داده بود مالیات قرارداد قطبی با فدراسیون فوتبال را پرداخت کرد اما بدهی او همچنان مانع از حضور او در ایران حتی  برای دیدار با فامیل ها و آشنایانش شده است.

 با این تفاسیر و رقم 800 میلیونی بدهی ، حضور قطبی در پرسپولیس منتفی به نظر می رسد، مگر اینکه پرسپولیس مالیات او را بدهد یا اینکه خود قطبی مالیاتش را پرداخت کند که هر دو خیلی  بعید به نظر می رسند. تا مالیات قطبی به هر صورت پرداخت نشود، او نمی تواند پس از حضور در ایران از کشور خارج شود. مشکلی که برانکو ایوانکوویچ هم دارد و او هم به دلیل داشتن بدهی مالیاتی قراردادش با فدراسیون فوتبال در دوران سرمربیگری اش در تیم ملی باعث شد که حدود چهار سال پیش نتواند با تیم الاتفاق عربستان وارد تهران شود.

در واقع برانکو ایووانکوویچ هم اگر وارد ایران شود، نمی تواند از کشور خارج شود. همه اینها یعنی اینکه هم برانکو و هم قطبی در صورتی می توانند سرمربی پرسپولیس شوند که مشکل مالیاتی شان را حل کنند و یا پرسپولیس مشکلشان را حل کند که هر دو کاملا بعید به نظر می رسند. پس حمید درخشان می تواند یک نفس راحت بکشد!

 

 

نظرات کاربران
saeed
اين همه على دايى اومد و رفت چرا اين هوادارا يه بار تو ورزشگاه بجاى علييييي دايييييي نميگن افشين قطبى؟!!! مربى که با بازيکناى خيلى متوسط توى سالى که 6 امتياز از تيم کسر شد و بازم پرسپوليس رو قهرمان کرد مشکل مالياتى مربوط به خود باشگاست اگه از مربى بود به فيفا شکايت ميکردند و از مربى ميگرفتن زنده باد افشين امپراطور
۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۱۱:۱۵
پاسخ
0
1
Evanescence
افشین ، قطبی؟!!! . . . . . . . پدر افشین قطبی در حال سوال پرسیدن از پسرش هنگام سفر به قطب جنوب!
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۵:۳۴
پاسخ
0
4
mahsa
امیدوارم روزی بیاد که بشی سر مربی (کارن) فنی ... یادش بخیر سوتی هاااااااات :(((((
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۳:۱۵
پاسخ
3
1
babak
قطبی یکی از بهترین مربیان ایرانیست که در 40 سال گذشته دیده ام او تمام فاکتورها نظیر: دانش ، مهارت ، مدیریت و از همه مهمتر هوش و استعداد بی نظیرش در شناسایی بازیکن نخبه رو داره. همچنین نمونه کاملی از یک مربی جسور و بی باک در بازی رو داره. یادمه تیمش اینقدر تا ثانیه های پایانی با چندین مهاجم فشار می آورد تا بالاخره نتیجه لازم رو میگرفت.اولین مربی که بازی بین المللی را به همه تیمهای ما یاد داد و همیشه گوشزد میکرد. واقعا حیف که مفت ازدست دادیم به خاطر دستهای پشت پرده. ولی باز هم بهترین گزینه برای تیم بیمار پرسپولیس هست. اگه کیروش رو بخاطر خواست مردم نگهش میدارن باید قطبی را هم بخاطر خواست تمام هواداران پرسپولیس بیارن. چون مطمئنم 50 میلیون هوادار پرسپولیس همه دوستش دارند و به کارش اعتقاد دارند.
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۹:۰۰
پاسخ
0
6
محمد
اگر مدیریت دلش میسوخت واسه باشگاه میرفت یه مربی حسابی از انگلیس یا المان میاورد. نه که بشینه بزنه تو سر خودش که وای دارن باشگاه رو میفروشن دیگه نمیتونیم بخوریم. اخه چرا؟
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۵:۲۶:۰۶
پاسخ
0
3
Soori
بدهی مالیاتی ایشون حق همه مردم از بیت المال هستش. باید بیان و تصویه کنن، چه سر مربی‌ بشن چه نشن...
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۴۲:۲۲
پاسخ
5
1
هامی
عشق است افشین قطبیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۳۳:۲۷
پاسخ
2
11
کوروش
هیچوقت درک نکردم چرا ملت از زیر مالیات دادن شونه خالی‌ می‌کنن؟ اگه پول در آوردین خوب باید مالیاتش رو هم بدین. همین نشون میده که آقای قطبی با این همه بدهی مالیاتی چه‌جور آدمی‌ هستن.
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۲:۱۹:۰۵
پاسخ
10
1
میلاد ح
به نظر من هر موقع آقای قطبی بیادش خوبه.حتی اگه پرسپولیس چند بازی رو پشت سرهم ببره بایسی باشگاه به فکر یک سرمربی خوب باشه بخاطر 2مورد اولا تا چند بازی آینده پرسپولیس بازی های راحتتری داره و اگه تیم نتیجه بگیره احتمال ماندن درخشان واسه امسال و سال بعد زیاد میشه که خود این باعث افت دوباره تیم خواهد شد و تیم در آسیا هم خوب ظاهر نخواهد شد. دوما اگه از الان آقای قطبی بیاد با تیم بیشتر آشنا میشه و با تجربه و دانش خودش میتونه تیم را در آسیا موفق کنه. و برای سال بعد ما هواداران خیالمان راحته. به امید موفقیت پرسپولیس در همه بازی ها
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۳۲:۵۴
پاسخ
1
10
sadegh
من واقعا به طرفدارای تراکتور حسودی می کنم که اینقدر عرضه دارند که مربی که قهرمانشون کرده(تونی) رو هر سال میارند ولی ما افشین قطبی که بهترین بازی های تاریخ پرسپولیس ( حتی بهتر از دهه ۶۰) رو پرسپولیس انجام می داد و تیممون رو قهرمان کرد رو نمی تونیم صدا بزنیم ..که ایها الناس ما افشین قطبی رو می خوایم ای مردم دایی و دنیزلی چندین بار مربی شدند و نهایتش چهارم شدیم ،استیلی پر مدعا که ادعا می کرد تیم ۸۶ رو اون قهرمان کرد رو دیدیم چه زخمی به سینه های ما هوادارا زد، درخشان که از مربی ریال مادرید ایراد می گیره رو هم دیدیم.... اقا ما قطبی رو می خوایم به کی بگیم...قرار داد قطبی ششصد میلیون بود با دلار ارزان تر اون موقع که مالیاتش بر عهده ی باشگاه بود . که نداد...اینا نمی خوان شادی هوادارا رو ببینند
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۳۲:۰۳
پاسخ
1
9
ا.ا
نیاد بهتره چون جو به نفعش نیست و تیم پرسپولیس هم خراب می شود. من زمان سرمربیگری تیم ملی
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۵۶:۵۰
پاسخ
0
0
bahram
وحیدجان مرسی بابت یاداوریت. یادش بخیرخوابگاه دانشگاه بودیم چنان سروصدایی شد که رییس دانشگاه از وحشت اومد ببینه چه خبره.مگر بمیرم اون روز یادم بره.
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۰۱:۱۷
پاسخ
1
5
sahar
یاد باد آن روزگاران یاد باد. اومدن افشین قطبی الان کمکی نمی کنه چون وقتی برای آماده کردن تیم از هردو لحاظ روحی و بدنی نداره.ولی اگه از اول فصل بعدی بیاد خوبه. آی بشه.... برگردیم به روزاي خوب...
۲۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۵۴:۰۷
پاسخ
1
6
amirhossein
افشین امپراطور.کاش واقعا میشد بیای دوباره این پرسپولیس رو بگیری و قهرمان کنی.چه تیمی داشتیم...
۲۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۳۱:۱۷
پاسخ
1
11
علی
حالا که داریم به اخر فصل نزدیک میشویم یادشان افتاده البته فکر کنم برای اینکه تیم نره دسته یک با حمید درخشان
۲۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۱۴:۴۳
پاسخ
1
6