گلزن‌تر از دایی و رونالدو؛ سردار رکورد ایرانی‌ها را پس می‌گیرد؟

گلزن‌تر از دایی و رونالدو؛ سردار رکورد ایرانی‌ها را پس می‌گیرد؟

41221
18:22
21 شهریور 1398
نه دایی و نه کریس رونالدو، وقتی به سن آزمون بودند اندازه او گل ملی نداشتند.

به گزارش وبسایت نود، عملیات غیر ممکن شکستن رکورد دایی، توسط رونالدو ممکن شده و کاپیتان تیم ملی پرتغال در کمترین فاصله با او قرار دارد. اگر اتفاق عجیبی نیفتد، رونالدو احتمالا رکورد دایی را می‌شکند و تبدیل به بهترین گلزن ملی فوتبال خواهد شد. با این حال، خیلی از ایرانی‌ها امیدوارند مانعی، بتواند سر راه اعجوبه پرتغالی شود. امید دیگر ایرانی‌ها، به بازیکنی است که شانس بالایی برای پس گرفتن این رکورد خواهد داشت.

سردار آزمون، بهترین گلزن فعلی تیم ملی و پنجمین گلزن تاریخ ایران است. او در سن 24 سالگی، 29 گل ملی زد که آخرینش در بازی آخر تیم ملی مقابل هنگ کنگ بود. نکته امیدوار کننده درباره آزمون، سن او در زمان رسیدن به این تعداد گل ملی است. آزمون تقریبا 24 سال و 8 ماه دارد. علی دایی وقتی به سن آزمون رسید، فقط 7 گل ملی داشت. کریستیانو رونالدو هم تا این سن، 22 گل زده بود. یعنی در حال حاضر آزمون، حداقل در سن مشابه از هر دوی آن‌ها جلوتر قرار دارد. او در اوج آمادگی هم هست اما موضوع هم، توانایی ادامه این مسیر تا سن بالا، در حد دایی و رونالدوست. تفاوت اصلی او با این دو نفر شاید، در زمینه انگیزه برای بالا بردن تعداد گل‌های ملی باشد. آزمون در سال 2018، فقط 2 گل ملی زد که آمار بسیار ضعیفی است. دلیل اصلی این آمار، وضعیت روانی آزمون بود که باعث شد پس از جام جهانی، بازی‌های ملی را موقتا کنار بگذارد و حتی پس از بازگشت، تا جام ملت‌ها طول کشید تا به فرم خوبش برگردد.

نکته دیگر، استفاده نکردن آزمون از بازی‌هایی است که تعداد گل ملی او را بالا می‌برند. رونالدو این هفته، 4 گلش را به تیم لیتوانی زد و بخش زیادی از فاصله با دایی را پر کرد. دایی هم اواخر دوران بازی، کار مشابهی مقابل لائوس انجام داده بود. آزمون اما استفاده چندانی از این بازی‌ها نمی‌کند. مثل بازی با گینه نو، که تیم ملی 8 گل زد و آزمون در آن حضور نداشت. او اگر بخواهد به دایی و رونالدو برسد، باید انگیزه‌ای در حد آن‌ها داشته باشد.

البته بجز آزمون، بازیکنان زیادی در دنیا، گزینه‌های شکستن رکورد دایی و رکورد احتمالی رونالدو هستند. یکی از آن‌ها، نیمار است که 61 گل ملی هم زده اما مصدومیت‌ها و فراز و نشیب‌های زیادش، باعث شده آمار گل‌های ملی‌اش پایین بیاید و از 15 گل در سال 2014، به فقط یک گل در سال 2019 برسد. گزینه جدی‌تر، شاید کیلیان ام‌باپه باشد. او در سن 20 سالگی، 13 گل زده که 12 تای آن‌ها در دو سال اخیر زده شده‌اند. اگر او همین مسیر پیشرفت را ادامه دهد، با توجه به سن و سالش و بالا رفتن تعداد بازی ملی کشورهای اروپایی، یکی از شانس‌های جدی رسیدن به این رکورد خواهد بود. فعلا رونالدو، اصلی‌ترین گزینه رسیدن به دایی است و اگر موفق شود، ایرانی‌ها باید به سردار تازه‌شان برای پس گرفتن این رکورد ارزشمند امیدوار باشند.

22330

نظرات کاربران
ایران
یه چیز مشترک بین دایی و رونالدو انگیزه تموم نشدنی هر دوی این دو نفر بود و هست چیزی که سردار به هیچ عنوان نداره، یکی از دلایل موندنش تو روسیه هم همین میتونه باشه،انگار از شرایطش راضیه و دنبال دردسر نمیگرده زیاد:))) در صورتی که سنش هم کم کم داره بالا میره! تنها بازیکن ایرانی که میتونه به رکورد دایی نزدیک بشه و حتی اونو بشکونه همین سرداره فقط به شرطی که همه تمرکزش رو فوتبالش باشه، مثل دایی، چون فوق العاده فوتبالیست باهوشیه و خیلی وقتا تو هیجده قدم جا گیری هاش حتی بهتر از داییه!!
۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۷:۲۵
پاسخ
27
153
ستارگان سرخ ایران
ان شا الله که موفق می شه
۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۱:۴۲
پاسخ
17
130
تورک
اگه قراره گرفته بشه بابد با چند تا تیم ضعیف بازی کنه تا گل هاشو زیاد کنه
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۸:۴۳
پاسخ
24
77
ایمون زاید
قلب خوزستان به عشق دایی می تپد،،پرچم ایران بالاست.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۶:۱۹
پاسخ
20
114
...
سردار میشکونه رکوردو
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۷:۳۲
پاسخ
74
155
علی دایی آقای گل جهان
سردار همیشه گفته الگوی من دایی هست..حالا فرق نمیکنه کدوم مهم ایرانه
۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۹:۳۸
11
115
کوهمره.جروق
اولا علی دایی دورتر فوتبال را شروع کرد.حالا اگه بتونه باشه.که بعید میدونم. یه بار گفتم حالا دوبار میگم اگه آزمون شد بهترین گلزن دنیا من تمام شیراز و کوهمره را پیاده روی میکنم اونم با دوزانو. (:
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۰:۰۴
پاسخ
118
100
LOGAN
علی دایی چه در زمینه اخلاق چه فوتبال یکی از بهترین هاست و افتخارایرانه تو فوتبال امیدوارم رونالدو بیشتر صدتاگل نزنه هرچند یکی از طرفداراشم آزمون هم مطمینم افت میکنه و نهایتا ۶۰ تا گل میتونه بزنه هرچند آرزو داریم بالا صدتا بزنه ولی محاله
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۶:۰۸
پاسخ
116
108
سلمان
دایی کجا اخلاقش خوبه؟ان شاء الله سردار رکورد همشونو میزنه، البته قوم گرایی نکنن
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۴:۵۴
105
94
حسین
ارزو برای سردار عیب نیست خخخ
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۲:۱۴
پاسخ
147
91
orginal arya
از علیپور که معتقد بودین از سردار بهتره چه خبر؟؟ پیشنهادهای اروپایی چی شد پس؟
۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۲:۱۷
55
84
امید از تفت
سردار و بقیه بازیکنان برای ایران بازی می کنند نه ایران برای سردار و رکود. اگر هدف رکورد شخصی شد فاتحه تیم ملی را باید خواند. همین ایده رکورد باعث شد خیلی از مهاجمان سالها بخاطر دایی پشت درهای تیم ملی بمانند و مهاجم ملی نداشتیم تا اینکه کیروش قوچان نژاد را آورد و تا حدی این نقیصه جبران شد. همه باید سرباز تیم ملی باشند نه سربار. ضمن اینکه عکس العمل های سردار در مقابل انتقادات و بعد از جام جهانی، نشون داد بازیکن بزرگی نیست و نمی تواند تداوم داشته باشد و افکار و گفتار و رفتارش هم نشان می دهد که هرگز نمی تواند یک سردار ملی باشد.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۸:۲۸
پاسخ
61
123
امیرخان6
خطاب ب دوستان تراکتوری ک سردار سردار میکنن عارضم ک خیلیم بهم میاین قشنگ واسه هم ساخته شدین ارزونیتون خخخخ
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۸:۳۷
پاسخ
103
103
مهدی تیراختور
یاشاسن سردار
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۹:۵۵
پاسخ
105
99
لیورپولی دو آتیشه‌ی دهه هفتادی
هر کی گل میزنه بزنه فقط ببرین :)
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۶:۳۱
پاسخ
4
165
محمد جواد
به نظر من نه با این وضعیت که بازی های تیم ملی که یکی در میون لغو میشن . اگه تیم ملی هم مثل پرتغال این همه بازی کرد آره سردار رکورد میزنه ولی با وضعیت فعلی خیر .
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۰:۱۷
پاسخ
17
115
دوچرخه سواران
افراد مغروری مثل سردار ب جایی نمیرسند
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴:۰۱
پاسخ
180
190
Ebi
این چه مقایسه ایه آخه،،، خب هیشکی هم مث رونالدو تو سن 33 و 34سالگیش نیست (پا چون تو 27 بازی اخیر 32 گل زده،،، در ضمن سردار بازیکن درجه یکی نیست چون... 1_ تو لیگ ضعیفی بازی میکنه 2_ گلهای ملی سردار به تیمای ضعیفی مث هنگ کنگ و سوریه و... زده شده 3_ از بازیش و حرکاتش و منطقش و... خوشم نمیاد ادمین چاپ
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۴:۰۸
79
61
LN
یه عده دانشمند عقیده داشتند علیپور از سردار بهتره
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۰:۰۳
پاسخ
134
230
۶
ازنظر اخلاقی سردار خیلی کار داره هرچند ک بازیکن خوبی باشه
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۴:۴۵
45
99