گزارش ویژه/ برانکو در مسیر استانکو و پروین

گزارش ویژه/ برانکو در مسیر استانکو و پروین

49158
11:50
28 تیر 1396
سرمربی کروات پرسپولیس در صورتی که بتواند این تیم را در لیگ قهرمانان آسیا به جمع چهار تیم پایانی برساند و همچنین برای دومین فصل متوالی قهرمان لیگ شود، تبدیل به سومین مربی تاریخ باشگاه پرسپولیس خواهد شد که چنین موفقیت‌هایی را کسب کرده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی کروات پرسپولیس در صورتی که بتواند این تیم را در لیگ قهرمانان آسیا به جمع چهار تیم پایانی برساند و همچنین برای دومین فصل متوالی قهرمان لیگ شود، تبدیل به سومین مربی تاریخ باشگاه پرسپولیس خواهد شد که چنین موفقیت‌هایی را کسب کرده است.

به گزارش وبسایت نود، فصل جدید فوتبال ایران برای برانکو ایوانکوویچ و پرسپولیس که مدافع عنوان قهرمانی لیگ است، از روز جمعه هفته جاری و بازی سوپرجام مقابل نفت تهران آغاز خواهد شد.

پرسپولیس که فصل گذشته با هدایت برانکو روزهای رویایی را سپری کرد و موفق شد ضمن قهرمانی در لیگ برتر، به جمع هشت تیم پایانی لیگ قهرمانان آسیا نیز صعود کند، در فصل پیش رو روزهای سخت و طاقت‌فرسایی را مقابل خود دارد و باید با احتساب دیدار سوپرجام روز جمعه، برای کسب 5 عنوان قهرمانی، با حریفان کوچک و بزرگ خود رقابت کند. عناوینی که اگرچه رسیدن به هریک از آنها بسیار سخت خواهد بود اما کسب هرکدام از آنها می‌تواند ویترین پرافتخار باشگاه پرسپولیس و همچنین کلکسیون افتخارات برانکو را تکمیل‌تر از قبل کند.

برانکو در دو فصل و نیم اخیری که هدایت پرسپولیس را برعهده گرفته است، تحولی شگرف در این تیم به وجود آورده و تاکنون موفق به کسب یک مقام قهرمانی و یک نایب قهرمانی با پرسپولیس در لیگ شده و ضمن اینکه این تیم را برای نخستین بار در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا به جع هشت تیم پایانی رسانده است.

با این حال، برانکو برای تبدیل شدن به یکی از مربیان پرافتخار باشگاه پرسپولیس از نظر آماری، نیاز به کسب یک قهرمانی دیگر در لیگ برتر و همچنین رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان دارد.

سرمربی کروات پرسپولیس در صورتی که بتواند این تیم را در لیگ قهرمانان آسیا به جمع چهار تیم پایانی برساند و همچنین برای دومین فصل متوالی قهرمان لیگ شود، تبدیل به سومین مربی تاریخ باشگاه پرسپولیس خواهد شد که چنین موفقیت‌هایی را کسب کرده است.

پیش از این، دیگر هموطن برانکو یعنی استانکو و همچنین علی پروین اسطوره باشگاه پرسپولیس، توانسته‌اند به همراه این تیم به دو قهرمانی متوالی در لیگ برسند. ضمن اینکه هر دوی آنها رسیدن به جمع چهار تیم پایانی جام باشگاه‌های آسیا و البته کسب مقام سوم آسیا را نیز در کارنامه خود دارند. (در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا دیدار رده‌بندی برگزار نمی‌شود و مقام سومی وجود ندارد.)

استانکو در فصل 74 و همچنین 76-75 به همراه پرسپولیس قهرمان لیگ شد و سال 75 هم با وجود شایستگی‌های زیادی که تیمش برای قهرمانی در آسیا داشت با شکست مقابل پوهانگ کره‌جنوبی از رسیدن به فینال بازماند و سپس با غلبه بر الزورا عراق مقام سوم آسیا را کسب کرد.

علی پروین نیز در فصل 78-77 و 79-78 به همراه سرخپوشان قهرمانی در لیگ را کسب کرد و همچنین در جام باشگاه‌های آسیا در سال 78 و 79 به مقام سوم رسید تا به این ترتیب پرافتخاترین مربی تاریخ باشگاه پرسپولیس لقب بگیرد.

با توجه به نتایجی که پیش از این استانکو و پروین کسب کرده‌اند، باید گفت برانکو در صورتی که بتواند پرسپولیس را به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان برساند، سومین مربی تاریخ این باشگاه خواهد بود که موفق به کسب چنین نتیجه‌ای شده است. البته لازم به ذکر است که در صورت غلبه پرسپولیس بر الاهلی عربستان و صعود به نیمه‌نهایی، برانکو نخستین مربی تاریخ باشگاه پرسپولیس خواهد شد که در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا این تیم را به جمع چهار تیم پایانی رسانده است.

البته برانکو جدا از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، برای قرار گرفتن در کنار استانکو و پروین، نیاز به کسب دومین جام قهرمانی در لیگ برتر به همراه پرسپولیس نیز دارد و در صورتی که بتواند در این فصل نیز به همراه پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شود در کنار استانکو و علی پروین سومین مربی تاریخ پرسپولیس خواهد بود که دو فصل متوالی موفق به کسب مقام قهرمانی لیگ شده است.

همچنین گفتنی است که در طول تاریخ پرسپولیس، این باشگاه تنها یک بار در فصل 78-77 و با هدایت علی پروین موفق به کسب دو عنوان قهرمانی لیگ و جام حذفی در یک فصل شد و اگر برانکو بتواند در این فصل چنین نتیجه‌ای را تکرار کند، تبدیل به دومین مربی پرسپولیس خواهد شد که توانسته است در یک فصل با کسب مقام قهرمانی لیگ و جام حذفی دبل کند.

6017

نظرات کاربران
محمد
حالا یعنی واقعا با یه نیمه نهایی رفتن میشه پرافتخارترین مربی پیروزی تو آسیا نیمه نهایی آسیا=بالاترین افتخار پیروزی حالا صدتا ستاره حلبی از خودشون آویزون میکنن
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۷:۴۹
پاسخ
10
1
mgh
قرمزته
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۱:۳۴
پاسخ
0
11
مرتضی
زنده باد سلطان علی پروین
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۵:۵۷
پاسخ
1
13
رائول
دبل می کردیم، وقتی دبل کردن مد نبود...
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۱:۴۹
پاسخ
1
15
اس اسی تیفوسی
فعلا که جا پای حمیداستیلی گذاشته و مثه دربی جام‌حذفی ۹۰ سه تا از سرورش استقلال خورده خخخخ
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۷:۲۰
پاسخ
17
0
آرش
همون حمید استیلی که ما به خاطر کم لطفی که در حق دایی شده بود قبل از اومدنش، نخواستیمش، اگه الان مربی شما بود وضعتون بهتر از الان تون بود، چون حداقل حمید استیلی انقدر از فوتبال حالیش بود که یه تیم بزرگ مملکت رو نفرسته تو زمین شیش تا بخورن بیان بیرون !!! افتخارات مربی حال حاضر شما واقعاً از هر نظر دست نیافتنی هست...
۲۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۷:۳۷
1
9
مهدی
پروین دانش فوتبالی نداشت فقط شانس داشت تیمای دیگه غیر استقلال نبود وگرنه میگفت فقط بکشید زیرش و تاکتیک نداشت اصلا
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۹:۲۴
پاسخ
15
1
شیشتای ها فریاد نمیزنن
به امید قهرمانی در لیگ و جام حذفی و سعود به چهار تیم برتر اسیا....برانکو واقعا نمونه ی بارز یه جنتلمن واقعای....پورفسور دوست داشتنی❤❤❤❤❤❤
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۷:۴۲
پاسخ
1
16
بهاررر...
اوج افتخار یعنی شیش تا بخوری از عربا و بیای اینجا،کری بخونی!!از همونجایی هم 6تا بخوری که تخصصته!! ادمین درود
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۸:۲۶
پاسخ
3
20
سامی سرخ
تا اخر دوستت دارم و خواهیم داشت برانکو عزیز
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۲:۲۱
پاسخ
1
16
ایلیا
این فصل کاملترین پرسپولیس ۳فصل اخیر رو داریم و دست یرانکو از همیشه بازتر هست
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۳:۰۷
پاسخ
3
55
Omid
اگه بتونه اگه...... تاز اگه بتونه این همه کار رو انجام بده از کم افتخارترین مربی های استقلال هم کم افتخارتره
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲:۴۳
پاسخ
61
3
شاکی
میشه بجز قلعه نوعی از بقیه پر افتخاتون یکم برامون تعریف کنید؟ ۳تا قهرمانی با قلعه نوعی دارید دیگه کدوم مربیاتون یبار بیشتر جام آوردن؟
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۱:۰۶
2
21
AC MILAN.PERSEPOLIS
اگه توجه کنید پرسپولیس فصل76,77قهرمان نشد چون به خاطر داشتن نه ملیپوش از لیگ با نظر فدراسیون انصراف دادبا اینکه درصدربود وگرنه پرسپولیس اولین و تنها تیمی میشد که پنج قهرمانی پیاپی داشت
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۱:۴۱
پاسخ
5
65
پسر ایتالیایی
حرفی که من میزدم و ادمین چاپ نمیکرد واقعیت همینه
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۸:۲۲
2
17
پسر ایتالیایی
کارایی که استقلالی ها توو خواب هم نتونستن انجام بدن
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۶:۲۰
پاسخ
4
57
6 فتح تهران یا 5الغرافه قشقایی کبیر و 3دربی
خخخخخخ حالت خوشه؟هوادار تیم بی افتخار خخخخ
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۸:۰۸
19
4
reza666666
الان یه عده دوستان که سنشون زیر بیست ساله میان کامنت میزارن و میگن پرسپولیس جز چارتا نرفته و عنوان خاصی نداره این آمار رو بخونید آدم خوبه مطالعه داشته باشه پرسپولیس بزرگه و بزرگ هم میمونه عشق است پرسپولیس ادمین عزیز بچاپ ممنون
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۳:۵۲
پاسخ
6
64
فقط اس اس
اخی اخی بزرگترین افتخارشون رفتن تو 4 تاس تفلکیا دلم کباب شد
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰:۲۷
پاسخ
80
12
دسته سه با دو ستاره
شما که ادعای آسیا داری 26 سال قهرمان نشدی تو آسیا که . میری 6 تاهم میخوری دلت کباب نشد 6 تا از العین امارات با جمعیت 9 میلیون خوردی. من دلم واسه شما کباب که 4 تا 4 میخوری 4 نشون میدی گلم . ندیدیم یارو ادعای چیزی داشته باشه 26 سال تو کفش باشه .
۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۱:۰۶
3
25