گزارش AFC از رکورد علی دایی در مسابقات جام ملت‌های آسیا

گزارش AFC از رکورد علی دایی در مسابقات جام ملت‌های آسیا

10512
11:12
28 تیر 1397
سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا به تمجید از عملکرد تأثیرگذار مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا پرداخت.

وبسایت رسمی برنامه نود - سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا به تمجید از عملکرد تأثیرگذار مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا پرداخت. 

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از تسنیم، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی در مورد رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به عملکرد فوق‌العاده اسطوره فوتبال ایران در دوره‌های گذشته این رقابت‌ها اشاره کرده است. در این گزارش آمده است؛ علی دایی، اسطوره فوتبال ایران با مجموع 14 گل‌زده در تاریخ رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، رکوردار گلزنی در این مسابقات است. دایی در جام ملت‌های آسیا 1996 با به‌ثمر رساندن 8 گل‌زده که بیشترین تعداد گل‌زده در یک دوره این تورنمنت است، عنوان بهترین گلزن آن دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد. نیمی از این تعداد گل دایی هم در پیروزی 6 بر 2 ایران مقابل کره جنوبی در مرحله یک‌چهارم نهایی به‌ثمر رسید. دایی یکی از چهار بازیکنی است که تا کنون موفق شده‌اند در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 4 گل در یک بازی به‌ثمر برسانند.

چهار سال بعد علی دایی در لبنان، سه گل به گل‌های زده خود در جام ملت‌های آسیا اضافه کرد که همگی را در مرحله گروهی به‌ثمر رساند. مهاجم سرشناس ایران در جام ملت‌های آسیا 2004 در حالی که 35ساله بود، مجموع شمار گل‌های زده خود در این رقابت‌ها را به عدد 14 رساند. یک گل مقابل تایلند و دو گل برابر بحرین این اطمینان را به‌وجود آورد که این مهاجم ایرانی برای سال‌ها صاحب این رکورد باشد.

نزدیکترین تعقیب‌کننده علی دایی، لی‌ دونگ گوک از کره جنوبی است که در تاریخ جام ملت‌های آسیا 10 گل به‌ثمر رساند. با وجود اینکه دونگ گوک 39ساله در حال حاضر برای تیم باشگاهی جئونبوک هیوندای موتور بازی می‌کند، بعید است که بتواند با کره جنوبی در جام ملت‌های آسیا 2019 شرکت کند.

بر اساس این گزارش علی مبارک از امارات و کو جا چئول از کره جنوبی هر یک با پنج گل‌زده در رقابتهای جام ملت‌های آسیا این فرصت را دارند تا فاصله خود با علی دایی را کم و حتی از رکورد او بگذرند.

1870

نظرات کاربران
علی دایی آقای گل جهان
معلومه که کسی نمیتونه بهش برسه تو اسیا ک سهله تو جهان هم غیرممکن شده.. دمش گرم ای اف سی که هیچوقت بازیکنان بزرگ و تاثیرگذارو از یاد نمیبره. عاشقتم علی دایی و همیشه نام تو رو تو این سایت و هر جا ک لازم باشه میارم..
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۷:۴۰
پاسخ
3
45
kamyar
بدون یک گل در جام جهانی چندین سال حق بهترین مهاجمارو خوردن تا یه افتخاری فرمالیته در جهان داشته باشیم بخاطر گل خراب کردنهاش به جام جهانی نرفتیم اگه 100 تا زد 100 تا هم خراب کرد اوایلش خوب بود ولی چندسال آخر الکی نگرش داشتن این فکر عمومی مردم جالبه که وقتی میبینیم مثل ژاپن نمیتونیم موفقیت تیمی داشته باشیم خودمونو با این افتخارات بی ارزش آروم میکنیم
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۳:۳۲
پاسخ
58
13
مارادونا
بگو ببینم کدوم مهاجم اون موقع از علی دایی بهتر بوده؟ اگه آسیا هند و افغانستان و ویتنام و تایلند و میانمار و مالدیو داره تو اروپا هم آندورا و قبرس و مونته‌نگرو و جبل الطارق و مقدونیه وگرجستان و سن مارینو و خیلی کشور های در و داغون از نظر فوتبالی داره
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۴:۱۴
2
29
وحید ۴×۶
شهریار همیشه باغیرت ایران
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۷:۳۵
پاسخ
1
49
ولی۴+۶
امثال آزمون از دایی یاد بگیرند با طحال پاره بازی کرد رکورد زد و منت هم سر مردم نذاشت که تعطیلاتم خراب شد!!
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۶:۳۴
پاسخ
3
63
ارتش سرخ آسیا در حسرت فینال آسیا
بخز اون چهارتا به کره که اگه کره حال و روز خوبی داشت که شیش تا نمیخورد گل مهمی تو آسیا هم نزده در این گزارش هم اومده همه گل هاشو اکثرا تو مرحله گروهی و به بحرین و ویتنام و افغانستان زده با اینکه احترام براش قائلم اما بجز ضربه سر یک مهاجم کاملا عادیه و اگه اون نسل طلایی و سانتر های بی نقصشون نبود علی اقایی هم نبود
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۶:۵۲
پاسخ
87
11
۶تقلال
چرا پس بازیکن های شما تو اسبا این همه گل نزدن شما خودتون قهرمان اسیا می دونی با جند تیم درجه ۵ اسیا بازی کردی ولی علی دایی گل هاش تو‌اسیا به تیم های ضعیف بوده
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴:۴۵
5
27
azyaz
آقای حسرت تیم ملی الان هم مرحله های گروهی داره و باز هم تیم های بحرین ، ویتنام و افغانستان و حتی ضعیف تر از اون وجود دارند با این همه پیشرفتی که ادعا میکنین چرا الان کسی به رکورداش نمیرسه... بفرمایین اقای نسبتا حرفه ای؟؟؟؟
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۵:۴۹
4
34
چوک میناب
دوباره همین پرسپولیسیا
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۰:۳۵
پاسخ
9
47
دبل.۶::::::۶+۶
علی دایی ..افتخار پرسپولیس...‌افتخار ایران....افتخار اسیا..هم هست...... اسطوره .سرخپوشان....دوستت داریم....
۲۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۹:۰۸
پاسخ
9
60