گزارش کمیته حقوقی باشگاه تراکتورسازی از وضعیت پرونده‌های حقوقی/ ۱۵ پرونده باز و بسته

گزارش کمیته حقوقی باشگاه تراکتورسازی از وضعیت پرونده‌های حقوقی/ ۱۵ پرونده باز و بسته

988
14:33
22 اردیبهشت 1397
کمیته حقوقی باشگاه تراکتورسازی تبریز گزارشی از عملکرد این کمیته و وضعیت پرونده‌های این باشگاه در مراجع مختلف ارائه کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - کمیته حقوقی باشگاه تراکتورسازی تبریز گزارشی از عملکرد این کمیته و وضعیت پرونده‌های این باشگاه در مراجع مختلف ارائه کرد.

به گزارش وب سایت نود، کمیته حقوقی تعیین وضعیت بازیکنان خارجی و داخلی باشگاه تراکتورسازی تبریز، گزارشی از پرونده‌های بدهی این باشگاه و عملکرد این کمیته منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:

در تاریخ 1395/8/29 به دستور مدیریت وقت آقای آجورلو و به جهت کثرت پرونده‌های مطالبات بازیکنان سابق باشگاه علی‌الخصوص بازیکنان خارجی و در معرض تهدید قرار داشتن تیم با خطر کسر امتیاز، کمیته‌ای متشکل از آقای دکتر غفاری از رؤسای پیشین کمیته روابط بین الملل فدراسیون و ناظر و عضو کمیته‌های مختلف در کنفدراسیون فوتبال آسیا، آقای محمد ملا اسماعیلی و آقای آرش نجفی یکی از وکلای فعال و با تجربه در حوزه حقوق فوتبال که سوابق ارزنده‌ای در این حیطه دارد، شکل گرفت که به عنوان اعضای این کمیته آغاز به کار کنند.

پس از آغاز فوری فعالیت کمیته با توجه به تعدد پرونده‌هایی که منجر به صدور رای قطعی علیه باشگاه شده و اعتراضی نیز در مهلت قانونی بدان‌ها نشده بود، که نتیجتاً پرونده‌های خطرناک تلقی می‌شدند، به ترتیب اولویت و درصد خطر، در دستور کار قرار گرفتند که تعدادی از آنها با مذاکره و اخذ تخفیف از مبلغ مورد حکم و تقسیط بدهی و انعقاد سازش‌نامه طی چند ماه مختومه شد. بعضی نیز با عنایت به ریسک بالا و عدم توافق با طرف مقابل به صورت یکجا و کامل پرداخت شد. در این میان دو پرونده حکم‌شان صادر شد که مورد اعتراض قرار گرفته است، یکی از آن دو در دادگاه بین المللی ورزش تحت رسیدگی قرار دارد و دیگری به رغم اعتراض به موقع به دلیل به صرفه نبودن هزینه دادرسی که یک سوم کل طلب وی است، قطعیت یافته و در مرحله دیگری از رسیدگی قرار دارد که شرح آن در ذیل می آید، پرونده‌های مذکور به قرار ذیل است:

- فلاویو لوپز که با پرداخت بدهی در زمان فعالیت کمیته مختومه شد.
2- تونی اولیویرا که با تقسیط بدهی و پرداخت تدریجی مختومه شد.
3- ژائو ویلا که با تقسیط بدهی مایانه پرداخت و مختومه شد.
4- لین رمسی که با پرداخت دو قسط مختومه و حل‌وفصل شد.
5- آندری بیکای که با پرداخت بدهی مختومه شد.
6- حمزه یونس که با پرداخت یکجا و کامل بدهی مختومه شد.
7- کارلوس الکساندرو کاردوسو که در مرحله میانجی‌گری در دادگاه بین المللی ورزش است و اکنون در حال رسیدگی است.
8- آگوستو موریرا که پس از اعتراض و ایجاد تأخیر در رسیدگی در دادگاه ورزشی حال قطعیت یافته و در حال ارجاع به کمیته انضباطی فیفا برای تصمیم انضباطی علیه باشگاه است که باید سریعتر در خصوص آن چاره ای اندیشید.
9- لوسیانو ادینیو که در حال دفاع از پرونده هستیم، اما به دستور مسئولین باشگاه در رابطه با مذاکره اقدام شده است.
10- الکس نانگ که باب مذاکره با وی باز شده و نتایجی هم حاصل شده اما توافق نهایی انجام نشده است.
11- جاسم محمد کرار که در اتاق حل اختلاف فیفا در حال رسیدگی است و تاکنون دو مرتبه تبادل لوایح انجام شده است.
12- شکایت از محمد نوری به دلیل نقض قرارداد و فسخ یک جانبه بدون دلیل موجه که در کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در حال رسیدگی است.
13- مطالبات آقایان تاوارس و تکسیرا مربیان سابق تیم پرداخت و توافقنامه دو جانبه در این خصوص به امضا رسید.
14- شیمه مدافع اهل کشور کرواسی پس از توافق و فسخ قرارداد با دریافت مطالبات خود و امضای تفاهمنامه ضمن جدایی از باشگاه اعلام کرد هیچ گونه طلبی از مجموعه تراکتورسازی ندارد.
15- و در آخر پرونده‌های مربوط به مطالبات تعدادی از بازیکنان که در کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در حال رسیدگی است.

درخاتمه، یادآور می‌شود تعدادی شکایات متفرقه من جمله شکایت ذوب آهن از تراکتورسازی بابت بازیکنان سرباز نیز انجام شده که این کمیته و شخص آقای نجفی به عنوان وکیل باشگاه در حال پیگیری و دفاع از آنها هستند. مع‌الوصف از آنجا که تعدادی از پرونده‌های جاری خارجی و داخلی نیازمند مشورت و کسب صلاحدید مدیران باشگاه است، لذا خواهشمند است در کوتاهترین زمان ممکن جلسه‌ای در این رابطه تشکیل و تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.

با تشکر و تجدید احترام
کمیته حقوقی باشگاه تراکتورسازى

 

2051

نظرات کاربران