گلزن‌ترین استقلال یک دهه اخیر؛ قدرتنمایی دوباره با استراما

گلزن‌ترین استقلال یک دهه اخیر؛ قدرتنمایی دوباره با استراما

11181
21:45
09 آذر 1398
استقلال استراماچونی نتوانست صدرنشین شود اما صاحب بهترین خط حمله سال‌های اخیر لیگ برتر است.

به گزارش وبسایت نود، زدن دو گل در اصفهان و به سپاهان، کار راحتی برای هیچ تیمی محسوب نمی‌شود. ماموریتی که استقلال و استراما، موفق به انجامش شدند. هر چند گل دقایق پایانی نورافکن باعث شد عملکرد خوب خط حمله‌شان، با پیروزی و صدرنشینی به پایان نرسد. استقلال قبل از این در تبریز هم، 4 گل به تراکتورسازی زده بود و آماری فوق العاده داشت. آن‌ها با 25 گل زده در 12 بازی، یکی از بهترین خطوط حمله سالیان اخیر لیگ برتر محسوب می‌شوند.

از لیگ دوازدهم تا امروز، هیچ تیمی نتوانسته تا هفته دوازدهم آماری بهتر از استقلال در خط حمله داشته باشد. تنها نمونه مشابه هم، سپاهان فصل پیش است که هفته دوم 6 گل به سپیدرود زد و توانست به لطف همین شروع خوب، تا هفته دوازدهم مثل استقلال به آمار 25 گل برسد. برای خود استقلالی‌ها، داشتن چنین خط حمله‌ای در یک دهه اخیر بی سابقه بوده است.

آخرین باری که استقلال، توانست چنین خط حمله‌ای داشته باشد به لیگ هشتم برمی‌گردد. سالی که با امیر قلعه‌نویی و تیم تهاجمی‌اش، به قهرمانی لیگ برتر هم رسیدند. استقلال در آن فصل تا هفته دوازدهم، 26 گل زده بود. بعد از آن و در 10 دوره بعدی، گل‌های زده استقلال تا این هفته به زحمت از 20 گل عبور می‌کرد و حالا، آن‌ها با زوج دیاباته و قائدی و نمایش فوق العاده بازیکنانی مثل وریا، کریمی و اسماعیلی، توانسته‌اند از مرز میانگین 2 گل در هر بازی عبور کنند.

نکته جالب اینجاست استقلال تا هفته چهارم، فقط 2 گل زده بود و در 8 بازی بعدی، موفق به زدن 23 گل شده است. اگر آن‌ها بتوانند این روند را ادامه بدهند، شاید رسیدن به رکورد بهترین خط حمله تاریخ لیگ هم برای‌شان دور از دسترس نباشد. به شرطی که اوج گیری‌شان، با فرودی زودهنگام به پایان نرسد.

22330

نظرات کاربران
آرین روبن
پنجشنبه نوبت هوادار استقلال،لطفا مجازی نباشید
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۲:۱۱
پاسخ
0
72
عشقممم نیمار
طفلک شیش_پولیسیا ک تا دیقه آخر داشتن رنگ از رخسارشون میپرید ک ی وقت عشق_تقلال.. سرورشون صدرنشین نشه :-) تفاوت بازیکن های سابق عشق_تقلال و شیش_پولیس یکی نورافکن و نور الهی در این فصل مقابل این‌تیم هارو ببینید و تفاوت دو مکتب هم درک کنید ..یکی دقایق پایانی..صدرنشینی از عشق_تقلال با گلش میگیره و اون یکی ... :-)
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۴:۱۵
پاسخ
6
46
۶
بازیای قبل استقلال یکم باچاشنی شانس همراه بود ک توپاشون همه ب گل میشست و تیم مقابلشون ن، اما الحق این بازی جدا ازون پنالتی ک نگرفته شد واسشون حقشون برد بودو عالی بازی‌کردن
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۳:۵۱
پاسخ
22
142
استقلال
استقلال حقش بود با چهار تا گل سپاهان رو ببره . من یه مدت نبودم. شاعر چه زیبا می فرماید در مورد استقلال . ما ز دریاییم و دریا میرویم / ما ز بالاییم و بالا می رویم . درمورد پرسپولیس هم می فرماید هر کسی کاو دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش یادت بخیر برانکو اینوانچهارهیچ
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۱:۰۵
پاسخ
19
184
Yasin
شاه استرا
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۶:۰۳
پاسخ
12
160
Majid تاجی
اگه داوری بزاره ما میبریم
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۱:۵۳
0
38
۴۴۴۴
امیدوارم این روندحفظ بشه ...مرسی ازبازی خوبتون
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۹:۰۰
پاسخ
12
223
رئال مادرید
اگه هرسال ستاره های استقلال روفراری ندن این رکوردها تکراری میشه.برااستقلال (اخه پاتوسی جباروف تیام ابراهیمی مجیدحسینی نورافکن طارق)اگه باشن به نظرتون این رکوردهاهرسال تکرارنمیشه.بعضی تیم هاشانس میارن که هرسال استقلال ازستاره هاش خالی میشه.
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۶:۰۳
پاسخ
6
147
مهدی
این اس اس منه دوستش دارم یه عالمه....
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۶:۳۰
پاسخ
10
227
اس اسی
اگه بازیکنا آخر فصل حفظ بشن و هیچگدوم سرما نخورن و مشکلات مالی و مدیریتی دست از سر تیممون بر داره در فصول آیند حتی توانایی قهرمانی آسیا رو هم داریم
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۱:۴۳
پاسخ
10
216
Solo
الان سیدجلال میگه استقلال زیاد گل میزنه نمیخوان پرسپولیس قهرمان بشه
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۵:۲۹
پاسخ
23
272
فاطمه
اگ این پنالتی رو برا اونا نگرفته بودن الان زمین و زمانو ب هم دوخته بودن
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۹:۲۰
5
151
امیر تاجی
جام مال ماست
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۳:۴۷
پاسخ
8
109
امیدایران
وریا ازهردوتابازی یه بازیش بهترین بازیکن لیگ داره میشه درحدسری آ ایتالیادوندگی داره بعدتیم ملی دعوت نمیشه
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۸:۴۱
پاسخ
8
142
عماد
همین که استقلال تو دو بازی سنگین خارج از خانه عقب میوفته و نیمه دوم کامبک میزنه این نشون دهنده ی یه مربی موفق و باهوش که بالا سر تیم هستش...من خودم پرسپولیسیم ولی این استقلال کپی پرسپولیس 95 چشم نواز بازی میکنه و به افتخارشون کلاه از سر برمیدارم
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳:۲۲
پاسخ
9
192
آبی تر آبی
به نظر من به شما باید گفت پرسپولیسی واقعی، با تعصب و با معرفت
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۶:۱۵
0
30
ماکسیمیلیانوس
من که میگم با 84 گل زده فصل رو تمام میکنیم
۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴:۱۸
پاسخ
17
134