گزارش ویژه/ جلسه فوری در سازمان لیگ درباره ممنوعیت ورود دخانیات به ورزشگاهها؛ چرا نیروی انتظامی در جریان نبود؟

گزارش ویژه/ جلسه فوری در سازمان لیگ درباره ممنوعیت ورود دخانیات به ورزشگاهها؛ چرا نیروی انتظامی در جریان نبود؟

9496
17:45
11 مرداد 1396
همانطور که برنامه نود دوشنبه شب در آیتمی نشان داد، ورود سیگار به ورزشگاه به این سختی ها هم نبوده و انگار ممنوعیت ورود هم به صورت رسمی به نیروهای انتظامی ابلاغ نشده است.

وب سایت رسمی برنامه نود – در حالیکه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ حدود دو هفته پیش اعلام کردند که ورود دخانیات به ورزشگاهها ممنوع است، اما ظاهرا فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، این مصوبه را به نیروی انتظامی اطلاع نداده بودند.

به گزارش سایت نود، همانطور که برنامه نود دوشنبه شب در این آیتم نشان داد، ورود سیگار به ورزشگاه به این سختی ها هم نبوده و انگار ممنوعیت ورود هم به صورت رسمی به نیروهای انتظامی ابلاغ نشده و این اعضای جمعیت همیاران هواداران فوتبال (تشکلی که زیر نظر معاونت فرهنگی فدراسیون فوتبال تماشاگران و لیدرها را مدیریت می کند) بوده اند که تماشاگران را برای ورود به ورزشگاه می گشتند که مبادا کسی سیگار داشته باشد!

همانطور که در آیتم هم مشخص است هر کس در ورزشگاه می توانست سیگار بکشد و حتی کشیدن پیپ هم نشان داده شد! هیچ برخوردی هم با کسانی که دخانیات مصرف می کردند هم نشد و آسمان ورزشگاه آزادی هم توسط دودهای ناشی از مصرف انواع و اقسام دخانیات به تسخیر درآمده بود!

واقعیت این است چون ممنوعیت ورود دخانیات به ورزشگاهها، به صورت قانون درنیامده و تنها مصوبه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است، طبیعی است که نیروی انتظامی نخواهد در این زمینه همکاری لازم را داشته باشد و با تماشاگرانی می خواهند در ورزشگاه سیگار بکشند، برخورد کند.

به نظر می رسد فدراسیون فوتبال با اعلام کردن این مصوبه فقط قصد رسانه ای کردن ماجرای ممنوعیت ورود سیگار به ورزشگاهها را داشت و تنها این جنبه را در نظر گرفته بود.

جالب اینجاست که حتی برخی فروشنده های مواد خوراکی روی سکوها هم ممنوعیت ورود سیگار به ورزشگاه را نمی دانستند و آنها که مصوبه را شنیده بودند اما از اجرایش مطمئن نبودند، برای از دست ندادن بازار فروششان، بسته های سیگار را جایی نزدیک ورودی های سکوها، دپو کرده بودند.

و جالب تر این بود تا تماشاگران سیگار می خواستند، امکان خرید برایشان فراهم می شد.

ظاهرا هیات رئیسه سازمان لیگ هم دیروز جلسه ای در این باره داشته تا در هفته  دوم ورود سیگار به ورزشگاهها این بار واقعا ممنوع باشد. البته اشکال قضیه این است که هنوز این ممنوعیت به صورت قانون درنیامده و فقط در حد مصوبه مانده است.

البته مدیریت ورزشگاه آزادی و همچنین مدیریت دیگر ورزشگاههای ایران مطمئنا باید برای مصرف دخانیات جایی در نظر بگیرند اما باید تاکید کرد تا مصوبه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به صورت قانون درنیاید، نیروهای انتظامی نمی توانند با قاطعیت ورود دخانیات به ورزشگاه برخورد کنند. این نکته هم نباید فراموش شود که در ورزشگاه آزادی فقط سیگار مصرف نمی شود و متاسفانه مواد دیگری هم مصرف می شود!همه انتظار دارند که نیروهای انتظامی حاضر در ورزشگاه با فروش و مصرف مواد مخدر در محیط های ورزشی به شدت برخورد کند تا این محیط ها پاک بمانند. امیدواریم در هفته دوم لیگ برتر، شاهد مصرف دخانیات در ورزشگاههای کشور نباشیم.

ویدیوی آیتم دوربین مخفی نود نود درباره ماجرای ممنوعیت مصرف سیگار در ورزشگاه آزادی را اینجا ببینید.

 

نظرات کاربران
میثم مهرنیا
دوست سیگاری این اصل کلیه . کسی که سیگاری نیست از بوی سیگار عذاب می کشه . بازی ایران و چین یک سیگاری 5 صندلی آنورتر سیگار می کشید . حالا ما سه 4 ساعتم زودتر رفتیم . روزگارمان را سیاه کرد . بازی را از دماغمان در آورد . هر چه می گفتیم باز 5 دقیقه بعد دوباره ... چرا باید به کام زهر شود تا شما دود بدی تو ریه ات ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱:۲۴
پاسخ
4
17
حسین اسماعیلی
باید جای مخصوصی در نظر گرفته بشه. عذاب آوره برا کسانی که سیگار نمیکشن.
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۶:۲۰
پاسخ
8
69
ebi
آقا توی نود درصد ورزشگاه دنیا کشیدن سیگار آزاد هست،فقط توی ورزشگاه های سقف دار کشیدن سیگار ممنوعه همین جوری هم تماشاگر فوتبال مورد بی مهری و کم توجهی قرار میگیره، به نظرم اگه این قانون اجرا بشه تماشاگر استادیوم حدود چهل درصد کاهش پیدا میکنه
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۳:۲۱
پاسخ
65
31
ساسان
این آمار ها رو از کجا اووردی دقیقا؟ در تمام جوامع بشری در قرن بیست و یک استعمال دخانیات در تمااااااام اماکن عمومی (ورزشگاه اتوبوس خیابون و ...) ممنوعه و اگه کسی توجه نکنه جریمه میشه. بشین خونه دویست تا پاکت سیگار بکش ولی وقتی از خونت میای بیرون بااااید به حق منی که سیگار نمیکشم و از دودش متنفرم احترام بذاری
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۹:۱۳
6
43
دو ستاره تو آسیا
آقا چرا حرف الکی می زنی سیگار و مواد مخدر ممنوعه در ورزشگاهه ای همه جای دنیا. از خیلی قدیم هم این داستان بوده شما فوتبال خارجی هم ببینی تو تماشاچیا میره دوربین هیچ دودی بلند نمیشه:/ در ضمن همون بهترکه تماشاگر نیاد خودشو بره اصلاح کنه. جای بی فرهنگا نیست می تونه موجب پاکسازی بشه.
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۴:۲۰
8
49
فرزان
کاش سیگار وجود نداشت ولی همیشه و همه هست...ولی موندم طرفدارای اس دق لال همیشه تو ورزشگاه چطور ناراحتیشون رو برطرف کنند به پیشرفت این تیم کمک کنید که مصرف سیگار بیاد پایین!! خخخخ
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۰:۰۹
پاسخ
31
65
solo
اگه دخانیات ممنوع بشه همین ۴۰ هزارنفر هم برای پر3پولیس تماشاگر نمیاد خب درجیانید که...
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۷:۰۶
پاسخ
94
43
Mia 5an Mia
وات د فاز یا سیدی ؟ حالا خوبه شما با وعده فندک تماشاگر می اوردید . بهدش هم , اینجا جای این کل کل های بی معنی نیست . ادمین جان بچاب .
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۰:۲۶
7
41
جلیل
الان همه ی مشکلات ورزشگاهها و ورزشمون حل شد فقط موند بحث سیگار؟!!!!!!!!! فک کنم مدیرها وظایف بیشتری و مهم تری به غیر از این مسائل داشته باشن
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۰:۵۲
پاسخ
81
43
دو ستاره تو آسیا
جلیل جان شما رو به خدا سیگار نکشید تو استادیوم من به شخصه همیشه پنج نفر کنارم می کشن خفه میشم از دود! محیط ورزشی و سیگار؟؟
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۱:۱۳
11
56
مهگل
اتفاقا این مشکل خیلی اساسی و مهمه..اونایی که سیگار نمیکشن چه گناهی دارن که باید اذیت بشن. بازم میگم هرکسی نمیتونه سیگار نکشه نره استادیوم چه پرسپولیسی و چه استقلالی.. اصلا کاشکی میشد یه مدت آقایون کلا نرن استادیوم فقط خانوما برن..اینجوری خیلی خوب میشد
۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۲:۴۳
31
89
کیروش یه دنیاست
تو ورزشگاه به حد کافی جو مسموم هست خواهشاً اونو بدتر نکنید.
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۳:۵۸
پاسخ
11
73