گزارش ویژه/ طلبکاران استقلال دوباره به ای اف سی شکایت بردند

گزارش ویژه/ طلبکاران استقلال دوباره به ای اف سی شکایت بردند

24597
22:02
04 دی 1396
چند تن از بازیکنان سابق استقلال پس از آنکه با وعده باشگاه استقلال مبنی بر پرداخت طلبشان روبرو شدند، منتظر ماندند تا استقلال، طلب آنها را پرداخت کند اما ظاهرا این اتفاق نیفتاده است.

وب سایت رسمی برنامه نود- طلبکاران استقلال دوباره به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرده اند.

به گزارش سایت نود، چند تن از بازیکنان سابق استقلال پس از آنکه با وعده باشگاه استقلال مبنی بر پرداخت طلبشان روبرو شدند، منتظر ماندند تا استقلال، طلب آنها را پرداخت کند اما ظاهرا این اتفاق نیفتاده است.

استقلال که برای گرفتن سهمیه آسیایی، مطابق مدل فدراسیون فوتبال، به طلبکارانش سفته داده بود حالا دوباره با شکایت طلبکارانش روبرو شده است.

مثل اینکه مهلتی که به طلبکاران اعلام شده به پایان رسیده اما آنها هنوز به پولشان نرسیده اند. امروز پاسخ نامه مجید غلام نژاد از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا منتشر شد. او حدود 800 میلیون تومان از استقلال طلب دارد. صمد مرفاوی سرمربی سابق استقلال که چیزی حدود 130 میلیون تومان از استقلال طلب دارد، علیرغم تفاهم با باشگاه و رای کمیته انضباطی و تعهد باشگاه هنوز به پولش نرسیده و امروز درباره اینکه استقلال به او پول نداده است مصاحبه کرده بود.

امیرحسین صادقی و آرش برهانی هم بیش از یک میلیارد تومان از استقلال می خواهند و امیرحسین صادقی هم به کنفدراسیون فوتبال آسیا اطلاع داده که منتظر است تا استقلال بر اساس رای کمیته انضباطی حق و حقوقش را بدهد و هنوز این اتفاق نیفتاده است. آرش برهانی هم از طلبکارانی است که مثل صادقی منتظر است تا استقلال طلبش را بدهد.

در این میان میلاد فخرالدینی و محمد قاضی هم از کسانی هستند که مطالبات سنگینی دارند اما هنوز به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت نکرده اند.

در این میان فدراسیون فوتبال هم خواهان پرداخت طلب طلبکاران داخلی استقلال و پرسپولیس هم شده است. آنطور که سازمان لیگ اعلام کرده بود استقلال 5 میلیارد تومان بدهی داخلی و پرسپولیس سه میلیارد تومان بدهی داخلی دارد اما ظاهرا هر دو باشگاه هنوز نتوانسته اند بدهی شان را بدهند. پرسپولیس تنها سه و نیم میلیارد تومان به دایی بدهی دارد و کمیته استیناف فدراسیون فوتبال هم تقاضای دوباره باشگاه پرسپولیس مبنی بر تجدیدنظرخواهی را رد کرده است و حکم دایی هم قطعی شده است! برخی خبرها حاکی از آن است که طلبکاران پرسپولیس هم می خواهند به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت ببرند.

 

فرصت سه ماهه به استقلال و پرسپولیس

برخی خبرها حاکی از آن است که فدراسیون فوتبال برای پرداخت بدهی های هر دو باشگاه، به سرخابی ها سه ماه فرصت داده است. با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال ایران، برای کسب سهیمه های امسال تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا تلاش بسیاری کرده است اما در سفر اخیر وزیر ورزش و جوانان به مالزی و مذاکرات تاج با کمیته های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا، هر دو مدیر قول داده بودند که مشکلات مالی تیم های ایرانی به زودی برطرف شود و پیش از شروع رقابتها، باشگاههای بدهکار، طلبشان را بپردازند. اما این اتفاق فقط در تراکتورسازی افتاد و آنها با 30 طلبکار داخلی تسویه کرده اند و بدهی هفت و نیم میلیاردی خارجی را پرداخت کرده اند.

 

راه حل وزارت ورزش

با توجه به اینکه دولت به صورت مستقیم و طبق قانون نمی تواند به باشگاهها کمک کند، تمهیداتی ایجادا شده که وزارت ارتباطات از افزایش درآمد اپراتورهای تلفن همراهی که اسپانسر هر دو تیم هستند، به هر دو باشگاه کمک کنند. بر اساس آخرین خبرها سهم باشگاهها از محل پیامک ها افزایش پیدا کرده و قراردادهای جدیدی بسته شده است. پیش از این روی پیراهن پرسپولیس 12 میلیارد، استقلال 10 میلیارد و تراکتورسازی 6 میلیارد تومان قرارداد بسته شده بود اما مثل اینکه در قرارداد جدید پرسپولیس حدود 55 میلیارد تومان با اسپانسر قرار داد بسته است که می تواند بسیاری از مشکلات مالی این تیم را حل کند.

نظرات کاربران
مهراد
آقا همش و همش تقصیر فدراسیون هست نه پرسپولیس مقصره نه استقلال نه نفت و نه بقیه..اگه فدراسیون شرط بذاره تیما بدهیو صفر کنن بعدش مجوز لیگ و خرید بازیکن بگیرن این مشکلات پیش نمیاد...قیمت بازیکنا واقعی تر میشه تیما بدون پشتوانه قرار داد نمیبندن...ازون طرف دست سودجو هایی که بازیکن خارجی بی کیفیت میارن تا وسط سود ببرن بسته میشه
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۸:۵۰
پاسخ
0
4
سينا پرسپوليس
مطلب نكته داره.قيمت لباس تيمها.كه اينجا هم پرسپوليس باارزشتره
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۱:۳۹
پاسخ
30
45
6
چه فایده? پرسپولیس پولش درست نیست.. شک و شبهه تو منابع پولی این باشگاه وجود داره...
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۴:۴۱
5
11
محمدعلي
سلام اميدوارباشيد سال 1403 پول شما را ميدهند
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۳:۳۶
پاسخ
6
42
فقط خدا
مدیران استقلال درست رفتارنمیکنن وگرنه خیلیا گفته بودن میبخشیدیم مثلا صادقی گفته بود اگه فتح الله زاده بود همه رو میبخشیدم ولی به خاطررفتاربد مدیران استقلال شکایت کردم
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۴:۱۱
پاسخ
9
82
Ali
اقا یه نامه بدین به ای اف سی بگین هم امتیاز کم کنه هم استقلالو از اسیا حذف کنه دوستان طلبکار ظاهرا تا به استقلال ضربرو نزنن ول کن نیستن پس بهتره زیاد خودمونو خسته نکنیم و بیشتر اعصابمون خورد نشه
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۴:۰۸
پاسخ
16
80
عمر خربین
کی بود منو صدا کرد?? من 9پولیسو میخام... همون که هم چیب زدم هم هتریک کردم هم....
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۵:۱۰
11
9
عمر عبدلخربین
چی چیو استقلالو حذف کنن از اسیا بره مگه الکی . داداش ما منتظریم بازیای آسیایی شروع شه یکم بخندیم. متخصصین آسیا کارشونو بلدن . مالدیو ایران متخصص آسیا داره میاد . جمع شیم پول بزاریم رو هم خدایی نکرده استقلالو محروم نکنن . چرا درک نمیکنید ما جوونای این مملکت یکم تفریح نیاز داریم
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰:۱۷
22
16
صدرا پرسپولیسی
ایران داره به فنا میره یا باید قرار داد نبندن یا اگه میبندن مبلغی باشه که بتونن پرداخت کنن این چه وضعشه ؟!؟!
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۳:۴۷
پاسخ
3
106
زانيار
وزير به 6تقلال كمك ميكنه مثله قبلا
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۸:۱۵
پاسخ
73
99
Am ir
ارش برهانی و صادقی اسطوره های واقعی ما آبی دلان هستن
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۴:۰۳
پاسخ
41
84
لر
ربطی به شماها نداره.. ارش و صادقی زحمت خودشان را کشیدند واسهاستقلال و پولشان هم میگیرند.. شما کار کنی بهت حقوق ندن خوشحال میشی??
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳:۴۳
15
10
اندی
کلا استقلالیها بر حسب شرایط اسطوره هاشون عوض میشه ، یه بار مرفاوی اسطوره اس ، بعد که میره شکایت و حکم کسر امتیاز میگیره یهوو برهانی آقای اوت میشه اسطوره ، روز بعد عنایتی و زرینچه یهوو قائدی و شجاعیان اسطوره میشن! باشگاه نیست که ...
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶:۲۷
12
18
امید
تراکتور واسه چی از اسپانسر پول میگیره!!؟ اونم اسپانسر سرخابی ها!
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۴۳:۰۸
پاسخ
16
135
servati
شما تاحالا به گوشت نخورده که این سامانه اسپانسر تراکتورهم هست؟؟این حسادت و خبث طینتتون نسبت به تراکتور نشون میده که تراکتور بدجوری شمارو سوزونده....
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۴۳:۴۸
82
26
احسان پرسپولیسی
واقعا پرداخت شدن طلبای پرسپولیس و استقلال مثل اینه که یه راهیو که ته نداررو بری... به امید اینکه همه حاشیه ها و به خصوص بدهکاری همه باشگاه ها تموم بشه
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۸:۵۶
پاسخ
4
140
مستاجر خدا
طرفدارهای استقلال داغن نمیدونم نمیدونن چه بلایی قرار سرشون بیاد یا خودشون رو زدن اون راه مگویان یکیش همین تیم کنونی 2 سال بعد طلبهایی رو دست باشگاه جا بزاره که نتونن پاسشون کنن اونم واسه هیچ و پوچ فقط قیمت بازیکن ها رو زیاد کردن
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۷:۲۳
پاسخ
93
152
خطاب به مستاجر بیجام
تیم پرسپولیس را بگو که فقط سه فقره بدهیش به ماریچ و گولج و گابریل اندازه طلب زوزه میشه و به زودی باید هرسه را بپردازه وگرنه کسر امتیاز و سقوط به دسته یک اعمال میشه.
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۰:۱۷
17
20
6رانکو
داداش اجارت عقب افتاده داری هذیون میگی. همه میدونن بدهکارترین تیم ایران پرسپولیسه با رقمی بالای دویست میلیارد تومان
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷:۵۶
31
32
جان هرکی دوست دارین فقط یکباربرین فینال اسیا
(!!!!!)
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۰:۵۷
82
70
جواد
شما هنوز انگار تو توهم قیمت هایی هستی که باشگاهتون اعلام کرده. دیگه مثل روز روشنه که قیمتای شما خیلی با قیمت اصلیشون فاصله داره.
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۵:۳۷
74
68
سارا اس اسی
دایی سلام میرسونه. از گولچ چ خبر ؟ خخخ
۰۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۲:۲۸
108
94